Onlarin o hareketine karşılık iyi mi yapmısim?

yildiztozuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2017
189
380
20 senelik dostum dediğim herşeyimizin bir olduğu arkadaşım vardi.Benim sözümde de nisanımda da geldi yardim etti.Amcamlar da arkadaşımı beğenmişler kuzenim için.Beni araya soktular sen söyle diye.Ben de arkadaşıma söyledim olumlu baktılar sonra konuşmaya başladılar.
Bu süreçte amcamın da çok yanlışları oldu.Arkadasimin hakkında fiziksel özelliği ailesi vs hep dalgaya alıp eleştirdi.Amcamin huyu öyledir herkese karşı öyle.E oğlu da kendine çekmiş.Babasinin lafını arkadaşıma,arkadasiminkini babasına,abisininkini ona derken neredeyse herkesle araları bozulmuştur.
Ben iki tarafı da tanıyorum diye arada kalmamak için hep uzak durdum.Dugunlerinde kavga çıktı yine uzak durdum. Ben uzak durdukça her kabahati bana yıktılar.
Kuzenim taşıdığı lafları hep bana yıktı.Arkadasimin annesi babası kardeşleri bile içten içe nefret ediyor bunu bana arkadaşımın annesi anlattı.
Düğünlerinin üzerinden 2 sene geçti o günlerden sonra arama mesafe koydum.Arkadasimla geçmiş hatırına ilişkimiz devam etti.Ta ki iki gün önceye kadar.
Bu kuzenim başka bir Kuzenimin instagramda başka bir isimle uygunsuz fotolarını paylaştığı bir profilini görmüş. Kişilere senkronize etmiş muhtemelen ordan görmüş.
Hemen benim arkadaşıma göndermiş oda bana atti bu x degil mi burası amcanlarin evi aman yarabbim vs diye.Baktim evet o.Hemen kendisine mesaj attım sayfayı kapadı.Sonra arkadaşımın eşi olan kuzenim beni arıyor.kapattı hesabı sen mı söyledin diye. Evet ben söyledim.Ne yapacaktı açık bırakıp senin millete yaymani mı bekleyecekti dedim.
Bu Arada 10 dakka içinde diğer 5 6 kuzenime söylemiş. Bütün kuzenlerin olduğu grup var.Orada sürekli dalga geçiyorlar kuzenle.Bu mevzuyu alttan alttan vuruyorlar.
Muhtemelen kuzenimin gücüne gitmiş gece 3 te kalbim sıkışıyor diye hastaneye kaldırmışlar. Ben de bunu duyunca onlara yazdım.
"Bakın onun yaptığı doğru değil ama senin yaptığın başlı başına hata.Yetistirdin onlara yapmış bir yanlış.Kisisel olarak söyleseydin millete yayacagina .Sonra amcamlarin da kulağına gidecek sana gücenirler dedim.

Bu başladı yok amcamlar duyarsa sorumlusu sensin.Ozaman sana gününü gösteririm. Bizim düğünde de laf taşıdın senin yüzüne biz 4 gündür kavgalayız eşimle dedi.Halbuki ben onlarla en son 10 gün önce konuşmuştum oda naber nasılsın.Neyse kavga ettik bunla.Dedim sen x in iyiliğini düşünsen onu böyle dalga konusu yapmazdın.Birbirimize hakaretler ettik.Bana eşimin senin gibi biriyle konuşmasını istemiyorum dedi.Ben engelledim bunu.
O ara arkadaşım kişisel sorunumuz olmadıkça kimse aramıza giremez dedi.Neyse baktım akşam arkadaşımın telefondan da engellenmisim.Sonra ınstagramdan mesaj attı bugünlük böyle dursun x engellemiş sakinlessin açarız.Aramiz bozuk vs dedi tamam dedim.
3 gün oldu engeli kaldırmadı yazmadı da.Sonra başka bir kuzenim bu mevzuları biliyor.Ekran fotosu attı .Baktim beraber fotolar kalpler vs vsss.Hep mutlu olsun onda değilim.
Benim arkadaşım hiçbirşeyin altında kalmazdı.Kayinpederiyle 2 senedir konuşmaz telefonlarını açmaz hatta eşinin yanında küfreder. Sen böyle dik basliyken beni engellemesine nasıl musade ettin.Halbuki her lafını geciriyordun esine.Ve senle bir sorunum olmamasına rağmen.Ben de listemden silip ınstagramdan takibi bıraktım.Gucume gitti.
Herşeyi üzerime yıkıp her kavganızı bana mal edeceğinize uzak durayım benden bölünmesin artık birşeyler...
Ekleme: Kuzeninin bu huyunu biliyordun neden ayarladın diye soranlar olmuş. Birkez ben ayarlamadım amcam bana soylememi istedi ben de söyledim gerisine karışmadım ve ekledim ben kimseye kefil değilim haberiniz olsun diye. Gerçek yüzleri söz yapılınca ortaya çıktı. Çok vazgeç dedim. Bitti dedi meğersem 2 ay benden gizli konuşmuşlar.Yani ben sizden olmaz dedim diye bana da söylememişler.Yani alan memmun veren memmun

Son düzenleme:
Baya ekşınlı bir konu..
Amcanız ve kuzeninizin çok iğrenç bir karakteri var o ne öyle ya.
Bir de yanlış anlamayın ama kuzeninizin ve amcanizin bu karakterde olduğunu bile bile evlenmeden önce arkadaşınızı uyarmadiniz mi veya onunla dalga geçtiklerinde bunu arkadaşınıza neden söylemediniz?
Uygunsuz fotoğraflarını paylaşan kuzeninize üzüldüm herkes hata yapabilir bu şekilde ifşa olması kötü olmuş. Bir de hastanelik olmuş. İnşallah atlatıp ders çıkarır bu durumdan.
Arkadaşınızın yaptığına da alinmayin bence çünkü nihayetinde kocası o ama tavrı tabiki yanlış. Sorunuza gelince evet iyi yapmışsınız bence ikisiyle de bağlantınızı koparın ve böyle insanları hayatınızdan uzak tutun.

Her soruna sizi günah keçisi seçmişler. Şimdi aradan tamamen çıktınız bakalım kendi sorunlarını neye baglayacaklar... Çok iyi etmişsiniz onları hayatınızdan çıkararak demeye geldim. Yalnız onlarla ilgili konusma taşıyan ekran görüntüsü atan kişiler sizinle ilgili de onlara atıyordur... Tam duvar olmalısınız bence kimseye hiç birsey söylemeyin açıklama yapmayın

Uyarmam mı hem de kaç kere uyardım.Sonra ayrıldık dedi gizli gizli konuşuyorlarmış bana dememisler. Alan memmun veren memmun yani

böyle bi amcanız ve onun da böyle sevimsiz bi oğlu var madem 20 senelik arkadaşınızı neden böyle bi aileye ayarladınız.
Işte sorun orda ben ayarlamadım.Amcamlar söyledi kendisine ilettim ve hiç-bir zaman kimseye kefil değilim dedim.Ve evlenmeden önce çok sorun cıktı ben bizzat ayrıl dedim çoğu yüzleri nisanliyken cikti.ayrıldık dedi gizli gizli konuşmuşlar 2 ay bana bile denemişlerdi.Yani kendileri razi

İyi olmuş kurtulmussun hepsinden ,sende hepsini engelle gorusme ne halleri varsa görsünler,iyi olursa Allah tan kötü olursa kuldan bilir bizim insanımız iyilik yaramaz bosverin

Akrabalar arasında zorunlu bir sevgi bağı vardır. Oysa sevginin önce hak edilmesi gerekir. İşte bu yüzden akrabalar arasındaki sevgi samimiyetsiz ve iğrençtir.

Dostoyevski bu sozu senın sulalen ıcın soylemıs adeta.

Amcanın oglu erkeklerin yuz karasının sozluk karsılıgı.
Karısıyla da gorusmemen lazım.
Okurken yoruldum, yasarken bunları hıc mı yorulmadın rest cekemedın?

Yorulmam mı..kaç kere oldu hepsinde özür dilendi.Ama bu sondu artık kendimi yipratmayacagim

Yorulmam mı..kaç kere oldu hepsinde özür dilendi.Ama bu sondu artık kendimi yipratmayacagim
Özür dilensin.
Bende karsımdaki insanın ya da insanların ozur dileyeceği durumlar yasadım.
Ozurlerını diledikten sonra bu kısı/kısıler hıc bırıyle eskisi gibi olmadım. Tamam dedım ve gectım.
Ozur dileyip degısen kimseyi gormedım
Her ozurden sonra eskisi gibi olmak zorunda degılsın kimseyle. Tamam de mesafenı koy.

Benim teyzemi de biri arkadaşıyla tanıştırmisti. İkisi de otuzlarin ortasındayken.. bir sene flört ettiler sonra evlendiler yıllar sonra boşandılar. Hatta teyzem ikinciye evlendi.
Ananem hala 'o Ayşe yok mu o Ayşe (tanıştıran) o yaktı kızımın başını' der, kötü konuşur kadin hakkında
İyiyse Allah nasip etti, kötüyse sen sebep oldun. Bu işler boyledir.
Arkadaşında da zaten miadiniz dolmus. Böyle biriyle hala arkadaş olsan sana sinirden stresten başka bir getirisi olmaz. Yol ver gitsjn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…