Önemli Fikir Almam Gerekli..

kanaryam07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2015
54
3
30
Merhabalar ben daha yeni evliyim severek evlendik sorunlu bir evlenme dönemi geçirmedik.Fikir almak istediğim konu şu eşim ailesi ile aynı apartmanda oturmak istedi ev bulamadık orda bir daire boşaldı diye ama ben kabul etmedim çünkü ister istemez birlik gibi olunacak bunu istemiyordum ben babamı yakın bir zaman da kaybettim annem tek ben evlendikten sonra olurda şehir dışına taşınırsak annen gelirse kabul etmem diyor sen aynı binada oturmadın bende başka şehir de annen ile o zaman sadece görüşülecek istemiyorum dedi ama bunu demesinin sebebini ben onu dışlıyormuşum ailem gibi görmüyormuşum hep gard aldığım için diyormuş bu konuşmadan sonra çöktüm kızlar belli etmiyorum ama asla ve asla annemi tek bırakmam ama neden böyle düşünüyor neden herşey de kendisi ile beni kıyaslıyor anlamıyorum.Ki annem ile araları gayet iyiydi gayet samimi ve anlaşıyorlardı ne zaman ki ben onun ailesine bir kaç olay sonrası mesafe koydum aynısını yapıyor şimdi evli olanlardan fikir istiyorum nasıl bir yol izlmeliyim yani o denge nasıl kurulur ?

Annenin tek çocuğu sizmisiniz.anneyi yanınıza alma düşünceniz yokturdur heralde.ayni sehirde olduktan sonra uzak olsun ne olacak.ayni apartmanı sakın dusunme bile.esin manupule ediyor.su akar yolunu bulur.haa eşin haksiz ben hep derim eşime anasi bacısı kardeşi kıymetli olan evlenmesin onlarla yaşasın.

Hayır kendince sen aynı apartmanı kabul etmedin dışarı olursa bende aynı şehir istemiyoruma getiriyor kıyas yapıyor ama aynı apartman ile şehir aynı değil ayrıca ben demiştim ben kendi annem ile de aynı apartmanda kalmak istemiyorum ayrı bir yuva olmak için

Sizi sindirirerek istediğini yaptırmaya çalışıyor, sizi pişman etmeye çalışıyor, ama seçtiği tutum çok yanlış. Bunları yaparken sizi kaybetme ihtimalinin olduğunu düşünmüyor sanırım. Yol yakından anneninizün yanına dönün hiç uğraşıp kendinizi yormayın.

Kocanızın maalesef savunulacak, hak verilecek, düşününce belki iyiye yorulacak tek bir yanı yok bu konuda...

Annenle yaşamayı kabul etmem mi diyor yoksa annenin eve misafirliğe gelmesini istemem mi diyor anlamadım

Sizi yıldırmaya çalışıyor bence. Aynı binada oturmakla yalnız yaşlı anneyi evde ağırlamak aynı şey mi ya da aynı şehirde yaşamak aynı şey mi? Kayınvalidenizin anladığım kadarıyla eşi var ve onları heralde tamamen dışlamadınız diye düşünüyorum. Ha onun ailesiye tamamen bağları kopardıysanız bunu demesini bi tık normal karşılarım. Ama sadece aynı binada oturmadınız diyeyse çok yanlış bi davranış siz de taviz vermeyin. Bi orta yol bulmak lazım. Ama eşiniz kendi ailesinin şehrinden çıkıp sizin annenizin şehrine gelmez mümkün değil. Kendi eşimden biliyorum. O yüzden yine onların şehrinde -ama aynı binada değil- bi ev tutarsınız. Kendi annenizi de arada bir yanınıza alırsınız ve siz arada bir yanına gidersiniz. Buna karışmaması lazım. Anneniz ne durumda bakıma ihtiyacı var mı?

Hayır misafir olarak ağırlamak değil aksine o durumlarda benden hevesli sadece sırf aynı binayı kabul etmediğim için olurda memleketimiz harici bir ile gidersek annem demişti bende gelirim sizinle bir ev tutarım bunu istemem diyor ben aynı binayı kabul etmem dediğimden çok içli dışlı oluruz ben böyle bir hayat istemiyorum demiştim şimdi diyor ki başka şehir de tanımadığımız sadece annen olursa aynı hesap olacak içli dışlı olunacak ama ben durumun aynı olmadığını bu konuda taviz vermeyeceğimi annemi de hiç bir zaman yalnız bırakmayacağımı net ifade ettim

Ayrıca sorunlar elbet oldu hiç birşeyi büyütmedim ailesine sonsuz saygım var hiç bir zaman da kötü olmadık ama sadece misilleme yapıp kendince karşılık vermeye çalışıyor ve sürekli bana benim duygusal düşünüp kendi ailem olunca korumacı olup eleştiriye açık olmadığım için böyle yaptığını söylüyor yoksa benden daha çok annemi düşünüyordu ama fark ettim ki ben anneme ne kadar korumacı davranıp çok savunduğum da ters etki etmeye başladı

1.sı annenizin gelecegı sehre karısamaz.
2.sı daha olmamıs olay için gozdagı verıyor haspam
3 su o bu sekıl davrandıkca adam yerıne kaymadıgınız bellı edın. Bu yasta adama bak trıp atıyor.
Ne onun ne sıızn annenız gelmesın ozmn eve. Anasına da kendı gıtsın. Aynı sehır ıstemıyor pasa bey ama kemdı anasıyla aynı sehırde

anneniz sizinle beraber mi yasamak istiyor?

Hayır hayır annem kendi evini bile dağıtmaz sadece diğer kardeşim de başka şehir de yani diyor beni bağlayan bişey olmaz ama annem asla ne benim ile yaşar ne erkek kardeşim ile sadece öylesine bir laf bu arada zaten bende annemi artık tek bırakıp gitmek istemem başka şehire işlerimizde buna uygun değil bir varsayım üzerinden bana bunu dedi problem şu hep bir kıyas var sadece bunu yapıyor

Kapıyı göster hadi ordan de
Sen sanki anasını eve almadın??
Herkes annesinin yanına dönsün sizden aile olmaz

Annenizin hangi şehirde oturacağina eşiniz ne münasebet karışıyor?
Anneniz onun kuklası değil ister A şehrinde oturur ister gider kızının oturduğu B şehrinde oturur.
Aile apartmanına gitmekle aynı şehirde oturmak aynı şey değil tamamen sizi manipüle etmek için uğraşıyor.

Olmayacak varsayımlar üzerinden neden tartışıyosunuz ki? Başka şehire gitmeden ya gidersek derdine düşmüşsünüz bence aşırı gereksiz şeyler bunlar. Senin koyduğun sınırı kendince koymaya çalışıyor göz dağı vermeye çalışıyor bu durumda politik olacaksın ters psikoloji yapsan hiç kavgalar olmaz. Annenin misafir gelme gitme durumuna bir şey demiyormuş yakın yaşama konusunda kayın ailenizle ne düşündüyseniz eşinizde bunu düşünmekte haklı bu yüzden lafınızın arkasında durun ve “evet ne senin ne kendi ailemle yakın oturmak istemiyorum” diyin, şartlar değişir başka yere gidilir anne tek kalır vs vs o zaman konuşulur bunlar, bazen öz düşüncelerimizi kendimize saklamamız gerekir. Aynı durum kv için olsaydı kv tek olsa ve gidiceğiniz şehirde size yakın ev tutsa tek olduğu için yine mıç mıç durumlar olacaktı bu bi gerçek ve istemeyecektiniz sizde, şartlar gerektiği için yeni düzen kuracaktınız. Şimdi şartlar değişmeden kendi fikrinizi değiştirmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…