Önce Hüplet, Sonra Güplet!

BİR TANE KARIŞIK KUMPİR HÜPLETMEK İSTİYORUM...

ALDIĞIM KALORİYİ GÜPLETMEK İÇİN 528 DAKİKA YANİ YAKLAŞIK
DOKUZ SAAT YÜRÜMEM GEREKİYOR.

Açıklama :
1 tane karışık kumpirin kalorisi yaklaşık olarak 1.900 kcal.

20 dakika yürüyerek -orta hızda- harcadığınız kalori ise yaklaşık 72 kalori.

Kalori Hesabı: Kumpirin kalorisini bulamadığım için ürünlerin ayrı ayrı kalorini alıp hesapladım. Şöyle ki;
28 gr tereyağı : 206 kalori / 200 kabul ettim
100 gr sosis : 295 kalori / 300 kabul ettim
100 gr patates : 100 kalori / kumpirde kullanılan patates için 300 kabul ettim
5 gr mayonez : 33 kalori / 1 kaşık yaklaşık 50 kalori, sanırım kumpire 3 kaşık mayonez konuyordur. Bu durumda da kullanılan mayonez 150 gr ediyor. Bu durumda da toplam mayonez kalorisi 990 ediyor.
İçindeki tuz, bezelye, mısır, ketçap için de yuvarlak 100 kalori ekledim.
Sonuç: 1890 ~ 1900

Çok matematiksel bir hesaplama oldu, hatam varsa uyarınız.. yerimseniben

Son düzenleyen: Moderatör:
Hele bi'kulağıma yaklaş da söyle.. Başka nelerin tadı güzel? şakkıdı

betüş sölemiş püskütüüm kumpir hemde resimdekinden daha karışık kupir :roflol:,

midye yede bakcenmi püsküüt...
bu aşağıdakilerde sana yediğimiz herşeyi boğazımızda bıraktığın üçün :roflol:
ŞenizŞenizŞenizŞenizŞeniz...

hayalcim.. midye "hüplet&güplet" ilişkisi kurmaya değer bir yiyecek değil.. Şöyle ki 1 adet midyenin kalorisi 9 kcal.. Buna 1-2 kaşık zeytinyağlı iç pilav ekle.. Taş çatlasın 100 kaloridir herhalde 1 adet midye dolmada.. Yani çok aykırı bir besin değil..
Tek kusuru.. proteinle karbonhidratı bir arada sunması.. Canın çok çektiyse ye 1-2 tane.. Yanında bol salata bitti gitti.. yerimseniben

sağol püsküütüüüüüüm olsun bişi olmaz o beraberlikten akşam sıhıyede satılıyo normalde öle alıp yemem adamların elleri yüzleri leş gibi aman canım istiyo yemeyecem diorum ya,
sağol fıstığım eline emeğine sağlık,
püsküüt sauna belde aldım inş işe yararsa karnımdan kurtulcem dua et gı yarasın :),
Şeniz...

ben etimekli tatlı

ve aşure hüpletmek istiyorum püsküütüm cokacimcoook

ben etimekli tatlı ve aşure hüpletmek istiyorum püsküütüm cokacimcoook

etimekli tatlı demiş ya ))))) Allah iyiliğini versin senin.. Ben nereden bulacam onun kalorisini.. Ama aşureye bakarım inşallah vardır.. Notumu aldım ajandama.. Bu ajanda birinin eline geçse neler düşünecek bilemiyorum hakkımda..
Şöyle yazıyor: Çubuk kraker - aşure - hüplet/güplet
Valla şifre var diye ergenekon kapsamında değerlendirilmem an meselesidir :roflol:

:roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol:,
ajan püsküüüt de sende eğer alınırsan göz altına ben masumun beni kk yaktı diye:roflol::roflol:...

:roflol:
aayy eşim bu tatlıyı istedi bende dün akşam yaptım
bakışıp duruyoruz tatlıyla o bakımdan sordum kaydirigubbakcemile3

BİR PORSİYON AŞURE HÜPLETMEK İSTİYORUM...

ALDIĞIM KALORİYİ GÜPLETMEK İÇİN 8.000 KERE MEKİK ÇEKMEM GEREKİYOR!

Açıklama :
1 porsiyon aşure yaklaşık olarak 400 kalori.
200 kere mekik çekerek harcadığınız kalori ise 10 kalori.

püsküütüm birden düşündümde acaba bunlar insanları (zaten zorla yaptıkları) spordan soğutur mu? şöyle ki amaan demekki hiç bir işe yaramıyomuş yaptığım spor. günde çektiğim 10 mekikle 88 yılda ancak forma girerim düşüncesi uyanmaz inşalalh kimsede.bunun için metabolizmanın yağtığı kalori ayrıca kasların zamanla güçlenerek bu oranı artırdığını hatırlatmakta fayda var gibi geldi. saygılar efenim. a.s.

imza :sabırsız maydonoz silviş.

Silvişim.. Senin altını çizdiğin tehlike ne yazık ki topikte baş gösterdi.. Geçmiş mesajlara bakarsan yaramaz arkadaşlarımızı görürsün.. :roflol:

Oysa başlığımız önce hüplet, sonra güplet.. amacımız sadece ve sadece, eğer boğazımızı tutamaz da X'i yersek, aldığımız kalori ile hangi Y'yi yaparak yakarız?

Senin belirttiğin husus çok önemli..

Düzenli bir şekilde spor yakarsak ve vücuttaki kas oranımızı arttırırsak, sahip olduğumuz kaslar günlük harcadığımız kalori miktarını yükseltecektir..

aslında bunları buzdolabıma asmalıyım öyle güzel götürüyorum ki bunları..bu arada en masumu dondurmaymışşşş....zaten benim eski dietisyenim verirdi arada sırada dondurma.

HAMBURGER MENÜ HÜPLETMEK İSTİYORUM...

ALDIĞIM KALORİYİ GÜPLETMEK İÇİN BİR SAAT 45 DAKİKA KOŞMAM GEREKİYOR.

Açıklama :
"Hamburger Menü" yaklaşık olarak 1.370 kcal:
Whopper (754), Küçük boy patates kızartması (206), 8 li soğan halkası (410)
(Kalori değerleri, Burger King sitesinden alınmıştır.)

Koşarak -orta hızda- harcadığınız kalori ise dakikada 13 kalori.

Puskuut ilgiyle okuyorum paylasimlarini, harikasin gercekten de tesekur etmek yetersiz geliyor.Tatliyla pek aram yok benim ama manti manyagiyim bir tabak degil bir tepsi bile yerim nefes almadan :) bi de onu ogrensem belki sogurum diye umut ediyorum

Puskuut ilgiyle okuyorum paylasimlarini, harikasin gercekten de tesekur etmek yetersiz geliyor.Tatliyla pek aram yok benim ama manti manyagiyim bir tabak degil bir tepsi bile yerim nefes almadan :) bi de onu ogrensem belki sogurum diye umut ediyorum
fisfisfishaline şükret arkadaş ben gibi hem tatlı hem mantı meraklısı olsan ne yapacan ki .....:roflol::roflol:cokacimcoook

O kadar emindim ki mantıyı yaptığıma.. Meğer yapmamışım.. en kısa sürede geliyor..

SADECE BİR PORSİYON MANTI HÜPLETMEK İSTİYORUM...

ALDIĞIM KALORİYİ GÜPLETMEK İÇİN 40 DAKİKA BİSİKLET ÇEVİRMEM GEREKİYOR!

Açıklama :
1 porsiyon yoğurtlu mantı yaklaşık olarak 300 kalori.
20 dakika, orta hızda (25 km/saat) kondisyon bisikleti çevirerek harcadığınız kalori ise 150 kalori. (Bu bilgi kişisel tecrübe kaynaklıdır.)

süper bi slogan önce hüplet sonra güblet :dance: artık hiç bir şeyi hüpletmek istemiyorum. :roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…