Ömür biter Diyet bitmez

Bende kahveyi çok severim ama türk kahvesi ve şekersiz iş yerinde arkadaşlarla sabah 11 öğleden sonra 3 te kahve saatimiz oluyor yanında da bir kare bitter çikolata en büyük keyfimiz bu
Bununda kalorisinin düşük olması beni çok mutlu ediyor
Almiycam ama pazartesi gidince yoksa icerim aksama kadar 2-3 fincan

Ahahah hangi günlermis bunlar hemen bakayım o günlerde tartılmayayım😂
"Ay dolunay evresindeyken güneşin tam zıt tarafındadır ve ışıkla doludur. Bedenimizdeki dokular büyük bir baskı altındadır ve bu farklı duygulara neden olabilir. Başka bir deyişle içimizdeki içgüdüsel taraf “uyanır” (halk arasındaki kurtadamların dolunayda ortaya çıkma efsanesinin kökeni de budur). Beden daha çok su tutmaya başlar ve çok daha kolay şişer." Alıntı

Evet haklisin bende tum gun ayni seyi yemeyi sevmem... iyi bir yontem olmus
Yahu ben bunu anlamiyorum bende de boyle oluyor 2-3 gunde 1 kilo aliyoruz ama veremiyoruz... hic mantikli degil....kalori hesabini curutuyor bu durum....7000kal 1 kilo diyorlar... yani 1 kilo almak icin harcadigimizida sayarsak 10000 kal almak lazim 3 gunde en az ama buna ulasmasakta 1 kilo arti gorebiliyoruz var mi bana bu durumu aciklayacak biri
Canım khidrat tarzı gıdalar vücutta su tutuyor ödem yapıyor o yüzden ben de şunu farkettim aynı kaloriyi aldığım halde pilav ya da bulgurlu birşeyler yeyince kilo veremiyorum ya da almış görünüyorum ertesi gün ise tekrar normale dönüyor

Bazı dönemlerde kilo almasak da ağır gelebiliyoruz canım. Yanlış hatırlamıyorsam ayın hareketlerine göre de ağır gelinebiliyor diye birşey okumuştum.
Sonuc: tartida arti cikmak kolay ama eksi cikmak zor. Demekki vucudumuz yag arttirmaya depolamaya meyilli😆😆 ben illa hateket diyorum ...az yemek surekli mumkun olmasada hareketle yakmak gerekiyor

Sonuc: tartida arti cikmak kolay ama eksi cikmak zor. Demekki vucudumuz yag arttirmaya depolamaya meyilli😆😆 ben illa hateket diyorum ...az yemek surekli mumkun olmasada hareketle yakmak gerekiyor
Bence metabolizman gayet hızlı benim de öyledir çok şükür.Az dikkat etsem hemen veririm.Bu çok büyük bir avantaj

Canım khidrat tarzı gıdalar vücutta su tutuyor ödem yapıyor o yüzden ben de şunu farkettim aynı kaloriyi aldığım halde pilav ya da bulgurlu birşeyler yeyince kilo veremiyorum ya da almış görünüyorum ertesi gün ise tekrar normale dönüyor
Evet bende de bakliyat kiloda arti yapiyor...

Bence metabolizman gayet hızlı benim de öyledir çok şükür.Az dikkat etsem hemen veririm.Bu çok büyük bir avantaj
Metabolizma bence insanin hareketlilik seviyesi ilede alakali ben hareketli bir tipim yuruyusum bile hizlidir. Oturmayi sevmem evde de bossam mutfaga girer birseyler yaparim

Benim ilk kizim oldugunda bi bozuldu sonra tekrar duzene sokamadim zaten onun kilolar duruyo 2. dogumunkiler hep gitti. 66 ile hamile kaldim 76 ile girdim doguma. Bebisim masallah 4 kiloydu zaten gerisi de biraz su biraz kilo 1 ay icinde tekrar 65 falan oldum. Ama bu eski kilolar biraz zorluyo iste

Benim ilk kizim oldugunda bi bozuldu sonra tekrar duzene sokamadim zaten onun kilolar duruyo 2. dogumunkiler hep gitti. 66 ile hamile kaldim 76 ile girdim doguma. Bebisim masallah 4 kiloydu zaten gerisi de biraz su biraz kilo 1 ay icinde tekrar 65 falan oldum. Ama bu eski kilolar biraz zorluyo iste
Vucutta uzun kalan kilo zor gidiyor...ben 49 ile hamile kalmistim ikizlerden sonra 47 ye dustum cok zor uyumayan bebislerdi...ben yas arttikca kilo aldim galiba....1-2 kilo alinca hemen mudehale etmek vucuda yerlestirmemek lazim

Karbonhidrat yiyince şişiyorum diyenlerin sebebi de bu zaten. 1 gram karbonhidrat vücutta 3-4 gram su ile beraber tutuluyormuş. Aslında normal çalışma düzeni bu vücudun.

Bugün aldığım kalori miktarı
Screenshot_20200530-221705.jpg

X