Ömür biter Diyet bitmez

Hanfendi zaten Ramazan Nedir? Acin halini Anlamak değilmi?
Ben Öyle görenler için diyorum

şurda insanların yaşayışına davranışına kafanıza göre ahkam kesmek yerine ramazan ayında gece vakti uyanık olduğunuz zamanı değerlendirip ibadet edebilir veya tefekküre dalabilirsiniz. herkesin aklı inancı kendine yeter, siz kendi işinize bakın.

Biz başlık olarak sadece yazdık yoksa diyet ayı olarak görmüyoruz zaten. Sadece kendimizi frenlemeye çalışıyoruz o kadar. Bunu din ile karıştıran biz değil siz siniz kusura bakmayın ama.
Başlik öyle olunca Ramazan Ayi'da Dini bir Ay'dir. Ve Ben öyle Anladim
Zaten Ramazan Ayi Acin Halinden Anlamaktir

Ibadet ile gecirildiğini Bende gayet iyi biliyorum.
Ama Elime Kurani-kerimi Alcak Durumda Değilim. ( Hastayim)
Hocalarin Bu Konuda Vaazlari Var!!
Ve Bu Ayi Diyet Ayi Görmeyende Üzerine Alinmasin!!
Ramazan Ayi Zaten Lop Lop yemek değildir Acin Halinden Anlamaktir.
Ayri Ayri yazmaniza gerekte yok Aciklama Yaptim.

Ramazan Ayini Diyet ayi diye gören
Sevabini alamaz
Öncelikle cnm kardeşim böyle bir rivayet yada ayet var ise buyur paylaş eğer yok ise sahte hocalar misali fetva verme ki kimin ne sevabı alacağını allah bilir
Ben kendimi bildim bileli oruç tutuyorum ki rabbim izin verdiği sürece de tutacam hiç oruç tutmayıp bu yıl tutmuş değilim
Orucun amacı da az beslenip sağlıklı olmak nefsimizi terbiye etmek zaten bizde tam bunu yapıyoruz akşama kadar aç kaldık diye herşeyi yemeye hakkımız var diyenlerden değiliz diye mi sevabini almayacağız

Komiksiniz gerçekten, elinize kitap alamadığınız dönemi sağa sola negatiflik saçara değerlendireyim diye düşündünüz herhalde. Bence başlığı terk edin, kendinizle gurur duyun bugünki misyonunuz için, biz teşekkür ediyoruz.

Nickimden de anlaşılacağı üzere bu konuda eğitim almış, hala da o yolda devam eden biriyim. Zaten grupta o düşüncede biri olsa ben de uygun şekilde ifade ederdim. Ama atkaşların hepsi sahur sevabını almaya çalışıyor zaten. Amaç diyet olsaydı sahuru yapmadık.

Elbetdeki Ayet yok, Tviye cikan hocalar demişti.
Kesinlikle öyle nefsi terbiye etmek acin halinden anlamak. Sağlikta cabasi zaten yenilmez
Haklisiniz.
Hakkinizi Helal edin

Insanları kırmaktan nefret ederim ama böyle şu hoca böyle dedi bu hoca bunu öğütledi diyenleri sevmiyorum bilmeden araştırmadan kimsenin ibadetine karışmayın zaten bir avuç dinini yaşamak isteyen müslüman varken insanları dinden sogutmayin bırakın net bilmediğiniz bilgiler sizde kalsın

Demekki Sizin zihin öyleki acikladim halde saldirimaya devam ediyorsunz Kac Yorumuma denk geldiniz ne kadar taniyorsunuz Kitap Almadinda Negatifsin Diyorsunuz?
Belli Hihi. Şimdi Bi Iyilik yapip kendime sizi Engelicem. Zira Neyse Bende Kalsin Uymicam Size

Kusura bakmayın niyetim kimseyi üzmek yada kırmak değil ama ibadete karışılmasından hazetmiyorum
Işin gerceği şu
Ben Bi bayanin profilini tiklayinca buraya düştüm, onun sandim ve Tvide duydum vaazi yazdim. Ve burda yeniyim acemilikte oldu
Inanin Ramazan ayinda ceşit ceşit sofra hazirlayanlara bende karşiyim.
Kusura Bakmayin Moralinizi Bozdum

Bizde hazırlamıyoruz işte allah bize sağlıklı vücut verdi bizde korumaya çalışıyoruz koca yıl zayıflamak için ramazanı beklemedim zaten diyetteydim keşke böyle yazmadan önce forumu okusaydiniz eminim kimse kimseye darılmayacaktı.

Öfkeli An'di Bayana Baya Öfkelidim.
Öfkemi Yenceğime Öfkem beni yendi böyle tatsiz durum yaşandi.
Buda bana ders olsun.
Dilerim Hepiniz Zayiflarsiniz.
Can Bize Emanet korumamiz lazim.
Ramazandan Sonra'da dilerseniz 16/8 Recimi yapin. 16 Saat hiç birşey yemiyorsunuz su cay icmek serbest yemek yasak. 8 Saat içindede yemek yeme hakkiniz var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…