Ömür biter Diyet bitmez

Sahurda 1 havuç ve 1 yumurta yedim.Akşam iftarda kahvaltı yapmayı düşünüyorum o yüzden çok mutluyum.En sevdiğim öğün kahvaltı.Evin içinde ileri geri 7000 adım attım en azından hareket olsun diye yapıyorum.

Sagol ama gercekten az mi diye dusunmeye basladim...bundan daha azi olmaz sonucta vucudu buna alistirmak iyi olmayabilir....
Ben şöyle hesapladım senin ve benim boy, kilo ve yaş hemen hemen aynı ben 50 kiloya düşersem o kiloyu korumak için günlük 1500 kalori gerekiyor.
Kilo vermek için günlük 1300 de tutmaya çalışıyorum ideal kiloma gelince de 1500 kafi.Senin için de üç aşağı beş yukarı böyle olacak.İstediğin kiloya indikten sonra 1500lere çıkabilirsin çünkü bu sıralar menülerinden gördüğüm kadarıyla yaklaşık 1000 kalori alıyorsun.Kilo verdikten sonra biraz biraz artırır bir noktada sabitlersin.

Bende yeni otuz yaşıma girdim geçen yıl hurma diyeti yapmıştım 5 günde 3 kilo inandım yaptım ya bende etki etmedi yada bu iş yalan sadece bir kilo gitti o da sürekli aç kalmaktan sanırım

Sizinle bir deneyimimi paylaşmak istiyorum eşimle sevgili iken kilomdan şikayetçiydi bu durum beni üzüyordu bende hırslandım o zaman popüler olan dukan diyetine başladım başlangıç kilom 68 di
ilk zamanlar çok zorlandım ilk iki hafta sonra diyetin gidişatına alıştım ve diyetteymiş gibi hissetmedim ilk hafta kilo vermedim bu iş olmayacak diye kuruntulara giriyordum ama yılmadım ikinci hafta hızlı bir kilo kaybı yaşadım. derim sünmüş gibi olmuştu hemen spora da başladım hem sıkılaştım hem kilo verdim bu şekilde iki iki buçuk ay devam ettim 48 kiloya kadar düştüm suratım kaşık kadar kaldı bünye alıştığı için bir süre daha normal şekilde yiyemedim 46 ya kadar düştüm 155 boya 46 çok az (basenli ve kalçası olan biriyim üst bölgem erimişti resmen yoksa boyuma göre ideal kilo 46)
akabinde olmayan şeker ve tansiyon sorunu oluştu baş dönmelerim başladı hala şeker ve tansiyonum var diyetten bana hatıra kaldı 50 kiloda bırakmalıydım ama bünye alışıyor yada bende öyle oldu birde sınav stresi vardı sanırım onun etkisiyle de iştah kaybına uğradım
dukan diyeti güzel bol proteinli bir diyet fakat aşamalarını birebir uygulamak kaydıyla ama ben kendime göre şekillendirdim ki hatayı orada yaptım
şuan neden aynı diyeti uygulayacak kadar gözüm kara değil o kadar uzun süre dayanamam şartlar çok değişti

bende bi kaç defa uyguladım ama 1-2 kilodan fazla veremedim sonra geri yediğim için geri aldım

o zaman çok araştırmıştım baya kişide denemiş etkili olmuş bende o yüzden denedim annemin bluzlarını giyiyordum diyetten sonra çocuk reyonundan giyindim üst için
Diyetini hiç denemedim de 3 gündür dukan birası diye yeşilçay+maden suyu+limon+su karışımı onu içiyorum. Sözde 15 gün sonunda zayıflatacak bakalım :) Ben 3 yıl önce çok güzel zayıfladım. Ancak bebek için tedavi dolayısıyla hormon ilaçlarından aldım. Maalesef 2 aşılama, 1 tüp bebek deneyimim olumsuz sonuçlandı. 2. denemeyi virüsten dolayı yapamadık. En azından biraz kilo vereyim de tekrar tedaviye başlayınca üstüne çok kilo gelmesin istiyorum.

Aslında sayılara takılmak çok da önemli değil. 60 kilo olan aynı iki kişinin vücudu bambaşka olabiliyor. Kendimi bildim bileli 57-58 kilo arasındaydım. Diyet yapsam en fazla 55 oluyordu. Ama vücut olarak basenler falan fazlaydı onun dışında iyi hissediyordum. Bu yaz düğünüm vardı, öncesinde 2 ay boyu haftada 3 Gün pilates yaptım, kilom değişmedi ama inanılmaz sıkılaştım. Gelinlik provasının her seferinde kadın daraltıyordu son güne kadar fermuar takmadı mesela gelinliğe. Ama sonra tabi okullar açıldı, görev yerim olan ilçeye geldim, pilates tabii yok havalar soğuk sporu bırak yemeğe başla derken aldı başını gitti... yaz gelsin her şey normale dönsün koşa koşa pilatese gideceğim.

rabbim inşallah yavrunuzu elinize sağlıklı bir şekilde almayı nasip eder.

aynı dertten muzdaribiz çok kilolu olmasakta basenler ben buradayım diyor

Ramazan bitsin bende acilen diyete girecem. Evlenmeden once ramazandan bir ay oncesine siki diyete girer bir ayda 12-15 kilo verirdim ramazanda da rahat olurdum ama evlendikten sonra ne ramazandan once diyet yapabildim nede ramazanda agzimi durdurabildim ))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…