Ömrümü kendime harcamak hedefim

Hoş geldinnnn aramıza 💜💜
Hiçte çok şey istemiyorsun kendine böyle mesajlar verme derim. Hayat senin hayatın ne istediğin ne hedeflediğin tamamen sana kalmış. Umarım her şey gönlünce olur şahane bir doktor olursun ve bende muayeneye gelirim 💚
Hoşbuldum çok teşekkür ederim ☺️

Yıllardır hayalini kurduğum tıp fakültesine girme amacım var. Zamanında üniversiteye gitmek yerine tekrardan sınava hazırlanmadığım için çok pişmanım ama neyse… Ben de yıllar sonra tekrar denemeye karar verdim ama etrafımdan kimse bilmiyor tıp okumak istediğimi.
Test kitaplarınızı temin ettiniz mi? Elimdeki kitapların fotoğrafını paylaşayım mı uygun bir zamanda? Sizin elinizde neler var? Bir ara ben de yeniden hazırlanma hevesine girip 2. el kitap edinmiştim sahaftan (Hazırlanmadım, yarıda bıraktım.) Kitaplar iyi yayınevlerine ait, 2018-2019 basımı temiz durumda. Geçen yıl tmden hazırlanan bir kardeşimize muş'a kitap yollamıştım. Bu yüzden tüm kitaplar yok ama işinize yararsa ptt kargo'dan yollamak isterim. Özelden de yazışabiliriz. Ama belki de ihtiyacınız yoktur bilmiyorum yine de yazmak istedim.

Test kitaplarınızı temin ettiniz mi? Elimdeki kitapların fotoğrafını paylaşayım mı uygun bir zamanda? Sizin elinizde neler var? Bir ara ben de yeniden hazırlanma hevesine girip 2. el kitap edinmiştim sahaftan (Hazırlanmadım, yarıda bıraktım.) Kitaplar iyi yayınevlerine ait, 2018-2019 basımı temiz durumda. Geçen yıl tmden hazırlanan bir kardeşimize muş'a kitap yollamıştım. Bu yüzden tüm kitaplar yok ama işinize yararsa ptt kargo'dan yollamak isterim. Özelden de yazışabiliriz. Ama belki de ihtiyacınız yoktur bilmiyorum yine de yazmak istedim.
Ne kadar ince bir davranış 💜💜

Ben de

ben de bir ara dişlerimi sıkıyordum. Diş koruyucu plastik ürünler var onlardan alıp takabilirsiniz. Standart boylar internette ucuz fiyata satılıyor ama dişinize uygun almak isterseniz bir diş hekimine gidip ölçü aldırabilirsiniz
Ben size ne sorucam... Şimdi baktım o ürünlere, cidden ucuzmuş. Ben bir ara çok çok kısa bir araştırma yapmıştım, belki de buradaki paylaşımlardı okuduğum. İnsanlar demişler ki: "Plak kullanınca iyice sıkıyorum dişlerimi, botokstan başka çözüm yok." Sizin tecrübeniz tam olarak nasıl oldu? Diş plağının her türlüsünü de tecrübe ettiniz mi? Hekime yaptırıp memnun kalmazsam üzülürüm, çünkü kanal tedavisini de boşuna yaptırdığımdan neredeyse eminim şu an.
Ne kadar ince bir davranış 💜💜
Teşekkür ederim, umarım öyledir :) Bazıları yardım istenmeden yardımda bulunulmasını kabalık olarak görüyor. Yanlış anlaşılmak istemem, maksat lazım ise iş görülsün.

Çok teşekkür ederim ne kadar incesiniz☺️ Ben uzun süredir derslerle ilgilenmediğim için bayağı temelden başladım. Matematik ve geometri için hani şu çok bilinen temel kitaplar var ya onlardan aldım. Fen grubu için de bayağı araştırdım temel sayılabilecek yayınlar hangisi diye onları da temin ettim. En çok kitabı da paragraftan almışımdır heralde 🤭 şu an işime yarıycak kitaplar elimde var, ama birkaç ay sonra seviyem ilerlerleyince yeni kitaplar almam gerekecek o zaman siz başkasına vermemiş olursanız sizin kulağınızı çınlatırım 😂😂🤭

Ben size ne sorucam... Şimdi baktım o ürünlere, cidden ucuzmuş. Ben bir ara çok çok kısa bir araştırma yapmıştım, belki de buradaki paylaşımlardı okuduğum. İnsanlar demişler ki: "Plak kullanınca iyice sıkıyorum dişlerimi, botokstan başka çözüm yok." Sizin tecrübeniz tam olarak nasıl oldu? Diş plağının her türlüsünü de tecrübe ettiniz mi? Hekime yaptırıp memnun kalmazsam üzülürüm, çünkü kanal tedavisini de boşuna yaptırdığımdan neredeyse eminim şu an.

Teşekkür ederim, umarım öyledir :) Bazıları yardım istenmeden yardımda bulunulmasını kabalık olarak görüyor. Yanlış anlaşılmak istemem, maksat lazım ise iş görülsün.
Botoks’u bilmiyorum diş için nasıl oluyor şaşırdım açıkçası. Ben doktora gitmedim çünkü o biraz fiyat olarak yüksek oluyormuş kişiye özel yapıldığı için. Fazla sıkmak konusuna gelince sanırım psikolojik olarak öyle sanılıyor çünkü dişler sürekli ağzımızda olduğundan sıktığımızı farketmiyoruz çoğu ama yabancı bir madde olunca sıktığını anlar insan illa ki. Zaten bu plağın amacı sıkmanın etkisiyle dişimizin ağrımasını, kırılmasını önlemek. Tedaviye yönelik bir özelliği yok zaten stresten dolayı dişlerini sıkıyor insan. Zor biliyorum ama stresinizi azaltmak için değişik bişeyler yapabilirsiniz mesela yakın bir şehre günübirlik gezmeye gidebilirsiniz imkanınız varsa, gezecek bir yer olmasa bile bilmediğiniz bir yeri keşfetmek iyi geliyor insana. Ya da maddiyatınızın yettiği ölçüde farklı aktiviteler yapabilirsiniz zevkinize göre

İnsanlar da neye tepki vereceğini şaşırdı iyice. Niye kabalık olsun ne kadar güzel bir düşünce. Bazen düşünüyorum acaba yanlış bir devirde mi dünyaya geldim yoksa benim düşğnce yapımda mı bir sorun var diye😂😂 Bazen gerçekten insanları anlamıyorm

Çok teşekkür ederim ne kadar incesiniz☺️ Ben uzun süredir derslerle ilgilenmediğim için bayağı temelden başladım. Matematik ve geometri için hani şu çok bilinen temel kitaplar var ya onlardan aldım. Fen grubu için de bayağı araştırdım temel sayılabilecek yayınlar hangisi diye onları da temin ettim. En çok kitabı da paragraftan almışımdır heralde 🤭 şu an işime yarıycak kitaplar elimde var, ama birkaç ay sonra seviyem ilerlerleyince yeni kitaplar almam gerekecek o zaman siz başkasına vermemiş olursanız sizin kulağınızı çınlatırım 😂😂🤭
Verecek kimsem yok, bendeki kitaplar cidden biraz ileri seviye, nihat bilgin, orbital gibi. Ihtiyacınız olduğu zaman yazarsınız :)
Bir de konulara videodan mı çalışıyorsunuz kitaplardan mı? ilyas güneş çok sevimli anlatır cebiri. Sloganı: "Bunu yapamayan gidip bale yapsın!" En temelden alarak anlatır ve en kolaylarından zora doğru birçok tipte soru çözer. Geometride Kenan Kara çok iyidir. Üçgeni iyi oturttuktan sonra çıkabilecek her soruyu üçgen mantığından çözdürür.

Son düzenleme:
Oooo bayağı ileri seviyeymiş, o seviye gelsem ne güzel olur… zil takıp oynarım heralde 😂😂😂
Orbital şart değil, genellikle yarışmalara katılacak derecede iyi olan öğrencileri oyalamak için kitap çıkardığı söylenen bir yayınevi ama fen bilimleri, nihat bilgin gibi yayınevlerinin sorularını çözecek düzeyde olmanız gerekiyor maalesef tıp kazanmak için😑

Orbital şart değil, genellikle yarışmalara katılacak derecede iyi olan öğrencileri oyalamak için kitap çıkardığı söylenen bir yayınevi ama fen bilimleri, nihat bilgin gibi yayınevlerinin sorularını çözecek düzeyde olmanız gerekiyor maalesef tıp kazanmak için😑
Evet maalesef…

S Skinkeyrlover naber? Topiği takip ediyorsun, sende aramıza katılmak ister misin?
Helllooooo :KK68: Topik süper bayıldım yani :KK76::sampiyon:Böyle konuları okumaya bayılırım. İnsanların özellikle de kadınların kendilerine zaman ayırması, kendilerini geliştirmesi, böyle başarı hikayeleri çok güzel çok seviyorum. Katılmak isterim aslında ama ben bir şeyi ya tam yapıyorum aşırı ciddiye alıp ya da yapmıyorum hiç garip bir huy :KK70:Yeteri kadar zaman ayırabilir miyim emin olamadım şimdi. Ama süpersiniz :nazar:Emojilerle full destek tam destek devamşovvv

5-11 Eylül:
-
Okunacak kitaplar: Akıllı İnsanların Mantıksız Kararları (480 s.), Akıl Çağı (397 s.)
- 15 tane tez inceleyip not alacağım.
- İngilizce sözcük çalışması için en az 15 sayfa kuramsal çeviri yapacağım.
- 3 saat ders kaydı dinleyip deşifre yapacağım (Küçük bir not defterine önemli gördüğüm kısımları ayrıca not alacağım.)
- İngilizce dil bilgisi çalışmaya başlayacağım. (Ne kadar ilerlediğimin bir önemi yok, bir yerinden başlasam yeterli.)
Herkese günaydın, maalesef haftalık planımın patladığı kesinleşti. Ben de mecburen mevcut planımı 10 gün ileri atmak zorunda kaldım. Yukarıdaki çalışma programı, 9-18 Eylül olarak güncellendi :/ Daha da fazla öteleme lüksüm de yok çünkü bu plan tarihi bittikten 2 hafta sonra tez danışmanımla yüz yüze görüşmem gerekiyor. Hatta Hoca'ya kalsa 20 gün içinde görüşüp kararımızı vermiş olmamız şart. Fakat geçen sene merkür retrosuna denk gelen yeterlik jürimin sözlü kısmında yaşanmış talihsizliklerden ötürü kendisini 3 ekime kadar oyalayacağım. Böyle de bilimsel bir insanım. Dokora jüri belirleme tarihini merkür retrosundan koruyan bilimsel insan...

Helllooooo :KK68: Topik süper bayıldım yani :KK76::sampiyon:Böyle konuları okumaya bayılırım. İnsanların özellikle de kadınların kendilerine zaman ayırması, kendilerini geliştirmesi, böyle başarı hikayeleri çok güzel çok seviyorum. Katılmak isterim aslında ama ben bir şeyi ya tam yapıyorum aşırı ciddiye alıp ya da yapmıyorum hiç garip bir huy :KK70:Yeteri kadar zaman ayırabilir miyim emin olamadım şimdi. Ama süpersiniz :nazar:Emojilerle full destek tam destek devamşovvv
Aaa huylarımız ne kadar benziyor 😂😂😂

Bugün 1 ünite ders çalışmayı planlıyorum, bir de uzun süredir okumadığım kitabım var, biraz da ondan okursam gün bitecek zaten.
Pazartesiye kadar günlük planlar yapmayı, pazartesi haftalık planlara geçmeyi düşünüyorum.

Dünki hedefim sadece spor kismina ve su miktarina uyabildim 🥲

Bugun yine planim
30dk kitap okumak (insallah)
Evde 30dk yurume bandi
Yine evde barbell ile agirlik calismak
2-2,5 L su icmek
Dengeli beslenmek

X