Ömrümü kendime harcamak hedefim

Diyet az yemek değil ki minik kuşum benim yediklerimi yazınca görürsün çok yemek neymiş. Dengeli yemek en güzeli benim diyabet başlangıcım var o yüzden çok acıkıyorum sürekli ama azıcık azıcık yemeye ihtiyaç duyuyorum. Sağlıklı beslenmişsin mis gibi afiyet olsun ☘️
İnsülin direnci dimi? Bende de var maalesef, diyetle onu da kırmak istiyorum kilo verip. Teşekkür ederim 🥺💖💖

İnsülin direnci dimi? Bende de var maalesef, diyetle onu da kırmak istiyorum kilo verip. Teşekkür ederim 🥺💖💖
İnsülin direnci diyince çoğu kişi regl düzensizliği pkos felan da var ondan kaynaklı diye düşünüyor ama benim diyabetik. Yani ben sık sık yemezsem ellerim titriyor sinirli oluyorum başım dönüyor. Ben şöyle kırdım 3 ay ilaç kullandım diyet yaptım. 3 ayın sonunda doktor eşliğinde ilacı kestik kilo verince ve düzene bindi. Artık ani ataklar geçirmiyorum şekerim düşüpte bir yerlerde göz kararması ya da açlıktan 4 simit yeme gibi olaylarım yok çok şükür
Birazcık kendinizi tanıtır mısınız bize

İnsülin direnci diyince çoğu kişi regl düzensizliği pkos felan da var ondan kaynaklı diye düşünüyor ama benim diyabetik. Yani ben sık sık yemezsem ellerim titriyor sinirli oluyorum başım dönüyor. Ben şöyle kırdım 3 ay ilaç kullandım diyet yaptım. 3 ayın sonunda doktor eşliğinde ilacı kestik kilo verince ve düzene bindi. Artık ani ataklar geçirmiyorum şekerim düşüpte bir yerlerde göz kararması ya da açlıktan 4 simit yeme gibi olaylarım yok çok şükür

Birazcık kendinizi tanıtır mısınız bize
Bende de aynı şekilde, o yüzden aç kalınca diyete devam etmek zor oluyor. İlacını biliyorum bir arkadaşım kullanmıştı, baya iştahını da kapatmıştı. Ben de doktora gittim belki yazar diyerek ama ilaca gerek yok kilo ver geçer dedi. Bakalım düzenli yürüyüş yapıcam ben de direnci kırarım inşallah 🙏🏻

Kaç keredir elime alıp ciddi ciddi okumaya karar versem bir aksilik çıkıyor bugün de çat kapı misafir geldi. Yine yarına kaldı 😔 ama aşırı merak ettim bu yorumdan sonra
Olur öyle aksilikler ama dediğim gibi bir oku sen de bırakamayacaksın zaten. İnan spoiler vermemek için zor duruyorum 😅

Jane enerji düşürmek yok ben böyleyim diye bişey de yok. Ben yaparım demek ben şahaneyim demek serbest bak ona lafım yok
Haklısın 😌 şunu da bırakayım şuraya
IMG_20221109_000224_085.jpg

Günaydın hanımlar nasılsınız? İnşallah iyisinizdir. Bugün sabah kalktım ve cennet hurması+kereviz sapı+ roka+ limon bıztladım ve içtim bebek cildime şifa olsun akşamda yüzüme ve dekolteme güzelce c vit. serum sürmüştüm:21: Kahvaltım da gayet az karbonhidratlı ve çok sağlıklıydı. Şuan kendime saygım arş-ı alada :KK68: Özbakım ve sağlıklı beslenmenin kesinlikle kendine saygı duymanın 1. ve en elzem adımı diye düşünüyorum hatta eminim.Bir dönem yoğun saç dökülmem vardı baya bir para döktüm biraz toparladı iyiydi ama sanırım yine başladı , dün gece c vit serumunu azıcık dökülen yerlere de damlattım sonuçta saç köklerinin de vitamine ihtiyacı yok mu nedir yani:rolleyes:Çok acil köklenme çalışmalarını hızlandırmam lazım, bu saç dökülmelerimin köklenme problemimle alakalı olduğunu düşünüyorum birazda. Sizde durumlar nedir? yapar mısınız meditasyon time falan:) öpüldünüz:KK36:

merhaba, topiği yeni gördüm daha doğrusu bdv den yeni çıktım :KK53:
ben de kısaca kendimi tanıtayım. boşanma sürecinde 30 yaşında, kendi ayakları üzerinde duran yeni bi şehre atanıp yeni bir hayat kurmaya çalışan bir kadınım. bu yaşıma hep kendimi ihmal edip başkaları için yaşadım ama artık buna bir dur demek istiyorum. artık "ben" demek istiyorum. hayatımın merkezine başkalarına koyduğum yeter.
kendim için yaptığım planladığım şeyler
yaklaşık 2 aydır spor yapıyorum ve bunu devam ettirmeyi planlıyorum
kolejen kullanmaya başladım 1 ay olacak ve farkı görmeye başladım.
maskeler, saç bakımları düzenli olarak yapmaya başladım.
ehliyet almayı planlıyorum
kahveyi süt tozu ile içmeyi bıraktım(süt ile içiyorum) süt tozu selülit yapıyor. sade içemiyorum maalesef. filtre kahve makinesi alıp filtre kahve içmeyi düşünüyorum o zaman nescafeyi tamamen bırakcam.
kursa başvurdum ama daha açılmamış açılırsa kemana başlıcam.
yabancı dil öğrenmek istiyorum ama çabaladım sanırım yeteneğim yok tekrar dener miyim bilmiyorum
kendi geliştirmek için kitap okumak istiyorum. normalde okuyorum ama roman tarzı. onun yerine bana bir şeyler katacak kitaplar istiyorum. buna çabalıcam
her gün eve gelince dizi izliyorum. onu bırakmayı düşünüyorum onun yerine belgesel, youtube da kendimi geliştirecek videolar izlemeyi düşünüyorum.
meditasyon yapmayı istiyorum bi kaç fikir aldım akşam onlara bakcam.
borçlarım var biraz onları düzene koymaya başladım. bu ay maaşı alınca defter aldım kendime harcamaları yazıp neyi nereye harcıyorum görmek istiyorum ve birikim yapmak istiyorum.

ben de kısaca kendimi tanıtayım. boşanma sürecinde 30 yaşında, kendi ayakları üzerinde duran yeni bi şehre atanıp yeni bir hayat kurmaya çalışan bir kadınım. bu yaşıma hep kendimi ihmal edip başkaları için yaşadım ama artık buna bir dur demek istiyorum. artık "ben" demek istiyorum. hayatımın merkezine başkalarına koyduğum yeter.
kahveyi süt tozu ile içmeyi bıraktım(süt ile içiyorum) süt tozu selülit yapıyor. sade içemiyorum maalesef. filtre kahve makinesi alıp filtre kahve içmeyi düşünüyorum o zaman nescafeyi tamamen bırakcam.
yabancı dil öğrenmek istiyorum ama çabaladım sanırım yeteneğim yok tekrar dener miyim bilmiyorum
kendi geliştirmek için kitap okumak istiyorum. normalde okuyorum ama roman tarzı. onun yerine bana bir şeyler katacak kitaplar istiyorum. buna çabalıcam
her gün eve gelince dizi izliyorum. onu bırakmayı düşünüyorum onun yerine belgesel, youtube da kendimi geliştirecek videolar izlemeyi düşünüyorum.
borçlarım var biraz onları düzene koymaya başladım. bu ay maaşı alınca defter aldım kendime harcamaları yazıp neyi nereye harcıyorum görmek istiyorum ve birikim yapmak istiyorum.
Hoş geldin 🌸 yeni hayatında çok mutlu olmanı dilerimmm, umarım tüm hayallerini gerçekleştirirsin❤️

Hoşgeldinnn enerjine bayıldım ya harikasın :KK68:

Aralık ayının ortasında bir sınava gireceğim. O sınavdan sonra ben de bir müzik aleti çalmak istiyorum ne zamandır aklımda. Keman ve elektro gitar arasında kaldım (ne kadar alakalılar değil mi) sonra elektro gitara karar verdim (daha önce klasik gitara bile elim değmedi hahahh) Ama şimdi acaba keman mı diye yine tereddüte düştüm yaaa. Bence hepimiz en az bir müzik aleti çalabilmeliyiz ama işte yaşadığımız ülke, hayat şartları derken müzik biraz lükse kaçıyor çoğumuz için :KK61:

Hellooo görlsss
Bugün kombiyi açtık kalorifer kenarından ayrılamıyorum kendime minnak bir puf aldım artık kitapları kalorifer kenarında rahat rahat okuyabilirim.
hln09 hln09 sağlıklı beslenmek gerçekten insanın kendine olsan saygısını yükseltiyor. Eskiden o kadar çok karbonhidrat tıkıyordum ki kendime şuan önüme gelse çöp kutusu muyum yahuu diyip geçerim.
İş yerimde bu aralar çok yoruluyorum ama şikayetçi değilim özel sektörde çalıştığım için ne kadar çalışıyorsam o kadar para kazanıyorum. Paracıklar paracıklar katlansın hep paracıklar 🤣
İşte bile yemeğimi evden götürüyorum. Çok stresli anlardan sonra evden getirdiğim içeriğini bildiğim sağlıklı bir menü rahatlatıyor beni gerçekten.
İş çıkışı yürüyüşleri yapmaya bayılıyorum ama hava soğudu artık yürüyemeceğim için bugün spora yazıldım. Powerplate'e gideceğim bakalım faydası ne derece olacak.
Reinaa Reinaa Dorian Gray'in Portresine başladım feci şekilde insanı içine çekiyor. Uykudan gözlerim kapanana kadar okumaya devam edeceğim.

Annwyl Annwyl bugünün menüsü senin için gelsin o zaman.
Sabahlarım klasik olarak
1 haşlanmış yumurta 5 siyah zeytin domates salatalık 2 dilim peynir
Ara sade türk kahvesi
Ara yeşil çay + 2 gün kurusu
Öğle yeşil salata (Yağsız) 2 dilim ananas 2 dilim peynir
Ara 9 fındık
Akşam yeşil salata + 6 yk patlıcan yemeği + 4 yk yoğurt
Ara 1 yeşil elma

Annwyl Annwyl bugünün menüsü senin için gelsin o zaman.
Sabahlarım klasik olarak
1 haşlanmış yumurta 5 siyah zeytin domates salatalık 2 dilim peynir
Ara sade türk kahvesi
Ara yeşil çay + 2 gün kurusu
Öğle yeşil salata (Yağsız) 2 dilim ananas 2 dilim peynir
Ara 9 fındık
Akşam yeşil salata + 6 yk patlıcan yemeği + 4 yk yoğurt
Ara 1 yeşil elma
Hey maşallah yine kendi yemek seçimlerimizi sorgulatan güzel bi menüyle beslenmişsin yahu. Ben öğle yemeğinde ıspanaklı börek yedim kendimden nefret ediyorum düşündükçe :olamaz: Ama akşam spor yaptım bence günahım affedildi :KK53:

Alacakaranlık serisini bitirdim dün, bugün yeni kitaba başlıyorum. Jack London - Yıldız Gezgini. Umarım beğenirim daha önce bu yazarın hiç kitabını okumadım sanırım. Yatağa girip uyuyakalana kadar kitap okuma vakti şimdi :KK49:

Hoş geldin 🌸 yeni hayatında çok mutlu olmanı dilerimmm, umarım tüm hayallerini gerçekleştirirsin❤️
teşekkür ederim inş. :KK200:
Hoşgeldinnn enerjine bayıldım ya harikasın :KK68:

Aralık ayının ortasında bir sınava gireceğim. O sınavdan sonra ben de bir müzik aleti çalmak istiyorum ne zamandır aklımda. Keman ve elektro gitar arasında kaldım (ne kadar alakalılar değil mi) sonra elektro gitara karar verdim (daha önce klasik gitara bile elim değmedi hahahh) Ama şimdi acaba keman mı diye yine tereddüte düştüm yaaa. Bence hepimiz en az bir müzik aleti çalabilmeliyiz ama işte yaşadığımız ülke, hayat şartları derken müzik biraz lükse kaçıyor çoğumuz için :KK61:
hoşbuldum :KK200: aynen kesinlikle hep istiyordum bir enstrüman çalmak ama bu yaşıma kadar olmadı umarım yapabilirim.

Bnede şehir değiştirmek istiyorum istanbul beni korkunç boğuyor. Değiştirmeden önce astrokartografime baktırıcam. Hangi marka kolojen kullanıyorsunuz toz mu jel mi yoksa krem mi? Ben ayşegül çoruhlu şaselerinden kullanıuyorum ama leş gibi kokuyor yaa:KK43:

X