Ölüm Korkusu

Zaten bırakmak istiyorum ama bu psikolojiyle de başetmem gerekiyor. Birakmayı denedim ama yogun stres sigaraya itiyor beni.. keşke anlayabilseniz.. aksi gibi sigara içmeye devam ettikçe ölüm korkusu daha cok tetikleniyor. Çunkü sigara fazla icince öksuruk balgam tekrar başlıyor. Biraktıgımda ise sigarasızlıgın stresi, boşluga düşme hissi oluyo
Şimdi daha iyi anlaşılıyor stres yapıp fazla içmeyeyim diyorsunuz galiba hafif bir sakinleştirici işinize yarayabilir

Şimdi daha iyi anlaşılıyor stres yapıp fazla içmeyeyim diyorsunuz galiba hafif bir sakinleştirici işinize yarayabilir
Evet ve bunun karsıliginda eskisinden daha fazla içiyorum.. birde seyi farkettim sigarayı 3 4 saat içmemistim ve ölüm hissi gitmişti kafamdan yani aklima gelse bile korkusu gitmisti. Sanırım doktordan ve öncesinde ben neden 1 haftadır balgamlı öksürüp göğsüm agrıyor düşuncesinden dolayı arastirmalarim sonucu bu hastalıgı geciren insanların yakinlarinin yorumlar videoları vb izlemem okumam, yine bu hastalıkla ilgili 3 haftalık net araştirmalarım sonucunda beynim sigarayı ölümle bu hastalıkla kodlamış. Zaten içersem olurum da beyin bunu kodlayınca korkusu da saplanıp kalıyo.. birakmak istiyorum ama işte dedigim gibi boşluk hissi ve stres yönetimi beni yiyip bitiriyo

Rahmetli anneannem dedem öldüğünde bir süre çok ciddi ölüm korkusu yaşamıştı. Evde yalnız kalmak istemiyordu dışarıya kismeyi salmıyordu. Ölürsem nolcak durun burda gibi şeyler söylüyordu. Sık sık aklına gelip ağlıyordu. Sağlık ocağı doktoruna söyleyince o bi ilaç yazdı bir hafta sonra kesildi bu durum. Merak etmeyin şifası olan bir konu, geçmiş olsun.

Rahmetli anneannem dedem öldüğünde bir süre çok ciddi ölüm korkusu yaşamıştı. Evde yalnız kalmak istemiyordu dışarıya kismeyi salmıyordu. Ölürsem nolcak durun burda gibi şeyler söylüyordu. Sık sık aklına gelip ağlıyordu. Sağlık ocağı doktoruna söyleyince o bi ilaç yazdı bir hafta sonra kesildi bu durum. Merak etmeyin şifası olan bir konu, geçmiş olsun.
Anneanneniz dedenizden ne kadar sonra öldu peki

Sigarayı bırakabilirseniz bırakın. Maalesef ben de içiyorum 😏 tramva sonrası, panik atak başlamıştı ve ben de korkuyordum ve hemen nabzım yükseliyordu. Sonra beynimin oyunu olduğunu ve sakin kalıp, nefes egzersizi vs. Yapmamı, bunun gerçek olmadığını düşünmemi falan söyledi. Geldiği an ilk olarak sahte sinyaller, yok bir sey diyorum ve atak yaşamıyorum çok şükür.

Şimdi siz böyle düşününce, çağırıyorsunuz. Mesela şu an düşünsem, şu saniye nabzım yükselir.

Muhakkak doktordan destek alın. Kulaktan dolma değilde, işin ehli, yüce bir meslek gurubu size eşlik edince, daha kolay aşarsınız.

Orada ücretsiz belediyeye bağlı aile danışmanlığu merkezi vardır muhakkak. Birde sağlıklı yaşam merkezleri var bu iki yerde ücretsiz güzel psikologlar var muhakkak araştırın gidin bence
Yaa çok teşekkür ederim allah razı olsun.. macrol kullaniyordum gogus hastalikları doktorum yazdı diger ilaclarla birlikte onu bırakınca geçti ölüm korkusu.. ama sigarayi birakamadim o yüzden mutlaka gidecegim doktora.. psikologa

Sigarayı bırakmak için Allen Car’ın kitabı çok çok etkili. Ayrıca sigara için yine çok güzel meditasyonlar var.

Ayrıca sakinleşmek, rahatlamak için uyumadan önce nefes çalışmaları yapabilirsiniz ve bu şahane olur.

Gece uyurken uyku meditasyonları dinleyebilirsiniz. En azından kendinizi dinlemeyip videodaki sese odaklanırsınız ve bu şahane olur.

Sigarayı bırakmak için Allen Car’ın kitabı çok çok etkili. Ayrıca sigara için yine çok güzel meditasyonlar var.

Ayrıca sakinleşmek, rahatlamak için uyumadan önce nefes çalışmaları yapabilirsiniz ve bu şahane olur.

Gece uyurken uyku meditasyonları dinleyebilirsiniz. En azından kendinizi dinlemeyip videodaki sese odaklanırsınız ve bu şahane olur.
Merhaba ölüm korkusu geçti aslında.. icimde azda olsa var ama bu korkunun fiziksel etkileri geçti, yani korku olsa da fiziksel etki yapmıyor( kalp carpintisi, nefes darligi, ellerde titreme, bacak kol vb uyuşma, halsizlik) (panik atak belirtileri benzeri) doktorun yazdigi ilaclar arasindaki macrol u bırakinca geçti şükür 4 gün sonra. Kullandiktan birkax gün sonra bu psikolojik rahatsizliktan ötürü yazilan ilaclarin hepsini araştirdim kullanici yorumlarini, yanetkilerini okudum( takıntı nadirde olsa insan uzerine olumlu etki edebiliyor).. eskiden evden cikarken 10 defa kapi kitleme, ocak dügmeleri cam pencere, fisleri cektim mi kontrolu, yetmez videoya cekme bu rutini gercekleştiriken dısarda acar izlerim aklima takilirsa diye vb takintilarim vardi.. bu 1 haftada anladim ki benim beynimin daha derinlerinde daha büyük takinti ve psikolojik sorunlarim varmis.. macrol sagolsun.. insan yasadigi uzuntu stres kayip vb acı veren ne varsa durumlari bir sure sonra unuttum eskisi kadar acıtmıyor üzmüyor gecti nasil olsa deyip önemsememezlik yapmamalı mutlaka psikolojik destek alamlıymış. Unutulan gecen seyler aslinda beynin derinliklerinde bir çöp yıgını gibi birikiyormuş. Zamaninda boşaltilmayan çöpler günü geldiginde hafifde olsa bir uyaran etkisiyle dağ olup üstümüze çöküyormuş.. çöplerinizi birikmeden temizleyin lütfen.. beyin çok muhteşem bir organ biriktirmeyelim kötü olan hiçbirşeyi beynimizde.. vücut aciyi unutuyor iyileşiyor( misal düstün kanadı birkac güne iyilesiyor) ama beyin unutmuyor sadece sen öyle saniyorsun.. o biriktirmeye devam ediyor derinlerde bir yerde yasadıgın tüm olumsuzlukları.. beyninize deger verin..

X