Ölmek istersin bazen.

dilarakyol

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2012
69
0
Selam kizlar.. Nerden baslasam bilemiyorum ama tekrar kendimi bitik hissettigim gunlerden birindeyim 18 yasindayim. 17 imde evlendim. Almanyaya Geldim babam kanserdi ve calismam gerekiyordu. 3 kardesiz ablam abim ve ben. Anneminde babaminda ikinci evliligi. tek ortak cocuk benim. bu soyledigiim abim ve ablam annemin ilk evliliginden. annemi 14 yasinda dedemler vermis. adam psikopat cikmis tabi. NE kardesleri ne dedem ananem kabul etmemisler. En son annemi yakmak istemis. Ve kurtulmuslar elinden. babam sahiplenmis. Herneyse. babamin durumu cok iyiyken ben dogmama yakin iflas etmis. 5-7 sene boyle devam etmis. ablam evlendi almanyaya geldi. halada burda yasiyo adi batasica. .. .. herneyse annem ben 7 yasindayken almanyaya geldi. ben babam ve abimle buyudum 7 sene kaldi annem bizi getirmeye cok ugrasti ama en sonunda olmayinca annemde birakti geri turkiyeye dondu. 3 sene beraber yasadik. ben almanyaya geldim ablamin yanina. Kacaktim. calismam gerekiyordu. babam hastaydi.. biraz uzun bi yazi olacak ama suan aglamaktan baska bisey yapamiyorum. icimi dokmem gerek.. Ablamla biz cok iyiydik canimdi o benim onceden. Ablamdi nihayetinde demi. Ama buraya gelince hersey degisti. Devlet bana para verdi babama yollayamadim gitti cocuklarina kendine kiyafetler aldi.. baba hastahanedeyken.. ayrildi bu arada kocasindan. benden 2 yas kucuk kizi var birde 12 yasinda kizi var. birlikte oldugu adamla bastim mutfakta. Gece yarilari calismaya gittim. onun yuzunden yakalanip 2 gün cezaevine atildim.. babam rahmetli olduktan sonra sirf ben kafayi tirlatayim diye hic gorusmedigi babasini getirdi.. onlari yakmaya calisan adami.. Hicbirseyde diyemiyordum sanki dilime lal geldi. zaten annemle babamdan ayriyim aklim orda. bide hizmetcilik yapiyordum ona. Geride gidemiyorum turkiyeye carem yok. Mahkemeler devam ediyor. 9 ay onunla yasadiktan sonra temizlige gittigim biryer vardi. Dogululardibizim gibi. Dedi ki benim bi yegenim var bi tanisin. Hayirli birisi. neyse dedim tamam. baska carem yok. gittim dukkanlari var tanistim konustum ilk goruste hemen tamam dedim zaten 7 dakikada. 1 hafta sonra nisanlandik. 3 hafta sonra dugunum vardi. babam mutlu olsun diye onu getirmeyi dusunuyorduk. sonra dugun hazirliklarini konusurken dukkanda bir cumartesi sabahi 28 nisanda.. o haber geldi.. Babam melek olmustu. Tepindim agladim delirdim .. neye yarar ki.. o benim bittigim andi zaten. bittim ben. annemin feryatlari. cigliklari.. benim gidemeyisim. son bir kez bile goremeyisim. icime dert oldu bu dertte asla gitmeyecek icimden.. neyse o kadin (ablam) gitti. Ben gidemedim. ve o aradada ogreniyorum ki esimin abisini tehdit etmis. Bu isi bozarim bana para vericeksin diye. Abim ona 10 euro vermis. Onun cokuntusu daha evlenmeden onlara gebe kalisim.. herneyse ben babamin masraflari icin para aldim verdim gotur anneme ver diye. Gitmis alisveris yapmis. Cantalar ayakkabilar. neler neler.. onuda yuttum. Baska caremmi var mecbur yutacaksin. Esimin aileis dedis eni tanimiyoruz bizimle oturacaksin. hayir bile diyemedim. cunku o evdende kurtulmam gerekiyordu. tamam dedim. babam oldu 2 gun civari bi gunde dugunum oldu. heryer tutulmustu. Ve o gunde persembe gunu almanyanin babalar gunuydu. hem agladim hem gelin oldum derler ya o hesap. kina yakilirken beni susturamadiklarida ayri bir dert tabi. Tanistigim insani tanimaya vakit bile bulamadim. yeni yeni birbirimizi taniyoruz. dugun oldu bitti girdim ailelerinin icine. ufacik bi odada. Sabah pastahaneyi ac okula git ordanda aksam temizlik yap. (dukkanlari var) yat .. hep boyle devam etti 5 ay boyunca. Sonradan artik dedim ev istiyorum. Zorla yaptirdim. esimde biraz pasif karakter ailesine ayri eve cikicaz bile diyemiyordu. ben dedim kötüde ben oldum sonradan zaten. simdi 4. ayimdayim evimin. Alisverisine herseyine karisiliyor hala. daha dun kücük gorumcemle kavga ettim. sanki burasi benim evim degil kafasina gore arkadaslarini toplayip toplayip geliyor. bide yatili olarak. haftada cocuk gibi 50 lira veriyolar esimin eline. alisveris parasi. niye goya kirayi onlar oduyolar. Eve kagit geldi kirayi odeyin yada evden cikin diye. bilmiyorum cokuntudeyim. kendimi cok kotu hissediyorum. 1 ay sonrada kist varmis cocugum suan olmazmis ameliyat olucam. anneside basimin etini yiyor cocuk yap cocuk yap. Nisanda babamin senesi var artik gidebiliyorum. Gitmek icin tam 3 ay ayaklarina kapandim. en sonunda esim tamam gideceksin dedi. ailesinede genede tesekkur edeyim dedim. annesi kalkmis bana cocukta getiremedin benim gonlum yok ama neyse kenana dua et diyo. Ne dersin ki simdi. dukkanda is olmayinca birbirlerine giriyolar. O kadar seviyodum ki kendilerini. Öl deseler ölürdüm. ama simdi.. buyume caginda oldugum icinmi yoksa cok icli oldugum icinmi bilmiyorum ama. Iyi degilim. Ailemi ozluyorum. eski gunlerimi. Eski gunlerimin en kötüsünü.. KAfayi yemek uzereyim.. bunuda yazmasam sanirim patlayacaktim.. Simdi tekrar temizlik gunu yarin buyuk bir sinavim var ben calismak zorundayim ama kimin umrunda. Ben tirnaklarimla bu okulu kazanmisim. tek harf bilmiyoken almancadan. almancayi konusmaya baslamisim bide hemsirelik sinavlarina katilmisim. kimin umrunda, Temizlik vaar.. Cocuk yapacak. Kafayi yiyecem ya. Kucuk gorumcemin sakasi bile bana karsi cok afedersiniz "O.." diye yani. dunde bana kalkmis haddini bil diyor. Kucuk dedigimde esime gore kucuk. benden 7 yas buyuk ! Insanlar cok iki yuzlu. Cok gambazci. biktim artik. kime guvensem bilmiyorum. Esimi artik cok seviyorum. bizdeki ask degil yani daha guclu artik sevgi oldu. Ama bazen oyle dusunceler geciyorki aklimdan.. gitmeyi cok denedim. Ama nereye gidicem ki. Anlayacaginiz.. Deliricem artik..

Son düzenleme:
Allah yardımcın olsun.Son yıllarda zorluklar çekmişsin,inşallah bundan sonrası güzel olur.
Eğitimine devam etmen çok büyük avantaj.
Ne olursa olsun,kim önüne engel çıkarırsa çıkarsın,eğitiminden asla vazgeçme,ödün verme.

Çok genç evlenmişsin,hala çok gençsin.Çocuk için asla acele etmemeni,bir teyze tavsiyesi olarak söylüyorum.
Kayınvalidene kulak asma ve çocuk konusunu en az 3 yıl rafa kaldır derim.

Bu arada,eşinin başka işe girme şansı yok mu ?
Aile işinden başka bir işte çalışsa,sizin için daha iyi olur.
Veya eşinin eğitimine devam etme şansı var mı ?

Küçüğüm...

Yazdıklarını okuduktan sonra dilimden dökülmüyor sözcükler, sarıp sarmalanacak, şımartılıp sevilecek yaştasın. Ama hayat hep adil değil, mutluluklar zor elde ediliyor.

Okula sarıl, ne yap et bitir. Almanya da ülkemize oranla daha kolay ayakta kalman, sabret. Yapması çok zor biliyorum ama ekmeğini eline al, ondan sonra da kimseye ezdirme kendini.

Ve kim ne derse desin bir kaç yıl çocuk yapma, hayatı yoluna koyana dek evlat sahibi olma. Allah yardımcın olsun ....

Çok küçük yaşta bı sürü hata yapmışsın ıstemeyerek de olsa
17 yaşında nasıl evlendınız resmı olarak?

Eşınle aran nasıl?
Bırde bırşey merak ettım, bende almanyada hemşıreyım de, hemşırelık sınavını kazandım demışsın? Öyle bı sınav mı var da benım haberım yok?
Hangı okuldan mezunsun?

maalesef şuan savaşmak zorunda olduğun birçok insan var. yaşın genç, kesinlikle çocuk yapma , kariyerine ve eşine odaklan. onlar sana ne kadar kötü davranırlarsa sen kocanla iyi ol. kötü şeyler yaşamışsın, herşey insanlar için, zamana bırak herşeyi. unutmaki ne kadar güçlü olursan o kadar iyi savaşabilirsin. senin artın genç olman. kendini yıpratma. herşey geçeçcek öyle düşün. bak ne güzel derslerin iyi, sınavlarda başarılıymışsın. buna odaklan. ve biraz sabret. herşey geçecek emin ol

allah yardım etsin...
çok mzor bi durum..
ama hayatta herşey geliyor insanın başına..
bu sıkıntılarında geçecek inşallah bigün...

ilk öncelikle Allah yardimcin olsun.
Sakin cocuk falan yapim deme, ilk öncelikle okulunu bitir, eline meslegini al ayaklarinin üzerinde dur. Yasin daha cok kücük.
Suan tek önceligin okulun olsun.

Olmek isteme kuzum, olmelik degil yasamalik bir suru sey var onunde....

Oncelikle dil konusu ve egitimini tamamla, kendi ayaklarinin uzerinde dur. Sakin cocuk falan yapma, bana evliligin uzun omurlu olmayacak gibi geldi...Daha hayatin cok basindasin sekerim, gerekirse bosanip yeni bir hayat kurmayi dusun.

Allah yardımcın olsun.Son yıllarda zorluklar çekmişsin,inşallah bundan sonrası güzel olur.
Eğitimine devam etmen çok büyük avantaj.
Ne olursa olsun,kim önüne engel çıkarırsa çıkarsın,eğitiminden asla vazgeçme,ödün verme.

Çok genç evlenmişsin,hala çok gençsin.Çocuk için asla acele etmemeni,bir teyze tavsiyesi olarak söylüyorum.
Kayınvalidene kulak asma ve çocuk konusunu en az 3 yıl rafa kaldır derim.

Bu arada,eşinin başka işe girme şansı yok mu ?
Aile işinden başka bir işte çalışsa,sizin için daha iyi olur.
Veya eşinin eğitimine devam etme şansı var mı ?

Malesef yok. aramizdada 12 yas var.Egitimine devam edemiyor tek avantaji almancasi cok iyi ve hayatta izin vermezler reddederler evlatliktan baska yere gecerse. tek tesellim belki dukkanlar satilacak. Isler cok kotu. o zaman kendi calisacak. zaten ilk tanistigi bayan ben olmusum. okulda olmasa kafayi yerdim sanirim. Beni cokerten tek sey annemi cok ozledim.. sabretmekten baska carem yok sanirim..

Küçüğüm...

Yazdıklarını okuduktan sonra dilimden dökülmüyor sözcükler, sarıp sarmalanacak, şımartılıp sevilecek yaştasın. Ama hayat hep adil değil, mutluluklar zor elde ediliyor.

Okula sarıl, ne yap et bitir. Almanya da ülkemize oranla daha kolay ayakta kalman, sabret. Yapması çok zor biliyorum ama ekmeğini eline al, ondan sonra da kimseye ezdirme kendini.

Ve kim ne derse desin bir kaç yıl çocuk yapma, hayatı yoluna koyana dek evlat sahibi olma. Allah yardımcın olsun ....

Yorumu okumaya baslarkn gozlerimden yaslar suzuldu tekrar. Cok tesekkur ederim. yorumunuz icimi isitti..

Çok küçük yaşta bı sürü hata yapmışsın ıstemeyerek de olsa
17 yaşında nasıl evlendınız resmı olarak?

Eşınle aran nasıl?
Bırde bırşey merak ettım, bende almanyada hemşıreyım de, hemşırelık sınavını kazandım demışsın? Öyle bı sınav mı var da benım haberım yok?
Hangı okuldan mezunsun?

18ime girene kadar nikahsiz yasadik.. 18imden sonra nikah yaptik. Haberiniz varmi yokmu bilemem ama almanyaya kucuk yasta gelince azul anlasmasi yapiyorsun ve jugendamt sana bvjm sinifinda ogrenim sansi sunuyor. Almanca ogrenirken migranten olarak meslek yapabiliyorsun. Abschlusslarimiz var. hemsirelikten kastim alternpflegerin. Okudugunuzdan cikardiginiz anlamlar derinden rahatlatti tessekkurler :KK66: Esimle arama gelince.. Tek siginacagim dal suanda o. Belki babamin yoklugu belkide beni cok sevmesi. ona karsi icimde asiri guven var. Cok degerli benim icin.

X