Olmayan korkularım ortaya çıktı ?

deva-12

Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2024
117
-7
25
Arkadaşlar bende kaygı bozukluğu (küçükten beri ) ve genç kızlıktan beri panik atak vardı . Önce ilaç sonra terapilerde tedavi oldum hala daha terapilere devam ediyorum .Panik atak çok şükür bir daha hiç yaşamadım ama stresli bi dönemden geçtim doğum sürecim ve sonrasında . Bende olmayan korkular oluşmaya başladı . Normalde sağlık bakanlığında çalışıyorum işe gidip gelen asansör toplu taşıma kullanan normal biriydim . Fakat lohusalıkta bana bir şey oldu .Biraz da yalnız kaldım sanırım . Anksiyetem tetiklendi fakat olmayan korkular oluşmaya başladı . Bugün tek çıktım ilk kez toplu taşıma kullandım metro otobüs vs , asansöre titreyerek korkarak biniyorum , bebek arabasıyla dışarı çıkmaya korkuyorum , karanlıktan korkuyorum , vücudum da bi korku gerginlik huzursuzluk var , çocuğuma iyi bakabilecek miyim , ya bir şey yutar boğulursa(boğulma korkum eskiden geçirdiğim rahatsızlıktan kaldı) , böyle vesveseler geliyor aklıma . Çok tedirgin oluyorum , sadece bebeğimle ilgilenirken çok sakinim , o uyuduktan sonra veya tek başımayken bu düşünceler zihnimi çok yoruyor . Çok dik Yokuş yerlerden korkardım Şuan iyice arttı bu , hafif dik bi yerden geçecektim bugün resmen başım döndü . Bana neler oluyor anlamadım , doğum yapalı daha 2 ayım dolmadı bu haldeyim . Terapilere devam ediyorum , namaz kılmaya meditasyon yapmaya vs çalışıyorum . Ama annem de benim çok panik korkak bi kadındı . Onun gibi olurum da çocuğumu etkilerim ilerde diye tedirgin olmaya başladım . Bu kadar korkulu değildim sizce bana neler oluyor lütfen fikir verin yardımcı olun 🥹🥹

Doktora gittim örneğin bir sorun gördü rahmimde ben hemen ya kötü hastalık olurda acaba be sürekli düşünüyorum , çok hassasım herşeyden etkileniyorum , eşimi kaybetmekten korkuyorum sevdiklerime bir şey olur korkusu var kendimi güçlü tutmaya çalışıyorum tek düşündüğüm bebeğimi etkilememek … onun etkilenmemesi için herşeyi yaparım , çok kötü hissediyorum … ama bunca korkuyla yaşamak zor geliyor ve bu bende kafa dolu olmasına hayatın normal zorluklarında hemen oflayıp puflamaya neden oluyor çünkü zihnim o kadar dolu ki hiçbiri şey kabul etmiyor ekstra . Ne olacak benim bu halim 🥹

Doktora gittim örneğin bir sorun gördü rahmimde ben hemen ya kötü hastalık olurda acaba be sürekli düşünüyorum , çok hassasım herşeyden etkileniyorum , eşimi kaybetmekten korkuyorum sevdiklerime bir şey olur korkusu var kendimi güçlü tutmaya çalışıyorum tek düşündüğüm bebeğimi etkilememek … onun etkilenmemesi için herşeyi yaparım , çok kötü hissediyorum … ama bunca korkuyla yaşamak zor geliyor ve bu bende kafa dolu olmasına hayatın normal zorluklarında hemen oflayıp puflamaya neden oluyor çünkü zihnim o kadar dolu ki hiçbiri şey kabul etmiyor ekstra . Ne olacak benim bu halim 🥹
Terapi aldığınızı emdr de yaptırdığınızı yazmışsınız. Hiç mi iyi gelmedi size?

Terapi aldığınızı emdr de yaptırdığınızı yazmışsınız. Hiç mi iyi gelmedi size?
Geldi ama doğumdan ve yaşadıklarımdan sonra tekrar arttı
Emdr kalıcı bir tedavi diye biliyordum. Demek tekrar edebiliyor. Allah yardımcınız olsun.
Amin hayatımın geneli taramalarla dolu olduğu için tedavi aldığım konularda düzelme oldu ama hala devam ediyorum

X