Tüp Bebek Merkezleri oligoastenospermi durumunda devlette tüp bebek şartları

bedazzld01

Nirvana
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
829
452
Arkadaşlar merhaba. Çok araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadım. Eşimde durum başlıkta yazdığım gibi mililitrede 2.5 milyon sperm ve yalnızca %5 ileri hareket var. Biz 1 senelik evliyiz. Devlette 3 sene şartı kalktı diye duyduk ama bazı forumlarda hala devam ettiğini okudum. Sayı 5 milyonun altında ise de mi bu şart aranıyor? Bir de tedaviye rağmen 5 milyon altında sperm sayısı çıktığını gösteren en az 15 gün arayla yapılmış 3 spermiyogram testi isteniyor. İyi de benim gittiğim yerler tedaviyle düzelmeyeceğini söylüyor ilaç da vermediler. Varikosel de yokmuş.. Bu durumda biz Ege üniversitesi hastanesine filan başvuru yapıp rapor çıkartabilir miyiz? Süreç nasıl işler?

sayı 5 milyonun altında olduğunda rapor için 3 sene evlilik şartı aranmıyor yaşta sorun olmuyor .bizde üniversite hastanesinde aynı durumdan rapor aldık 1 günde çıktı rapor ..sabah erken gidersen sen kadındoğumdan randevu alıyosun eşin ürolojiden elinizde sperm testi varsa istemiyolar bidaha ..sen kadın doğumcuya eşim böle böle demen yeterli oluyor o hemen imzalıyor ..yani bizde böle olmuştu heralde tüm üniversite hastaneleri böledir..hadi 1 günde çıkmasada 1 haftada kesin çıkar rapor çünkü sperm sayısı çok düşük ve ciddi bir sorun...allah yardımcın olsun

Yaşınız müsait ise hiç tüp bebeğe girişmeyin. Bizde bir senelik evliyken öğrendik durumu (2mil Sperm hiz%10) o panikle ve tecrübesizikle girişitık tüp bebeğe. Olmayınca biraz araştırdık. Ve Sperm hasarlı olduktan sonra ne tüp ne de aşılama tutma ihtimali oluyor. En iyisi önce sorunu araştırın. Esin kültür ve dna hasar testi yaptırsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…