Olağanüstü acil bir konu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızı zaten zor bir kız.
Ele avuca sığmayan laf geçmeyen türden.
Üstüne tüy dikt diyelim bu olay.
İyide evlendirerek mi dizginleyecek annesi ? Bu şey gibi olur hani erkekler ele avuç a gelmeyince anneleri bir hayırlı kısmet bulur kızın başını yakar ya,ona dönecek iş yarın birgün kız 1 gider 2 gelir o daha kötü ya.

Tamam işte, alıp karşısına konuşacak. Hemen seni bırakıp kalandan sana yar olmaz diyecek. Kızı vazgeçmeye ikna edecek bir şekilde. Yani küçücük bir olayda her yerden engelleyen birinden insana koca olur mu ya? Kızın gözünü açması lazım.
Kız deli gibi.
Ölüyor adam için.
Yaşadığı umrunda değilmiş ödü kopuyor adam bundan ayrılcak diye.
İntihar etmesinden de korkuyor.

Olaganustu toplanilsa da ne degisecek? Annesi cekip kizini mi vurma karari alacak? Oglan nikah mi kiyacak? Kizin kafasina silah dayamamis oglan. Kiz hala engellendigine agliyor, oglan barissa belki gidip gene birlikte olacak onunla. Annesi o zaman ahlak zabitasi gibi kizin seyinin nobetini tutsun.

Kusura bakmayın bana kızın işgüzarlığı gibi geldi. Adam istemedi bıraktı, o da annemin haberi olursa benden ayrılamaz, evleniriz bilmem ne yaparız diye düşünmüş, olmamış. Kadının ayılıp bayılması işine geliyordur
O kızdan herşey beklenir.
Yapmış olabilir.

Kız deli gibi.
Ölüyor adam için.
Adam mı intihar edecekmiş?
Benim gördüğüm intihar edeceğim tüm erkekler hala domuz gibiler, ölen yok. :KK53:
Kız laftan anlamıyorsa da yapacak bir şey yok. Yaşayarak öğrenecek o da. Ben olsam bırakırdım yaşasın üzülsün.

Kız deli gibi.
Ölüyor adam için.
Anne cocuga karaktersiz,evlensin temizlesin namusu diyeceğine kızını bir hekime götürsün intihar edeceginden korkuyorsa.

Kızın anası karaktersiz. 20li yaşlardan sonra üç senelik uzun ilişkide birliktelik yaşanması çok normal. Üç aylık, beş aylık ilişki değil. Çocuk karaktersiz olsa üç yıl bu kızla sevgili kalmaz, kız zaten yazdığına göre çocuğun annesiyle tanışmış. Olayı öğrenen anne ortalığı karıştırmış.

Ben olsam biri bana gelip kızıyla böyle özel bir konuyu bu kadar rahatça ayrıntısıyla konuşsa, ki bu dertleşme yapılacak konu değildir, asla bu kadınla bir daha görüşmezdim. Resmen kızının hayatını elalemin ağzına sakız yapmış. Böyleleri anne olmamalı işte. Hiç mi utanmıyor kızının özel hayatını başkasına anlatmaya. Ne kadar sorunlu birisi bu kadın.

Bunu öğrendikten sonra ortalığı karıştıran kızın anası. Kıza kim bilir evde nasıl orospu, ahlaksız, rezil, kullanılmış eşya damgası yapıyordur.
Anne kız ilişkilerini bilmiyorum.
umarım çözerler hayırlısıyla.

Bu kızın anası kör cahil. Kızı istediği gibi evlenseydi mahalleye çarşaf gösterirdi heralde. Yahu millet aya çıkıyor bizim insanımızın düşüncelere bak 😂töğreee gannn namısss

Olaganustu toplanilsa da ne degisecek? Annesi cekip kizini mi vurma karari alacak? Oglan nikah mi kiyacak? Kizin kafasina silah dayamamis oglan. Kiz hala engellendigine agliyor, oglan barissa belki gidip gene birlikte olacak onunla. Annesi o zaman ahlak zabitasi gibi kizin seyinin nobetini tutsun.
Ay çok yüksek ihtimalle 🤦‍♀️

Anne kız ilişkilerini bilmiyorum.
umarım çözerler hayırlısıyla.

Sen de az değilsin alerjikrinit. Bu kızın annesinden hiçbir farkın yok. Yok o kızdan her şey beklenir yok ele avuca sığmaz. Oturup anneyle kızın özel hayatını, bacak arasının hesabını tutmuşsun. Senin bir kadın olarak kendine hiç saygın yok mu, oturup bunları konuşuyorsun. Sana bu konu açıldığında ayrıntısına girmeden, konuyu kapatman gerekirdi.

Arkadaşlar çok sevdiğim bir abla var. Bu abla 45 yaşlarında ve dul eşi vefat etti 10 yıl önce.

Çocuklarına hem anne hem baba.
Bunun bir kızı var 23 yaşında 3 yıldır da sevgilisi var. Acayip aşık öl dese ölcek çocuk için.
Gözü kör kulağı sağır resmen.
Maalesef çocukla birlikte olmuş ve çocuk asla evlenmeye yanaşmıyor.
Zorla yapmadım ki oda istedi diyormuş.

Bahsettiğim abla perişan durumda üzüntüden ne yapacak ne edecek bilmiyor.
Bana sordu bende cevap veremedim,burası geldi aklıma. Konu duyulunca kızın annesi duyunca yani kızıda engellemiş her yerden.
Bu durumda be yapılır ki ya.
Bu kadın sizin akrabanız falan değil, çok sevdiğiniz bir "abla"nız.
Gelip ayılıp bayılıp size anlatmış ne yapalım diye. Başka kimlere akıl sordu, orası da ayrı tabi.
Tabi siz veya bu diğerleri de burada yaptınız gibi onun adına başkalarına akıl sormuş olabilirsiniz, ne belli.
Demeye çalıştığım kızının adı çıkacak diye üç buçuk atan kadının bir gazeteye ilan vermediği kalmış.
Sonra çocuk söyleyebilir, potansiyeli var vs vs. Önce kendi ağzını tutmayı öğrensin sonra başkalarının potansiyelini düşünsün.

Ne yapacak diye soru sormuşsunuz da buradakiler ne desin? Nasıl bir tavsiye bekliyorsunuz.
"Bir kaç erkek akrabası çocuğu tenhada sıkıştırsın, bir güzel korkutup nikah masasına oturtsun" mu desin?
Yoksa zar dikimi için iyi doktorları ve güncel fiyat listesini mi sunsun? Ya da çocuğu kıza bağlayacak büyüler falan...

Tavsiye istiyorsanız, işte tavsiye. Hanımefendi önce bir sakin olsun, ayılıp bayılmayı, ortalığı ayağa kaldırmayı bıraksın.
Maşallah, başkasına gerek kalmadan kızının adını kendi çıkaracak. Kızın üstüne gitmeyi bıraksın, su akar yolunu bulur.

Not: Buradaki "olağanüstü acil", "çok acil", "acil cevap" konularına da bitiyorum valla. Gören de uzaylı istilası var da teyakkuza geçmek gerekiyor falan sanır. Bu konuda bu kadar acil çözülmesi gereken neydi mesela? Çözebilen beri gelsin yani.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X