Olağanüstü acil bir konu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AlerjikRinit

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
1.191
998
39
Arkadaşlar çok sevdiğim bir abla var. Bu abla 45 yaşlarında ve dul eşi vefat etti 10 yıl önce.

Çocuklarına hem anne hem baba.
Bunun bir kızı var 23 yaşında 3 yıldır da sevgilisi var. Acayip aşık öl dese ölcek çocuk için.
Gözü kör kulağı sağır resmen.
Maalesef çocukla birlikte olmuş ve çocuk asla evlenmeye yanaşmıyor.
Zorla yapmadım ki oda istedi diyormuş.

Bahsettiğim abla perişan durumda üzüntüden ne yapacak ne edecek bilmiyor.
Bana sordu bende cevap veremedim,burası geldi aklıma. Konu duyulunca kızın annesi duyunca yani kızıda engellemiş her yerden.
Bu durumda be yapılır ki ya.

Arkadaşlar çok sevdiğim bir abla var. Bu abla 45 yaşlarında ve dul eşi vefat etti 10 yıl önce.

Bunun bir kızı var 23 yaşında 3 yıldır da sevgilisi var. Acayip aşık öl dese ölcek çocuk için.

Bana sordu bende cevap veremedim,burası geldi aklıma. Konu duyulunca kızın annesi duyunca yani kızıda engellemiş her yerden.

İyi de birliktelik yaşadığı çocuk mu söylemiş herkese ben kızla yattım diye onu anlamadım.

Bu olayı kim bu kadar duyurmuş? Genç bir kız kendisi gibi bekar genç bir erkekle kendi rızasıyla birliktelik yaşamış. Evlilik baskısını kim yapıyor?

Olayı duyar duymaz ortalığı ayağa kaldıran eğer kızın annesi ise bu anne çok ayıp ediyor. Hele üzülmesi, perişan olması tam hadsizlik, drama queenlik. Kız ahlaksız değil, ahlaksızca bir şey yapmamış. Birliktelik yaşadığı kişi evli değil. Ee ne ayılıp bayılıyor perişan oluyor. Böyle saçma tripleriyle kıza sanki kötü kadın iması, ortada kaldı iması çok büyük kötülük.

Ne yapacaksınız yahu? İstemiş sevişmiş koskoca erişkin kız. Tecavüz yok zor kullanma yok. Ne yapacalsınız?

Zamanı geri alamayacağına göre yapacak bir şey yok.
Kız da bir hata yapmış, ders alacak hayatına devam edecek. Ucunda ölüm yok, abartmasınlar, meseleye olduğundan büyük tepkiler vermenin gereği yok. Hatadan kasıt benimle evlenir diyerek yapmış olması bu arada, sonuçlarıyla başa çıkacak olgunlukla yaşasaydı ona hata denmez yani.
Annesi tabi kızmıştır ama yine de ne olursa olsun annesi yani. Dışlamasın kızı, yoksa hata üstüne hata yapabilir genç kız. Sonra yine annesi üzülür. Alsın karşısına konuşsun, anlaşsınlar kız da üzülmesin daha fazla.

Bu olayı kim bu kadar duyurmuş? Genç bir kız kendisi gibi bekar genç bir erkekle kendi rızasıyla birliktelik yaşamış. Evlilik baskısını kim yapıyor?

Olayı duyar duymaz ortalığı ayağa kaldıran eğer kızın annesi ise bu anne çok ayıp ediyor. Hele üzülmesi, perişan olması tam hadsizlik, drama queenlik. Kız ahlaksız değil, ahlaksızca bir şey yapmamış. Birliktelik yaşadığı kişi evli değil. Ee ne ayılıp bayılıyor perişan oluyor. Böyle saçma tripleriyle kıza sanki kötü kadın iması, ortada kaldı iması çok büyük kötülük.
Evet birebir tavrı bu şekilde.
Ortada kalacak kimse almaz.
Adıda çıkarsa ne olcak diyor.

Zamanı geri alamayacağına göre yapacak bir şey yok.
Kız da bir hata yapmış, ders alacak hayatına devam edecek. Ucunda ölüm yok, abartmasınlar, meseleye olduğundan büyük tepkiler vermenin gereği yok. Hatadan kasıt benimle evlenir diyerek yapmış olması bu arada, sonuçlarıyla başa çıkacak olgunlukla yaşasaydı ona hata denmez yani.
Annesi tabi kızmıştır ama yine de ne olursa olsun annesi yani. Dışlamasın kızı, yoksa hata üstüne hata yapabilir genç kız. Sonra yine annesi üzülür. Alsın karşısına konuşsun, anlaşsınlar kız da üzülmesin daha fazla.
Kız çocuk onu heryerden engellemiş diye üzgün.
Yaptığından pişman falan değilmiş zaten.

Evet birebir tavrı bu şekilde.
Ortada kalacak kimse almaz.
Adıda çıkarsa ne olcak diyor.

Kızın annesi çok kötü bir anne. Asla kızının iyi olmasını düşünmüyor. Tek derdi onun gözünde artık namussuz, ortada kalmış kızının kendi başına kalmaması.

Kız çocuk onu heryerden engellemiş diye üzgün.
Yaptığından pişman falan değilmiş zaten.

Kızın annesi yüzünden kızın üç senelik ilişkiside bitmiş anladığım bu evlilik baskısı yapılınca.

Böyle anne düşman başına gerçekten.

Kız da annesi de sanki dünyanın sonuymuş gibi hayatı zindan etmesinler kendilerine. İki yetişkin kendi iradeleriyle birliktelik yaşamış, adam evlenmek istememiş terketmiş. Kız da onu istemeyen bir adam için kendini heba edeceğine önüne bakacak bundan sonra. Hem başkasına ne ki? Elaleme göre yaşamayı ne zaman bırakacağız...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X