Okulda sürekli kaybolan eşyalar

Nem kapmamam için konuyu açan kişi okulda eşyalarının kaybolduğunu belirtirdi. Öğretmen de bezgin yazması ondan bir nevi beklentiye girdiğini ama zaten bunu karşılayamayacak durumda olduğunu hissettirdi bana. Bezgin ifadesi yerine şöyle yazabilirdi, zaten 1. Sınıf öğretmenin de işi çok zor bunu nasıl çözebiliriz. Kaldı ki 10 yıldır bu meslekteyim erkek öğretmenler bile kayıp eşya durumunda çocuklara veya velilere yol gösteriyor.
Elbette her şey matematik Türkçe değil. Lakin bilelim ki eğitim de ahlak da temelde ailede başlar. Temel olmayınca bizim söylediklerimiz sağ kulaktan girip sol kulaktan çıkıyor. Nitekim okulda öğretmenini derslerde gözlemler ama aileyi günlük yaşamda gözlemler. Anne baba yalan söyler, evde kimsenin kimseye komşuya saygısı yoksa çocuğuna saygı duyup dinlemiyorsa okulda da bunlar böyle devam edip yarım yamalak ilerliyor. Sonuç olarak da toplumda bozukluklar yaşanıyor her konuda.
Yine diyorum iş birliği ile çözümlenmeyecek sorun yoktur. Sorun kimden kaynaklanırsa kaynaklansın, yeter ki anlayışlı olalım.

Büyük şeylerin kaybolması halinde bulununca bizim okulda bir bölgede toplanıyor gidip oraya bakıp alınıyor böyle bir şey yoksa okuldan talep edin sonuçta sürekli de mont alınmaz çocuktur bu kayboladabilir

Kesinlikle kızlar sanırım daha sorumluluk sahibi.Biz hiç kayıp yaşamadık,kıyafetleri de ayakkabıları da tertemiz küçülürdü.Erkek çocuğu olan arkadaşlarım ayda 2-3 kez alt giyim aldıklarını söylerken doğru söylüyorlamış demek ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…