Okulda sürekli kaybolan eşyalar

burcubahar0635

what u get is what u give
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2015
6.428
15.531
Selamlar,
Çocuğum 1.sınıfa yeni başladı. 2 hafta içinde kalemlerinin yarısı, kalemtraşı, silgisi ve dün de montu kayboldu. Anasınıfından yeni çıkma olduğu için öğretmeni eşyalarını toplayacak falan sanıyor hala. Ama devlet okulunda öğretmen zaten bezgin bir tip sınıf mevcudu da kalabalık. Öğretmenden tabii ki böyle bir beklentim yok ama ne kadar tembihlersem tembihleyim çocuk eşyalarına sahip çıkması gerektiğini anlamıyor. Hafta başı öğlen montunu bahçede çıkarmış sonrasında mont yok akşam montu olmadığını bile fark etmiyor. Bulanı da anlamıyorum içinde isim yazan şeyi aile neden getirip vermiyor 750 lira para verdik piyasada mont yok 2 haftada kayboldu. Aklı beş karış havada, sahip çıkan da yok. Ne olacak böyle ben gerçekten napmam gerektiğini anlamıyorum tecrübesi olan varsa paylaşsın lütfen…

Birinci sınıf öyle geçiyor.
Benim oğlan geçen sene bir düzine silgi yok etti.
Ne kalem ne silgi ne hırka döndü.
Sürekli kayıp eşya odasına gidiyorduk.
İkinci sınıfta biter demişti öğretmen. Gerçekten de bitti. Okuma yazmayı iyice oturttular ondan mı karıştırmıyorlar artık bilmiyorum ama her şey tam geliyor.
Bizim veli grubunda geçen sene her gün ahmetin hırkası bizde Ayşe’nin kayıp diyen doluydu. Zamanla öğreniyorlar

Ayı mı küçük acaba akranlarına göre, öğrenir zamanla ama bu süreç düzenlene kadar çok fazla kalem koymayın. Aldıklarınız ucuz olsun. Mont olayı muhtemelen hala okuldadır. Bir gidip sorun kayıp eşyaya kaldırmışlardır.

Umarım biter. Veli grubumuz bile yok hala şu an, garip bi okul.

Ayı küçük değil, hatta 1 sene geç başladı 2017 ekim doğumlu. Kayıp eşyada çıkmadı maalesef tüm okulu aradık, biri alıp götürmüş.

bu söylediğiniz 1 sınıf tüm çocukların yaşadığı birşey benim kızım da dahi. dün okul hırkasını unutmuştu bugün de ceketini unuttu. ki benim kızım da eşyalarına sahip çıkan bir çocuk.

Okulda güvenlik kamerası yok mu yöneticiden bakmasını isteyin mont için
Diğer eşyaların kaybolması normal çocukların geneli unutuyor

Böyle sürekli bir şey kaybeden kaybettiğinin farkında olmadan evine gelen çocuklar bana aşırı tatlı geliyor

İlkokulda buz gibi bir kış günü ben de montumu okulda unutup avel avel servisle eve gemistim.

Benim oglum servis kullanmiyor her aksam alirken hizlica suluk-ceket-kalemkutu kontrolü yapiyorum. Arada eksilen kalem vs olduysa da ertesi gun geri donuyor. Sinifta unutuyor herhalde. Henuz bir zayimiz yok ama tum esyalar, kalemler etiketli / mont, ceket, hirka gibi giyip cikan kiyafetlerde adi yaziyor.

Oğlumun geçen sene unutmadığı tek şey kendisi.
Silgisi,suluğu,okul ceketi ne varsa unutup kaybetti.Bu yıl 2.sınıf biraz daha iyi başlangıç yaptık fakat silgi kaybetmeyi hala muhteşem başarıyor üç kayıp var şuan devamı nasıl olacak göreceğiz ama genel olarak eşyalarına artık sahip çıkmaya çalışıyor.

Diğer oğlumun ilk yılı,arkasını kesinlikle öğretmeni topluyor çok eminim.Yoksa ayağından ayakkabıları kaybolsa neredeler demez,öyle rahat.İlk yıl illa herşey kayboluyor zamanla öğreniyorlar toplamayı ve sahip çıkmayı,bu yıl böyle biraz yorucu geçebilir.

Kızım kreşe gidiyor. Kendi eşyalarını topluyor kendisi sülük çanta vs. Sizin çocuğa biraz sorumluluk verebilirsiniz. Genel evde vs alışsın

Öğretmen zaten bezgin bir tip derken? Nasıl bir tip olduğuyla çocuğunuzun sorumsuzluğunun ne alakası var?
Bu sorunun amacı nedir polemik yaratmaya mı geldiniz? Okul başladığından beri her gün söyleniyor çok yoruldum çok bunaldım bilmem ne diye. Çocuk her gün öğretmen çok sinirli çok bağırıyor diyor. Üstüne bir de bunlarla uğraşmaz zaten demek istedim, gerçi kötü niyet aramayanların basitçe bağlantı kurabileceği kadar net.

Olamaz mı? Çok mu garip böyle öğretmenlerin olması? Sürekli bir sorunu anlatırken bir şeyleri filtrelememiz mi gerekiyor sizin gibi insanların konuya doluşmaması için?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…