Öğretmenler Günü Hediyesi Belası

Açıkcası ben öğretmenin aracını gördüm baya eski bir model, hatta boyaları filan dökülmüş hani gelir seviyesini belki oradan tahmin edebiliriz. Belki devletteki kadar yüksek maaş almıyor olabilir. Yanlış anlaşılmasın hani kötü bir anlamda demiyorum ama tahmin yürüttüm yalnızca. Diğer veliler de böyle düşünmüş olabilir mi bilemedim.

Bu arada ben de dubai prensi değilim yani ortalama gelirliyiz, 98 model araç kullanıyorum. Ama çok çok çok zengin veliler de var sınıfta.

Benim için de öyle çiçek ve çikolata, çizilmiş bir resim... Diğer türlü gerçekten çocuklar için anlamı olmuyor.
Geçen sene kutladılar sınıf annesi ve yardımcısı kutladı resmen kadınlar gününe döndü:)çocuklar öğretmenler günü anlamadılar,pastastalarini yediler:)para verenlerin ismi listelendi hediyenin içine iğrenç boyuta bence, öğretmenler buna karşı çıkmalı yoksa hep böyle basitleştirlecek.

Ayy bu hediyeyi çok büyük bir sevinçle kabul ederdim. Altın alınması maalesef oluyor ama öğretmenin kabul etmesini etik bulmuyorum.
Peki bu altın alındığında mutlaka hocaya soruluyordur değil mi hani hoca kabul etmese alınmaz sonuçta? Kabul edeni de vardır.

Iyy bu ne basitlik yahu, para vermeyenler para verenler bir de listelendi mi... Öğretmen olsam böyle bir rezilliğe müsaade etmezdim.

Esiniz haklı bence zamanında annem o dönemin modası olan sepet nakışlı havlu yapmış vermişti hocama yanınada el açması patatesli börek en son hocam bi arkadasımı görmüs ona bile demiş blosun hediyesi hala duruyor saklıyorum diye bence böyle seyler daha güzel tabi size kalmış

Blosss artık devir çok değişmiş ben de şaşkınım, robot süpürge alan mı dersin, zaradan hediye çeki veren mi dersin... Nerede o temiz , nazik hediyeler...

Bayıldım, ben de öğretmenim keşke herkes bir çeşit yemek yapıp getirse dondurucuya atmalık

Blosss artık devir çok değişmiş ben de şaşkınım, robot süpürge alan mı dersin, zaradan hediye çeki veren mi dersin... Nerede o temiz , nazik hediyeler...
Çok kötü ya bu arada erkekmis yeni gördüm ben erkek hocama patik ve çorap götürmüştüm adam cok sevinmişti ama tabi simdi zorbalanır çocuk dalga gecerler

Çok kötü ya bu arada erkekmis yeni gördüm ben erkek hocama patik ve çorap götürmüştüm adam cok sevinmişti ama tabi simdi zorbalanır çocuk dalga gecerler
Evet şimdiki öğrenciler de bir tuhaf... Çiçek ve çikolata sanki iş görür gibi.

değişik bir hediye anlayışı olmuş. bunu bela haline getiren bizleriz.
maddi durumu iyi olan veliler bir araya gelip pahalı bir hediye almak istiyorlarsa bir bileklik ya da saat alınabilir
ama gerçekten öğretmenlerin hediyeyi maddi boyutuyla düşündüğünü sanmıyorum.
ilk atandığım yıl zorluklarla savaşırken öğretmenler gününü bile unutmuştum. çocuklarla bağ bile kuramıyordum kalacak yer falan hep problemdi. çocuklar okula gelirken çiçek toplamışlardı. o gün oturup ağladım o günü hiç unutmuyorum.
maddi olarak değeri olan hiçbir hediye almadım sanırım. zaten önemi de yok. öğretmenler günü böyle bir şeydir bence. hatta ondan bela diye bahsediliyorsa çöp dahi alınmasın.

Iyy bu ne basitlik yahu, para vermeyenler para verenler bir de listelendi mi... Öğretmen olsam böyle bir rezilliğe müsaade etmezdim.
Güya hediye verenlerin ismi anlaşılsın diye ve bunu çoğu sınıf annesi yapıyor.cok berbat.öğretmenlerimiz çok değerli emin olun çoğu bu şekilde kutlamadan hoşlanmıyor malesef sınıf annelerine böyle bir hak verilmiş herkes birbirine bakıp yapıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…