Öğretmenler Günü Hediyesi Belası

Hocam racon böyle sanırım artık ya.
Olmamasi lazim. Ogretmenlik gönül isi. Zaten devletten maasini aliyorsun baska beklentilere girmeye gerek yok. Ustelik durumu olan var olmayan var. Bi guleryuzle "öğretmenler gununuz kutlu olsun" demek bile yeterli

Ben gönüllü olmaktan çıkıp adet haline gelmiş, nezaketen yapılan şeylere mesafeliyim. Ortama ayak uydurmam gerekiyorsa suyu bulandırmamaya çalışırım. Ancak kendi başıma hareket etme şansım varsa onu da harcamam.
Eşiniz haklı bence Yine de karar sizin. Baştan olur demeseydiniz 'Biz başka birşey düşündük hediyemizi münferit vermek istiyoruz' deyin derdim. Sizi takip eden veliler yüzünden bir güzelde mimlenirdiniz

Açılcası öğretmenin canı sağ olsun, çok iyi hocamız. Gönül rızası ile katılırım kesinlikle.
Haklısınız öğretmen kabul eder mi diye sorabilirim.

Öğretmen kabul etmeyecekse başta hediye kabul etmiyorum diye veli toplantısında size söylerdi ya da çocuklara hediye asla istemiyorum kabul etmem ama içinizden geldiği şekilde resim yapabilirsiniz bana,şarkı söyleyebilirsiniz ya da emeğiniz olan herhangi bir şeyi hediye edebilirsiniz derdi.
Böyle bir açıklama yapmadı ise kabul edecek demektir ya da birkaç yıllık öğretmenlik deneyimi vardır.
İtiraz etmek kısmında da altın değil de bir kolye,bileklik vs alalım diyebilirsiniz hani satsa da bir işine yaramayacağı işçilik olan bir ürün.
En azından 2023-2024 öğretim yılındaki birinci sınıf öğrencilerimin hediyesi diyerek koluna,boynuna takar hatıra kalır.

Sınıf annesi yazıyor şu satte hediye takdimi için herkes gelebilir diye,gelemeyenler için fotoğraf paylaşılıyor tabii..öğretmen düşünceli biri ise (bizimki öyle idi☺)gruba teşekkür mesajı yazıyor..

Ben gönüllü olmaktan çıkıp adet haline gelmiş, nezaketen yapılan şeylere mesafeliyim. Ortama ayak uydurmam gerekiyorsa suyu bulandırmam. Ancak kendi başıma hareket etme şansım varsa onu da harcamam.
Eşiniz haklı bence Yine de karar sizin. Baştan olur demeseydiniz 'Biz başka birşey düşündük hediyemizi münferit vermek istiyoruz' deyin derdim. Sizi takip edenler yüzünden bir güzelde mimlenirdiniz

Devlet okulu mu? Bence su zaman icin cok yuksek. Ve gereksiz?
Ozel okulda farkli olabiliyor. Ben olsam kendim alirdim sanirim.500 vereceksem cocugum hediyesini de kendi versin
Yok özel okul ya devlet değil. O yüzden hiç bir veli burnundan kıl aldırmıyor sanırım zaten.

Eşiniz bi yandan haklı ama illa hediye alınıyor toplu ya da bireysel. Bu altın işi olmasa mutlaka siz de gidip bir hediye alırdınız diye düşünüyorum. Öyle olunca da ayrı ayrı birsürü hediye oluyor bazıları öğretmene olmuyor ya da öğretmenin tarzı değildir iade değişim falan dünya kadar iş. Onun yerine toplu para değeri olan bir şey verip öğretmenin kendine istediği, beğendiği şeyi alması daha mantıklı.

Ahaha ya önemli değil vaz geçtim de derim kime ne... Ben kızım için zaten kartondan kart tarzı bir şeyler hazırlatacaktım öğretmene vermesi için kendi el yazısı ile. Okumaya çıktı çünkü bence bu çok değerli

Evet tabi okuldan haber bekliyordum. Geçen seneki okulumuzda yasaktı mesela sadece çiçek alınsın dendi. Ama bir şey denmese muhakkak alacaktık. Toplu olması işime geldi açıkcası ne yalan söyleyeyim. Ama eşimi de haklı buldum.

Evet ama bunun baştan konuşulması gerekiyor. 3-4 gün kaldı öğretmenler gününe belli ki öğretmen de özel okul velilerinden güzel bir hediye bekliyor:) hediyeyi alıp gittikten sonra da öğretmen kabul edememezlik yapmaz ayıp olur o da. 1 ay öncesinden kesin bir dille hediye kabul etmediğini belirtmeliydi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…