Öğretmenler Günü Hediyesi Belası

Geçen gün öğretmenler günü için benim kızlarımın sınıfındaki anneler de grup kurdu hediyeye karar verildi önce katılırım diyen bir anne daha sonra çocuğum hediyesini kendi alıp vermek istiyor dedi ve hediyeden çekildi herkes gayet normal karşıladı. Katılmak istemiyorsanız siz de böyle yazabilirsiniz gruba hem kimseyle muhatap olmak zorunda kalmazsınız

teşekkür ederim güzel fikir

Sizin fiyat olarak da uygun muş
Olması gereken bu bence:) herkesin ödeme durumu müsait olmaya bilir.bide bişey yapılacaksa makul olan maksat öğretmeni o gün hatırlayıp kutlamak bir çiçek bile olur bence öğretmenler çok beklentisi olduğunu düşünmüyorum veliler sınıflar arası yarış içinde özelikle Sınıf Anneleri.

Ozel okulsa katilin. Yani genelin durumu iyidir o zaman. Kolye alinabilir hatira olarak takar. Ne alinacagina bagli olarak katilabilirdim .
Biz de genellikle toplu hediye aliyoruz.
Evet yani verilmeyecek bir para değil muhtemelen ayrı ayrı alsalar daha çok para harcayacak çoğu veli. Hocamız erkek bu arada.

Şimdi şöyle düşündüm okulda diğer öğretmenlere de aynı ayarda hediye alınıyorsa, küçük bir hediye acaba uygun olur mu... Özel okul bu arada.

Altın ne yahu? Şaka gibi gerçekten. Hepten sıyırdı millet. Bn olsam gruba fln da katılmam, ne alaka yani? Isteyen istegini alir ya da hiç bir şey almaz koca koca kadınlar nelerle uğraşıyorlar.

Evet yani verilmeyecek bir para değil muhtemelen ayrı ayrı alsalar daha çok para harcayacak çoğu veli. Hocamız erkek bu arada.
Ay erkekse altin sacma . Bir kol saati alinabilir. Yine hatira olarak takar. Yani cok abarmamak lazim gercekten.
Ogretmenlerimiz cok degerli ama onemli olan dusunulmek

Altın ne yahu? Şaka gibi gerçekten. Hepten sıyırdı millet. Bn olsam gruba fln da katılmam, ne alaka yani? Isteyen istegini alir ya da hiç bir şey almaz koca koca kadınlar nelerle uğraşıyorlar.
Ben de kendimi hiç sevmediğim bu olayların içinde buldum. Başıma gelecekleri biliyordum Okul müdahale etmedikçe veliler bu durumu abartıyor maalesef.

Ay erkekse altin sacma . Bir kol saati alinabilir. Yine hatira olarak takar. Yani cok abarmamak lazim gercekten.
Ogretmenlerimiz cok degerli ama onemli olan dusunulmek
Kol saati fikrini süreceğim yarın ortaya, toplu hediyede karar kılarsam.

Eşiniz haklı. Maddi değeri olan ve menfaat ilişkisi yaratabilecek bir olayın hiç düzenlenmemesi gerekiyor zaten. Gruba da "biz ailece bu tür hediyeleşmeleri etik bulmuyoruz vb" deyip, geçebilirsiniz.

Şimdi şöyle düşündüm okulda diğer öğretmenlere de aynı ayarda hediye alınıyorsa, küçük bir hediye acaba uygun olur mu... Özel okul bu arada.
Kendiniz alacaksanız öğretmenin beklentisi ne yönde bilemiyorum bence çoğu öğretmen değer görmek ister o gün için hediyenin büyüğü küçüğü olmaz toplu alınacaksa konuşabilirsiniz manevi değeri olan bir hediye alınabilir.altin anlamsız o gün için, öğretmen ve çocukların günü bence veliler bu özel günü böyle hediyelerle çok basitleştiriyor.bana kasa oğluma bir çiçek verir bire bir kutlamasını isterdim ama malesef dediğiniz gibi diğer sınıflar.

Eşiniz haklı. Maddi değeri olan ve menfaat ilişkisi yaratabilecek bir olayın hiç düzenlenmemesi gerekiyor zaten. Gruba da "biz ailece bu tür hediyeleşmeleri etik bulmuyoruz vb" deyip, geçebilirsiniz.
Evet altın hediyesi altında hoca ezilebilir haklısınız, eşim de böyle düşündü.

Ben de kendimi hiç sevmediğim bu olayların içinde buldum. Başıma gelecekleri biliyordum Okul müdahale etmedikçe veliler bu durumu abartıyor maalesef.
Bu durum, Kemal Sunal'in "ögretmen" filmini getirdi aklıma. Filmde ögretmenleri fakir olduğu için ona üzülen öğrencileri ögretmenler gününde öğretmenlerinin market alışverisini yapıyorlardı. Öyle bir durum varsa hocaya epey hora geçer tabi orası ayrı. Bu fikrin arka planında oyle bir fikir yatıyor olabilir mi? Özel okuldaki öğretmenlerin çok zor şartlarda çok az maaşlara calıştırıldıklarını duymuştum.

Benim için de öyle çiçek ve çikolata, çizilmiş bir resim... Diğer türlü gerçekten çocuklar için anlamı olmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…