Öğretmenler Günü Hediyesi Belası

ben öğretmeniniz olsam hakaret kabul ederim bunu ya. ama sizde düzen böyle dönüyormuş ne diyeceksiniz ki. ama kesinlikle 500 bana fazla geldi.
Hoca kabul ediyormuş ne diyebiliriz ki bilemedim itiraz ettiğimle kaldım. Şimdi bir de branş öğretmenlerine hediye alınması konuşuluyor grupta

Kendini bilen bir öğretmen böyle bir hediyeyi kabul etmez. Almayın...O saçma gruptan da çıkın.

buna benzer bir konu ben de açmıstım,aynı mevzu bizdede vardı,beraber toplaşalımdan ziyade düğün dernek havasında bir kutlama banada fazla gelmişti ama ücretleri yatırdık göze batmayalım diye çünki gruptan isim yazıp sürekli mimliyordu sınıf annesimi denir grup nesiyse bilemedim artık,bu arada öğretmenimizde grupta ama hiç sesi çıkmıyor,aslında burada bu konuları açarak insanların anlatmak istediği şu,elbetteki öğretmenlerimiz başımızın tacı(görevinin hakkını vererek yapan saygıdeğer öğretmenlerimiz)herşeyin en iyisini elbetteki hak ediyorlar ama grup kurup milletten para istemek,kibarcada olsa mecbur bırakılmak hiç hoş değil,bu konu hakkında eşimin yakın arkadaşı okul müdürü aslında hediyenin yasak olduğunu öğretmeni zor durumda bırakacağını vs söyledi,çocuklar kutlasın bu günü kocaman kocaman kadınlara adamlara ne ki bana görede, yani o çocukların öğretmeni,biz sıramızı savdık sıra onlarda,teşekkür etmesi gereken öğrencileri bize ne oluyorki,çeyrek alalım,saat alamım,kolye alalım yok araba alalım rahatlayalım bu cidden çığrından çıktı bencede grup kurup organize eden kimse öğretmen yada müdürün bir el atması gerekiyor bu kişiye diye düşünüyorum,konu asla para yada zaman değil konu öğretmen arkadaşların itibarsızlaştırılması,çeyrektir,hediye çekidir fln hoş değil yakışık almıyor.

Kendini bilen bir öğretmen böyle bir hediyeyi kabul etmez. Almayın...O saçma gruptan da çıkın.
Açıkcası daha fazla çıkıntılık etmek istemiyorum. Anasınıfında çıkıntılık yaptım, mezuniyette herkes beyaz giyerken benim çocuğum siyah giydi gruba almamışlardı beni
Merhaba süslü sözlükte hesabım yok, sakıncası yoksa linki atar mısınız merak ettim bizim sınıftan başka biri mi acaba

Ya benim eniştem öğretmen, öğretmen istemezse kimse hediye almaz. Mutlaka öğretmenin bilgisi ve onayındadır demişti de inanmamıştım. Ama öyleymiş

Ya benim eniştem öğretmen, öğretmen istemezse kimse hediye almaz. Mutlaka öğretmenin bilgisi ve onayındadır demişti de inanmamıştım. Ama öyleymiş
öyle tabiki,hatta istemiyorsa gruptan kibarca tskkr eder hediye kabul etmiyorum der bitirir mevzuyu,benimde kızkardeşim öğretmen o oyle yaptı sadece öğrencilerimden gelen manevi değeri olan hediyeleri kabul ederim dedi,resim,çiçek vs.hediye çeki,çeyrek,küpe fln bunlar pahalı hediyeler etik olmaz.

İstemeyen belirtiyor, isteyen de sessiz kalıyor demek ki olayı buymuş. Siz de mi birinci sınıf annesisiniz?

Ben çocuklara bana hediye almayın öğrettiklerimi unutmayın yeterli diyorum.
Öte yandan kızım kreşe başladı ve öğretmenine hediye almak istiyorum çünkü içimden geliyor.
Yani bu konu içinden gelerek olması gereken bir şey çünkü kimisi işi bu tabiki öğretecek maaşını da alıyor neden hediye alayım ki diye düşünürken bazıları eğer işini güzel yapan bir öğretmene denk gelmişse bu özel günde jest yapmayı istiyor.Çünkü bizim işimiz sadece ders anlatıp çıkmak değil hele ki ilkokul, okulöncesi düzeyi gerçekten çocuğun ayakkabısını bağlamaktan derdini dinlemeye kadar varan geniş bir yelpazede yaşam koçluğu da yapıyoruz, ders dışında sınıf içi etkinliklerle güzel değerler aşılamaya çalışıyoruz vs.
Birkaç veli düşünmüş sizlere de iletmiş, böyle durumlarda çıkıntı olmamak adına da kabul ediyor insan eminim pek çok veli de uğraşmamak için evet demiştir zaten. Eşinize çoğunluğa uyalım diye düşündüm dersiniz.
Mesela bizde de idarecilere hediye alıp almama mevzusu dönüyor o da ayrı bir konu

Ablam eğitimci
Yıllardır öğrencilerinden maddi olarak hiçbir hediyeyi almadı kabul etmedi almayı teklif edenleri de kibarca reddetti.
Hediye dediğin ilkokulda el emeği ile yapılan bir şey olur
Bu şekilde altın para maddi yüklü şeyler alınmasına aşırı karşıyım kim hakkımda ne düşünürse düşünsün ben yapmam yapanada saygı duymam düşüncemi çat diye söylerim
Bahçeden gül toplardım öğretmenime çok hoşuna giderdi biz öğrenciyken
Bi arkadaşımın bahçesinde erik ağacı vardı erik toplar getirirdi poşetle
O zamanlar güzeldi
Şimdi hiçbir şeyin samimiyeti yok

Yeğenimin hocasına devlet okulunda robot süpürge filan aldılar
İşte bunlar mesela artık manevi duygularin önüne geçiyor ticari, beşeri duygular yoğunlukta. Öğretmenin bu hediyeyi kabul etmemesi gerekir mesela. Yani nerden biliniyor öğretmenin robot süpürge eksiği olduğu o zaman kendi ağzıyla bunu alın demiş gibi düşünüyor insan o zamanda bu özel günün masumiyeti bozuluyor.

Valla ozaman ogretmen her séné birtane altında birikimini yapar sadece sizin sınıfta deil baska sınıflarada bakıyosa ne güzel ona

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…