Öğretmenler Günü Hediyesi Belası

Oğlumun sınıfında da pandora bileklik, marka çanta falan konuşuluyor. Tamamen gösteriş işi bence. Toplu hediyeye katıldım, oğlum da öğretmenine ne isterse onu alacağım ayrı olarak.
Geçen yıllarımızın birinde tatlı bir lego almak istedi mesela aldım verdim. Oğlum da aşırı mutlu oldu bu hediyeye beraber aldık, kendi seçti. Ama öğretmenimiz pek hoşlanmamıştı bütün alınan kazak, çanta,hediye çeki, ıvır zıvırı paylaşıp oğlumun hediyesini paylaşmamıştı😅

Konudan bagimsiz ajanda+dolma kalem benim standart hediyemdir. Cok mu sıkıcı oluyor?
Hahhahaha 😂 erkek öğretmene de bir çift çorap 😂 ya çocukluğum geldi aklıma bizde böyle tatlı masum hediyeler alırdık herkes bütçesine göre alırdı ne güzel günlerdi ya 🥰

Bir öğretmen olarak ben kabul ederim diyen meslektaşlarım adına üzülüyorum.
Özel okulda değilseniz birçok velinizin geliri sizin maaşınızın altında. Öğretmen en az kazanan memurlardan burası ayrı bir konu. Bunun eksikliğini velinizden çıkartmayı düşünmek çok kötü.
Kabul ederim demedim alinsa sevinirim ama durumu olmayan olabilecegi icin tabi kii kabul etmek bu zamana kadar etmedim de mesela

Hediye alırken hoşuna gidecek gitmeyecek muhabbeti benim hoşuma gitmiyor. Topluluğa uyardım. Bir de hanımlar niye şaşırıyorsunuz bu kadar tüketim çılgınlığının olduğu bir devirde bizim zamanımızda olduğu gibi öğretmene manevi değer taşıyan hediye götürmek mi kaldı. Bir de istisnalar kaideyi bozmaz elbette ama üstte bir üye de yazmış “hangi birini biriktirip saklayayım diye” manevi hediyeye sevinen öğretmen kaldı mı o da tartışılır. 500tl kişi başı bana da abartı geldi ancak. Hele tam altın almak abes. Bozdurup harcayacak sonuçta kutuya koyup canım öğrencilerim diye bakıp bakıp sevecek hali yok. Hediyenin amacı kullanıldıkça hatırlanmaktır. Ben olsam altın olayına girmezdim ama diğer türlü toplu hediyeye okeyim.

Kabul ederim demedim alinsa sevinirim ama durumu olmayan olabilecegi icin tabi kii kabul etmek bu zamana kadar etmedim de mesela
Maddi durumları iyi olsa ne olacak, mesela çeyrek altının neyi mutlu eder sizi? Ha para ha çeyrek. Hediye olmuyor ki o, bağış yapmış oluyorlar size. Tamam maaşlarımızın hali içler acısı ama o kadar mı bitik durumdayız biz öğretmenler?

Maddi durumları iyi olsa ne olacak, mesela çeyrek altının neyi mutlu eder sizi? Ha para ha çeyrek. Hediye olmuyor ki o, bağış yapmış oluyorlar size. Tamam maaşlarımızın hali içler acısı ama o kadar mı bitik durumdayız biz öğretmenler?
Hayir onu demek istemiyorum dusunulmesi hos ama zorlamak bunu empoze etmek guzel degil. Ben ozeldeyim valla bu zamana kadar cicek disinda hediye kabul etmedim

Hayir onu demek istemiyorum dusunulmesi hos ama zorlamak bunu empoze etmek guzel degil. Ben ozeldeyim valla bu zamana kadar cicek disinda hediye kabul etmedim
Zaten aldınız demiyorum. Böyle düşünülmesinin nesi hoş, onu soruyorum. Çok mu anlamlı bir hediye, bakınca “Bunu da şu sene mezunlarım almıştı.” mı diyeceksiniz mesela yoksa çatır çatır yiyecek misiniz parasını? Velilerin imkanları dahilinde ve herkes razıysa pahalı hediye yine alınabilir tamam ama çeyrek altın biraz kaba yahu. Resmen aralarında para toplamış oluyorlar size. Üzerinde düşünülmüş, manevi değeri de olan, vizyonlu, anlamlı bir sürü seçenek var.

Zaten aldınız demiyorum. Böyle düşünülmesinin nesi hoş, onu soruyorum. Çok mu anlamlı bir hediye, bakınca “Bunu da şu sene mezunlarım almıştı.” mı diyeceksiniz mesela yoksa çatır çatır yiyecek misiniz parasını? Velilerin imkanları dahilinde ve herkes razıysa pahalı hediye yine alınabilir tamam ama çeyrek altın biraz kaba yahu. Resmen aralarında para toplamış oluyorlar size. Üzerinde düşünülmüş, manevi değeri de olan, vizyonlu, anlamlı bir sürü seçenek var.
Tabi kii var, kesinlikle haklisin ben o kadar kotu velilere denk geldim ki konu zaten altin degil.

Biz biblo alirdik ogretmenimize
O zamanlar populerdi 🥲
Altin vs cok abarti bence
Muhtemelen altin fikrini dusunen 2 3 veli gidip kendileri takacaklar parayi toplayinca
Agiz ucuyla "tim sinifin hidiyisi" diyecekler falan 🥴
Kış geldi para toplayip mont kaban tarzi birsey ya da polar takimi vs alinabilir en fazla
millet ne cok seviyor abartmayi yahu

Öğretmene altın hediye etmek de ancak bizim ülkemizde olur🤦🏻‍♀️ ne saçma sünnet çocuğu gibi. Çocukların kendi elleriyle yaptığı ya da zevkleriyle seçtiği ufak bir hatıra daha anlamlı bence.
Ekonomik olarak destek olmayı düşünmüşler 🤗

Merhaba ben de öğretmenim. Yüksek maddi değeri olan şeyler istemem kesinlikle. Siz de uygun bir dille eşimle konuştum şuan müsait değiliz tarzı bir şey dedi diyebilirsiniz. Emin olun sizin arkanızdan ben de katılamayacağım diyen olacaktır
Merhaba gruba yazdım fakat şöyle birşey varmış ki okulda her öğretmene bu şekilde hediye alınıyormuş.

Düğünde altın takar gibi öğretmene altın takmak(almak) aşırı nezaketsiz bir düşünce.
Böyle grup velileri dağıtılmalı, bireysel alsın onlar🙄
Ya işte okulda böyleymiş, daha fazla karşı çıkmak istemedim çünkü hoca da bir önceki sınıfında bu şekilde hediye kabul ediyormuş.
Pardon daa ohaaa öğretmene altın niye alınır ki. Eşiniz sonuna kadar haklı asla almam. Bizim zamanımız da kalem, kravat,çiçek, kupa alınırdı en fazla.
Ben öğretmenlerin öğrencilerinden maddi olarak yüksek meblali hediyeler beklediğini düşünmüyorum , bekleyen öğretmen de kendini geliştirmemistir almaya değmez.
1. sınıf annelerinin işi çok zor çevremde de görüyorum asla benlik değil. Şimdiden düşünüyorum WhatsApp grubuna girmem kimseyle muhatap olmayayım diye. Kendinizi ezdirmeyin. Yarım aklı ile öğretmene yalakalık yapan birkaç kurnaz altın düşünmüş diye ben onlara uymak zorunda değilim. Kendi ceplerinden alsınlar siz neden ortak olmak zorundasınız ki.
Evet gerçekten çok zor, çok rahatsız edici ve insanlar da biraz görgüsüz maalesef.
Bu hediye konusu hep problem.
Ben genelde çocuklarla hazırlardım çocuklar verirdi hediyesini öğretmenine ama bu sene kızim ortaokulda okul grubuna katıldım,alsınlar versinler.
Oğlum anaokulunda o da konuşuluyor kisi başı 300 tl,pasta çiçek ve hediye çeki dendi de çek olayından çok hoşlanmıyorum ben. Sanki ben düşünmek,çaba sarfetmek istemedim hediyene,git ne istiyorsan onu al demek gibi geliyor bana. Özensiz,düşünülmemiş öylesine hatta yapmış olmak için yapılmış hissi veriyor bana. Şimdi gruba bunu böyle yazsam ne alabiliriz ki denecek mevzu uzayacak,bıraktım ne anlaşırlarsa onu yapsınlar,bende üzerime düşeni öderim.
Gruba hiç yazma bak ben yazdım faydasız bir çaba 😁
Altın mı 🙄güler misin ağlar misin lık bir durum olmuş 😐 altın nedir allasen. Bir üye pardon da oha demiş. Siz de ağız dolusu ohaa diyin diğer velilere. Benim cok içimden geldi şahsen 😜
🤣
Alın altını geçin bence bireysel hediye almak daha zor.yılda 1 sefer alınan birşey bizim iş yerinde her ay biri ya evleniyor ya çocuğu evleniyor ya doğum yapıyor bilmem ne kalabalık bir birim mesela bende bu durumdan bıktım her ay para toplanıyor ya.
Bireysel hediye şöyle güzel nolur aslında, çocukların ilk öğretmenlee günüydü...
Oğlumun sınıfında da pandora bileklik, marka çanta falan konuşuluyor. Tamamen gösteriş işi bence. Toplu hediyeye katıldım, oğlum da öğretmenine ne isterse onu alacağım ayrı olarak.
Geçen yıllarımızın birinde tatlı bir lego almak istedi mesela aldım verdim. Oğlum da aşırı mutlu oldu bu hediyeye beraber aldık, kendi seçti. Ama öğretmenimiz pek hoşlanmamıştı bütün alınan kazak, çanta,hediye çeki, ıvır zıvırı paylaşıp oğlumun hediyesini paylaşmamıştı😅
Çok ayıp etmiş gerçekten. 😠
Hahhahaha 😂 erkek öğretmene de bir çift çorap 😂 ya çocukluğum geldi aklıma bizde böyle tatlı masum hediyeler alırdık herkes bütçesine göre alırdı ne güzel günlerdi ya 🥰
Eskidendi o ya biz de biblo şekerlik filan alırdık.
Tam altin mi veliler bakan filan herhalde ne tam altini
😃
Hediye alırken hoşuna gidecek gitmeyecek muhabbeti benim hoşuma gitmiyor. Topluluğa uyardım. Bir de hanımlar niye şaşırıyorsunuz bu kadar tüketim çılgınlığının olduğu bir devirde bizim zamanımızda olduğu gibi öğretmene manevi değer taşıyan hediye götürmek mi kaldı. Bir de istisnalar kaideyi bozmaz elbette ama üstte bir üye de yazmış “hangi birini biriktirip saklayayım diye” manevi hediyeye sevinen öğretmen kaldı mı o da tartışılır. 500tl kişi başı bana da abartı geldi ancak. Hele tam altın almak abes. Bozdurup harcayacak sonuçta kutuya koyup canım öğrencilerim diye bakıp bakıp sevecek hali yok. Hediyenin amacı kullanıldıkça hatırlanmaktır. Ben olsam altın olayına girmezdim ama diğer türlü toplu hediyeye okeyim.
Haklısınız ben zaten böyle bir şey bekliyordum, o yüzden çok karşı çıkmadım. Eşim gazlayınca gaza geldim. Aslında aynen altın kaba ama bu şekilde alınıyormuş hep öğretmene zaten. Alan memnun satan memnun. Ben kim köpek. 😁
Biz biblo alirdik ogretmenimize
O zamanlar populerdi 🥲
Altin vs cok abarti bence
Muhtemelen altin fikrini dusunen 2 3 veli gidip kendileri takacaklar parayi toplayinca
Agiz ucuyla "tim sinifin hidiyisi" diyecekler falan 🥴
Kış geldi para toplayip mont kaban tarzi birsey ya da polar takimi vs alinabilir en fazla
millet ne cok seviyor abartmayi yahu
Evet öyle yapacaklarmış itiraz ettim, tek bir veli gitmesin çocuklarin boynu bükük olur diye. Kapıda görevliye teslim edilsin.

İsteyen istediğini alır toplu hediyeye katılmak zorunda değil elbette, ama biz katıldık.
Benim açımdan iyi oldu. Neyden hoşlanır? Ne alınır? Kafa yormayacağım için sevindim. :KK53:
Toplu hediye alınmasını şu anlamda destekliyorum, bir sürü öğrenci var her yıl bir sürü hediye tabi ki hepsi çok anlamlı ama bir tane anlamlı ve değeri olan bir hediye daha kullanışlı, daha uzun ömürlü olur gibi geliyor.

Bizim öğretmen de geçen sene saat alınınca (gereksiz pahalıya kaçmıştı sınıf annesi) bu sene bağış yaparsınız diye önü kesti.

Ama ben başkası adına bağış işini sevmiyorum. Bakıcam katılım yarıyı geçerse katılıcam.

Bağış kısmının hediye olamayacağını düşünüyorum.

Bizim öğretmen de geçen sene saat alınınca (gereksiz pahalıya kaçmıştı sınıf annesi) bu sene bağış yaparsınız diye önü kesti.

Ama ben başkası adına bağış işini sevmiyorum. Bakıcam katılım yarıyı geçerse katılıcam.

Bağış kısmının hediye olamayacağını düşünüyorum.
Bizim hocamız her sene aynı hediyeyi alıyormuş zaten velilerden. İyi sizinki önünü kesmiş 👍

X