Öğretmenler Günü Hediyesi Belası

Bizim okulda da yasak hediye işleri maalesef. Bireysel olarak çiçek serbest sadece. Büyük hediyeyi okulun kendisi alıp veriyormuş öğretmenlere. Böyle olması bence daha kötü. Keşke insanları rahat bıraksalar da tek tek 24 çiçek alacağımıza yine aynı paraya düzgün bir çikolata falan alsak,daha hoş olurdu. Öğretmen napacak 24 tane ayrı çiçeği,alıp eve bile götüremez çürür kalır okulda.
Bu da çok saçmaymış gerçekten. Onun yerine sınıfça para toplayıp güzel bir areka palmiyesi almak daha mantıklıydı oysaki… 😁

ben en çok şeyi merak ediyorum öğretmenler odasında sana ne geldi bana şu geldi muhabbetleri dönüyor mu?
biz 200 lira topladık. çiçek çikolata bana çok saçma geliyor istemeye gider gibi🤦‍♀️ ya çiçek ya çikolata olsun. hatta geçen sene ben öğretmenler odasına güzel bir çikolata yaptıralım dedim sınıf belirterek bize girmeyen öğretmenlerde yermiş onlar öğretmen değil sanki.. bu sene kaç dedilerse gönderdim ne alırlarsa alsınlar umurum değil.

Biz bu sene bi farklılık yaptık Türkiye sma vakfına bağış yaptık ben organize ettim birileri zaten organize etmek zorunda buna takılmanz gereksiz bu yüzden... ama altın noktasında bende eşiniz gibi düşünüyorum artk bu iş bnce de çığrından çıktı. Onca yıl öğretmnlik yaptım üstüne özel eğitim koçluğu yaptım hâlâ yapıyorum ama hiç maddi değeri yüksek hediye kabul etmedim asla etmem.

Merhaba arkadaşlar;
Birinci sınıf öğrencisi annesiyim. Bugün grup kurulmuş anneler arasında. Altın alalım topluca dendi. Ben de uyarım dedim. Böyle bir şey bekliyordum çünkü. Kızıma da ufak bir kartondan kart hazırlatırım yollarım diye düşündüm.

Eşime sordum, gıcık oldum dedi 😁
Çocukların öğretmenleri için içinden geleni almaları gerekiyorken hocaya altın alıp vermek o heyecanı baltalamak gibiymiş. Yok sanki hoca fakirmiş de al sana altın diyecekmişiz. Manevi değeri olacak bir şeye maddiyat yüklemek doğru değilmiş. Yarın güzel bir cevap yazalımmış gruba. Ay beni sinir etti akşam akşam.

Tamam bence de haklı kesinlikle bu işlerin suyu çıktı ama cidden uğraşmak istemiyorum bu konuyla. Bir ton laf dalaşı geçecek. Bir de önce uyarım dedim sonra kocam böyle böyle dedi demek ağırıma gider 🤪😂 Bir de çok mu uyumsuz gözükürüz yani herkes tamam dedi çünkü 🥲 Bir ben itiraz edeceğim.

Off ne yapayım? Neler düşünüyorsunuz.

Gerçi ben de gıcık oldum bu işe bir kaç veli belli ki gruplaşmış bu mevzuyu düşünüp sonra grup açmışlar. Yani veliler arası gruplaşma var. Bu hediye hocaya nasıl takdim edilecek mesela o da bir soru.
2003 senelerinde ögretmenler günü geldiginde tek hatırladığım annemin varsa eyer oda tabi, elinde yaptigi oyaları lifleri. Onlardan birtane koyardı gotururdum.
Simdi uzerinden 20 yil gecmis ve iş altına kadar gelmiş, ben sahsi yanım katılmazdım o gruba kendimce birseyler alip verirdim cocuguma gotururdu

Bir öğretmen olarak, öğretmenler gününden sırf bu yüzden nefret ediyorum. Hediye alınsın diye yapmıyoruz biz bu mesleği. Dün bir veli özelden yazıyor hocam velilerinizin kurduğu ayrıca bir veli grubu var mı diye. Bari bunu bana sorma. Ne içi sorduğunu anlamıyor muyum sanki. Çocuğun içinden geliyorsa resim yapsın, çiçek toplasın yeter ki bizi böyle mahçup etmeyin.

Bu da çok saçmaymış gerçekten. Onun yerine sınıfça para toplayıp güzel bir areka palmiyesi almak daha mantıklıydı oysaki… 😁
Aynen öyle😊güzel bir salon çiçeği olurdu,yanına da bir kutu çikolata alınırdı mis gibi hediye. Şimdi ben tek başıma bir buket alsam en ucuzu 300-400 lira. Ölüp gidecek. Bonsai alsam 2binden başlıyor. Onun yerine toplu hediyeye 400 lira falan verebilirdim,tercihim o olurdu. Sünnet çocuğu gibi tam altın alınmaz bence ya,ayıp yani koskoca öğretmene.

Merhaba arkadaşlar;
Birinci sınıf öğrencisi annesiyim. Bugün grup kurulmuş anneler arasında. Altın alalım topluca dendi. Ben de uyarım dedim. Böyle bir şey bekliyordum çünkü. Kızıma da ufak bir kartondan kart hazırlatırım yollarım diye düşündüm.

Çocukların öğretmenleri için içinden geleni almaları gerekiyorken hocaya altın alıp vermek o heyecanı baltalamak gibiymiş. Yok sanki hoca fakirmiş de al sana altın diyecekmişiz. Manevi değeri olacak bir şeye maddiyat yüklemek doğru değilmiş. Yarın güzel bir cevap yazalımmış gruba. Ay beni sinir etti akşam akşam.

Tamam bence de haklı kesinlikle bu işlerin suyu çıktı ama cidden uğraşmak istemiyorum bu konuyla. Bir ton laf dalaşı geçecek. Bir de önce uyarım dedim sonra kocam böyle böyle dedi demek ağırıma gider 🤪😂 Bir de çok mu uyumsuz gözükürüz yani herkes tamam dedi çünkü 🥲 Bir ben itiraz edeceğim.

Gerçi ben de gıcık oldum bu işe bir kaç veli belli ki gruplaşmış bu mevzuyu düşünüp sonra grup açmışlar. Yani veliler arası gruplaşma var. Bu hediye hocaya nasıl takdim edilecek mesela o da bir soru.
Bu hediye işini yasaklasalar ne güzel olur Milletçe sınır bilmiyoruz . Çiçek not defteri kalem vb şeyler varken altın ne ALLAH aşkına ben öğretmen olsam kesin red ederim.Bunun daha niceleri var hediye çekleri özel tasarim çanta oooooo neler gördüm neler, çoğuna katılmadım bana zorlama , özenti geldi.......

Aynen öyle😊güzel bir salon çiçeği olurdu,yanına da bir kutu çikolata alınırdı mis gibi hediye. Şimdi ben tek başıma bir buket alsam en ucuzu 300-400 lira. Ölüp gidecek. Bonsai alsam 2binden başlıyor. Onun yerine toplu hediyeye 400 lira falan verebilirdim,tercihim o olurdu. Sünnet çocuğu gibi tam altın alınmaz bence ya,ayıp yani koskoca öğretmene.
Çeyrek/tam altın falan komik duruyor bence de. Veli olsam kesinlikle karşı çıkarım siz kendinizde misiniz diye akdkdkfk. Parasından kaçtığımdan değil, çok saçma bir hediye. Madem o para toplanıyor, daha anlamlı ve vizyonlu bir şey alınabilir. Altın nedir, oldu olacak gün yapın. 😵‍💫

Merhaba arkadaşlar;

İyice abarttılar. Eşiniz haklı.

Çeyrek/tam altın falan komik duruyor bence de. Veli olsam kesinlikle karşı çıkarım siz kendinizde misiniz diye akdkdkfk. Parasından kaçtığımdan değil, çok saçma bir hediye. Madem o para toplanıyor, daha anlamlı ve vizyonlu bir şey alınabilir. Altın nedir, oldu olacak gün yapın. 😵‍💫
Muhtemelen yiyecek de götürülür, en azından kola ve pasta.

Ben böyle durumlarda sorun cıkarmıyorum. Devlet okulu için 500 biraz fazla olabilir ama. Diğer yandan da öğretmenlerin birçoğunun da çok çok hakettiğini düşünüyorum. Bizim 100-150 arası toplanıp gzel bir başörtüsü canta vs alınıyor helali hoş olsun çok memnunuz. Tamam maaşını alıyor ama onun dısında çok ilgileniyor takip, watsap msj vs vs bu gibi vesileler ile gönül alınması taraftarıyım

Beşi bir yerde alın bence.
Ben öğretmen olsam altın takılmasını hakaret olarak kabul eder, velilere ayar çeker, hepsinin nefretini kazanırdım. 😂

Lütfen öğrenciyle öğretmen arasına girmeyin, çocuklarınızdan çalmayı bırakın. Sizler sıranızı savdınız, sıra çocuklarda. Öğretmen çocuklarınızın öğretmeni ve sizler artık öğrenci değilsiniz.

İnsanlar, çocuklarının heyecan yapıp kutlaması gereken bir günü çocuklarindan hiç acımadan çalıyorlar, çok garip. Bilinçli ebeveynlik böyle bir şey demek ki.

Beşi bir yerde alın bence.
Ben öğretmen olsam altın takılmasını hakaret olarak kabul eder, velilere ayar çeker, hepsinin nefretini kazanırdım. 😂

Lütfen öğrenciyle öğretmen arasına girmeyin, çocuklarınızdan çalmayı bırakın. Sizler sıranızı savdınız, sıra çocuklarda. Öğretmen çocuklarınızın öğretmeni ve sizler artık öğrenci değilsiniz.

İnsanlar, çocuklarının heyecan yapıp kutlaması gereken bir günü çocuklarindan hiç acımadan çalıyorlar, çok garip. Bilinçli ebeveynlik böyle bir şey demek ki.
Dusunsenize ogretmen sinif annesine şunu atiyor. 🤣🤣🤣
82A51777-0B8A-40D6-AF8D-36D1C679E97A.jpeg

Ben ogretmenim bana altin alinsa cok mutlu olurum, isimiz gercekten zor. Ama veli gruplarindan, samimiyetsiz velilerden nefret ediyorum. Durumu olmayan veliler de olabilir yani asiri can sikici cocuklar icin uzucu.
Düşünsene kıt kanaat geçinen bir veli el mecbur para katmış hiç istemeden. Çocukların boğazından kesmesi gerekmiş belki. İnsanın içine öküz oturur.
Ki şu zamanda kıt kanaat geçinen veli sayısı da hayli fazla. Veli grupları yasaklanmalı ve velilerin çocuklarının durumlarıyla ilgilenmeleri dışında ayakları okuldan kesilmeli.

Düşünsene kıt kanaat geçinen bir veli el mecbur para katmış hiç istemeden. Çocukların boğazından kesmesi gerekmiş belki. İnsanın içine öküz oturur.
Ki şu zamanda kıt kanaat geçinen veli sayısı da hayli fazla. Veli grupları yasaklanmalı ve velilerin çocuklarının durumlarıyla ilgilenmeleri dışında ayakları okuldan kesilmeli.
Keserler mi ayaklarini asla kesmezler dedikodu nerede yapacaklar 🥲

X