Doğuma Hazırlık Öğretmenler doğum öncesi izne ayrıldınız mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

aybuke07

İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
6.615
95
slm meslektaşlaım,

32. haftam yakaşıyor doğum öncesi iznime yarılacağım yalnız 32+0 da değil de 32 + 6 da ayrılsam bu izne olur mu?

daha önce izin almış olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum..

canım valla ben 35 haftalığım hala izine ayrılmadım 37 haftalıkken ayrılacağım

slm aybüke
yasal iznin zaten 32+0'da değil 32+6'da başlıyor
eğer sağlık durumunda bi engel yoksa yasal iznin olan 8 haftanın 5 haftasını sonraya aktarmanı tavsiye ederim. ben öyle yaptım
benim ayrıca bakacak kişi problemim olduğu için doğum sonrası izne daha çok ihtiyacım olacağını düşündüm. şu anda doğum iznime ayrıldım zorunlu son 3 haftalık izinimi kullanıyorum 15 gün sonra doğumum olacak hayırlısıyla inşallah.
iyiki de 37. haftaya kadar çalışmışım çünkü benden önce doğum yapan bir arkadaşım doğumdan sonra bebekle daha fazla vakit geçirmenin çok çok muhteşem bi şey olduğunu kendisinin de iyi ki 37. haftaya kadar çalıştığını söyledi
doğduktan sonra bizlere çok çok daha fazla ihtiyaçları oluyor içerdeyken sende ve onda bir problem de yoksa eğer izni boşu boşuna heba etmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum
bunlar benim düşüncelerim naçizane
hayırlı doğumlar diliyorum...

benim dr daha 30. hafta da iznimi başlattı
zaten erken doğum olur dedi,

aslında normal süresinde başlatsa idi,
erken doğum yapınca kalan süre doğum sonrasına ilave edilecekmiydi?

sanırım gene burda okumuştum ilave edilmiyor.erken doğum olursa doğum öncesi hakların yanıyor o gün doğum günü doğum sonrası izne geçiyorsun.

mrb SPESİYAL 32+6 da mı başlıyor izin ben 32+0da ayrılırsam ikinci dönem oklua gitmemiş olacağım.
bir de arkadaşlar 24.haftadan sonra nöbet tutulmuyor ya bu hangi yönetmelikte yazıyor.bu hatadsan itibaren tutmamalıyım ama müdür sorunca bilmeliyim demi neye dayanarak tutmak istemediğimi.yardımcı olursanız teşekkürler...

merhaba betül19
yasal iznin 32+6'da başlar. sen çalışacak durumda olursan doktorun zaten çalışacak mısın diye mutlaka soracaktır. benim çevremde ne ki hamile var ben de dahil olmak üzere hepimize çalışacak mısın diye sordu. tabii doktor bi aksilik görmediyse hasta sevk kağıdına aynen şöyle yazıyor. "32 haftalık gebelik, 37. haftaya kadar çalışması uygundur"
senin de dediğin gibi ne zaman doğum yapıyorsun o zaman başlıyor izin. -kimse karşılaşmaz umarım -ama erken doğum halinde de kurumuna zaten bildiriyorsun ben doğum yaptım diye. onlar da senin doğum sonrası iznini anında başlatıyolar.
nöbet konusuna gelince ben de doğumdan sonraki bir yıl için annenin nöbet tutmayacağını bunun yasal bir hak olduğunu biliyodum. senden de bunu öğrenmiş oldum. hangi yönetmelik diye sormuşsun. onu okula sorarsan net bilgi alırsın. özlük dosyalarınızı tutan memur arkadaşlar kesin bilgi verirler sana.
herkese hayırlı doğumlar arkadaşlar...

merhabalar...hamile yada yeni doğum yapan öğretmenlerin nöbet tutmamaları ile ilgili yönetmelikte yeterli öğretmen olması halinde der..bunu dikkate alın....

merhabalar...hamile yada yeni doğum yapan öğretmenlerin nöbet tutmamaları ile ilgili yönetmelikte yeterli öğretmen olması halinde der..bunu dikkate alın....

Aslında idare istedikten sonra yeterli öğretmen her zaman var en hafla 4 haftada bir bir öğretmen bir haftada iki gün nöbet tutar 4 haftada bir eminimki kimseyi daraltmaz. örneğin 7 aylık hamile bir kadının o haldeayakta dikilip nöbet tutmasına hiçbir idare razı olmaz. sonuçta küçük çocuklar sizd biliyorsunuzki bazen deli gibi koşuyor, size çarpıyo, aralarında kavga ediyor vs.

şekerböcek doktorun özel mi, yoksa devlet hastanesinde mi? benim doktorumun yazdığı raporu müdür kabul etmedi, devlet hastanesinden alacaksın dedi!

arkadaşlar benim 32. haftam ayın 23 de doluyo yani o zaman 31+6 luyo. tam 32 haftalıkoluyorum. ama bazıları 32+6 diyor bu nasıl olacak. ben 23 ocakta mı rapor almalıyım yoksa 30 ocaktamı izin almalıyım

kızzlar bu doğum öncesi izinler bölünebiliyor mu?yani 34 te ayrılıp sonrasına 8 yerine 10 hafta kullanabiliyor muyuz?

arkadaşım 31+6 da ayrılıyorsun izne. yani 32.hafta bitince. bende yakında ayrılıcam doktorum da bunu bu şekilde söyledi hukukta da bu böyle yazar. 32+6 diyen arkadaş yanlış biliyor. o zaman 33 haftalık olmuş olur çünkü. kaldıki bunun sağlamasını da yapabiliriz. gebelik 40 hafta sayılıyor. son 8 haftası izinli oluyorsun. yani 32 haftayı geride bırakınca 31+6 da ayrılıyorsun şekerim. kurumundaki personel işlerine bakan görevliye sorarak da bu durumu teyid edebilirsin canım. umarım yardımcı olabilmişimdir. kendine ve bebişine iyi bak..

Hamileler ben öğretmenim.nasipse 6 nisan doğum.ikinci dönemin ilk günü 32 haftalık gebe olacağım.ama sezeryan düşündüğüm için bir iki hafta önce alınacak.yani doktora sormadım ama herkesin öyle oluyor.ve iki haftam boşa gidecek ben de iki haftalık izni sonraa aktarsam olur mu?yani 6 haf doğum öncesi 10hafta doğum sonrası.doktora da soracağım ama önce sizin fikrinizi almak istedim.bir de diyelim ki doğum o hafta gerçekleşmedi.ne olur????
teşekkürler...

memure 06 sana katılıyorum.doğum tarihinizden önceki 8 haftayı hesaplarsanız 32+0a denk geliyor...

arkadaşlar bende devlet memuruyum doğumum allah nasip ederse 24 marta geliyor son adet tarihim 17 haziran doğum öncesi izne ayrılmak için ocak 27 e randevu aldım yazılanlar ve internetteki araştırmalar kafamı karıştırdı.bu konuda doğru bilgisi olan bir arkadaş beni aydınlatırsa sevinirim.yapmış olduğum hesap doğrumu acaba?

hesabın doğru canım. dediğin tarihte 32.haftan doluyorsa yani 31+6 oluyorsan tamamdır. sanırım o tarihe denk geliyor. benim doğumumda 31 mart. banada doktor bu ayın son günlerinde gidip ayrılcam iznime

Slm arkadaşlar bende öğretmenim doğum iznini başlatmak yada çalışmak sizin isteğiniz ve doktorun onayına bağlı.Benim ara tatilde yanacak diye iznim 31+1 de 32.haftasındadır 5 hafta aktarabilir diye yazdırdım doktoruma şu an 3 haftasını çalıştım 1 hafta daha çalışacağım sonra ara tatilden dolayı ayrılacağım yani 4 hafta ekletebiliyorum.1,2,3,4,5 hafta ne kadar çalışırsanız o kadarı sonrasına ekletilebilir.
Betül sen neden aktarıyorsunki bir tek haziran kalıyor onuda raporla kapatırsın bence ikinci dönem hiç başlama ilk gün git doktora yazdır sevki ve ayrıl bence ama sen bilirsin tabi tavsiye sadece.
Doğum beklenenden geç olursa doğum sonrası izin başlamaz ama erken doğurursanız hemen doğum sonrası izin başlıyor yani erken doğuranların önceki izni yanıyor.
Bildiğim kadarını cevaplamaya çalıştım çünkü benimde kafam çok karışmıştı bu konuda yardımcı olmak istedim.

evet boşa telaş yapıyorum rapor heyet halledebilirim sanırım sonra 2 ay yaz tatili.inşallah tabi...:sm_cool::sm_cool::sm_cool:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…