öğretmenler bakabilir mi?

Değişik kafalar.
Çocuk ödevini evde yapar etüt merkezinde hataları düzeltilir.
Söylediğiniz gibi değil.
Sadece ödev yaptıran etüt merkezleri var.
Hatta daha geçen hafta görüştüm.
Örneğin cocuk 15:00 te okuldan çıkıyor, 16:00 da etüt merkezine gidiyor 2 saat kalıyorlar sadece ödevleri yaptırıyorlar .

Evden kaçma veya nakit ihtiyaçlarınız yoksa
İşi birakip kpss ye tam donanımlı hazirlanmanizi tavsiye ederm
Milletin ağız kokusuni çekip sonra gelip ders çalışmak bence zor olur

Gelirinin yüksek olması işinin hafif olacağı anlamına gelmez mesela bir Dr mesaiyi nasıl bırakır ya da değiştirir..işini bıraksın demek ne kadar kolay !

Hayır çalışıyolar genelde etütte ödev bitsin biz uğraşmayalım diye yolluyolar
Ya ben bu forumda eğitim kalitesinin gerçekten düştüğünü bir kez daha anladım.
İlk size hak vermiştim konu sahibi ama şimdi şikayet eden velileri anlıyorum.
Çocuğu ödev yapsın diye gönderdiğim etüt merkezinde ki öğretmenden yanlış cevap alırsam nasıl bir öğretmen çalıştırıyorsunuz diye sorgularım.
Hele de böyle bir zihniyette ki öğretmen benim çocuğuma ne katabilir allah aşkına.
Çalışan anne ve babanın çocuğuna bu şekilde yaklaşırsanız (çocuğukla uğraşmamak için gönderiyorlar diye) siz başarılı bir öğretmen olamazsınız ve kpss ile de atanmayın yazık devlette okuyan çocuklara da sizin gibi bir öğretmenleri olacak.

Hocam şaka mısınız. Bebeklidir kadın belki, yoruluyordur, hastalıkları vardır… daha kapsamlı mı baksak acaba yaşdığımız durumlara
Ne alaka şuan bu tepki ben ne diye baskı görüyorum sanıyorsunuz sorun eden veliler asla evde ödev yaptırmak istemeyen veliler gereksiz duyar kasmayın. Öğretmene saygısı olan bir sayfa ödev kalınca gelip şikayet etmiyor. Ben de dersanelere gittim ailem yok muydu öğretmenleri şikayet mi etti ailem.saçma duyar kasmayın burda.mesleğin itibarı yerlerde gelmiş velileri savunuyorsunuz.

Ben başta oturup tek tek anlamadıkları yerleri anlatıp yardım ediyordum. Gelip bana dendi ki sen özel ders vermiyorsun anlatmayacaksın doğrusunu. Bu sefer anlatmadım ödevler yetişmedi. Yetiştiremedin diye azarlandım. Bu çocukların eksikliklerini gideremiyoruz biz orda görüyorum anlamamış konuyu ödevi de yapamıyor ama bana diyor ki anlatamayacaksın o ödevi yanlış yapıcak ama yapacak. Bana kalsa yarım kalsın ama anlasın yarım yamalak olacağına bir konuyu çok iyi anlasın. Veliler böyle değil işte keşke düşündüğünüz gibi olsa. Ben arkadaşlarından baksın ben cevapları söyliyim istemiyorum. Bunları yapmayınca da kovacağını söylüyor. İş arkadaşlarım da buna zorlanıyor şuan. Söyleyin o zaman napim şimdi ben?

Hem öğretmen hem veli olarak size akıl edemediğiniz şeyleri hatırlatmak istiyorum. 17 yıldır da görevdeyim.

Hem öğretmen hem veli olarak size akıl edemediğiniz şeyleri hatırlatmak istiyorum. 17 yıldır da görevdeyim.
Gönderip göndermemek herkesin kendi tercihi bunu sorgulamıyorum da. Siz çocuğunuzun ödevini kendisi anlayarak yapmassını mı istersiniz yoksa kurumda dönen saçma bir sistemle arkadaşlarından geçirmesini mi? Ben bu sisteme karşıyım. Tamam veli uygun değildir çalışıyordur göndermek zorundadıe belki çocuğun ebeveyni vefat etmiştir çok sebep olabilir. Sebep ne olursa olsun bu çocuğa bunu yapmak doğru değil. Sistemin işleyişinde sıkıntı olduğunu asla anlatamadım kadına anlamak da istemiyor. Bu çocuklar öğrenmeli eğitilmeli eksikleri giderilmeli. O zaman hem ailenin içi rahat olur hem nitelikli öğrenciler yetiştirmiş oluruz. Üç kuruş kazanmak içim dayanıyorum orda. Üstte anlattım eksikleri gidermeye çalıştığımda gördüğüm muameleyi.

Siz daha iyi bilirsiniz hocam, duyar kasmayayım şimdi

Siz daha iyi bilirsiniz hocam, duyar kasmayayım şimdi
Ortada komik bir şey yok. Yanlış bi cümlem de yok insanlar eve gidince bir de ödevlerle uğraşmak istemiyorlar dinleniyordur yorgundur her neyse sebep. Veliler de haklı biz de haklıyız arabuluculuğu müdürün yapması gerekmiyor mu?

Bak canım senin işin öğretmenlik eğitimcisin senin hedefin en iyisi olmak.Bir okulda özellikle ilkokulda 10 sınıf açılır ama 1-2 öğretmen için kuyruk olur neden peki çünkü o öğretmenler en iyisidir.Sanıyor musun devlet okulunda daha iyi veliler olacak.Çocuğun önlüğü pis gelen,kokan, hırsız,arsız.... bir sürü örnek var.Ne diyeceksin bu sefer o velilere bakamadığınız çocuğunuzu neden gönderiyorsun mu? sen bunlarla kafayı yorma istersem zevkten gönderirim istersem mecburiyetten istersem param bol diye...Sen eğitimcisin senin işin ödev yaptırmaksa sen bir yolunu bul cocuklar seni dinlemiyorsa burada bir sürü öğretmen arkadaş var sana başka metotlar örnekler versinler. Ama sakın veliler zevkle gönderiyor gibi seni ilgilendirmeyen konulara kayıp amacından sapma.

Veli için de kolay değil gerçekten. Ben akşam çocukları 5 gibi toparlayıp evin yolunu tutabiliyorum çoğu zaman. Ancak pek çok aile 5te işten bile çıkamıyor. Eve gelince de yemek, istirahat derken ödevle ilgilenemeyebilir. Sizin açınızdan da gerçekten o kadar farklı sınıf, okul ya da öğretmenden gelen öğrencinin ödevlerini 1 saatte yaptırabilmek imkansız. Öğretmen ve velinin karşı karşıya gelmesini engellemek için yaş gruplarına göre sınıflar oluşturulması lazım. Örnegin 1ler tamamen ayrı bir sınıf olmalı. Belki en fazla 2. sınıfları ekleyebilirler üstüne. 3 ve 4ler ayrı bir sınıf. Tüm çocuklar aynı sınıftayken kontrol, düzeltme gibi işlemler hayatta yetişmez. Bir de tabi bu kadar farklı öğrenci varken ödevlerini birbirlerinden kopya çekmeleri de çok mümkün değil. En fazla kaç çocuk aynı öğretmenden geliyor olabilir size? Kurumun işleyişi baştan yanlış. Sorun sizde değil tamamen yönetimde bana göre.

Hayır tabikii kastım zevkten gönderiyor değil ben öyle bi kelime de kullanmadım. O zaman sorayım ben elimden ne geliyorsa iyi olsunlar diye uğraşıyorum ama yeterli gelmiyor yolu yordamı nedir

Üye herkesi memur ya da babasının işinde çalışıyor zannediyor herhalde
Açıkçası ben her gün işinden izin alıp erkenden çıkıp çocuğunu rahatça teslim alan bir memur görmedim henüz. Özel sektörü konuşamıyorum bile. Hanımefendi kendisi de zamanında tam gün anaokulu bulamadığı için kreşe vermek zorunda kalmış çocuğunu. O 3bucukta çıkmış işten ben 4te. Ben çocuğu etüte bıraktım deyince olay oluyor. Kendi tabiri ile saat 3bucuga kadar 2 yaşında bir bebeğin "kreş ortamında kalması beni çok yaraladı". Demek ki görmemek, başından atmak için göndermiş zavallı yavrusunu! Keşke mesai saatlerini 2 yaşında bir bebeğe göre ayarlasaydı. Gerçi hanımefendi mesleğini bile bırakabileceğini iddia etmişti ama ... Neden bırakmamış bilemedim. Çoğu kişi sırasını savınca ya da henüz kendisine sıra gelmeden en iyi, en vicdanlı, en sorumlu, en merhametli anne olduğunu zannediyor.

Şartlar sürekli değişiyor demek ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…