öğretmenler bakabilir mi?

Bizim zamanımızda da özel kurumlarda şartlar eh mehti ama şimdi bakıyorum öğretmenleri eşşek yapıp sırtına binmek istiyor bu özel okullar/merkezler. Sonra da öğretmein kölelik yaptığı yerden Harvardlık çocuk çıkmasını bekliyorlar. Allahtan yetişkinim büyüdüm gittim, şimdiki eğitim sistemi de, yönetenleri de b.k gibi içinde olmadığıma gayet mutluyum.

Evet bir kere daha yazdığımı okuyunca orası ağır olmuş bende fark ettim.
Bir çocuğun o kadar uzun süre okul ortamında kalması Hele ki bu kadar küçük yaşta ağır geldi bana.
Evet baya ağır sizin yüzünü görmemek için dediğiniz anneler iş yerinde bulduğu her fırsatta resmine bakar,okul ortamında kalması ağır ama bunu isteyen anne babalar değil zorlayan sistem

Öğretmenseniz mesela ona göre ders saatinizi azaltabilirsiniz, giriş çıkış saatlerinizde azalacaktır, mecbur değilsiniz 30 saat ders almaya değil mi?
Ben de öğretmenim o yüzden çocuklara üzüldüm, siz de çocukları okulda görmüyor musunuz çıkış saatinde ne hale gelmiş oluyorlar, üstüne saat 5 e 6 ya kadar ne yapar bu çocuklar, mecbur olanlar muhakkak vardır ama herkes mecbur olduğu için de göndermiyordur her halde, anne- baba lar farklı vardiyalarda çalışabilir belki, babaanne-anneanne memleketinde çalışılabilir belki, belkiler çok şartlar farklı, tek ama var ki çocuklara yazık

Veli toplantısında ellerine kağıt tutuşturuluyor öğretmenlerin yönetici tarafından. Öğrenci çok azimli,gayretli. Böyle devam etsin biz burdayız cart curt denilecek diye.

Evet baya ağır sizin yüzünü görmemek için dediğiniz anneler iş yerinde bulduğu her fırsatta resmine bakar,okul ortamında kalması ağır ama bunu isteyen anne babalar değil zorlayan sistem
Hocamızı belirtmiş ama bakın burda zorlayan veliler sanki neyse daha fazla konuyu meşgul etmek istemiyorum, benim bakış açım biraz farklı sanırım içlerindeyim çünkü ve emin olun saat 5 e kadar okulda kalmak zorunda olmak kimin suçu olursa olsun çocuklara yazık

İşi bırakmam en mantıklısı baya köle gibiyiö orda düşününce
Tecrübe sizin için iyi olacaktır hocam ama tek tek ödev yaptırmak size dersiniz için tecrübe kazandırır mı orasını bilemiyorum, ama özel ders hem çok daha karlı olacaktır hem de kendiniz geliştirmenize büyük katlı sağlar
Umarım gönlünüze göre bir yerde çalışırsınız ve umarım bir an önce atanırsınız

Umarım hepimiz çok kıymet gören öğretmenler olabiliriz

Yüce tavsiyelerinize gerçekten hayran kaldım! Evet ülkemizde mesai saatlerini değiştirmek zaten bu kadar basit! Özel sektörde çalışanların bildiğim kadarıyla %65i asgari ücretli. Siz bu insanların mesai saati değiştirebileceğine inanıyor musunuz? Kamuda bir doktorun, bir askerin, bir memurun her gün çocuğunun okul saatine işini uydurabileceğine ne kadar ihtimal veriyorsunuz? "Herkes mecbur olduğu için de göndermiyordur herhalde"lerle bir meseleye çözüm bulamazsınız. Siz velilerinizin kaçının mesai saati değiştirebildiğini gördünüz de koca ülkeden bunu bekleyebiliyorsunuz? Kaç insan edindiği meslekle memleketine dönebilir, istihdama katılabilir? Olmazsa işini bıraksın değil mi :) Kaç çocuğun dede nenesi öğretim yılı boyunca çocukla ilgilenebilir? Siz gerçekten velilerinizin hayatlarından haberdar mısınız?. Demek ki velilerinizin çocukları görmemek için okul ortamına bıraktığına inanıyorsunuz. Aile yargılamak için temelsiz kurduğunuz ütopyanıza bir daha bakın bence.

Ben sınıf öğretmeniyim ders saatlerini azaltmam mümkün değil mesela
Mecburum 30 saat ders vermeye

Bence birçok kişi mecbur olduğu için ve daha yararlı olacağını düşündüğü için gönderiyordur.Emin olun başından atmak isteyen ilgisiz aileler çocuklarını etüt merkezine bile göndermezler sokakta oynatırlar komşuya gönderirler ödevlerinden bile bi haberdiler.

Hocamızın yazdıklarını okudunuz mu, beni yargılarken konuyu kaçırdınız sanırım, velilerin maddi durumlarının bahsettiğiniz düzeyde olmadığını açıklamış, öğretmen olduğumu belirttim eşimde öğretmen yani gelir durumumuz orta sınıf bile sayılmaz belki ama ben çocuğumun bu kadar saat okulda kalacağını bilsem işimi bırakır çocuğumla ilgilenirim sonuçta ben çocuk yaptıktan sonra iş sahibi olmadım şartlarım belliydi bir çok insanın ki de öyle bu çocuklar kendilerini idare etsinler diye getirilmedi bu dünya ya değil mi?
Ayrıca çocuklara üzülüyorum ben evet, ve ever belki de haddim olmayarak, benim ütopyam sizinkinden farklı o yüzden anlamanızı sağlamak için dil dökmekte boşuna, üzülmek çözüm değil bunun da farkındayım.

Sizin ders çıkış saatiniz de sabit ama hocam beşe kadar değil her halde, branş öğretmenleri için söylemiştim aslında saat meselesini, lise de çıkış saatleri 16.00-16.30 a kadar olabiliyor biliyorsunuz.
İlgisiz veliler kısmında haklısnız

Evet hocam sabit ama sabahçı öğlenci meselesi olan yerler var.Özellikle büyük şehirlerde.Mesela ben bu sene öğlenciyim 18.00 de bitiyor dersim.

Bakın siz çocuğunuzun bu kadar saat okulda kalmayacağını biliyorsunuz çünkü öğretmensiniz. Emin olun kalacak olsa bile işinizi asla bırakmazsınız. İhtiyaçlarını karşılayamadığınızda çocuğunuz da sizin orta sınıf bile sayılmadığınız bir maddi ortamda idare etmek zorunda değil, haksız mıyım? Burada yüksekten atmanın kimseye faydası yok. Koşullarımız ülkece bu ne yazık ki. Ancak bir öğretmen olarak çocuk görmemek için etüte göndermek vb ifadeler gerçekten çok yakışıksız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…