öğretmenler bakabilir mi?

İlk defa bir ilkokul etüt merkezinde 2 aydır öğretmenlik yapıyorum.Geçen yıl mezun oldum.Pandemi sebebiyle stajımı da online yaptım. İlk kez sınıf ortamına çalıştığım yerde girdim. Sistem şu şekilde ilk 1 ders ödev saati yaklaşık 1 saat kadar. Ödevlerin eksiksiz ve yanlışsız olmasını bekliyor veliler ve kurum. Sonrasında dersler oluyor. Ben ödevleri yapamayanlar içiin takviye öğretmenlik yapıyor gibi bir şeyim orda. Arada da 1. sınıfların derslerine giriyorum ödev yaptırmaya. Cuma günleri haftasonu ödevi verilmiş oluyor ve çok yoğun oluyor. Eksik ve hatalı olan öğrenciler kalmış o gün. Müdürden sürekli azar işitiyorum. Bugün de bir kez daha uyarmak istemiyorum yoksa işten çıkaracağım dedi. Gururuna dokunuyor insanın o kadar yetersiz biri miyim diye. Keyfim hiç yok. Sınıf yönetimini sağlayamıyorum hep kusurlu hissediyorum kendimi. Sanki bir ipte yürüyorum ve aşağıda kazıklar var gibi. Kafa dağıtmak için yazdım belki yaşayanlar vardır.
Ben branş öğretmeniyim ama şunu diyebilirim bence en zor olan sınıf öğretmenliği ki etütte daha zor. Çocuklar

X