Öğrenme güçlüğü

FpEm

Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2023
59
9
34
Merhaba arkadaşlar 7 yaşında bir kızım var kızım konuşmayı çok erken yaşta öğrenmişti 2 yaşından 6 yaşına kadar kreşe gitti tüm etkinliklerde artık katılım sağlar çabuk her şeyi öğrenirdi 1 sınıfta ise okumayı ilk söken en hırslı öğrenciydi hatta bunun için okuma bayramında tebrik bile almıştık 2 sınıfa geçtiğimiz dönemde matematikte problemleri çözebiliyor ezberi çok kuvvetli Örneğin İstiklal Marşı ve Çarpım tablosunu 2 günde ezberledi okuduğunu anlamada problemi yok Bazen noktalama işaretlerinde takılıyor en önemlisi sayılara geldiğimizde Örneğin 49'dan sonra 50 59'dan sonra 60'ı karıştırıp çok Alakasız bir rakam söylüyor çıkarma işlemlerinde de bu yüzden karışıklık yaşıyor Ama öğretmenine göre en zor problemleri çözebiliyor öğretmenimiz çocuğunu da dikkat eksikliği olabileceğini bu durumdan dolayı özgüvenin gerilediğini bir Psikolojik destek almamızı gerekli yerlere başvurmamızı söyledi dediği gibi de yaptık bir çocuk psikiyatrisi de götürdüm ön arka ileri geri sağ sol komutlarını bilen en önemlisi saati bilen çocuk sorulan hiçbir soruya doğru bir şekilde yanıt vermeyip doktorların öğrenme güçlüğü olma ihtimali çok yüksek demesi ile başından aşağı kaynar sular döküldü acaba utandı mı diye sorduğumda Hayır biz bunu anlardık dediler 5 Kasım'da çocuğum için zeka testi yapılacağını Bunu herkesden istediklerini ve öğrenme güçlüğü için kesin tanı için test yapacaklarını söylediler kime söylersem söyleyim (kızımın küçüklüğünden beri bilenler) çok şaşırıp hatta bana tepki bile gösteren oldu ben annesiyim evet gözlemlemedim bu derece dikkat eksikliği belki olabilir derken öğrenme güçlüğü duyunca Bi şaşırdım ve çok üzüldüm tepki gösterenlere de alanında uzman birinin bu ön tanıyı koyduğunu söylediğimde ise kızım açısından çok şaşırdığını söylediler bu gibi durumlarda öğrenme günlüğünde ne yapılması gerek bilmiyorum illaki yönlendirme yapacaklardır ama çok üzüldüğüm için bu gibi durumda olan kuzumuz varımdır neler yaşandı merak ettiğim için buraya yazmaya karar verdim uzun oldu hakkınızı helal edin

Gerekli tüm testleri yaptırın bence. Ama anlattığınız kadarıyla bir şey çıkacağını sanmıyorum

X