öğrenciyim, paraya ihtiyacım var ne yapacağım bilmiyorum

benim de öyle. tek bir kotum var o da çok kaliteli bi marka değil lise 2de almıştım hala giyiyorum. Allahtan kilo almıyorum.bir tane de siyah var. İnşallah sizin de her şey istediğiniz gibi olur teşekkür ederim

çok teşekkür ederim bunu hiç duymamıştım hemen araştıracağım iyi ki yazmışım buraya sağolun

İnşallah inşallah ya, tek dileğim sonunda mutlu olabilmek edebilmek. İçimde ukte kalırsa bununla yaşayamam

Eve para getirmek annenin babanın görevi. Annen çalışmıyorsa çocuk bakabilir yemek el isi yapip satabilir bunları araştırın

çok teşekkür ederim bunu hiç duymamıştım hemen araştıracağım iyi ki yazmışım buraya sağolun
Ne demek bende kardeşimden öğrendim o da üniversite öğrencisi bir çok öğrenci bunu yaparak geçim sağlıyormuş bende şaşırmıştım hatta o kadar işitme engelli öğrenci oluyor mu ki diye bizim bölümde 2 tane işitme 1 tane görme engelli var demişti unide ne kadar vardır kimbilir inşallah işinize yarar

Emek olmadan yemek olmaz demişler, çok da doğru söz etmişler. Sen şimdi bunları yaşıyorsun ya mesleğini eline aldığında tüm bu emeklerinin karşılığını sadece ünvan olarak değil maddi olarak da alacaksın. Gerçekten geleceği parlak bir bölüm okuyorsun çünkü.

Sabah ki tartışma seni duygusallaştırmış biraz. Şu anda çalışmadığına göre annene telefon alma şansın yok. İşe gireyim hem para kazanayım hem okuyayım dersen ben tavsiye etmem. Okuduğun bölüme tüm enerjini harcamazsan geleceğinle oynarsın. İki karpuz bir koltuğa sığmaz. Birinden biri düşer telef olur.
Sağlık, afiyet olsun bırak eski telefon olsun, sen sözlerinle al annenin gönlünü. Eminim annen bu kadar naif ve başarılı bir evlada sahip olduğu için fazlasıyla mutludur zaten.
Bir kaç sene daha sabır sonrasında annen içinde baban içinde güzellikler yaparsın.

Çok iyi geldi bu mesaj bana, çok teşekkür ederim

İnanın bu zaman denen şey o kadar hızlı geçiyor ki. Mis gibi bir okulun var. Azıcık daha sabır siz annenize neler neler alacaksınız. Sizin okulunuz gerçekten çok zor bir işte çalışırsanız okulunuzu ihmal edersiniz diye korkarım. Allah siz sağlık çalışanlarını başımızdan eksik etmesin

U
Çok tesekkur ederim. Amin, Rabbim şifa veren ve emek eden herkesin yardımcısı olsun

Anneciğine telefon ne gerek.
Altın gibi evlâdı var.
Inan bana ondan mutlusu yoktur.
Sorumluluklarını aksatmadan, güzelce bitir okulunu. En büyük hediye onlara.
Derslerin zordur.
Kalan kısacık zaman diliminde oyun ablalıgi yapabilirsin belki.
Yerinde olsam öncelikle okul kütüphanesinde vs çalışma imkanı var mi araştırırım.
Bir de memleket bursları oluyor.
Mesela Trabzonlu üniversite genclerine özel gibi..
Hepsini araştır.
Umarım çok hayırlı kapılar açılır sana.
Giyimi vs dert etme lütfen.
Inan cogumuz öyle okuduk..

Calismak ,özellikle özel ders konusunda israrci ol.Bir uye ,bir tik aşagi fiyat verebilirsin demis ozel ders icin.Bir de oyle deneyin.Ben okurken part time calismistim.Malesef baska turlü olmuyor.Allah yardimcin olsun.Gececeksin bugünleri,annene ,babana neler alacaksin.Umutsuzluga duşme.

Ablacım 3 tane gömlek,2 tane pantolonla üniversiteyi bitirdim :)) Onu geçtim üniversiteden snra 4 yıl işsiz evdee oturdum,eve katkım olmadığı gibi üstüne onlardan harçlık alıyordum.Çalıştım vs kpss ile atandım nihayetinde çok şükür.İlk işe başladım arkadaşlarım direkt akıllı telefon alsana kendine bu ne dediler tuşlu telefonuma :)))) Onlar diyince değil kendim isteyince 6 ay snra aldım. Sıra ona gelene kadar evimizin farklı ihtiyaçları vardı çünkü.Ayrıca tuşlu telefonum beni rahatsız etmiyordu.Ev ihtiyaçlarını geçtim normal ihtiyaçlarımızın bile farkında değilmişim atanana dek.İştekiler iş çıkışı çerezciye gider kiloyla ceviz alırlardı."Bunlar zengin herhalde" diye düşünürdüm,biz bayramdan bayrama baklava için aldığımızdan :))) Snra hepsini yaptım Allaha şükür, .Evin dökülen mutfak dolaplarını değiştirdim, doğalgaz döşettim,annemi tatillere götürdüm.Memur olarak öyle zengin sayılmam ama Allah nasip etti öncesinden iyiyiz şükür.

Ağlama lütfen.Çok iyi biliyorum ki bu dünyada en çok insana annesinin ağlaması koyuyor,haklısın.Bak zor bir bölümde okuyorsun,iş falan düşünme.Burs alabiliyorsan al.Derslerine odaklan.Kalan 4 yıl göz açıp kapayana dek geçer.O zaman da hem anneni hem kendini kurtarmış olursun. Derslerine odaklan,annene ise 2 tatlı söz söylesen yeter. O sadece senin iyi olmanı ve sevildiğini hissetmek istiyor.

Bursların hepsine başvurdum onlardan umudum kalmadı.
Liseden mezun olduğumda kpssye girdiğimde 87 gibi bir puan almıştım bana kütüphanede çalışırsın demişti hocalarım ama nasıl olur hiç bilmiyorum okul kütüphaneleri de mi kpss ile alıyor biliyorsanız bilgilendirir misiniz beni lütfen çok teşekkür ederim güzel düsünceniz icin

Seni tebrik ederim, bende öğrenciyken çalıştım aileme yük olmak istemedim, şuan için çözüm bilemem ama okulun bitince kendini de anneni de mutlu edeceksin
Üzülmemeye çalış, sen zaten başırılı bir kızsın bundan sonra herşey daha iyiye gidecek

Slm bende öğrenciyken haftada 2 3 defa markette kasiyer olarak çalışırdım çok zor oluyor yoruluyosun ama yılma güzel bir bölümde okuyorsun

Peki doğru diyorsunz tekrar deneyeceğim sitelerde. Direklere sokaklara numaramı asmayı bile düşünmüştüm bir ara. Ama bir arkadaşıma resmen sapıklar dadandı bu yolu seçti diye bundan korkup yapmadım.
Amin. teşekkür ederim

Çok güzel bir mesaj. Çok teşekkür ederim ya gerçekten. ne mutlu size ve ailenize. Ben de aynı öyle düşünüyorum işte herkese normal gelen bir şeyin yapıldığını görünce zenginler demek ki diyorum. Bu basit bir dışarda yemek olsa bile..
Bugünleri ailecek unutacağımız günler gelsin sağlıklabir şey istemiyorum.
İnşallah ben de sonunda sizin gibi başardım diyebilirim

Etrafınızda okula giden çocuklar vardır illaki, onlara ders verebilirsiniz.
Uzun zamandır okullar kapalıydı şu an nasıl bilmiyorum, yeni açıldı yada açılacak sanırım. Keşke evde olduğunuz süreyi değerlendirseydiniz okul açıldıysa zamanınız olmaz çünkü.

Evde bileklik, kolye vs gibi şeyler yapılabilir. Bunların malzemesini satan yerlere gidip, anlaşırsanız bir miktar geliriniz olur.

Katalog işide yapılabilir çevreniz varsa tabi

Canım tam bilmiyorum ne yazık ki ama benim zamanımda okulun kütüphanesi, internet cafesi, yemekhanesinde hep öğrenciler çalışırdı parttime olarak.
Yemekhane bursun da vardır umarım.
Öğretmenlerine sorabilirsin.
Okulunda üst sınıflarından bilgi alabilirsin.
Ya da direk kütüphane çalışanlarına sorabilirsin.
Sormakran çekinme, haklarını araştır.
Sen öğrencisin canım ihtiyacının olması ve imkanların peşine düşmem çok doğal.

Çok başarılı olmanı dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…