oğluşum spastik olabikir mi? :(((

Otistik spastik falan bu hastaliklara sahip olanlara verilen genel tanidir. Ama milletimiz cok zeki yaa bunlari hakaret olarak soyledigi icin gercek manasiyla kullanildiginda bile rahatsiz ediyor.
Simdi bu anneyi nasil spastik dersin diye yuhaliyanlar, gercekten cocugu spastik olan bi anneyi kirabileceklerini dusunmuyorlar mi?
Bir anne cocugum spastik demeye utanmasin bu kelimeyi hakaret gibi lanse edenler utansin.

Internetten hastalik okuma valla insani zorla hasta yapar bu internet hep kotu seyler yaziyor guzel dusun ki guzel seyler olsun Allah saglik versin evladina insallah bisey cikmaz

İnternetten kesinlikle bilgi araştırmayın.Aynı hataları zamanında kendim için ben yapıyordum.Böbrek taşı ağrım internete göre apandisit şişmesi ölüme kadar gider yazıları koşun hastaneye yetişin tanıları.Klasik bi mide ağrısı oluyor başka bişey kansere kadar varıyor.Bende bu manyaklıklar yüzünden resmen paranoyak olmuştum.İnternetten aldığınızz bilgiler kesinlikle doğru değil.Baş ağrısı diyorsunuz beyinde ur çıkarıyo yani.Hiççççç güvenilirliği yok.

6 aylık bebekten bahsediyoruz,elleri dişten sebep ağızda olur çok normal,bebeğini tabi ki takip et ama abartmadan hele hele internetten asla araştırma bu tarz şeyleri yanlış yönlendirir

Bana da ozurlu denmış yedı aylıkken ama ıkı unı bıtırdım.annem özellikle dıplomamı goturmus doktora ılkokulu dereceyle bıtırınce.nesnelerı tutamıyomusum.hala ıs yapmam ama tembelim çok

çocuğuna nasıl yakıştırıyosun,yok efendim sen böyle dersen elalem ne der ? neden bahsediyoruz biz?
Bu bir hastalık her çocuğun başına gelebilecek bir şey allah kimseye yaşatmasın ,başına gelmiş anneleride lütfen hesaba katın yorum yaparken bu utanılacak bir durum değil evet hiç bir anne evladına konduramaz ama birde işin gerçeği var.

Mrb arkadaşlar. Oğlumu doktora goturduk Ünv.araştırma Hast.nöroloji uzm. Baktı ama benim oğlum çok huysuz ve surekli dışarda ağlayan bir bebek daha alışamadı dışarı çıkmaya ve Dr muayene sırasında da ağladığı için surekli kastı kendini.o haliyle biraz muayene edildi ve CEREBRAL PALSİ adayı dedi. bu bebek özel bir bebek çünkü premature doğmuş evet erken doğumdan dolayı maalesef etkilenmiş ve MR ve EEG cektirmeniz gerek bu çocuğun beyninin ne kadar etkilendiğini gormem gerek dedi. Evet kasılmaları var dedi.MR bizim için çok önemli dedi.Arkadaşlar nolur dua edin yavrumun MR VE EEG si temiz çıksın.. :KK43:

Bu ayın 17 sinde MR ve EEG Çekilece. Oğlumun. inşallah temiz çıkar. Erken doğduğu için de gelişim geriliği olur çocukta dedi Dr. Gelişmeleri yine sizinle paylaşacağım.Şimdiden hepinize çok tesekkur ederim bana verdiğiniz destek için.

Bu ayın 17 sinde MR ve EEG Çekilece. Oğlumun. inşallah temiz çıkar. Erken doğduğu için de gelişim geriliği olur çocukta dedi Dr. Gelişmeleri yine sizinle paylaşacağım.Şimdiden hepinize çok tesekkur ederim bana verdiğiniz destek için.
Insallah temiz cikar sonuclar.
Allah yardimcin olsun.

Beklemek cok zor biliyorum.
Umarım düşündügün gibi bi şey cıkmaz. Ayrıca doktorlar en olumsuz olanı söylüyorlar.
Kızımın kulakları için ılk gıttıgımzde yanıt vermıyr sızı ünv hastanesıne sevk edecegız dedi suratında bize acıyan bi ifadeyle.
Gecen hafta daha detaylı gırdi işitme için. Hiç bi şey cıkmadı.
Rahat olun.
Ne olursa olsun o sizin evladınız.

Insallah hersey temiz cikar canim bebeginde sagliklidir umarim hicbiseyi yoktur Allah yar ve yardimcin olsun cok cok cok zor bir donemden geciyosunuz Allah a sigin bol bol dua et bebeğini op kokla bol bol sıkılıp daralip bunalmasin yavrucak hastane film kontrol derken gelismeleri bekliyorum merakla ve dua ile

cok gecmis olsun canim.rabbim yuzunu guldursun durumunu cok iyi anliyorum 33 haftalik dogum yaptim bende ayni sorunlari yasadim .premature bebekler ilk bir yil cogu seyde geri kalabiliyor.kizim 3 yasinda ve suan yasitlarindan cok onde sende pek kafana takma.zaten ole bisi varsa rabbimdendir.zih eng ogretmeniyim o kadar zor durumda cocuklar gordum ki rabbim hayirlisini versin .

birde bir kac belirgin hareketler var bi denesene yavrun dirt ustu yatarken sag elinle dol elini ayağını dol elinle sag elini ayagini tut ve 10 cm kaldir yumusak zemine birak kol ve bacak cirpinmasi var mi.bebekler 3 aya kadar pek bisi gormezler o yuzden goz temasi yoktur kirmizi renkli bir cisim al ve 30 40 cm uzaklikta hareket ettir buna dikkatini olc.emiyor mu peki cene kaslari nasil

Mrb arkadaşlar h3men konuya girmek istiyorum çünkü moralim çok kötü . Benim oğlum hamilelik diyabeti yüzünden 35 haftalık doğdu erken doğum oldu ve solunum yetmezliğinden 18 gun kuvezde kaldı. İlk uç ay da kolik atağı oldu zaten halada tam geçmiş degil saňcilari hala oluyor gibi bazen. Bu ayın 13 ünde altıncı ayını bitirecek . 4,5 Aylıkken kontrole doktora goturdugumuzde herşey normal herhangi bir sıkıntı yok dedi ve altıncı ayrı tekrar getirin ek gıdaya geçmeden dedi. Ben bu sure içerisinde bebeğimin hareketlerini kontrol ettim ve göz temasını fazla kurması gibi nesneleri fazla takip etmediğini farketti. Ellerini sadece ağzına goturuyor ama birse6 tutamıyor. Ayaklarını bacaklarını oynatıyor ama bazen kend8ni ğeri6or amâ bu g3n3lde ağlarken v3ya s8nirlendiginde gazi olduğunda oluyor. neyse dün doktora goturduk ve doktor çocuk gelişim uzmanına yönlendirdi ordada gerekli muayenesi yapıldı ve bizi çocuk nörolojiye yönlendirdiler. Bircok sorusuna olumlu cevap verdik doktorun ama hareket muayenesinde pek tatmin olmadı doktor. Perşembe gününe nöroloji uzmanına goturecez ama gün Yor dünden beri kafayı yiyecek internetten okuyup duruyorum ve ya bebeğim spastikse diyorum . Herşey Allahtan tabi Allahtan gelenin başımız üstünde yeri var. ben bebeği min ilerdeki yaşam kalitesi kötü olacak diye şimdiden kendimi kötü hissediyorum daha uzman görmeden. Offff bana bi akıl bir teselli lütfen. :KK43:

Birakin byle kuruntulari allah askina benim oglumda 33 haftalik dogdu erken dogan cocuklar daha akilli olur derler.
Herkes bisey diyo ona kalirsa bukadar takilmayin bize neler dediler neler 12gün küvezde yatti bzmkide yok kalbinde delik var dediler gttik bsey cikmadi sükür yok amip yok cok kilo almis bilmem ne.
Ikinci oglum gününde dogdu ayaklari yamuk dediler gttik bsey yok hamileyken bòbregn biri iflas etmis dediler dogdu hc bseyin olmadigi cikti doktorlarda abartiyor bunada kalbnde bisey var dediler gttik hc bsey cikmadi ordan oraya gönderip para harcatmaktan bska bisey yaptklari yok.
Erken dogan bebek digerlerine göre geriden gelebiliyor benm oglum kilosu ve boyu yasitlarina göre üstünde suan ama apalama konusunda 1 2 ay geriden gelmisti ama disleri günnde cikmisti 13 aylik 1 yasinu doldurdu 8 disi var .
Ve bazi cocuklar yasina grmeden yürur bziimkisi daha 10 gndur falan 5 adim yeni yeni yürüyor .
Erken dogdugu baz alinarak kiyaslanmali hemen cocugu spastik yapamzsnz.
Dger bebeklere gòre gelisimi 1 ay geriden geleblir cok normal bi durum.

="peksimett, post: 43607839, member: 352675"]birde bir kac belirgin hareketler var bi denesene yavrun dirt ustu yatarken sag elinle dol elini ayağını dol elinle sag elini ayagini tut ve 10 cm kaldir yumusak zemine birak kol ve bacak cirpinmasi var mi.bebekler 3 aya kadar pek bisi gormezler o yuzden goz temasi yoktur kirmizi renkli bir cisim al ve 30. 40 cm uzaklikta hareket ettir buna dikkatini olc.emiyor mu peki cene kaslari nasil[/QUOTE]
Emiyor çok şükür yanı bir problem olmuyor hatta emzik ve biberon tutmuyor ve sadece beni emmek istiyor surekli.

X