oğluşum spastik olabikir mi? :(((

bi arkadaşımın bebeğinde de kasılmalar vardı korkma zamanla geçiyor. erken doğduğu için tutma ve kavrama biraz geç gelişir bence çok normal ama sen yinede bekle doktorun dediklerini uygula kafanı başka şeylerle meşgul etme.

Canım internette yazılanlara gore benim ogluşun kolikti megerse pişik olmuş yavrum her cisinde basiyodu yaygarayi her insanın huyu farklı bu sebepten her bebek bir değil biz anneler fazla pinpirikliyiz pozitif ol lütfen

bebegınız cok kucuk henuz...bıçok şeyı basaramaması normal...bu tanı ıcın erken degıl mı???
ınş bı sorun cıkmaz da ılerde bu gunlerı gulumseyerek anarsınız... bazen gercekten cok abartıyoruz cunku

Kalbini bozma arkadaşım. Siz anneler fazladuygusal oluyorsunuz. Benim de kardeşim bir ara tutturdu bu çocuk spastik mi Niye titriyor diye .Sonra otistik mi demeye başladı gülüp geçiyordum çok önemseme doktorların dediğiniz Doktorlar her şeyi inceliyorlar sende kalbini bozma önemli bir şey olmadığına eminim.4 aylık bebek ne tutacak mi

Sibelim84, post: 43471176, member: 299493"]bebegınız cok kucuk henuz...bıçok şeyı basaramaması normal...bu tanı ıcın erken degıl mı???
ınş bı sorun cıkmaz da ılerde bu gunlerı gulumseyerek anarsınız... bazen gercekten cok abartıyoruz cunku[/QUOTE]
Ne guzel demissiniz inşallah bu günleri gülerek animsarim inşallah .

Bazı arkadaşlar konu başligimi beğenmeyip bana kizmislar sanırım. İnanın öyle bir psikolojide yazdimki o başlığı sonradan bende pişman oldum ama o an çok kötüydüm halada oyleyim . Ne olur beni yanlış anlamayın.

Arkadasim sen bosver herkesin normaldir niye cocuguna yakistiriyorsun laflarini.bu gibi konularda evhamli olmak iyidir.
Benim oglum da bir cok konuda yasiti bebeklerden farkliydi, gel gel bay bay alkis falan yapmazdi. hala da yasitlarindan farkli, konusmuyor da. Herkes normal normal olur oyle diye diye rahatlatti beni.
18 aylikkenden beri doktorlarla ugrasiyorum.
Su an 34 aylik hala teshis icin bekliyorum. Otizmli olma suphesi var.
Oglumun yasitlari aylardir ozel egitim aliyor, biz teshis bekliyoruz.
Ne kadar erken o kadar iyi.
Insallah sorun yoktur oglunda, ama sen gozlem yapmaya devam et. Doktorlar inceledikleri icin cok sanslisin.
Ben yurtdisindayim, burada doktorlari sen itelemezsen asla bi is yaptiklari yok malesef.
simdi kizim 6 aylik. Dogdugundan beri surekli eliyle bir yerlere vuruyor.
Doktora goturmeyi dusunuyorum.ya kizimda da bir sorun olursa diye dusunmekten felaket stres icindeyim.

canim bebegin erken dogmus zaten,nasil diyim nerdeyse 1-1,5 ay once dogmus,yani sen 6 aylik diyorsun ama 4-5 ay civari dusun sen onun gelisimini suan..aradaki farki 1 yasi doldurduktan sonra hizla kapatir ama suan cok panik yapma..insallah sonuclarinizda guzel cikar.
spastik filan degildir bebegin uzulme,sadece belki bikac ay geriden gelebilir ama uzerine dusulunce gelisimi duzene girer insallah.

Bebeğinin hareketlerini incelerken onun eksik (yani erken) doğduğunu hesaba katmalısın..

Kafanda kurup kurup psikolojini bozma..bekle doktorun ne sonuç çıkaracak..guzel düşün,güzel olsun annesi❤

Çok acele ediyorsunuz evhamlanmakta, daha bir durun, varsa teşhisi konsun, o zaman üzülürsünüz üzüleceğinizi. Daha bir şey belli değil, belki de sorunu yok. Sabredim dr muayenesine kadar.

Bu arada spastik kelimesinde bir gariplik yok. Bu tıbbi bir teşhistir, hakaret değil.

internetten bakma birşeye bir ara bende herşeye bakardım psikolojin bozulur böyle giderse :/ inşallah birşeyi yoktur doktor ne derse odur internetten öyle her gördüğüne inanma :KK66:

6 aylık değil mi bebek? 6 aylık bebek zaten göz kontağı kurmayı bilmez ki. Ses nerden gelirse onda olur. Dikkati çabuk dağılır. Ayrıca elinde de uzun süre nesne tutamaz. Ve ayrıca sen daha iyi biliyorsundur ki bebeğin prematüre bebek olarak dünyaya gelmiş. Bunun gelişimde illa ki etkisi olur ama bu kadar incelersen bebeğini mutlaka bişi bulursun.

Eğer için rahat değilse yarın bi doktora gösterebilirsin. Çünkü doktorlar bile uzun uzun muayene etmeden otistik, spastik teşhisi koyamıyorken biz burdan ne desek yalan olur.

Arkadasim sen bosver herkesin normaldir niye cocuguna yakistiriyorsun laflarini.bu gibi konularda evhamli olmak iyidir.
Benim oglum da bir cok konuda yasiti bebeklerden farkliydi, gel gel bay bay alkis falan yapmazdi. hala da yasitlarindan farkli, konusmuyor da. Herkes normal normal olur oyle diye diye rahatlatti beni.
18 aylikkenden beri doktorlarla ugrasiyorum.
Su an 34 aylik hala teshis icin bekliyorum. Otizmli olma suphesi var.
Oglumun yasitlari aylardir ozel egitim aliyor, biz teshis bekliyoruz.
Ne kadar erken o kadar iyi.
Insallah sorun yoktur oglunda, ama sen gozlem yapmaya devam et. Doktorlar inceledikleri icin cok sanslisin.
Ben yurtdisindayim, burada doktorlari sen itelemezsen asla bi is yaptiklari yok malesef.
simdi kizim 6 aylik. Dogdugundan beri surekli eliyle bir yerlere vuruyor.
Doktora goturmeyi dusunuyorum.ya kizimda da bir sorun olursa diye dusunmekten felaket stres icindeyim.
Rabbim insallah çocuğunuzun sığasını verir ve inşallah kizinizinda bir şeyi yoktur. Verdiğiniz bilgiler için tsk ederim.

Mrb arkadaşlar h3men konuya girmek istiyorum çünkü moralim çok kötü . Benim oğlum hamilelik diyabeti yüzünden 35 haftalık doğdu erken doğum oldu ve solunum yetmezliğinden 18 gun kuvezde kaldı. İlk uç ay da kolik atağı oldu zaten halada tam geçmiş degil saňcilari hala oluyor gibi bazen. Bu ayın 13 ünde altıncı ayını bitirecek . 4,5 Aylıkken kontrole doktora goturdugumuzde herşey normal herhangi bir sıkıntı yok dedi ve altıncı ayrı tekrar getirin ek gıdaya geçmeden dedi. Ben bu sure içerisinde bebeğimin hareketlerini kontrol ettim ve göz temasını fazla kurması gibi nesneleri fazla takip etmediğini farketti. Ellerini sadece ağzına goturuyor ama birse6 tutamıyor. Ayaklarını bacaklarını oynatıyor ama bazen kend8ni ğeri6or amâ bu g3n3lde ağlarken v3ya s8nirlendiginde gazi olduğunda oluyor. neyse dün doktora goturduk ve doktor çocuk gelişim uzmanına yönlendirdi ordada gerekli muayenesi yapıldı ve bizi çocuk nörolojiye yönlendirdiler. Bircok sorusuna olumlu cevap verdik doktorun ama hareket muayenesinde pek tatmin olmadı doktor. Perşembe gününe nöroloji uzmanına goturecez ama gün Yor dünden beri kafayı yiyecek internetten okuyup duruyorum ve ya bebeğim spastikse diyorum . Herşey Allahtan tabi Allahtan gelenin başımız üstünde yeri var. ben bebeği min ilerdeki yaşam kalitesi kötü olacak diye şimdiden kendimi kötü hissediyorum daha uzman görmeden. Offff bana bi akıl bir teselli lütfen. :KK43:
internette okursak ölüyoruz hergün ben kendimi durduk yere harap etmiştim ayağı arada titriyor diye meğer d vitam,ni ağır geliyormus ama internette direk sara pilepsi çıktı helak olmuştum sonrasında öyle birşey yokmuş meğer neyse daha küçük ama bebeğiniz elini ağzına götürmesi bile güzel birşey bence şimdiden üzmeyin kendinizi gerekli muayeneleri yaptırın tabi ama ben eminim birşey çıkmıcak belki küçük doğduğu için bazı şeyleri daha geç yapıyordur

elin kadını canım yiğenime otizm tanısı konduğunda millete sipastik dedi diye küplere binmiştim...sizin kendi oğlunuza böle sölemeniz tuhaf geldi bana.

X