oğlumun psikolojisi bozuldu!

valla allah kolaylık versin canım. evlat büyütmek gerçekten çok zor. bence eşinle siz gitmelisiniz bi doktora. en azından o nasıl davranmanız gerektiği konusunda size yardımcı olabilir

Gerçekten yazık çocuğa yaa. Bu yaşta biz bile anne babamızı o halde düşününce kafayı yeriz! Ki o daha 6 yaşında bi çocuk. Bence kesinlikle ve kesinlikle bi çocuk pedogoguna gidinn!

Çocuk gerçekten farklı çünkü çocuk psikolojik olarak sorunlu. Bu olay patlak vermeden önce bile bir uzmandan yardım alınmalıymış. Çocukta uyku bozukluğu + uykusunda travma var. En en başında 'ben çözerim' zihniyeti yerine 'çocuğumu zor durumdan nasıl kurtarırım' yaklaşımında bulunulmalıydı. Umarım şu an uzman yardımı içindesinizdir yoksa size değil cahilce büyütülen şimdilerin çocuğu geleceğin erkeğine acırım.
Anne olmayı beynine yerleştirmiş kadınların hamilelik öncesinde eğitim almasından yanayım. Çocuk yetiştirmek başlı başına bir uzmanlık gerektirir zira. Kulaktan dolma bilgilerle anne olunamayacağı gerçeğiyle karşı karşıyayız burada olduğu gibi.

İnşallah kısa sürede çözüm bulabilirsiniz ve çocuğunuzun psikolojisi de düzelir. Zor bir durum tabi..

Son düzenleme:
arkadasim bence olayin bu kadar üstüne gidip cocuga yok biz bunu yaptik yok su yok bu diye anlatimlara girmeyin. söyleyeceginizi söylemissiniz zaten. cocuklar anne ve babalarini ellerinde oynatmaya bayilir. olayi unutturmak yerine daha cok canli kalmasina zihninde her an taze kalmasina sebeb olursunuz. siz onu bu kadar suc islemisiniz gibi davranip tepenize cikarirsaniz önünü alamazsiniz. uyumuyor mu gayet normal sekilde lambanizi söndürün ve uyumaniz gerektigini söyleyip odaniza gidin. bir iki mizildar bakti dikkat cekmiyor sonra yapmaz. benim arkadasin kizi sizin ufakliktan daha cin cikti valla. annesiyle babasi beraber uyumasin diye oda da adamlar var bak bana bakiyor falan diyordu. benim taktigi uyguladi ikinci gün her sey normale döndü. bazen cocuklarin bu tür davranislarinda ailelerinde payi oluyor. aman biraz daha dikkat öbür konuda:kedi:

konunuzu okuyunca aklıma eski komşumuzun oğlu geldi
5 yaşında erkek çocuğu anne ve babasıyla aynı odada uyuyodu
evimizin karşısında büyük bir bahçe vardı
5 yaşındaki oğlan 4 yaşındaki komşu kızını köşeye sıkıştırıp zorla çamaşırını indirip p.... sokmaya çalışırken yakalandı
en kısa zamanda çocuğunuzu bi pedagoga götürün

konunuzu okuyunca aklıma eski komşumuzun oğlu geldi
5 yaşında erkek çocuğu anne ve babasıyla aynı odada uyuyodu
evimizin karşısında büyük bir bahçe vardı
5 yaşındaki oğlan 4 yaşındaki komşu kızını köşeye sıkıştırıp zorla çamaşırını indirip p.... sokmaya çalışırken yakalandı
en kısa zamanda çocuğunuzu bi pedagoga götürün

ay amanın bu duyduğum ikinci aynı olay. demekki aileler fazla dikkat etmiyorlar. bizimde akrabamızın oldu çocuk kızın kilodunu indirmiş üzerine çıkmış öyle yakalamışlar. küçük yaşta odasını ayırmak gerekiyor demkki.

Bu olayın çok etkisinde kaldık biz eşimle.Geçende de sordu eşim ne olmuş sonrası nasıl gelişmiş diye haberim yok dedim.
Sahi ne yaptınız?
Bizde hemen ayırdık kızımın odasını.Şükür bir araz çkmadı hemen uyum sağladı gündüzleride hadi uyuyalım artık yatağımıza gidelim dediğimde direk odasına gidiyor.Biraz araştırdım 2 yaşından önce ayırmalı çocuk annelerden diyor.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim.bir pedagogdan yardım aldım.
yanlız şunu yazmadan geçemiycem:işin ehli olan insan ne ahkam kesti,ne de
suçlayıcı tavırlarda bulundu buradaki bazı arkadaşlar gibi.
hatta benim farklı diye adlandırdığım çocuğumun sosyal zakasının yaşının üstünde olduğunu söyledi.bunca sorgulaması bundan kaynaklanıyormuş.
bir arkadaşımda çocuğuma sorunlu demiş,neyine güvenerek söylediyse..ama sorunlu değil.tam tersi çocukların yaşadığı olağan kaygılarmış bunlar,kabus görme korkusu vs.
odasını ayırma çalışmalarımız devam ediyor.
hepinize sevgiler..

Sahi mi çok sevindim gözünüz aydın.
PEki detaylarda ne anlattı,paylaşırmısınız bizimle?
Pedagog gözüyle olay nasıl adlanıyor?

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim.bir pedagogdan yardım aldım.
yanlız şunu yazmadan geçemiycem:işin ehli olan insan ne ahkam kesti,ne de
suçlayıcı tavırlarda bulundu buradaki bazı arkadaşlar gibi.
hatta benim farklı diye adlandırdığım çocuğumun sosyal zakasının yaşının üstünde olduğunu söyledi.bunca sorgulaması bundan kaynaklanıyormuş.
bir arkadaşımda çocuğuma sorunlu demiş,neyine güvenerek söylediyse..ama sorunlu değil.tam tersi çocukların yaşadığı olağan kaygılarmış bunlar,kabus görme korkusu vs.
odasını ayırma çalışmalarımız devam ediyor.
hepinize sevgiler..

cocugunuz cok zeki. bu cevaplari 6 yasindaki cocuk verebiliyorsa zeka seviyesi cok yüksektir zaten.umarim sorun cok fazla büyümez. ama en büyük hata cocugun odasinin ayrilmamis olmasi. ben oglumun odasini daha 6 aylikken ayirdim. sonra cok zor olur cocugun ayri yatmasi.

ay çok şaşırdım ya o derece psikolojisi bozuldu çocuğun demek...sizde daha dikkatli olsaydınız keşke ya ben bile bazen annem ve babamın banyo yaptıklarını anlayınca sinir oluyorum onlara bu yaşıma rağmen:KK70: ki küçücük çocuk tabiki şaşırır bence bunu açık açık anlatmayın çocuğa diyormuşsunuz ya" biz birbirimizi sevdiğimiz için böyle yapıyoruz" diye bence çocuk bu şekilde hepten şaşkınlığa uğrayabilir yaşıda çok küçük başka şeyler düşünmekte fayda var mesela beyaz bir yalan söyleyebilrisiniz

sorunu çözdüğünüze sevindim gerçekten zor bi durummuş
inş.bundan sonrası daha kolay olur ve ayrı bi odaya hemen alışır

ister erkek ister kız cocuk olsun anne ve babasını nedense o sekılde dusunmek veya gormek hosuna
gıtmıyor kucukken abartılı mahremıyet olmamak seklınde ufak tefek bende gorurdum hosuma gıtmezdı bı egretılık olurdu.nedense o kucucuk bır sahne bıle unutulmuyor akılda kalıyor.
daha once bu durumu yasamıs olan arkadasların yazdıklarını okyunca ne demek ıstedıklerını anladım.
umarım durumu atlatabılırsnız.
ılk mesajlarınızı okuyunca bıle dedım heralde cocugun zeka sevıyesı yuksek bu tur cevapları her cocouk veremez.
allah kolaylık versın.

yetişkinler gibi ben delimiyim dicek hali yok ya

hatta doktoar gittiğinizi söylemene bile gerek yok yani hastalık anlamında

doktor benim arkadaşım bişey konuşcaz de

ay ayrıca niye kilitlemezsiniz ki kapıyı
akannehir

ben 6 yaşındaki bi çocuğun gerçekten böyle bir cümle kuracağına kesinlikle inanmıyorum, birisi ona öğretmiş olmalı, yada siz o anda çok tepki vermiş olmalısınız.
yoksa 6 yaşında ki bi çocuğa bu, bu kadar psikolojik bi travma yaratmaz

Zaten o yaştaki bi çocuk bu cümleleri kuracak kadar soyut düşünemez, çocuk gelişimine ters

ay hele şükür birilri şunları da demiş.
hata yapmak biz insanlara mahsus ama yaptığınız büyük tedbirsizlik. bir de uygunsuz derken ne kadar uygunsuz kestiremiyorum ama tam anlamıyla olayı gördüyse bu derece şok altında olması mantıklı.
şu chess'in belirittiği cümleleri kurması da maddenin doğasına aykırı. birilerinden mi öğreniyor acaba.. yoksa olayı birisine mi anlattı. çocuk bu durumun normal oldugunu kısa zamanda kabul etmezse arkadaslaıyla falan paylaşacak. onlardan duyduğu yarım yamalak şeylerle belki de size daha çok diş bileyecek.. uzman yardımı şart..

X