Oğlumun Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Nedeniyle Okuldan Alınmasını İstediler.

Hiperaktif öğrenci ile ders işlemek gerçekten çok zor.
Evde serbest bir ortamda, bir çocuk olmasına rağmen anne zorlanıyordur mesela. Bir de bu çocuğu 25 çocukla , aynı anda ders işlemeye çalışırken düşünelim.

Tanı söylenmeseydi, saklansaydı da bu denli ders akışı bozuluyorsa, RAM'a gönderilmesi önerilirdi diye düşünüyorum.

Ben bir okulda bizzat şahit oldum. Yukarıda birkaç kişinin yazdığı gibi, diğer veliler şikayete gidiyor. Hele özel okulda diğer veliler hepten baskı yapıyordur.
Ve maalesef yine yukarıda yazıldığı gibi devlet okulunda da bazen öğretmenler idareye gidip neden benim sınıfımda diyor. Çünkü gerçekten bahsettiğim bu sorunlar yaşanıyor.

Ben sizin yerinizde olsam, çocuğu okul dışında enerjisini boşaltabileceği farklı etkinliklere gönderirdim. Özel eğitimcilerden de destek alırdım.

Şuanki özel okulunda dediğiniz gibi 6 yaşındaki çocuğa bağırma - tehdit varsa şikayet ederdim. Ancak bunlar kanıtlanabilir mi bilmiyorum.

Özel okul bir cocuğu okuldan alın diyorsa diğer veliler hergün şikayet ediyordur, çocuklarımızı okuldan alacağız diyorlardır yoksa paradan vazgeçmezler ama şimdi kar zarar hesabı yapıyorlardır.

Video çekmeleri yasak ama muhtemelen siz ‘benim çocuğumda sıkıntı yok, doktor öyle dedi ‘dediniz diye kanıt olarak çekmişlerdir.

Bir cocuk tüm sınıfın düzenini bozuyor, burda ‘aaa öyle eğitimci mi olur’ diyen üyelere bakmayın,

Kendi çocuklarının sınıfında ders düzenini bu kadar bozan ( her sınıfta hiperaktif cocuklar var ama okuldan atılacak kadar olanı büyük bir sorun) bir cocuk olsa hepsi şikayete giderdi ( yalansa yalan diyin )

Ayrıca amir Khan filmini önermeniz çok komik, adı üstünde film,gerçek hayatta da öyle öğretmenler olsa da her öğretmen öyle olmaz :) amir khan I cok severim 3 idiot filmini de severim orda da üniversite öğrencisi Prof’u alt ediyor, normalde böyle bir şey mümkün değil adı üstünde güzel ama film

Çocuğunuzun da elinde değil ama ‘ Bir kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter’ diğer çocuklara da yazık oluyor onlar da can.

Çocukken sınıfta böyle çocuklar olurdu o zaman kimse uğraşmazdı olan bize olurdu başımız şişerdi ders verimi alamazdık.

Çocuğunuz inşallah düzelir bu konuda özel hoca, özel doktor ile çalışmanızı önermekten başka çare yok.
Ben çocuğumda sorun yok demedim ben bizzat söyledim durumumuzu saklamadım yani okul zaten terapist ve psikiyatrist ile iletişimdeydi terapistimiz şaşırdı hatta okulun bu tutumuna.Bazen alttan almak iyi olmuyor anladım.

Ben çocuğumda sorun yok demedim ben bizzat söyledim durumumuzu saklamadım yani okul zaten terapist ve psikiyatrist ile iletişimdeydi terapistimiz şaşırdı hatta okulun bu tutumuna.Bazen alttan almak iyi olmuyor anladım.

bize resmen siz çok şımartmışsınız demeye getirdi ve kibarca alın dedi

Bunu demişler, bi savunma olmuş ki böyle cevap vermişler demek istedim

Merhabalar 6,5 yaşında bir oğlum var bu sene 1. sınıfa başladı.Dikkatini toplama ve hareketlilik yönünden sıkıntılarımız vardı 4 yaşında doktora götürdüm tanı koymak için okul dönemini beklediklerini ama gözlemlediği kadarıyla hiperaktivitesi olduğu söylendi.Anasınıfında hiç bir davranış sorunu olmayan sadece dikkatini toplamada sıkıntısı olan bir çocuk olduğunu söylüyordu öğretmeni.Ana sınıfında devlet okuluna verdik. İlk okul başlayınca özele verelim mevcut az daha iyi ilgilenirler dedik okula başlarken söyledim durumumuzu yağladılar balladılar olsun merak etmeyin süreci yönetiriz dediler.Bu arada herhangi bilişsel bir sıkıntımız yok okumaya bir kaç ay içinde geçtik.Zamanla her gün bir geri dönüş almaya başladım oğlumun çok konuştuğunu sınıfta oturmadığını dikkat dağıttığını sınıfın düzenini bozduğunu söylediler.En son öğretmen bir kaç kez müdürün yanına yollamış müdür okuldan atmakla tehdit etmiş oğlumu bilen bilir hiperaktif çocuklara böyle uyarılar işe yaramaz en son müdür sınıfa gelmiş bağırmış ona hatta başka bir öğrencisine oğlumun videosunu çektirmiş:KK43:Bugün okuldan aradılar rehberlik öğretmeni ve müdürün bizi çağırdığını söylediler rehberlik öğretmeni sağolsun hiperaktif bir çocuğun bu hareketleri elinde olmadan yaptığını bilemeyecek kadar cahil bize resmen siz çok şımartmışsınız demeye getirdi ve kibarca alın dedi.O kadar üzgünüm ki sabahtan beri ağlıyorum çocuğum dönem ortasında ortada kaldı ona belli etmemeye çalışıyorum.İçimi dökmek istedim tanımadığım kişilere anlatmak iyi gelir diye düşündüm.

Eğitimci değilim, çocuğum da yok ama şunu diyebilirim ; hiperaktivitesi olan çocuklar okumayacaklar mı ? O ne biçim eğitimcilik, koca adam müdür 6,5 yaşında bir çocuğu odasına çağırıp nasıl atmakla tehdit eder ? Ya da ne hakla videosunu çektirir ? Bu ciddi şikayet gerektiren bir durum bence, çevremde tanıdığım bu durumda çocuklar var ama aileleri ve öğretmenleri olabilenin en iyisi için gayret ediyorlar. Bu nasıl saçmalık şikayetçi olun, hatta daha ileri götürün davacı olun. Küçücük bir çocuğun geleceği ile oynamak bu

Eğitimci değilim, çocuğum da yok ama şunu diyebilirim ; hiperaktivitesi olan çocuklar okumayacaklar mı ? O ne biçim eğitimcilik, koca adam müdür 6,5 yaşında bir çocuğu odasına çağırıp nasıl atmakla tehdit eder ? Ya da ne hakla videosunu çektirir ? Bu ciddi şikayet gerektiren bir durum bence, çevremde tanıdığım bu durumda çocuklar var ama aileleri ve öğretmenleri olabilenin en iyisi için gayret ediyorlar. Bu nasıl saçmalık şikayetçi olun, hatta daha ileri götürün davacı olun. Küçücük bir çocuğun geleceği ile oynamak bu
Evet benim üzüntüm tam da bu. Benim çocuğum okumayacak mı ,deseler ki bu çocuk normal okula uygun değil ona göre önlem alınır ama öyle bir durumu yok neden kapasitesinin altında bir ortamda eğitim alsın bu çocuk.Ya da nerede okusun.

Merhabalar 6,5 yaşında bir oğlum var bu sene 1. sınıfa başladı.Dikkatini toplama ve hareketlilik yönünden sıkıntılarımız vardı 4 yaşında doktora götürdüm tanı koymak için okul dönemini beklediklerini ama gözlemlediği kadarıyla hiperaktivitesi olduğu söylendi.Anasınıfında hiç bir davranış sorunu olmayan sadece dikkatini toplamada sıkıntısı olan bir çocuk olduğunu söylüyordu öğretmeni.Ana sınıfında devlet okuluna verdik. İlk okul başlayınca özele verelim mevcut az daha iyi ilgilenirler dedik okula başlarken söyledim durumumuzu yağladılar balladılar olsun merak etmeyin süreci yönetiriz dediler.Bu arada herhangi bilişsel bir sıkıntımız yok okumaya bir kaç ay içinde geçtik.Zamanla her gün bir geri dönüş almaya başladım oğlumun çok konuştuğunu sınıfta oturmadığını dikkat dağıttığını sınıfın düzenini bozduğunu söylediler.En son öğretmen bir kaç kez müdürün yanına yollamış müdür okuldan atmakla tehdit etmiş oğlumu bilen bilir hiperaktif çocuklara böyle uyarılar işe yaramaz en son müdür sınıfa gelmiş bağırmış ona hatta başka bir öğrencisine oğlumun videosunu çektirmiş:KK43:Bugün okuldan aradılar rehberlik öğretmeni ve müdürün bizi çağırdığını söylediler rehberlik öğretmeni sağolsun hiperaktif bir çocuğun bu hareketleri elinde olmadan yaptığını bilemeyecek kadar cahil bize resmen siz çok şımartmışsınız demeye getirdi ve kibarca alın dedi.O kadar üzgünüm ki sabahtan beri ağlıyorum çocuğum dönem ortasında ortada kaldı ona belli etmemeye çalışıyorum.İçimi dökmek istedim tanımadığım kişilere anlatmak iyi gelir diye düşündüm.
müdür tarafından azarlanmak mı? 6 buçuk yaşındaki çocuk bu! bence okuldan alın. onlar istiyor diye değil. o çocuk öyle kötü bir muameleye maruz kalmasın diye. bir de eğitimci olacak bunlar

Konu sahibi işinize yarar belki.
Ergoterapist bize sınıfta hareket ihtiyacını karşılaması için yumuşak küçük top, şönil falan vermemizi söylemişti, elleri uğraşsın ayağa daha az kalkar belki.
Dikkat eksikliği için psikolog tenis önerdi, bence masa tenisi de olur onu evde halledeceğim yemek masasını kullanarak.
Ben bi savunma sporu iyi gelir diye düşünüyorum, psikolog yüzme gibi daha sakin şeyleri tercih edin dedi ama fikrim değişmedi.

Durumumu anladığınız için teşekkür ederim ama öğretmenim deyince üzüldüm açıkçası böyle düşünmenize sınıfta dikkat eksikliği olmayan ama davranış sorunu olan çocuklara da böyle bir muamele yapılmalı mı tanı aldığınızda etiketleniyorsunuz bu bir gerçek.Başka bir çocuk yapınca olabilir bizim çocuklarımız yapınca nasılsa dehb li o yapar zaten sorunlu çocuk.
Yanliş anlamanizi istemem öğretmen yaftalamasada maalesef veli yaftaliyor sonra veliler o ögretmeni rahatsiz etmeye basliyor ozellikle ilkokul ve okul oncesinde cok yaygin.ben branş öğretmeniyim ilkokulda bir sınıfa 2 saat ders var ama sınıf ögretmeni sürekli o sınıfta bir süre sonra hem öğrenciden hemde velilerden bunalıyor inanın birde sizinkini görmedim yorum yapamam ama bazı çocuklar o kadar sorun yaratiyorki 1 çocuk icin diger 30 çocuk bunu yasamalimi diyorsunuz

Evet benim üzüntüm tam da bu. Benim çocuğum okumayacak mı ,deseler ki bu çocuk normal okula uygun değil ona göre önlem alınır ama öyle bir durumu yok neden kapasitesinin altında bir ortamda eğitim alsın bu çocuk.Ya da nerede okusun.
Gerçekten çok üzüldüm, eğitimcilerin daha 6 yaşında bir çocuğu azarlaması, okuldan atmakla tehditi falan bunlar gerçekten çok çirkin, şikayet edilmeliler. Ancak sizin de yapmanız gereken bence doktorunu değiştirmeniz. İlaç çocuğa dokundu diye tedavi kesilmez,ilaç değiştirilir, başka tedavi yöntemi seçilir. Eğer çocuğunuz bunlara rağmen topluma ayak uyduramıyorsa özel eğitim şarttır. Özel eğitimi de kapasite altı eğitim diye düşünmeyin, süper zekalı çocuklar da özel eğitim almak zorundalar, yani çocuğunuzun kapasitesine ve sınırlarına göre eğitim verilir ve emin olun iyileşir.

Özel eğitimle desteklemelisiniz dikkat dağınıklığı her zaman ona sıkıntı çıkaracaktır doktorunuza şaşırdım okul dönemini beklememeliydi çocuk psikologuna giderek özel eğitim ve okul olarak devam etmenizi öneriyorum. ( Abim özel eğitim öğretmeni ailemizde de sizin oglunuzun durumunda çocuklarımız var işin içinde olan biri olarak söylüyorum )

Çocuk ortamında da mutlu değildi beni sevmiyorlar anne diyordu.Hatta evde balığımız vardı iki tane biri öldü anne lütfen yanına balık alalım bu balıkta aynı benim gibi yalnız kaldı arkadaşsız kaldı demişti içim gidiyordu inanın😔 belki bu bizim için daha hayırlıdır 🙏Ama mutlaka şikayet edeceğim.
Bence hic üzülüp aglamayin, gerçekten hayırlısı olmus. Bu cocuk o okulda böyle hissedip, öğretmenden müdürden böyle tavir görüp, goz göre göre orda okumaya devam etse daha mi iyiydi? Bence cok iyi olmus. Bundan sonra daha da iyi olucak doğru yönlendirme ve işinin ehli insanlarla.

Evet psikoloğa da gittik.Terapi görüyorduk zaten yeni başlamıştık.Müdür ben yalnızca sizin çocuğunuzu düşünemem diğer çocukları da düşünüyorum dedi.
İlaç yan etki yaptı dediğiniz için yazıyorum imkanınız varsa Ramazan Şimşek e götürün.

Konu sahibi işinize yarar belki.
Ergoterapist bize sınıfta hareket ihtiyacını karşılaması için yumuşak küçük top, şönil falan vermemizi söylemişti, elleri uğraşsın ayağa daha az kalkar belki.
Dikkat eksikliği için psikolog tenis önerdi, bence masa tenisi de olur onu evde halledeceğim yemek masasını kullanarak.
Ben bi savunma sporu iyi gelir diye düşünüyorum, psikolog yüzme gibi daha sakin şeyleri tercih edin dedi ama fikrim değişmedi.
Basketbol ve yüzme çok tavsiye ediliyor.

Yanliş anlamanizi istemem öğretmen yaftalamasada maalesef veli yaftaliyor sonra veliler o ögretmeni rahatsiz etmeye basliyor ozellikle ilkokul ve okul oncesinde cok yaygin.ben branş öğretmeniyim ilkokulda bir sınıfa 2 saat ders var ama sınıf ögretmeni sürekli o sınıfta bir süre sonra hem öğrenciden hemde velilerden bunalıyor inanın birde sizinkini görmedim yorum yapamam ama bazı çocuklar o kadar sorun yaratiyorki 1 çocuk icin diger 30 çocuk bunu yasamalimi diyorsunuz
6 yaşında çocuktan bahsediliyor. tanı konmamış olan çocuklar bile çoğu zaman dikkatini toplayamiyor. sanki bir çocuk sorunlu 30u normalmiş gibi yazmışsınız. Öğretmen o bir çocuğa göre de etkinlik plan yapması gerekiyor ama bununla uğraşmak istemediği için başından atmaya kalkmış. Sanki cocuk sürekli başkalarina zarar vermiş gibi çok abartmissiniz dikkati dağınık diye eğitim alamasin mi sosyallesemesin mi çocuk sizin çocuğunuz olsa aynı seyleri soylermiydiniz?

Müdür bugün aradı özür diliyor çocuğu alalım tekrar dedi kapınızın önünden dahi geçirmem dedim.İnanın terbiye sınırını aşmadan ağzıma geleni söyledim şikayet edeceğimi de belirttim yeminler ediyor biz sizi çağırırken aklımızda böyle bir şey yoktu diye.

X