Oğlumun Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Nedeniyle Okuldan Alınmasını İstediler.

Oğlunuz devlet okuluna mı gidiyor?

Ben özellikle hem öğretmenine hem psikiyatriste hem pedagog a özel eğitim ihtiyacı olup olmadığını sordum üçüde öyle bir ihtiyacının olmadığını söyledi sanırım özel eğitim denilince akla bilişsel yönden geri çocuklar geliyor oğlumun öyle bir sıkıntısı olmadığı için ihtiyacı olmadığını söylediler.Ama ben araştırırken özel eğitiminde gerekli olduğunu okumuştum.

Benim kuzenimin çocuğuna da Dehp teşhisi konuldu.Devlet okulu ve normal özel okulda hiçbir şekilde uyum sağlayamadı.Ne güzel şanslıymışsınız öğretmen konusunda
Allah yardım etsin, çocuğun kabul görmemesi çok yaralayıcı.
Bizim de yaralanacağımız ortamlar olacaktır, keşke olmasa.
Terapi, ilaç, ergoterapi destekleri ve iyi bir öğretmen tabloyu hafifletti bizde.
Onlara da bir yerden kapı açılır umarım.

Özel eğitim sadece bilişsel anlamda gerilik yaşanan durumlar için değildir. Dehb de de dikkat süresini arttırma, odaklanma, görsel işitsel algı, işlemleme hızı, bellek, dersi doğru dinleme ve çalışma yöntemleri gibi hangi alanlarda zorluk yaşıyorsa o alanlarda çalışma yapıyoruz. O yüzden kesinlikle alan mezunu bir özel eğitim öğretmeni ile de desteklemenizi öneririm.

Hepsini geçtim de PDR mezunu biri nasıl böyle bir tavır alabilir? Şikayet edin ilgili yerlere. Çok üzüldüm, umarım her şey gönlünüzce olur.
Muhtemelen pdr mezunu değildir. Felsefe, sosyoloji mezunları formasyonla pdrci olarak çalışabiliyor. Özellerde çok var böylesi. Hatta ileriye gidip Koç moç diyorlar kendilerine yer açıp insanların hayatını yönlendiriyorlar.

Çok üzüldüm durumunuza, çocuğunuza ayrı üzüldüm size ayrı. Size tavsiyem psikolog değil çocuk psikiyatristi ile çalışmanız olur. Ayrıca iyi bir özel eğitimci ve çocuk gelişimci. Çocuğunuz için ram raporu çıkartıp rehabilitasyona da mutlaka gönderiniz. Ek destek olur, bu hakkı kullanmalısınız bence. Eğitimde tüm alanlarda o kadar alan dışı insan var ki müdür ziraat mühendisi bile olabilir. Mutlaka şikayet edin. Hatta diplomalarını bile sorup alan dışıysa ifşa ederdim ben olsam. Zorbalık bu yaptıkları

Çok geçmiş olsun. Kızım da dehb M olan ilaca başlamıştı ve çok yan etkisini gördük bırakmak zorunda kaldık R olan ilacı alıyor şimdi. Sınıfın hatta ilin en parlak öğrencisi oldu belki yakında bilsemli de olacak. Yan etkilere de zamanla alışıyor çocuklar. İlaçlarını alır ve dikkatlerini toplarlarsa bu çocuklar çok parlak çocuklar oluyorlar. Instagramda Zehra Hankulu yu takip edin, dehb için rapor çıkarabilirsiniz gerekirse, Canınızı çok sıktılarsa da sikayetci olun, çocuk ortamında mutlu ise değişiklik yapmayin

Çocuk ortamında da mutlu değildi beni sevmiyorlar anne diyordu.Hatta evde balığımız vardı iki tane biri öldü anne lütfen yanına balık alalım bu balıkta aynı benim gibi yalnız kaldı arkadaşsız kaldı demişti içim gidiyordu inanın belki bu bizim için daha hayırlıdır Ama mutlaka şikayet edeceğim.

Onlar eğitimci mi şimdi zoru eğitmeyen kolaya kaçan 6 yaşındaki çocuğu okuldan atmakla tehdit eden eğitimciyim demesin bir zahmet

Ben ce siz işe şikayet le başlayın okulu komple şikayet edin birde ağızlarının payını verin alın çocuğu okuldan

Çocuklar çabuk alışırlar yeni okula

Evde tv telefon bunlardan uzak durun oyunlar oynayın pedagog yardımıyla inşallah çözersiniz

Bir de balık değil de kedi veya köpek sahiplenmenizi tavsiye ederim

Ben büyük eve geçince alacam çocuklara çok iyi geliyor oyun arkadaşı oluyor ve harika bağ kuruyorlar

Balık evcil hayvan olarak bana hiç doğru gelmiyor gene kedi koşuyor geziyor köpek desen düzenli sokağa çıkıyor

Çocuğunuza bundan iyi arkadaş bulamazsınız

Allahım yardımcınız olsun inşallah arkadaşım.

Üzülmeyin.

Çok güzel kapılar açılır inşallah.

Hem müdür, hem öğretmen hem de pdr ci hatalı olabilir mi ayni anda?

Belki sizin çocuğunuzun özel eğitime ihtiyacı vardır, diğer 20 kişi bir çocuk yüzünden yeterli eğitimi alamıyordur.

Emin olun burada size canım cicim kıyamam diyenler, çocuğu sizin oğlunuzun sınıfında olsa üzerinize bile yürür.

Siz izlediniz mi çocuğum bu sınıfta ne yapiyorda istenmiyor diye?

Cimere yazın durumu ve video elinize gectyse de ondan da bahsetmeyi unutmayn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…