Oğluma isim önerisiiii🧿💙🙃

yorumcuu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2024
202
50
26
Merhaba arkadaşlar bugün tam olarak 25. Haftama girdim yolun yarıladık oğlumda rabbime şükürler olsun ki tabi bi yandan hazırlıklar derken bi yandan da isim konusunda çok kararsız kaldım sizin bi öneriniz var mı? Şuan için aklımda ki isim Zeyd Aslan 🤲 sizce bu isim nasıl

Merhaba arkadaşlar bugün tam olarak 25. Haftama girdim yolun yarıladık oğlumda rabbime şükürler olsun ki tabi bi yandan hazırlıklar derken bi yandan da isim konusunda çok kararsız kaldım sizin bi öneriniz var mı? Şuan için aklımda ki isim Zeyd Aslan 🤲 sizce bu isim nasıl
Merhaba sizi tebrik ederim. İnşallah sağlıcakla doğar bebeğiniz.. bence ülke bu kadar karışıkken ve muhtemelen daha da karışık bir hale gelecekken Arapça isimlerden uzak durmanız yararınıza olacaktır. Ben size isim olarak Barlas’ı öneriyorum. Kahraman savaşçı demektir Türkçedir.

Merhaba sizi tebrik ederim. İnşallah sağlıcakla doğar bebeğiniz.. bence ülke bu kadar karışıkken ve muhtemelen daha da karışık bir hale gelecekken Arapça isimlerden uzak durmanız yararınıza olacaktır. Ben size isim olarak Barlas’ı öneriyorum. Kahraman savaşçı demektir Türkçedir.
Hiç bu açıdan düşünmedim ama zeyd anlamı çok güzel ayrıca peygamberimizin evlatlığının ismi ne zararı olur ki 🤷🏻‍♀️

Zeyd anlamı güzel olabilir evet ama çok zor söyleniyor bir de yanında Aslan var daha da kulağa kaba geliyor bence tabii bu benim fikrim. Aslan tek başına güzel

Hiç bu açıdan düşünmedim ama zeyd anlamı çok güzel ayrıca peygamberimizin evlatlığının ismi ne zararı olur ki 🤷🏻‍♀️
Evet çok güzel bir isim.. Ama ne yazık ki bunu sorgulayan olmayacaktır. Bence riske atmayın. Göbek adını koyabilirsiniz. Ya da siz bilirsiniz tabii. Nasıl isterseneniz öyle olsun ❤️🧿

Ben iki isim sevmiyorum. Zeyd anlamını bilmiyorum güzel olabilir ama söylemesi zor bence. Aslan bence hayvan ismi koyan çok var tabi, ben olsam koymam. Tek başına aslan olabilir. Tabi zevk senin nasıl istersen öyle koyarsın.

ben türkçe isimden yanayım. zeyd nece bilmiyorum ama demesi zor geldi biraz.
bir de bebeklere onlara sormadan dini, yada alakasız ırk olduğunu düşündürecek (bebek türkse mesela afrikalı yada arap adı gibi) isim koymayı da sevmiyorum. belki ileride ateist olacak bebeğin adı neden isa,musa, meryem olsun mesela? sorumluluk yüklemeye gerek yok, büyüyünce isterse ekletir ismine.

Benim oğlusumun adı ATİLLA tam bir Türk oğlu 😂😂 herkes k.pederinin adımı falan diyor hayır değil sadece güzel bir Türk hükümdar ismi koymak istedik diyoruz 😁 ama 3 Aylık fazla narin suan hatta bazen babası boşuna mı atilla koyduk adını sert erkek ol diye takılır 😂😂😂 kendi aramızda Ati’de dediğimiz oluyor ben daha çok atikom petitom diyorum ahhaha 😂😂

hangi ismi kullanacaksanız o isim ilk başta olmalı. Benim iki ismim var ailem ikinci ismimi kullanıyor ama dışarıda herkes ilk ismimle çağırıyor. Sinir bozucu oluyor bu durum

Kesinlikle çok güzel bir isim Zeyd aslan beğendim ben ...

Barlas, Bilgehan, Bilge Kağan, İlber hem güzel ve güclü hem de Türk isimleri.

Oğlunun adı aslan olan bir anne olarak başlığı görüp aslan demeye gelmiştim zaten öyle olacakmış 😍 ama Zeyd gitmemiş telafuzu da zor tek kalsa daha güzel olur

Bence daha güzel adlar var daha düşünebilirsiniz. Aslan direkt bir hayvanın adı, fonetiği çok güzel değil bence ve direkt erkek çocuğa verilebilecek basit bir ad gibi geliyor bana ben sanırım daha farklı adları seviyorum. Atilla mesela yazmış biri ve daha hoşuma gitti. Zeyd ise kesinlikle önermem hem dini bir ad olmasından dolayı hem de arkadaşların dediği gibi sanki Türk-Arap bir çiftin çocuğu gibi duracaktır. Çocuklara dini ad kıyup şartlamak kötü bence.

X