Sünnet oğlum sunnet olucak

Ben de dört aylıkken lokal anesteziyle yaptirdim. Senin gibi çok korkuyordum. Hatta son anda vazgeçecektim ama iyi ki yaptırmışim. Çabuk iyileşiyor bezli olunca. En fazla bir haftaya atlatir. Hiç bekleme. iki yaşını geçerse altı yaşına kadar beklemen gerekir ki bu daha büyük bir travma olur. Zaten doktorlar bu işi günde bilmem kaç kere yapıyorlar. Bir sıkıntı olmaz inşallah. İçini ferah tut.

Bizde genel anesteziye devlet hastanesinde yaptırdık ameliyattan çıkınca hemen uyanıyor zaten korkulacak bir şey yok

Tsk ederim ewet doktorda öyle dedi 1yas altı lokal yapıyoruz dedi zaten yuruyo durmuyo yerinde cevaplar için tsk ederim cnm ☺
canım benim bebeğimde 2.5 aylık neredeyse haftaya salı sünnet yaptırmayı düşünüyoruz ama 1 yaşından küçük olmasına rağmen bize genel anestezi dendi maalesef devlet hastanesinde hatta çocuk cerrahisi 6 aydan önce yapmıyoruz dedi.Bir doktor (tanıdık-genel cerrahide) ayrıca damar yoluda açıyoruz diyince bende devlette yaptırma fikri falan kalmadı.İstemeyerekte olsa özelde yaptıracağım ama orasıda damar yolu açıyormudur acaba,pazartesi gdip görüşeceğiz.Bende ne yapacağımı şaşırdım nedense çok korkuyorum bende senin gibi.Eskiden olsa ne güzel sünnetçiler 5 dakikada hallediyorlardı:mad:

9 yaşında genel anestezi ile oldu, anesteziden ayılırken hafif sersem gibiydi o da hemen geçti, ameliyathane den çıkar çıkmaz ayılmıştı, sonrasında da hiç bir sıkıntı yaşamadık. Iyi ki de anestezili yaptirdim, çünkü benim cocugum onun psikolojisini kaldiramazdi. Çocuğun yaşına göre dozunda anestezi verilecektir hiç korkmayın, 1 yaşında çocuğa lokal yapmak tam bir travma hele de hareketliyse.

Dogdugunun ertesi gunu, daha hastaneden cikmadan yaptirdik, acikcasi esim ve ben hatirlamasini istemedigimiz icin boyle bir karar aldik. Hastane belgelerini doldururken sunnet istiyor musunuz diye bir secenek vardi, biz de olsun istedik. Sadece doktorun agrisi icin ilac verdigini hatirliyorum sunnetten once. Bir kac gun cok uzulmustum, cunku hem gobegine pansuman yapiyorduk hem de sunnet yerine, ikisi birden canini cok yakiyor mudur diye dusunuyordum. Siz de icinizi ferah tutun, doktorlar isini biliyordur.

Ahh erkek annelerinin büyük derdi
Ben 4 aylık ti gittim doktor asla bu bebegi lokal yapmam hem.hareketli hemde etrafın farkında dedi
Lokal nedense beni çok korkuttu
Bacağına kollarına uygulanacak baskıdan dolayı
Genel anestezi dedi doktorumuz
Ben ise başlayacagim için 1 yaşında yaptırmayı düşünüyorum artık ama korkunuzu anlıyorum
Ben pimpirikliyim diye düşünüyordum ama bütün erkek anneleri öyleymiş valla ya ben bir haftadır yatamiyorum cnm şu sunnet olsa bi benimki birda yürüyor daha zor
canım benim bebeğimde 2.5 aylık neredeyse haftaya salı sünnet yaptırmayı düşünüyoruz ama 1 yaşından küçük olmasına rağmen bize genel anestezi dendi maalesef devlet hastanesinde hatta çocuk cerrahisi 6 aydan önce yapmıyoruz dedi.Bir doktor (tanıdık-genel cerrahide) ayrıca damar yoluda açıyoruz diyince bende devlette yaptırma fikri falan kalmadı.İstemeyerekte olsa özelde yaptıracağım ama orasıda damar yolu açıyormudur acaba,pazartesi gdip görüşeceğiz.Bende ne yapacağımı şaşırdım nedense çok korkuyorum bende senin gibi.Eskiden olsa ne güzel sünnetçiler 5 dakikada hallediyorlardı:mad:
Damar yolu mecbur cnm çünkü ufakda olsa bi ameliyat gecirecek ha açtıkları damar yolu bebegimizde olduğu için onların caniyanarken bizim daha çok canımız yanıyor benim biyakının özel hastanede yaptırmıştı 15günlükken damar yolu ordada aciyorlarmis şimdi olmasın küçük diyoruz ama büyük olunca daha zor korkuyoruz ancak kalbimizi ferah tutucaz ve olduda bitti masaallah diycez☺☺

Dogdugunun ertesi gunu, daha hastaneden cikmadan yaptirdik, acikcasi esim ve ben hatirlamasini istemedigimiz icin boyle bir karar aldik. Hastane belgelerini doldururken sunnet istiyor musunuz diye bir secenek vardi, biz de olsun istedik. Sadece doktorun agrisi icin ilac verdigini hatirliyorum sunnetten once. Bir kac gun cok uzulmustum, cunku hem gobegine pansuman yapiyorduk hem de sunnet yerine, ikisi birden canini cok yakiyor mudur diye dusunuyordum. Siz de icinizi ferah tutun, doktorlar isini biliyordur.
Sağol cnm banada sormuşlar di dogum sonrasi sunnet olsunmudiye ben sezaryenle dogum yaptım için yok dedim

Merhaba arkadaşlar oğlum biryasinda 10 gun sonra sunnet olucak ama ben korkuyorum genel anesteziyle olucak beni korkutan tamamen bayiltmalari oğlu genel anesteziyle sunnet olan anneler lütfen bana biraz anlatirmisiniz sunnet öncesi ve sonrası neler oluyor genel anestezi den kormamdogrumu bu arada dewlet hastanesinde sunnet olucak :63:
Yeni dogan sunneti yaygın artık. Sinirler tam gelişmediğinden en iyisi ilk günler deniyor. Arkadaşımın oğlu geçenlerde oldu 7 yaşında ve lokal olmadan oldu. Acaba genel anestezi olmadan bi çözüm olsa

nıye bu kadar korktugunuzu anlamadım binlerce cocuk oluyor ?
o etrafınızda o uyusuklugu nasıl kaldırsın kucuk cocuk dıyen ustunzekalılar tamamen sizin sinirinizi bozmak ıcın konusuyorlar yıllardır sunnet yapan doktordan daha mı ıyı bılecekler

korkmayın bırsey olmaz
bırde sunnetı ılk 3 ay ıcınde yaptırmıs olanlar daha avantajlı hem daha cabuk ıyılesıyor hem ılgılenmek daha kolay oluyor sımdı elı kolu durmayan hareketlı bebek oyuzden 1 hafta sureklı gozunuz ustunde olacak daha fazla ılgıleneceksınız baska hıc bırseyı yok

gecmıs olsun

Ben 15 aylıkken yaptırdım genel anestezi ile. Devlette. esim kantinden su alıp gelene kadar çıkarmışlardı. Uyandirmak için ben gittim yanına. Çok ağladı başta ama eve gidince hic birsey yokmuş gibi oynadı. Pipisi beze degmesin diye karton bardak koyup bağlamıştım. Korkmayin yani. Cerrahın sünnet yapması daha iyi. Onlar sürekli bu işi yapıyorlar elleri daha yatkın. Geçmiş olsun şimdiden.

Yeni dogan sunneti yaygın artık. Sinirler tam gelişmediğinden en iyisi ilk günler deniyor. Arkadaşımın oğlu geçenlerde oldu 7 yaşında ve lokal olmadan oldu. Acaba genel anestezi olmadan bi çözüm olsa
Lokal veya anestezi olmazsa canlı canlı keserler cnm önceden oyle yapıyor larmis aman allahım çok kötü

Lokal veya anestezi olmazsa canlı canlı keserler cnm önceden oyle yapıyor larmis aman allahım çok kötü
Arkadaşımın çocuğuna fısfıs gibi birşey sıkılmış.. eline tablet vermişler çocuğun. 10 dk çocuk oyun oynarken uzman bitti demiş.. çocuk 7 yaşında..çocuk da anlamamış

Ben 15 aylıkken yaptırdım genel anestezi ile. Devlette. esim kantinden su alıp gelene kadar çıkarmışlardı. Uyandirmak için ben gittim yanına. Çok ağladı başta ama eve gidince hic birsey yokmuş gibi oynadı. Pipisi beze degmesin diye karton bardak koyup bağlamıştım. Korkmayin yani. Cerrahın sünnet yapması daha iyi. Onlar sürekli bu işi yapıyorlar elleri daha yatkın. Geçmiş olsun şimdiden.
Işte aradığım cewap buydu çok
tsk ederim cnm sagol sana da geçmiş olsun ☺

İki oğlum var,küçük oğlumu 3 aylıkken lokal anestezi ile sünnet yaptırdık ve şimdi 5 yaşında ama 9 yaşındaki oğlumu geçen sene yaptırabildik,bebekken yaptırmayınca birazda tecrübesizlikten büyümesini bekledik.Genel anastezi ile oldu,bazı çocuklar uyanınca çok ağlıyor bizimkinde çok ağladı ama kendine geldiğinde birşey hatırlamıyor ve ameliyat sonrası biraz ağrısı oldu,biz nekadar korkulacak bişey yok desekte anne olarak endişeleneceksiniz,sadece şunu söyleyebilirim korktuğunuz için erteleyip çocuğun aklının erdiği bir yaşa bırakmayın ,benim oğlum bana çok sitem etti,kardeşimi bebekken yaptırdın beni neden bebekken yaptırmadın deyip durdu.Sünnet olup iyileşince üzerinizden büyük bir yük kalkacak.

Işte aradığım cewap buydu çok
tsk ederim cnm sagol sana da geçmiş olsun ☺
Bende fatkettigim için yazdım zaten yoksa konu okuyorum çoğu zaman :KK66:
Su an yaptirman daha doğru canım hiç birsey hatirlamayacak. Benim eşim çok dir dir etmişti ağladığını görünce ama su an iyiki yaptirmisiz diyor. (bende bebekken anestesiz olsun isterdim ama benimkinde fıtık vardi gecmese 18. Ayinda onuda ameliyat edecekti doktor 15 aylık olduğunda geçince kendi teklif etti yapalım diye)

2 ay oldu bende yaptıralı. 5.5 yaşında oglum genel anestesi ile yapıldı.. toplam 10 dakika sürdü. bizde girdik izledik. ben uyutulmasını istedim çünkü oglum çok hassas etkilensin istemedim. işlem bitince hemen uyandı. agrısı felan da olmadı.. düzenli pansumanı yapın 5 6 günde toparlanıyo. bide eczaneden sünnet kilodu alın çok rahat ediceksiniz onunla. tez zamanda geçer sizinkide inşallah...

Benim oğlumda 3 yaşindayken genel anestezi ile sünnet oldu zaten ameliyathaneye giderken korkmasın diye onceden sakinlestirici ilac koyuyorlar serumuna o yuzden sıkıntı olmuyor ameliyat cok cabuk oldugu icin narkozda ona gore cok az veriliyor ameliyathaneden cıktıktan sonra ilacın etkisinden dolaýi ağlsyarak biraz hırcin oluyorlar fakat eve geldikten sonra doktorunda dediklerini tam uygularsaniz hic bir sıkıntı olmuyor hele cocuk bezliyse daha cabuk iyileşiyor

Bendd oğlum 5.5 aylıkken yaptırdım.Nisan ayıydı.Genel anestezi yapıyorlar ama ağır bir anestezi olmuyor.Hafif uykuda oluyor.Anne için travma tabiiki.Öncesinde bende çok kafama takmıştım.Ama iyiki de yaptırdım.Geçti gitti çok şükür.Anesteziden uyanınca baya kötü oluyor.Çok ağlayarak uyanıyor.Bide popodan uygulamışlardı anesteziyi bizde.O sebepten 15 gün kadar felalet gaz sıkıntısı yaşadık.Onun haricinde bakımı v.s.zor değil.Pansumanı bile yok.Bir kremi var hep onu sürdüm.Çabuk iyileşti yani.
Peki nasil aç tutdunuz o kadar saat

X