Sünnet oğlum sunnet olucak

Deryam derya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
16
2
32
Merhaba arkadaşlar oğlum biryasinda 10 gun sonra sunnet olucak ama ben korkuyorum genel anesteziyle olucak beni korkutan tamamen bayiltmalari oğlu genel anesteziyle sunnet olan anneler lütfen bana biraz anlatirmisiniz sunnet öncesi ve sonrası neler oluyor genel anestezi den kormamdogrumu bu arada dewlet hastanesinde sunnet olucak :63:

6 aylıkken yaptırdım ben. Sadece pipiyi uyuşturdular. Video açtım o izlerken yaptılar. Sonrasında 3 gün ağrısı oldu tabi. Kendi kendine iyileşti sadece krem verdiler.

6 aylıkken yaptırdım ben. Sadece pipiyi uyuşturdular. Video açtım o izlerken yaptılar. Sonrasında 3 gün ağrısı oldu tabi. Kendi kendine iyileşti sadece krem verdiler.
Bende sadece pipiyi uyusturup yapmalarını istiyorum ama cocuk cerrahisi yapmiyor bilmiyorum benimde kafam karisti konuştum insanlar da narkozu tamamen verdirme cok riskli diyor iyice korktum cok kararsızım birde daha once 2tane bebegimi kaybettim bunda herşeyde pimpirikliyim cnm kaybetme korkum var

Biz de 3 aylıkken yaptırdık. Sadece pipisini uyuşturdular. Sonra doktorun kucağında gitti ve beş dakika (abartısız) sonra geldi. Her bez değişiminden sonra bactroban sürdük biz, o canını çok yakıyordu. Çok ama çok ağlıyordu o yüzden yavrum. :KK43: Bir hafta kadar acı çekti sanırım, sonra sonra geçti ama.

Genel anestezi konusunda bilgim yok ama korkulacak bir şey değildir diye düşünüyorum. Hastaneniz sık sünnet yapan bir hastane olursa iyi olur bence.

Bizim hastanede devlet hastanesiydi ama doktorumuz tanıdıktı. O yüzden hiç tereddüt etmedik.

Bende sadece pipiyi uyusturup yapmalarını istiyorum ama cocuk cerrahisi yapmiyor bilmiyorum benimde kafam karisti konuştum insanlar da narkozu tamamen verdirme cok riskli diyor iyice korktum cok kararsızım birde daha once 2tane bebegimi kaybettim bunda herşeyde pimpirikliyim cnm kaybetme korkum var

Ama 1 yaşındaki bebek hareketli olur, lokal uyuşturarak nasıl zaptedecekler ki oğlunu?

Bu arada geçmiş olsun şimdiden.

Bendd oğlum 5.5 aylıkken yaptırdım.Nisan ayıydı.Genel anestezi yapıyorlar ama ağır bir anestezi olmuyor.Hafif uykuda oluyor.Anne için travma tabiiki.Öncesinde bende çok kafama takmıştım.Ama iyiki de yaptırdım.Geçti gitti çok şükür.Anesteziden uyanınca baya kötü oluyor.Çok ağlayarak uyanıyor.Bide popodan uygulamışlardı anesteziyi bizde.O sebepten 15 gün kadar felalet gaz sıkıntısı yaşadık.Onun haricinde bakımı v.s.zor değil.Pansumanı bile yok.Bir kremi var hep onu sürdüm.Çabuk iyileşti yani.

Biz de 3 aylıkken yaptırdık. Sadece pipisini uyuşturdular. Sonra doktorun kucağında gitti ve beş dakika (abartısız) sonra geldi. Her bez değişiminden sonra bactroban sürdük biz, o canını çok yakıyordu. Çok ama çok ağlıyordu o yüzden yavrum. :KK43: Bir hafta kadar acı çekti sanırım, sonra sonra geçti ama.

Genel anestezi konusunda bilgim yok ama korkulacak bir şey değildir diye düşünüyorum. Hastaneniz sık sünnet yapan bir hastane olursa iyi olur bence.

Bizim hastanede devlet hastanesiydi ama doktorumuz tanıdıktı. O yüzden hiç tereddüt etmedik.
Hastane de ewet sık sunnet yapılıyor mesala bugün bizim doktor 7tane sunnet yaptırmış beni aslında çevremden duydum şeyler çok korkuttu buna narkoznasıl verecekler kaldıramaz falan dediler korktum bende sizede geçmiş olsun

Narkoz değildir o
Artık sedasyonla yapıyorlar sünneti
Merak etme çocuk ameliyathaneden çıkmadan uyanıyor
Hatta dişlerinide baktırın
Yapılacak dolgu falan varsa onuda aradan çıkarın

Merhaba geçen ay sünnet ettirdim oğlumu 3,5 aylıkken bende sizin gibi çok düşündüm kararsız kaldım bir çok yer genel anestezi ile yapıyor . En sonunda birinin tavsiyesiyle bir doktora gittim lokal yapıyormuş kadın ve işinde çok iyiymiş gerçektende çok iyiydi oğlumun hiç ağrısı olmadı vallahi 3 günde dikişleri attı :) sanki hiç sünnet olmamış gibi atlattık çok şükür :)

Narkoz değildir o
Artık sedasyonla yapıyorlar sünneti
Merak etme çocuk ameliyathaneden çıkmadan uyanıyor
Hatta dişlerinide baktırın
Yapılacak dolgu falan varsa onuda aradan çıkarın
Benim bebisim Sunnet yeri dar olduğu için idrar yaparken zorlaniyo cnm bilmiyorum ki genel anestezi deyince bende narkoz diye canlandirdim kafamda oda cewremden ınsanlarda bu narkozdan nasıl kalkacak yaptırma deyince aklım cikti

Bir de biz gittiğimizde 1 2 3 yaşlarında çocuklarda vardı onlar için zor geçti birbirlerinden etkileniyorlar normal olarak korkuyorlar genel daha iyi 1 yaş için sanki inşallah sorunsuz atlatırsınız

Benim bebisim Sunnet yeri dar olduğu için idrar yaparken zorlaniyo cnm bilmiyorum ki genel anestezi deyince bende narkoz diye canlandirdim kafamda oda cewremden ınsanlarda bu narkozdan nasıl kalkacak yaptırma deyince aklım cikti
Siz sorun yinede ama zannetmiyorum narkoz olduğunu
Sedasyonda çocuk ilaç verildiği sürece uyur kesilince kendine gelir
Ben kızımın dişlerini yaptırmıştım küçükken
Bende çok korkmuştum
Çok araştırmıştım
Bir sürü anestezi doktoruna da sordum
Erkek olsaydı sünnetini de yaptıracaktım :)
Şimdi oğlum var biraz büyüsün onu öyle yaptırıcam

Biz 3 aylıkken yaptırdık. Lokal anezteziyle oldu. Kısa sürdü ama bacaklarını falan sıkı tuttuklari için çok sinirlendi ve ağladı oğlum..
Genel anestezi de sık yapılan bir işlem. Bu kadar korkmayın.
Zaten işlemin süresine göre veriliyor narkoz. Sünnet de çok çabuk olup bitiyor..

Geçmiş olsun cnm sagol biraz icimrahatladı kac gündür yatamiyorum valla ya
insallah senin de oglun ağrısız acısız sünnetini olur

Ahh erkek annelerinin büyük derdi
Ben 4 aylık ti gittim doktor asla bu bebegi lokal yapmam hem.hareketli hemde etrafın farkında dedi
Lokal nedense beni çok korkuttu
Bacağına kollarına uygulanacak baskıdan dolayı
Genel anestezi dedi doktorumuz
Ben ise başlayacagim için 1 yaşında yaptırmayı düşünüyorum artık ama korkunuzu anlıyorum

O konuşan insanların hepsi boş konuşan felaket tellalları. Bir şey bildiklerinden konuşmuyorlar..
Hangi doktor o kadar riskli şeyi 1 yaşındaki bebeğe yükler ki?

Merak etmeyin hemen olur biter. Şimdi olsun o da ileride travmadan kurtulsun..
Ben iyi ki yaptırmışım diyorum..

X