Tuvalet Eğitimi Oğlum kakasını beze yapmak istiyor

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
aynısını yaşadık biz de; baya tutmaya falan başlamıştı hatta kızım sırf lazımlığa drğil beze yapabilmek için.
kakayı kendi bedenlerinin bir parçası olarak gördükleri ve klozette bir bilinmeyene yolladıkları için sorun olabiliyormuş. klozette ayaklarına destek var mı peki? bezle çok rahat bir şekilde çömelme pozisyonunda yapabiliyorlar ama klozette ayaklar sarkık kaldığı için daha çok zorlanıyorlar ya bu da tercih etmeme sebebi oluyor.

zorlamayıp ara ara teklif edin, illa ki zamanı geldiğinde ayrılacak bezden
Ayaklarına destek yok bunu bende düşündüm aslında ıkınıp yapabiliyor istese ama tabi bezle çömelip daha rahat oluyor.benimde aklıma geldi hatta küçük bir laZımlıkmı denesem diye düşündüm ama karaar veremedim

Bikaç ay önce ben de başlamıştım. Çok hırçındı, tuvalete oturuyodu ama yapmıyodu. Bi süre sonra stres olduğunu farkedip vazgeçtim bezi geri taktım. Şimdi yine başladım. O kadar kolay oldu ki.şimdi 3 yaşını yeni geçti. Bence biraz daha bekleyebilirsiniz. Bu arada kakasını bi kere küloduna bi kere de küçûk bi parça tuvalete yaptı. Bidahakine ne yapar bilmiyorum. Ama çişte hiç sorun yok. Ve tuvaletten korkmuyo. 4. Gün bugün. inşllh inşllh sizinki de kolay olur biz de kakayı hallederiz kolaylıkla.
İnsallah ya. İlk çocuk oldugu için mi ne çok zorlanıyorum su zamanları bir atlatsam :dua:

X