oğlum artık emmiyoooooooooo!!!!

cagancuk

küçük aşkımla çok mutlym
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
1.343
2
40
kızlar yaaa oğlum 3 gündür falan emmiyo ısırıyoo.emicekmiş gibi üzerime tırmaşıyo sürtünüyo mememi çıkarınca ısırıyo hemde çeke çeke.bide yüzüme bakıyo ne dicem diye.kıpkırmızı yara oldu.sağıyorum dünden beri oda 100ml bile çıkmıyo hemde zorla.bebişini hala emziren varmı?

Canım benim kızım da yaklaşık 15-20 gündür sadece uyuduğu zaman emiyor. Uykusu gelince bile istemiyor emmeyi. Aynen seninki gibi oyun oynuyor. Memeyi çiziyor. Ben de uyutunca emziriyorum. Onun dışında zaten çalışıyorum biliyorsun ve çıkan süt seninkinden de az. Bence endişelenme ve sağarak emzir. Ya da uyurken emzir. Bak bebeğini sadece 10 gün emzirebilen hatta hiç emziremeyen arkadaşlarımız var. Biz bu zamana kadar geldik. Zaten yaşına şurada ne kaldı. Yiyeceklerini yiyiyorlar süt de kahve gibi oluyor onlara. Sütün doyurmasını bekleme artık. ınşallah emer ama benimki emmez. Ben sadece uyutunca emzirebiliyorum. Bir de dediğim gibi sağıyorum.

benimki de 6 aydan sonra emmedi
en son geceleri de uykusunda reddediyordu, uyanıp emzirdiğim için ağlıyordu zamanla sütüm de bitti. kısmeti bu kadarmış.
sıkma canını bence
ömür boyu emzirecek değilsin ya, 2-3 ay da geceleri idare et, yaşına girecek zaten inşallah bebişler artık.

benim oğlumun dişleri çıkmadığı için şanslıyım heralde ısıramıyor ama oynarak emiyor gündüzleri evde olduğum zamanlarda ara ara emiyor uykudan uyanır uyanmaz emmeyi seviyor o zaman iyi emiyor onun dışında gece yatmadan önce mutlaka emip yatıyor ama gece kalktığında mama veriyorum çünkü süt yetmiyor o esnada yetse de kendisi yatağından kaldırdığım için kızıyor reddediyor sabah kalkınca keyifli keyifli güzel emiyor ama tabi oyunlarla emiyor

ben sağma işini bıraktım uzun zamandır kaç cc olduğunu hesaplamaktan psikolojim bozulacaktı ayrıca sağdığım sütü biberonla da pek sevmediğini farkettim onu da yarım içiyor yarısı dökülüyrdu öyle olacağına akşama kadar briktiriyorum akşam emziriyorum

ama bu zamana kadar emzirmiş olman bile güzel hayatım zaten artık doyumluk içmiorlar biliyorsun ara ara iyi zamanlarında emzir ısırmaması için ne yapılır bilmiyorum

benımkıde cok ısırıyor ben oyle yaptıgında hıııı dıye kaslarımı catıyorum bırakıyor gulersem daha cok ısırıyor

canim, bu cok uzulecek birsey degil ki. masallah 8 aylik olmus bebegin. benim oglum sadece 4 ay emmisti. Allah kismet ederse ikinci bebegim ne kadar emer bilmiyorum ama cok uzun sure emzirmeye karsiyim ben. ilk 6 ay tamam, ama ondan sonra bircok seyden gidalarini aliyorlar zaten.

oglum emmeyi birakinca ne bulduysam yedirdim. onu vermem bunu vermem demedim. simdi acayip gelismis bir damak zevki var. herseyle erken tanismalari daha iyi. daha az secici oluyorlar.

bende sisi imrenerek okuyorum ne güzel ek gıdalara geçtiler diye..

benim oğlumda özellikle havalar çok ısındığından beri sadece emmek istiyo..

dr sütün geliyosa gerek yok o kadar endişelenme diyo ama sizleri okudukça bende çok üzülüyorum..

yani anlayacağın hiç bişey dörtdörtlük olmuyo kimi emmiyo kimi yemiyo..

allah hepimize kolaylık bebeklerimize iştah versin:)

Benimkide sırf emmek istiyo..eğer ben evdeysem hiç bir şey yemek istemiyo. kendini süte bekletiyo.emişmemizde en az yarım saat sürüyo..1 emiyo 2 bakınıp geliyo..oyun oynaya oynaya.ama ben yemediğini çok takmıyorum çünkü ömrü boyunca yemek yiyecek zaten , ve sütümde varken istediği kadar emsin istiyorum onun için zorlamıyorum..yedir sonra yemek yemek istemez diyorlar ama bilmiyorum artık..emmesi güzel ama artık ek gıda aldıkları için çokta önemli değil bence canım. ek gıdalarla telafi edersin..opuyorumnanaktan

Benimkide sırf emmek istiyo..eğer ben evdeysem hiç bir şey yemek istemiyo. kendini süte bekletiyo.emişmemizde en az yarım saat sürüyo..1 emiyo 2 bakınıp geliyo..oyun oynaya oynaya.ama ben yemediğini çok takmıyorum çünkü ömrü boyunca yemek yiyecek zaten , ve sütümde varken istediği kadar emsin istiyorum onun için zorlamıyorum..yedir sonra yemek yemek istemez diyorlar ama bilmiyorum artık..emmesi güzel ama artık ek gıda aldıkları için çokta önemli değil bence canım. ek gıdalarla telafi edersin..opuyorumnanaktan

yanlis anlamayin ama uzun sure emzirilen cocuklarda yeme sorunu oluyor genelde. cunku cocuk ne zaman isterse yemegi hazir, zahmetsiz. annede verdigi surece bebek kendini zorlamiyor. tavsiyem azar azar birseyler yedirmeye baslamaniz.

yanlis anlamayin ama uzun sure emzirilen cocuklarda yeme sorunu oluyor genelde. cunku cocuk ne zaman isterse yemegi hazir, zahmetsiz. annede verdigi surece bebek kendini zorlamiyor. tavsiyem azar azar birseyler yedirmeye baslamaniz.

canım çok haklısın. ama ben işdeyken yiyo zaten ..ben evde olunca yemek istemiyo..süt olduğunu biliyo ya ..uyanık bunlar. :)))

canım çok haklısın. ama ben işdeyken yiyo zaten ..ben evde olunca yemek istemiyo..süt olduğunu biliyo ya ..uyanık bunlar. :)))

aynen, anne bir sure sonra sadece yuruyen sut sisesi gibi gorunuyor.kaydirigubbakcemile3Rabbim hepsine saglik dolu bir omur versin insallah.

aynen, anne bir sure sonra sadece yuruyen sut sisesi gibi gorunuyor.kaydirigubbakcemile3Rabbim hepsine saglik dolu bir omur versin insallah.

bebisine de masallah canim.:nazar: cok seker. kiz mi, oglan mi?

Amin canım ..bana bizimkiler, annemler ineğin gelmiş diyorlar resmen..bende bu kadarda olmaz canım diyorum ama ne fayda....:)))) kız canım..allahım bütün bebişere uzun ömürler versin. seninki ne kadar canım kızmı -oğlanmı

Amin canım ..bana bizimkiler, annemler ineğin gelmiş diyorlar resmen..bende bu kadarda olmaz canım diyorum ama ne fayda....:)))) kız canım..allahım bütün bebişere uzun ömürler versin. seninki ne kadar canım kızmı -oğlanmı

oglumu emzirirken kendime cekilin sari kiz geliyo derdim.kaydirigubbakcemile3 sut makinesi gibi oluyor insan.

benim bir oglum var, kismetse simdide kizimizi bekliyoruz Allah'in izniyle canim.

benim oğlumda geceleri 1veya 2defa emiyor
gündüz istemiyor emmeyi
biz 9aylık olduk
9.aydada bebeklerde emme isteği olduça azalıyormuş

benim kızım işe başladığımda daha 1 aylık yoktu biberona alıştı ve beni bıraktı sadece geceleri emizriryordum ve durmadan sağıyordum taki 7.ayına girinceye dek yatağım almıştım uyanıktık tam mama yapmaya gidecektim ki ona doğru döndüm ve göğsümü açtım öyle bir yapıştıki göğsüme anlatamam kucağıma aldığımda emmiyordu illaki yanına yatmamı istiyordu bu böyle devam etti ve 10 gün sonra kucaktada almaya başladı öyle mutlu oldum ki anlatamam sana tavsiyem yanına yatırarak emzir çok işe yarıyor canım emmezse de üzüntü yapma bugünlere geldik kızların dediği gibi hiç emziremeyen arkadaşlarımız var sağlık olsun cnımmm

sağolun kızlar cevaplar için.benim oğlum zaten hiç gönüllü emmiyodu.bugüne kadar zorla getirdim.napalım bu kadarmış emme işi.şimdilik biraz biraz sağıyorum ama yakında oda kesilir heralde

benim kızda 8 aylıkken gece emmeyide bıraktı.
Bi süredir sadece gece emiyor,üzerine yine mama yiyordu.o bikaç yudumuda bıraktık.

X