ODTÜ de namaz kılanlara saldırı...

Okulda ya da isyerinde namaz kilinmaz olayi cok sacma.. yurt disinda calisirken cook rahat bir sekilde kilabiliyorsam burada da kilmaliyim.. bir namaz 1 saat surmuyor zaten tas catlasin 10 dakika.. lavabo arasi kadar suren bir ibadet icin kimse sorun cikartmamali.. yapilan sey dik ala terbiyesizlik.. islamofobi olan ulkelerde boyle rezillik yasanmiyorken bu yapilanin adi nedir bilemedim..

Calisma saati ibadet yapilmaz.
Calisma sati calisma saatidir.
Patrondan dolayi degil, kanunlar öyle. Kimse is saati senin gibi mesela internete giremez, kanunlar öyle, hemen isden atilir sadece ögle vakti bosdur oradada istedigini yapabilir özgürdür, ister gider cinsel iliskiye girer, ister namaz kilar ve bu kimseyi ilgilendirmez.
Sahi sen is yerinde internete giriyorsun ve maas aliyorsun ? Bu nasil oluyor ?

olivia bu tarz yazımların beni çok şaşırtıyor.
5 vakit namaz zaten toplasan 1 saat etmiyor.
rızkı veren patron değil Allahtır.
rızkı veren Allah olduğuna göre Allahın rıza herşeyn öncedir.

Okulda ya da isyerinde namaz kilinmaz olayi cok sacma.. yurt disinda calisirken cook rahat bir sekilde kilabiliyorsam burada da kilmaliyim.. bir namaz 1 saat surmuyor zaten tas catlasin 10 dakika.. lavabo arasi kadar suren bir ibadet icin kimse sorun cikartmamali.. yapilan sey dik ala terbiyesizlik.. islamofobi olan ulkelerde boyle rezillik yasanmiyorken bu yapilanin adi nedir bilemedim..
İçimizdeki hainler yurtdışındaki gayrimüslüm ülke insanlarından daha dinsizler..O yüzden yaşanıyor Türkiyede bunlar!

İçimizdeki hainler yurtdışındaki gayrimüslüm ülke insanlarından daha dinsizler..O yüzden yaşanıyor Türkiyede bunlar!

Aslinda ben buna hainlik diye bakmiyorum mhnds, bu ozgurluk karmasasi.. bizim ulkede ciddi bir ozgurluk sorunsali var anlamini bile bilmiyoruz.. insanlarin birbirine, dusuncesine saygisi yok.. sonuc olarak da alttaki konular gibi herkes birbirinin alanina girip hakaret ediyor.. keske okullarda el yazisi dersi yerine ozgurluk ve saygi dersi konsa sorun cozulur..

Aslinda ben buna hainlik diye bakmiyorum mhnds, bu ozgurluk karmasasi.. bizim ulkede ciddi bir ozgurluk sorunsali var anlamini bile bilmiyoruz.. insanlarin birbirine, dusuncesine saygisi yok.. sonuc olarak da alttaki konular gibi herkes birbirinin alanina girip hakaret ediyor.. keske okullarda el yazisi dersi yerine ozgurluk ve saygi dersi konsa sorun cozulur..
Aynen özgürlüğün tanımını yapıyorlar sadece..Herkes %100 özgürdür diye bir algı geldi ülkeye..Ne gariptir ki dine siyasete herşeye alaycı yorum yapan aşağılayan garip bir millet olduk.Halbuki hiç inanmayanın namaza saygısı bu tepki verenlerden daha çok..

islamı siyasallaştırmaya çalışıyorlar. O sırada namaz kılan da saldıran da namazla niyazla alakası olmayan aynı filmin rol oyuncuları olabilir. Benim başörtülü bacımmmmm...... sözü geldi aklıma. :KK70:

Tamam abla affet, bi daha şaşırmam.
kuzum inancına sonuna kadar saygı duyuyorum.
misal ben namaz kılarken sen yanımda oturup oje sürebilirsin
bu senın inancın yaşam tarzın.
ama bende senin benım kıldığım namaza saygı duymanı beklerim.
olay sadece bu.
haber doğru yada yanlış bişey diyemem.fakat.insanlara ne olursa olsun inancından ötürü
saldırı vs. yapılmasını doğru bulmuyorum.

Türkiye marsa mekik fırlattıda bizim namazamı takıldı :)

Haberden daha cok in vino veritas in vino veritas nin mescide sasirmasi olay oldu:) Saka gibisiniz.(habere asla inanmadim.anarsist olaylarla gundeme gelen Odtu...diye baslayan bir haberin devamini bile okumaya gerek duymadim)

kuzum inancına sonuna kadar saygı duyuyorum.
misal ben namaz kılarken sen yanımda oturup oje sürebilirsin
bu senın inancın yaşam tarzın.
ama bende senin benım kıldığım namaza saygı duymanı beklerim.
olay sadece bu.
haber doğru yada yanlış bişey diyemem.fakat.insanlara ne olursa olsun inancından ötürü
saldırı vs. yapılmasını doğru bulmuyorum.

Türkiye marsa mekik fırlattıda bizim namazamı takıldı :)

Ama ben bunun açıklamasını bu konuda kırk kez falan yaptım.
Bizim zamanımızda yoktu, şimdiye kadar haberim de yoktu görünce şaşırdım sadece. Yoksa ne beni rahatsız eder, ne de karşıyım. İbadete ayrılmış mekanlar olması ve ibadetin bu mekanlarda yapılması şart.

Beni ne sanıyorsunuz gerçekten bilmiyorum ama müslümanım. Müslüman, dindar, ibadetlerini eksiksiz yerine getiren bir ailede yetiştim. Annem kapalı. Beş vakit namazını kılar. Yani ne kapalılarla ne namaz kılanla derdim olabilir, olması mümkün değil. Bunları buraya yazmak çok canımı sıkıyor ama uzun zamandır o kadar çok saldırılıyor ki bu konuda mecbur hissediyorum artık. Kusura bakma sana patlamış gibi oldu ama senin özelinde genele yazdım.

Ama ben bunun açıklamasını bu konuda kırk kez falan yaptım.
Bizim zamanımızda yoktu, şimdiye kadar haberim de yoktu görünce şaşırdım sadece. Yoksa ne beni rahatsız eder, ne de karşıyım. İbadete ayrılmış mekanlar olması ve ibadetin bu mekanlarda yapılması şart.

Beni ne sanıyorsunuz gerçekten bilmiyorum ama müslümanım. Müslüman, dindar, ibadetlerini eksiksiz yerine getiren bir ailede yetiştim. Annem kapalı. Beş vakit namazını kılar. Yani ne kapalılarla ne namaz kılanla derdim olabilir, olması mümkün değil. Bunları buraya yazmak çok canımı sıkıyor ama uzun zamandır o kadar çok saldırılıyor ki bu konuda mecbur hissediyorum artık, canımı sıkıyor bu durum. Kusura bakma sana patlamış gibi oldu ama senin özelinde genele yazdım.
canım benım şimdi oldu
ben tatmin oldum en azından...
yanlış anlaşma oldu bir anlık demekki.
kusura bakma
olurmu

Gecen sene Ankaraya geldiğimde, gezmek icin metroya indik. Icerisi namaz kilan insanlarla doluydu. Arkadasima bu insanlar burda ne yapiyorlar, yukarda kafayi nere cevirsen cami dedim. Oda gitbak camilerin yarisi bostur simdi, bunlar burda show yapiyorlar dedi.
Uzun lafin kisasi, okulda mescit varmis ama spor alaninda kilmak istemisler. Spor alanini verirsin sonrada sinifda kilmak isterler onuda verirsin tepene çıkmak isterler.
Ibadetinizi yapin tabi kimseyi ilgilendirmez. Ama her firsatta insanlarin gozune sokmaniza gerek yok...

Gecen sene Ankaraya geldiğimde, gezmek icin metroya indik. Icerisi namaz kilan insanlarla doluydu. Arkadasima bu insanlar burda ne yapiyorlar, yukarda kafayi nere cevirsen cami dedim. Oda gitbak camilerin yarisi bostur simdi, bunlar burda show yapiyorlar dedi.
Uzun lafin kisasi, okulda mescit varmis ama spor alaninda kilmak istemisler. Spor alanini verirsin sonrada sinifda kilmak isterler onuda verirsin tepene çıkmak isterler.
Ibadetinizi yapin tabi kimseyi ilgilendirmez. Ama her firsatta insanlarin gozune sokmaniza gerek yok...
hangi semt bahsettiğiniz acaba ? Yıllardır kullanırım 1 defa dahi namaz kılan 1 kişi ye rastlamadım.

ODTÜ’de öğrenciler gerici çetelere izin vermedi

Gerici çetelerin örgütlendiği ve daha önce adını IŞİD’e eleman yetiştirmekle duyuran ODTÜ Mescid Topluluğu öğle saatinde hazırlık binası içinde ‘mescidin yeterli olmamasını’ gerekçe göstererek namaz kılmaya çalıştı, ODTÜ öğrencileri üniversitede gerici çetelere izin vermedi

odtu-mesc%C4%B1t-toplulugu-manset.jpg

ODTÜ’de Mescid Topluluğu daha önce adını IŞİD’e eleman yetiştirmekle duyurmuştu. Mescid Topluluğu adı altında örgütlenen gericiler, sabah saatlerinden itibaren ODTÜ hazırlık binasında bir araya gelmeye başladı. ODTÜ’de bulunan mescidin namaz saatlerinde dolmamasına rağmen “Mescid yetersiz” diyerek öğle namazını hazırlık binasının spor salonunda kılmak isteyen Mescid Topluluğu’na ODTÜ öğrencileri izin vermedi. Hazırlık binasından toplu çıkış yaparak kütüphanede bulunan mescide giden Mescid Topluluğu üyelerine üniversite öğrencileri müdahale etti.

ODTÜ’de IŞİD örgütlenmesine karşı ortak ses: “Geçit vermeyeceğiz!”

Topluluk üyelerinin “Mescide saldırıyorlar” diye propoganda yapması ve Öğrenci Kolektifleri’nden bir kişiyi mescid önünde tehdit etmesiyle kütüphanedeki mescid önünde toplanan ODTÜ öğrencileri bir süre bekleyişlerine devam etti. Mescid önünde arbede çıkmasından sonra, sosyal medya üzerinden de “Mescide saldırıyorlar” diyerek iddialar yayan topluluk burada ODTÜ öğrencilerinin görüntülerini aldı. Öğrencilerin, “tehdit eden kişinin mescid önüne çıkmadan alandan ayrılmayacaklarını” söylemesi üzerine rektör ve rektör yardımcıları mescid önüne geldi. Öğrenciler Mescid Topluluğu tarafından çekilmiş görüntülere el koydu.

ODTÜ öğrencileri mescid önünde açıklama yaptıktan sonra yaşanan olayları anlatmak üzere yemekhane binasına geçti.

Sendika.Org/Ankara

Mesela benim is yerimde namaz kilmak yasak cünkü is yeri namaz yeri degil. Üniversiteleride öyle biliyordum demekki son seneler mescit yapilmis. Ilginc :KK51:
Ben üniversitede cisimi yapmaya vakit bulamiyordum vallahi :KK48: cok yogunduk, dersler falan.
İş yeri namaz yeri değil !! Hala bu zihniyette olan yöneticiler var mi ya... Namaz sadece evde yada camide mi kılınır onlara gore ? Merak ettim de

X