ODTÜ de namaz kılanlara saldırı...

Üniversitelerde ne zamandan beri mescit var ??? Merak ettim.
Yani üniversitede mescitler bulunuyor ve orada namazmi kiliniyor ?
her üniversitede mescit vardır. bilmiyorsanız öğrenmiş oldunuz...
Ben İstanbul üni. hukuk fakültesi okudum orada binanın alt katında dahi vardır.

insanların dinlerini özgürce yaşaması gerekirken bu vahşice tavırlar niye!!

Serefsizlik bu başka bişey degil .. herkesin dinine ırkına rengine diline görüşüne fikrine sonsuz saygım var ama hickimse kimseye bu şekilde baskı uygulayamaz Rabbim hesabını sorsun

olivia bu tarz yazımların beni çok şaşırtıyor.
5 vakit namaz zaten toplasan 1 saat etmiyor.
rızkı veren patron değil Allahtır.
rızkı veren Allah olduğuna göre Allahın rıza herşeyn öncedir.
o bir noktada takılıyor o noktadan ötesini anlıyamıyor.. ibadetin her şeyden üstün olduğunu anlayamıyor .. ne mutluki yapanlara yapabilenlere samimi olanlara :KK200:

Anarşist tavırlarla gündeme gelen ODTÜ'nün bazı öğrencileri bu kez mescitte namaz kılan öğrencilere saldırdı.

Olay, Ankara'da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)'nün kampüsünde kütüphane mescidinde meydana geldi. Bir grup öğrenci ellerindeki sopa ve benzeri cisimlerle mescitte namaz kılan öğrencilere saldırdı.

40 kişilik bir öğrenci grubu, ellerinde sopalarla mescide gitmek isteyen öğrencilere saldırdı. Mescitten çıkmak isteyen öğrenciler ise darp edildi. Sabah namazı ile başlayan olaylar gün içersine kadar devam etti.

Saldırı anını ise gruptan bazı öğrenciler telefonları ile kaydetti.

http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=1715871

%90 ı müslüman olan bi ülkede namaza ve dine bu kadar kin ve nefreti anlayamıyorum o çok özenilen çagdaş ülkelerde ki inançlara saygı kısmını neden atlıyorlar görende yahudi yada hristiyan bi ülkede zorla namz kılınıyormuş gibi sanacak müslüman bi ülkeyiz ve tabiki namazları kılacak gençler kimse kimsenin kafasına silah dayamıyor namaz kıl yada örtün diye özgür ve laik bi ülkeysek bırakın herkes inandıgı gibi yasasın ayrıca o saldıran mahlukatıda ALLAH ıslah etsin

Gecen sene Ankaraya geldiğimde, gezmek icin metroya indik. Icerisi namaz kilan insanlarla doluydu. Arkadasima bu insanlar burda ne yapiyorlar, yukarda kafayi nere cevirsen cami dedim. Oda gitbak camilerin yarisi bostur simdi, bunlar burda show yapiyorlar dedi.
Uzun lafin kisasi, okulda mescit varmis ama spor alaninda kilmak istemisler. Spor alanini verirsin sonrada sinifda kilmak isterler onuda verirsin tepene çıkmak isterler.
Ibadetinizi yapin tabi kimseyi ilgilendirmez. Ama her firsatta insanlarin gozune sokmaniza gerek yok...
metrodamı namaz kılıyorlarmış...:KK57::KK57::KK57:nasıl beceriyorlarmış o işi..

Bu haberin samimiyetine inamadım ben orta ne eylem var nede bir söylem sadece kavga eden bir topluluk o da neden ediliyor belli değil...
Bence gündemi karıştırmak isteniliyor hepsi bu,bizim hemen gaza gelme yönümüz kullanılıyor...

ODTÜ’de öğrenciler gerici çetelere izin vermedi

Gerici çetelerin örgütlendiği ve daha önce adını IŞİD’e eleman yetiştirmekle duyuran ODTÜ Mescid Topluluğu öğle saatinde hazırlık binası içinde ‘mescidin yeterli olmamasını’ gerekçe göstererek namaz kılmaya çalıştı, ODTÜ öğrencileri üniversitede gerici çetelere izin vermedi

odtu-mesc%C4%B1t-toplulugu-manset.jpg

ODTÜ’de Mescid Topluluğu daha önce adını IŞİD’e eleman yetiştirmekle duyurmuştu. Mescid Topluluğu adı altında örgütlenen gericiler, sabah saatlerinden itibaren ODTÜ hazırlık binasında bir araya gelmeye başladı. ODTÜ’de bulunan mescidin namaz saatlerinde dolmamasına rağmen “Mescid yetersiz” diyerek öğle namazını hazırlık binasının spor salonunda kılmak isteyen Mescid Topluluğu’na ODTÜ öğrencileri izin vermedi. Hazırlık binasından toplu çıkış yaparak kütüphanede bulunan mescide giden Mescid Topluluğu üyelerine üniversite öğrencileri müdahale etti.

ODTÜ’de IŞİD örgütlenmesine karşı ortak ses: “Geçit vermeyeceğiz!”

Topluluk üyelerinin “Mescide saldırıyorlar” diye propoganda yapması ve Öğrenci Kolektifleri’nden bir kişiyi mescid önünde tehdit etmesiyle kütüphanedeki mescid önünde toplanan ODTÜ öğrencileri bir süre bekleyişlerine devam etti. Mescid önünde arbede çıkmasından sonra, sosyal medya üzerinden de “Mescide saldırıyorlar” diyerek iddialar yayan topluluk burada ODTÜ öğrencilerinin görüntülerini aldı. Öğrencilerin, “tehdit eden kişinin mescid önüne çıkmadan alandan ayrılmayacaklarını” söylemesi üzerine rektör ve rektör yardımcıları mescid önüne geldi. Öğrenciler Mescid Topluluğu tarafından çekilmiş görüntülere el koydu.

ODTÜ öğrencileri mescid önünde açıklama yaptıktan sonra yaşanan olayları anlatmak üzere yemekhane binasına geçti.

Sendika.Org/Ankara

okunmadıysa alıntılayım..
ışide eleman arayan, ve adlarıı bu şekilde duyuran kişilermiş bunlar

Universitelerde pkk yanlısı onca grup varken bunlar rahatca hareket edip insan öldürebiliyorken (bknz Firat Cakiroglu) Odtude de hatri sayilir miktarda pkk yandasi grup rahatca faaliyet gosterirken isid yanlisi grup mu batmış?

Niye? Birbirinden farklari ne? Biri digerinden daha az mi terorist?

Universitelerde pkk yanlısı onca grup varken bunlar rahatca hareket edip insan öldürebiliyorken (bknz Firat Cakiroglu) Odtude de hatri sayilir miktarda pkk yandasi grup rahatca faaliyet gosterirken isid yanlisi grup mu batmış?

Niye? Birbirinden farklari ne? Biri digerinden daha az mi terorist?
işide eleman buluyorlarsa batar tabii. pkk yanlışı olanda batar bunlarda batar eğer böyleyse olay. işidten bahsediyoruz boru değil

Siz şu dini yorumları topyekun bıraksanız nasıl olur?
Bakıyorum burada birbirinize sen dini konulara hiç girme, falanca girebilir gibi direktifler veriliyor.
Yahu arkadaşlar, bilirkişi kardeşlerim dini yorum zaten yasak...

Siz şu dini yorumları topyekun bıraksanız nasıl olur?
Bakıyorum burada birbirinize sen dini konulara hiç girme, falanca girebilir gibi direktifler veriliyor.
Yahu arkadaşlar, bilirkişi kardeşlerim dini yorum zaten yasak...
mune dini konulara girme diyorsunda konu dini, namaz.. nasıl bu konuda girilmesin. namazdan bahsedilmesin.
bu konuda neden bahsedilir peki

işide eleman buluyorlarsa batar tabii. pkk yanlışı olanda batar bunlarda batar eğer böyleyse olay. işidten bahsediyoruz boru değil
Yooo pkk yanlilari onlara batmiyor. Batsa rahatca faaliyet gosterip daga adam cikaramazlardi. Pkk da universitelerden militan buluyor. Onlara da saldirsalar ya

mune dini konulara girme diyorsunda konu dini, namaz.. nasıl bu konuda girilmesin. namazdan bahsedilmesin.
bu konuda neden bahsedilir peki
Valla ben dini konular yasak diyorum, defalarca dedim açılmasın diye ama açılıyor mu açılıyor.
Açılmasın bende tepenizde zebellah gibi dikilmeyeyim.

X