ODTÜ de namaz kılanlara saldırı...

haber ve video doğru arkadaşlar. yazar bi abimiz var, odtü den bir kardeşimiz abimize mesaj attı o saatlerde. mescitteyiz sol grup etrafımızı sardı namaz kılmamızı istemiyorlar yardım edin diye. onlar gidene kadar olan olmuş zaten

haber ve video doğru arkadaşlar. yazar bi abimiz var, odtü den bir kardeşimiz abimize mesaj attı o saatlerde. mescitteyiz sol grup etrafımızı sardı namaz kılmamızı istemiyorlar yardım edin diye. onlar gidene kadar olan olmuş zaten
Benim de Odtude arastirma gorevlisi bir arkadasim var. O da olayin oyle olmadigini isid sevdalisi bir grup olduklarini ve cesitli taskinliklarla insanlari kiskirttiklarini soyledi. Hadi bakalim hangisi dogru?

Mesela benim is yerimde namaz kilmak yasak cünkü is yeri namaz yeri degil. Üniversiteleride öyle biliyordum demekki son seneler mescit yapilmis. Ilginc :KK51:
Ben üniversitede cisimi yapmaya vakit bulamiyordum vallahi :KK48: cok yogunduk, dersler falan.
sen ayrı bir alemsin ve yaşadığın yerde ayrı bir alem olivya o yüzden karışma bu din işlerine. neymiş iş yeri namaz yeri değilmiş. şaşkınmısın sen.. insancık namaz kılmak istiyor her iş yeri bunu çalışanlarına ayarlaması lazım.. velevki diğer inançta olsa farketmezz.ne yani patrondan dolayı ibadetinimi aksatsın adam .. senin gibilerinide anlıyamıyorum haaa...:63:

ben inanmadım bu habere :KK14::KK14::KK14::KK14:kışkırtmaca provakasyon mescit varmı var gösteriş için basketbol sahasında kılmıcan arkadaşım .

sen ayrı bir alemsin ve yaşadığın yerde ayrı bir alem olivya o yüzden karışma bu din işlerine. neymiş iş yeri namaz yeri değilmiş. şaşkınmısın sen.. insancık namaz kılmak istiyor her iş yeri bunu çalışanlarına ayarlaması lazım.. velevki diğer inançta olsa farketmezz.ne yani patrondan dolayı ibadetinimi aksatsın adam .. senin gibilerinide anlıyamıyorum haaa...:63:

Calisma saati ibadet yapilmaz.
Calisma sati calisma saatidir.
Patrondan dolayi degil, kanunlar öyle. Kimse is saati senin gibi mesela internete giremez, kanunlar öyle, hemen isden atilir sadece ögle vakti bosdur oradada istedigini yapabilir özgürdür, ister gider cinsel iliskiye girer, ister namaz kilar ve bu kimseyi ilgilendirmez.
Sahi sen is yerinde internete giriyorsun ve maas aliyorsun ? Bu nasil oluyor ?

Gercek degil O okypete , gercek degil. yine bir asparagas haber.
O video`da sadece gencler birbirine girmis ama ne oldugu belli degil.
ODTÜ`lülere zaten nasil laf atacaklarini bilemiyorlar.

dünden beri tarıyorum haberleri. ama çok fazla bilgi edinemedim. net birşy bulursam koyarım ama şimdi bu habere göre yorum yapıyorum. diyorum ya,doğruysa çok çok büyük ayıp,saygısızlık .

eğer bu haber gerçekse protesto ediyorum bunu. çok büyük terbiyesizlik ve saygısızlık

gerçek yada değil en azından Okypete gibi gerçek olması durumunda karşı olurmuydun olmazmıydın onu belirt gerçek olup olmadığını bu haberle kesin olarak bilemeyiz mesela evet bende gerçek olmadığını düşünüyorum basketbol sahasında namaz kılanlar gündem için provakasyon için kılmıştır namazı ki mescid de varmış kampüste..

Ya tabiki eger haber dogruysa ...... tabiki cok büyük ayip
Ama yine Kabatas olayi gibi uydurmasyonsa lanet olsun o zaman bunu uydurana. Su ara ne yazikki dini cok kullaniyorlar bitisine camur atmak istediklerinde. Onun icin inanmiyorum bu habere.

gündem için provakasyon için kılmıştır namazı ki mescid de varmış kampüste..
Hayddaaaaa gündem icin provokasyon icinmi kilmislar namaz ??? :KK57: eeee bu dahada kötü, namazi ne zamandan beri provokasyon icin, gündem icin kilinir ???? Mescit oldugu halde ???

Hayddaaaaa gündem icin provokasyon icinmi kilmislar namaz ??? :KK57: eeee bu dahada kötü, namazi ne zamandan beri provokasyon icin, gündem icin kilinir ???? Mescit oldugu halde ???
e bende onu diyorum zaten yapanlar iyi niyetli yapmamıştır eğer durum cidden bu şekilde spor salonunda yaşanmışsa .. Yani desteklemiyorum ..

anlamadım namazımı desteklemiyorsun. kütüphanenin mescitinde kılmışlar diye biliyorum. namazın kötü niyetimi olur
haydaaa iş sarpa sardı :) hani bi tanesi yazmış ya aslında kampüste mescid varmış ama 2. si yapılacakmış inşaatı durdurulunca bu haberdeki kişilerde onu protestoiçin basketbol sahasında kılmış namazı mescid olduğu halde işte ben basketbol sahasında sırf protesto için namaz kılmalarını desteklemiyorum yani mescid varken ve üstelik o üniversitede karşıt görüşlü bir çok öğrenci varken ne diye namazı basketbol sahasında yada mescid dışında bi yerde kılarlar ki ? yoksa ne namaza nede namazın açık alanda kılınmasına karşı değillim yapılan olaya karşıyım ha belki haber doğruda olabilir o zaman elbetteki diğer öğrenciler ceza almalı..

Allahın emirleri ne zamandan beri insanları rahatsız eder oldu.
üniversitede spor salonunda bilmem nerde namaz kılınmaz die bir bir kural kaidemi var.

Bize şah damarımızdan yakın olan Allah mekandan zamandan münezzehken..
insanların bu yy da hala imanı ibadeti inancı sorgulaması dışlaması ne acı.

ben ataist insanlarla oturup şahane saygılı sohbetler ederken..hala bu tür saldırıları kabul edemiyorum.

herkesin inancıda inançsızlığıda kendine bence saygı duymak gerekiyor.

Calisma saati ibadet yapilmaz.
Calisma sati calisma saatidir.
Patrondan dolayi degil, kanunlar öyle. Kimse is saati senin gibi mesela internete giremez, kanunlar öyle, hemen isden atilir sadece ögle vakti bosdur oradada istedigini yapabilir özgürdür, ister gider cinsel iliskiye girer, ister namaz kilar ve bu kimseyi ilgilendirmez.
Sahi sen is yerinde internete giriyorsun ve maas aliyorsun ? Bu nasil oluyor ?
senin orada kölelik var diyorsun yanii..ben masa başında çalışıyorum olivya klavyede o kadar hızlıyımki işimide yapıyorum yemek tariflerinede bakıyorum.. siteyede giriyorum. haa iş yerimin her yerinde girilmiyor bu siteye bir benim bulunduğum yer birde taramanın olduğu yerden giriliyor..

Allahın emirleri ne zamandan beri insanları rahatsız eder oldu.
üniversitede spor salonunda bilmem nerde namaz kılınmaz die bir bir kural kaidemi var.

Bize şah damarımızdan yakın olan Allah mekandan zamandan münezzehken..
insanların bu yy da hala imanı ibadeti inancı sorgulaması dışlaması ne acı.

ben ataist insanlarla oturup şahane saygılı sohbetler ederken..hala bu tür saldırıları kabul edemiyorum.

herkesin inancıda inançsızlığıda kendine bence saygı duymak gerekiyor.
haklısın meleğim ama güzel bir müslüman kendisinden emin olunan bir müslümandır.. o kıldığı namazdan rahatsız olanları göz önünde bulundurarak ona ayrılan yerde kılması ne güzeldir değilmi.. çünkü ona o yer ayrılmıştır..

X