Odaklanmakta zorlamıyorum DEHB şüphesi.

Merhaba oglum 9 yasinda bu teshisle gunde bir tane yanlis hatirlamiyosam medikinet diye bir ilaca baslamisti. İlk basta cok karsi cikti esim falan ama ben kullandirmak istedim. Aslinda hiperaktif degildi tam tersi cok sakin bi cocuktu. Derslerinde cok sknti yasiyorduk o donem ogretmeni yonlendirmisti bizi ve sadece okul oldugu günler kullandik sabah okula giderken kahvaltidan sonra veriyorduk. Okul basarisi %100 artti bir sure sonra. Odaklanma sorunu ortadan kalkti 2 sene kullandik ve son 1 senedir kullanmiyoruz yavas yavas biraktik. ders basarisi biraz daha düştü ama ilk kullandigimiz donem kadar düşük degil, suan da cok daha iyi.

Sizin durumunuz hakkinda bi fikrim yok. Bize teshis bu sekilde konulmustu. Oglumda sizde oldugu gibi fiziksel etkileyen bisey yoktu. Sadece dikkatsizlik, derse vs odaklanamama, actigi kapilari, dolaplari geri kapatmama, birsey istedigimizde gozunun onunde dahi olsa bulamama gibi sorunlardi. Senelerdir mesela cok guzel gitar calabilen ve gitar calmasini kendi ogrendi notalarida kendi cikaran bi cocuk.

Yani bizdeki teshisi dersle ilgili konulmustu belki size fikir olur.
Bizim de hareketlilik yoktu ama dikkat sorunu yuksekti. Basladik ve faydasini gorduk. Umarim biz de birakiriz boyle sonu guzel hikayeleri seviyorum hayatta basarilar size❤

X