ocuk istiyorum ama...

offff senam offff offffff sen yazma gülüm beyaaa, sen yazdıkça vallah gözlerim doluo benimmm.. bunu okuyup duygulandım doktora gittim dün. malum 37. haftadan sonra hep yapılan çatı muayenesi zamanı veee şokkkk 2 cm açıklıkkk!! 10 günlük bir reçete.. ve belki her an oğlumun kucağımda olabilme ihtimali.. dünden beri sarhoş gibiyim, tamam şafak felan sayıodum gün telaşı bilmem ne hep vardı ama bu kadar yaklaştığımın cidden idrakında değildim ben yaaaa.. nasıl bir telaş, heyecan, panik ve sevinç duyguları biribirine geçiyo tarif etmem imkansız.

oğlum maraz çıktı haftada gram bile almıo eşşek geçen haftaki kilosunda belki bikaç gram almıştır ama zar zor 3 kg'yu edicez. ben bu çocuğa bakamıyorum galibaa diye hayıflanırken doktorum boşver böylesi daha iyi çünkü çatın çok dar, iri bebek olsaydı normal doğum düşünemezdik dedi. o zaman şerdeki hayıra bir kez daha inandım. yani böyle devasa ve basenli kadının çatır çatır doğurması gerekir dimi mantıkla düşününce, işin rengi öle diilmiş kızlar benim minyatür kaynanam 4 kg'luk tosun doğurmuş ilkinde deee bendeki heybete ve şu sonuca bakınnn! gülerler vallahaaaa ahahahahaa... zati çıkacak çocuk daaa dudakları tebessüm ettirecek gibi görünüyor zira annecim bile kedi yavrusu gibi olcek deyiverdi..

kızlar şuan evde kaynanam ve temizlikçi kadın hummalı bir biçimde koşturuyorlar. herkeste bir telaş bir panik anlatamam. benden her an ses soluk kesilebilir (miş!) o an geldiğinde ne düşüneceğinizi biliyorsunuz artık.
:uhm:

bence ooluş 39. haftada gelecek
kilo alımı durduysa en fazla 1 hafta daha dayanır :))))))))))))))))))))))
kordonunun boynuna sarılı olup olmadığına baktır
doğuma girerken ultrasonda kontrol edin son defa diye üstele çok önemli bu eğer kordon dolanması varsa normali zorlama , mazallah... bunları eşşeklik olsun diye değil benim komplkasyonuna sebep olduğu için söölüyorum inan önemli..
çatın darsa kulağın doktorda olsun sezaryen diyorsa üsteleme ilknur ( demezse yolun açık bahjtın güzel olsun. leylek gelince bizim yerimize de şöyle sinif siniff bir yorum yapıver bakalım..

Heran gelebilirse o zaman ben de diyorum ki her an açık olsun talihiniz ana oğul...Allaha emanet olun !

Kızlar selam, ofisteyim, uykum var ve canım sıkılıyor. Hava sabah ne kadar kötüyse şimdi o kadar güzel ve bu beni daha da çok sıktı
Yalnız olduğumdan bir çorba içmek için çıktım ve 15 dk içinde geri döndüm benim çok havasız plaza odama. Cam açılmıyor ya bütün gün bir kutuda gibiyim.

Neyse benim canım sıkkın ya sizi de sıkmayayım. Ctesi doktor randevumuz haliylen çok güzel geçti. Doktorum bebeğim çok iri olmazsa normal doğumu deneyebileceğimi söyledi. En çok buna sevindim ama eminim gelecek ay fikir değiştirir ve sezaryen yapalım der :)) Bekleyip göreceğiz artık.

ılknur'cum oğluna kavuşmana az kalmış, çok hyecanlı. Darısı başımıza diyorum, o günleri de görürüm inşallah.

seviyorum seni şekerim :))
daha 8. haftada doğum şeklini düşünüyor, yerim seni ben seni de o fınfığı da :)))))))))))))))))))

Pelincim selaam opuyorumnanaktan bugün Izmir in de havasi bir garip..sabah evden ciktigimda yagmur yagdi, eyvah dedim.sonra bulutlandi, simdi günesli güzel bir hava var..gerci dün de böyleydi ama daha kasvetli. bir de dün pzt olmasinin etkisiyle hava + benim ruh halim hiç iyi degildi..Böyle bir bezginlik, yorgunluk.. hicbirsey yapasim yok.bahar carpti galiba :bbo: Mayista kalite tetkiklerimiz var, hazirlanmam lazim ama hic canim istemiyor..en cazip gelen sey uyku..hele ögle yemeginden sonra daha bir tatli bastiriyor.bir de senin bebis tatli tatli uykunu getiriyordur offff diyorum..Allah kolaylik versin canim sana..yerimseniben

Benim uykum da normal değil. Öğlen yemekten sonra bastırıyor, zaten bu kapalı kutuda hamile olmasan da uykusu gelir insanın. Aksamustu falan uyku kalmıyor. Eve gidince saat 7 gibi esnemeye başlıyorum. Yemekten sonra eğer bilgisayar basindaysam 11'e kadar rahat oturuyorum. Yok TV izlersem 9:30 gibi sızıyorum. O saatte yatarsam sabahın 3'unde dikiliyorum. Dün aksam Ezel'in karşısına kuruldum büyük keyifle lakin saat 10'da rüya görüyordum. Bu aksam internetten izleyeceğim. ıcime oturdu.

biraz da uykuyu seviyoruz galiba.. yani ben uykusuzluga gelemiyorum diyelim boshayallersmile ayni bende senin gibi hayatim.TV karsisina oturuyorum ama dizilerin sonu yok:bbo: pc basindaysam biraz daha fazla dayanabiliyorum ama cok yorgunsam pc basinda da uyudugum oluyor..cok tatli bisey bu uyku ya!! fisfisfis

canlarım herkesler iyiymiş okudum bilgilendim. senam ve ilknurum la zaten face den haberleşiyoruz. pelincim bu aralar uykuya yenik düşüyor face de görünmüyor =Pp

şaka bir yana ben bu işe sinir olmaya başladım, işyerinden KK ya giremiyorum ancak eve gelince o da iş güçten pek mümkün olmuyor bu aralar.

ilknurumun haberini aldım bugün ve kendisine diyeceklerimi dedim ama burdan da söyleyeceğim şey Allah yardımcın olsun canım arkadaşım. sana dediğim gibi bende özel bir yerin var, kk ya üye olduğum ay, çocuk denemelerine başladığım ay yani hamile olduğun haberini almıştım. şimdi de LPG yoluna girdiğim ay doğum haberini alıcam sanırım kuşum ki umud ediyorum önce Allah ın izni sonra senoşumun uğuru ve senin doğum anında beni aklından geçirmenle LPG yi tutturacağım inşallah =) Allah yardımcınız olsun tatlım benim.

pelly kuş tatlım seninle de haberleştik ama ben burdan da duydum içindeki miniğin gümbürtülerini =)))) Allah tamamına erdirsin ve darısı benim ve isteyen herkesin başına diyoruuuum =)

sinemcim ses veeeer, tubacım, aslıcım sizlerden ne haberler bakalım.

sibelcim sana da selemlar.

hepinizi öperim çoooooö =))))

Bizim kızlardan bu akşam kan alındı, toxo testi için. Sonuçlar Perşembe akşamı belli olacak. ınşallah birşey çıkmaz da ben de rahatça sevebilirim tatlişkolarımı. Bir haftadır biraz uzak duruyorum, özellikle kara kızım pek bir şaşkın, anlam veremiyor annesinin davranışlarına. Kan alınırken de bir usluydular ki, düşündüm küçücük yavrular ben ve kardeşleri için nelere katlanıyorlar.
Maya ve Zoya'dan insanmış gibi bahsediyorum çünkü onlar bizim ilk çocuklarımız, canım kızlarımız :) Onları çok seviyoruz, özellikle eşim tam kedi aşığı, beni de alıştırdı. Köpekleri her zaman tercih eden ben Maya ve Zoya sayesinde kedileri daha iyi tanıdım.

Sizinle de paylaşayım dedim. Eşim de ben de endişeliyiz biraz, test sonucu temiz çıkarsa çook rahatlayacağız.

yerimm onları ben.. ben de köpekçi idim ama şimdi kızm Shakira ya biri dokunsa öldürrüm vallaaa :)))

yerimm onları ben.. ben de köpekçi idim ama şimdi kızm Shakira ya biri dokunsa öldürrüm vallaaa :)))

kizlar günaydin opuyorumnanaktan
sabahin kör safaginda, saat 8,30 itibariyle ben KK deyim delikafadulden
isler baslamadan bakim bakim kimler ne demis ne yapmis merak ettim..

kizlar ya bende köpekleri daha cok seviyorum, aslinda kedilerin de yavru hallerine bayiliyorum ama nedense kediler beni biraz ürkütüyor.benim teyzem kedi delisidir.o kadar ki, sokaktan bulur, alir evine yerlestirir, tüm bakimlarini , asilarini yaptirir, sokaktaki diger kedilere mamalar alir, onlari besler vs...hayvandan deli gibi korkan ben bile, onun sayesinde hayvan sevgisini tattim.iyi de oldu..
diyorum ki kedi sevgisi galiba bir baska:uhm: teyzemin uzun yillar köpegi vardi ve kedileri de tabi ki olmazsa olmazlari)kafamçokkarıştı..Pasa, nasil insan gibi bir köpekti anlatamam.bende yeri baskadir Pasa'nin..Pasa öldükten sonra teyzem yine kedilerle hasir nesir tabi.."köpek belki alirim" demisti, o gün bugün kedisiyle yasiyor.kedisi de beyaz, pamuk gibi bir Ankara kedisi..bunlar aslinda iki kardesti, sadece sagir olan Kaptan ve digeri de hem sagir hem de böbrekleri problemli Rouge Yeux.Kaptan birgün gitti, trafik kazasi gecirmis, teyzem sokakta bulmus, gözünden yaralanmis, onu ameliyat ettirdi.Kaptan böylelikle tek gözlü, sagir bir pisi pisi oldu.ama o hasariligiyla fazla durmadi teyzemde. birgün gitti ve bir daha geri gelmedi.Rouge Yeux ise, böbreklerinden hala muzdarip..özel mamalar yiyor, dr a devamli görünüyor..görseniz cok da cool dur..kedilerin de ayri bir dünyalari ve karakterleri var anlasilan..

esimle biz de köpek mi alalim dedik gecenlerde ama bilemiyorum...ikimizde calisiyoruz, bizim icin zor olabilir..yazik köpis icin daha zor olur süphesiz, tüm gün evde yalniz:bbo:

sabah sabah da cenem iyi is yapti yanii..:hulya:

benim kardeşimin de kedisinin adı şahika hahahhaaa :roflol::roflol::roflol: şakirayı duyunca çağrışım yaptı birden. ehehueuhehee..

selam handeciim sana da aaa opuyorumnanaktan
bugün sabah kusuyum görüldügü üzere :1rolleyes:
is yerinde server a kisitlama getirdilerse canim o yüzden giremiyor olabilirsin .mesela bizim de tüm oyunlara kapatilmis durumda sever :bbo:
neyse ki kk e girebiliyorum..zemuszemus

benim kardeşimin de kedisinin adı şahika hahahhaaa :roflol::roflol::roflol: şakirayı duyunca çağrışım yaptı birden. ehehueuhehee..

sana da günaydinlar olsun ilknurcuum , sende erkencisin bugün..
bebisin de sabirsizlaniyor galiba erkenden gelmek icin ..otursun oturdugu yerde azcik daha lmaz:

birsey soracagim hayatim sana..su cati muayenesi agrili mi oluyor?hep söylerler de merak ettim.kaydirigubbakcemile5

günaydın delüü hamişim benim :))
nasıl hissediyosun bugün
acı var mı acıı
iğrenç oldu di mi PPPPPPPPPPPPPPP

günaydın Sibooşşş
yani maşallah ben daha gözümü açamıyorum sendeki bu enerji patlaması da takdire şayan :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

günaydın Sibooşşş
yani maşallah ben daha gözümü açamıyorum sendeki bu enerji patlaması da takdire şayan :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

günaydin annecik :)))
ya sorma bugün bana ne oldu bilmiorum bilmiyorumkismile

yok canım yaaa abartıolar o anlatanlar gerçekten. bence herkes her konuda kendi tecrübesini kendisi yaşamalı, ondan bundan duyduklarıyla gitmemeli doktora. yok gerdek gecesi, yok normal doğum, yok sezeryan valla millet felaket tellali gibi.. çatı çatı çatı diolardı ben rahat gittim ama yine de kafamda ufak da olsa bir soru işareti, normal jinekolojik muayenenin el yordamıyla yapılanı diyebilirm sana hahahahaa acı ağrı felan öle hiçbişi hissetmedim ama ufak bir kanamam oldu benim. rahimağzında yara oluşmuş akıntılardan ya da rahim anomalisinden. benim rahmim kalp biçiminde bu arada orda bile bi duygusallık bi hüzün yane ahahahaha.. :roflol:yani kanama herkeste olmuyor, kanadı da acıdı mı diye sor; hiçç acımadı canımmm hiçççççç..a.s

günaydın delüü hamişim benim :))
nasıl hissediyosun bugün
acı var mı acıı
iğrenç oldu di mi PPPPPPPPPPPPPPP

hehehehe reha muttarın ki kadar diil anacım rahat ol ..ya bir de bugün bişi daha öğrendim 2 cm açıklık ve kasılmalarla 1 ay daha bekleyen bir arkadaşla konuştum. demekki doğum öle hemen başlayan bişi diil 2 cm de santimden diil. hehehee.. zaten doktor doğum kanalında diil dedi oğlum için bir de biraz daha dursun ve ciğerleri gelişsin daha dedi. doktoruma güveniyorum ona teslim oldum valla normal normal diye çığırtmıcam senacım, ben tıppa bilime değil nedensiz kesilmeye karşıyım, doktorların sezeryan kolaycılığına. ama benim doktorum cidden idealist biri, ona güveniyorum kendimi ona bıraktım, çatın dar böle olmaz hadi keselim seni derse acımaz vallaha o derecee :roflol:aklinialirimsmile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…