ocuk istiyorum ama...

hepinize günaydın tünaydın
keyfim yok bugün pek uzun uzadıya yazacak takatim de yok bir de uykusuzum unutmadan sööliyim (
aslı cım hoşgeldin,
Pelin sen bunları aşacaksın arkadaşım sadece sakin olmayı ve hergün bebiko ile konuşmayı dene, acaip güç veriyor insana..
HAndem sen o kadar içi dışı net bir kadınsın ki Feysbukk da bilem bir dünya insan anlaşmıştır şimdiye kadar :)) ama olsun ayıp değil ki, sadece senin şu fobini biraz çalışmamız lazım...
Portakalım porttakalım, senin de o listeye bir şekilde bulaşmış olmana çoookkk sevindim inan...
öperim hepinizi

porttakalcim selam opuyorumnanaktan
ben sana birsey soracagim, yumurtlama döneminde mi gaz ve kasik agrisi oluyor :uhm:ben biraz cahilim bu konuda...:bbo: ayni ilk hamileligimdeki gibi hafif gaz (özellikle birsey yediysem daha fazla), hafif hafif kasik agrisi ve sag legen kemigimin altinda batma var...3 gündür böyle..su an ben yumurtluyor olabilirim yani öyle mi?
hamile kalmadan önce, regl olacagimla ilgili hicbir belirti yasamazdim...bu ay kürtajdan sonraki ikinci reglim olacak ki umarim olmam )) bir garip ...

Son düzenleme:

yaa kürtajdan sonra doktorun 3 ay korunma vermedi mi ? merak ettimde bilmiyorumkismile

canım benden de sana kucak dolusu selamlar.. opuyorumnanaktan

şimdi benim hamile kaldığım ayki durum biraz karışık oldu. prolaktin yüksekliği nedeniyle önceki ay ilaç kullanmış ve korunmuştum. çalışmaları yaptığımız ayda ben yumurtlama günü hesaplamalarına göre ay başı gibi sıkı çalışmamız gerektiğini planladım ve kocamı eve kapadım tabi bu arada reglimin ikinci günü başlayıp adaçayı kürü uyguladım 10 gün kadar (prolaktinim tekrar yükselmesin diye) dediğim gibi benim yumurtlayacağımı hesapladığım hafta sonu bende ciddi gaz sancısı ve şikayeti başladı. karnım kocaman bi karpuza döndü. ayrıca özellikle sağ kasığımda bıçak gibi saplanan sancılar vardı. ve haftasına kalmadan -ayrıca daha reglime bi hafta varken- idrar testinde çıktı benim yavrucuk.

doktor bile şaşırıyor şu an SAT tarihime. çünkü benim yumurtlamayı hesapladığım gün yumurtlamış olsaydım haftasına idrarda çıkma olasılığı yoktu. bilmem kaç gün dölleniyo, tüplerden rahime iniyo, tutunup betahcg yayıyo felan.. yani benim o hallerim aslında hamilelik hallerimmiş.

uzun anlattım yine ama açıklayıcı olmuştur umarım.. bugün dolaylı anlatım günümde delikafadulden

:CüvCüv:

Son düzenleme:
Ben de tüp bebek tedavisi sırasında yumurta geliştirici iğneler yanında her akşam adaçayı içtim. Ballı ve limonlu. Çatlatma iğnesine kadar her akşam.
Hande'cim özellikle sana tavsiye ediyorum mutlaka, yumurtanın gelişmesine ve kalitesine yardımcı oluyor.
Transferden önce ve sonrada her akşam yarım ananas yedim. Ananasın içindeki madde hücreleri yeniliyormuş. Etkisi oldu mu bilmiyorum ama mutlaka faydası vardır diye düşünüyorum.

yerimseniben

yaa kürtajdan sonra doktorun 3 ay korunma vermedi mi ? merak ettimde bilmiyorumkismile

nurfezacim evet bende öyle biliyordum, genel olarak dr lar 2-3 ay sonra gebeligi öneriyorlar.benim kürtajimi yapan dr, bir regl den sonra öneriyorum dedi.bende netten arastirdim, kimi dr lar 2-3 ay bekleyin diyor, kimi dr lar bir reglden sonra gebe kalinabilecegini söylüyorlar...bizde hemen calismalara basladik tabi ki...yerimseniben

Senacim Pelincim hos buldum, pelin hele seni cok hosbuldum tebrik ediyorum inanirmisin o kadar sevindim ki mutlu haberine Allah kucagina alip sarilacagin gunleri de gormek nasip etsin ins.

gelelim benim hikayeme, nasil baslayim ki biliyorsunuz biz Moskova da yasiyorduk, orda calisiyorduk ben ayni zamanda master tezimi yaziyordum bi yandan bebek yapip yapmama kararsizliklari icindeydim falan filan...neyse biz 2010 itibariyle ordaki isimize son verme ve turkiyeye donme karari aldik ve bu kararimizi uyguladik. yani artik ben de istanbuldayim. buraya tasinmak, yeni bi ise baslamak, burda yeni bi hayat duzeni kurmak, vs cok zor bi surecti. bu arada tezimi de tamamlayip vermem gerekiyordu tum bu kosusturmacanin arasinda. tr ye donmemizin en buyuk sebeplerinden biri de bu yil bir bebek istiyor olmamizdi ama bu yogunlukta planlarimizi bi sure daha ertelemek durumunda kaldik. neyse su an hersey rayina oturdu cok sukur ikimiz de calisiyoruz, yerlestik duzene oturttuk herseyi ki benim gibi pimpirikli biri icin bu hic de kolay olmadi. tezimin savunmasini verdim, juride tezimi fazla bulup sadelestirmemi istedilerkaydirigubbakcemile3 gaza gelip yazdikca yazmisim onu da hallettik sayilir yane..bebek calismalarina gelince tam ben artik iyce hazir hissediyorum bebek icin kendimi diye dusunurken (ozel saglik sigortasi 1 yili gecmeden karsilamiyormus dogumu)yine biraz daha beklememiz gerekti..

ben yokkene topicimise katilan arkadaslar hosgeldiniz tekrar. ee kislar nerde bizim skupumuz, tiffimiz? nasillar, dogum icin geri sayimlar baslamistir artik...handecim sen de tedaviye baslamissin galiba insallah en kisa zamanda duser mercimegin icine. Sena cim super annem senin neyin var niye kotusun bakiim?

Hayırlı olsun Aslı'cım, 6-7 ay içinde bayağı bir değişiklik yaşamışsın, Bravo diyorum. Artık sende memlekete döndün :) Planlar yapılmış, sigortalar bile demekki en geç seneye bu zamanlarda senin bebişini konuşuyor oluruz inşallah :ecrin_bebek:

hepinize merhaba annecikler ve annecik adayları.

aslı canım hoşgeldin, hem topic imize, hem de istanbula =) özlemiştik seni. tanıdıkların hepsi bir arada olunca insan kendini daha bir rahat mı hissediyor ne =)

bana gelincee... regl olmayı yarın beklerken bugün geldi. geldi evet, bu da demek oluyor ki artık gerçekten başladık. ya ben ben ne bileyim, sanki bir mucize olacak, cmt ye kadar regl olmıcam ve dr a gittiğimde "hande hanım, bu bir mucize ama siz hamilesiniz zaten" diyecek, ben sevinçten ağlayarak kesemi görücem, canım kocam koşarak içeri gelecek o da ağlıcak biraz falan diye düşünüyormuşum. bunu da bugün regl olunca fark ettim. yani ne garip bir kadınım ben, sanki başka bir alemde yaşıyorum. bütün mucizeler benim olsun isterken, hep bir yerlere çakılıp kalıyorum.

evet cumartesi tüp bebek için ilk resmi görüşme ve kontrolümüz var. ben çok gerginim. deli gibi kaçmak istiyorum arkama bakmadan. bir yandan da hemen başlamak ve hemen sonuçlandırmak için can atıyorum. sanıyorum dengesizliğin en uç seviyesindeyim. beynim, kalbim, içim, dışım, saçım, başım tamamen karmakarışığım. içten içe eşime kızgınım ve dün ona patladım. mutlu görünüyordu mutlu diye ona kızdım biliyor musunuz. kendimden çok utanıyorum evet ama ona kızıyorum. herşey bana olacak ve o sadece dışardan beni izleyecek ve bu büyük haksızlık. evet belki size çok yanlış gelecek, belki onu sevmediğimi düşüneceksiniz. hayır, işin aslı öyle değil eşimi çok seviyorum, hem de çok. ama istiyorum ki biraz beni anlasın. korkularımı, endişelerimi ama o aksi gibi beni rahatlatmak amacıyla önümüzdeki süreci sanki çok kolaymış gibi süsleyip püsleyerek önüme getiriyor ve bu beni iyice deli ediyor.

bir de tüm bunların üstüne tek embriyo transferi yasası kesinleştiği için ve ben 35 yaş altında olduğum için tek bir embriyo transfer edilecek bana (inşallah o günlere sağlıkla gelebilelim de ). bu da şansımı düşürüyor ve beni daha da çok geriyor.

şimdi diyeceksiniz ki sen hazır değilsin biraz daha bekle, kendini dinle. öyle de değil işte. 10 yıl da geçse, ben hala korkuyor olacağım. tam anlamıyla hazır hissetmeyeceğim. çünkü benim hastane fobim var. hastaneye gidince küçük çaplı panik ataklar geçiriyorum ve tabi bu şu an içinde bulunduğum durumda bu çok büyük bir dezavantaj =( ayrıca hormon iğnelerinden, yumurta toplama ve transfer işlemlerinden, ohss riskinden, yumurtalarımın gelişememesinden ve en ama en çok da tüm bu emeklerimin boşa gitmesinden kısacası önümdeki sürecin bildiğim ve bilmediğim her anından o kadar çok korkuyorum ki.

Allah bu yolda herkesin yardımcısı olsun diyorum. benim de, evlat isteyen herkesin de, bebek bekleyen annelerin de...

Çocuk istiyorum ama O KADAR ÇOK KORKUYORUM Kı...

Son düzenleyen: Moderatör:
oy oy oyyyy sevgili hanımlar hızınıza yetişmek mümkün değillll, hıznız heyecanlarınız daim olsunn bayıldım valla yazdıklarınızı okudukçaaaa. Şöyle tek tek yanıtlayayım dedim ama ne mümkünnn ben epey bi asmışım dersi yawww. Ama arada atlanmaması gereken çok önemli detaylarrr, sevgili Handecikk büyük adımlar atmış, umarımmmmm herşey çok iyi gider ve ilkinde işlem tama olur, hoş aksini hiç düşünmüyorum bileee malum Sena anneciğin listesi topiciğin suyuuu bu iş tamamdır taamaaammmm.... Bu arada lafı geçmişken kuzum Sena sen nerden buluyorsun bu enerjiyi yafuuuu, hem bebişşşşin hem burasıını nerdedeyse hiç ihmal etmiyorsun bide yeni bloğunnn, ilk yazını okuyabildim ancak bu akşam diğerlerinide okurum ama hızna enerjine maşallahhh şekerrr... Vee aslıcıkk te be hoş geldin memlekete ve kafandaki soru işaretlerinin netleşmiş olmasınada çok sevindimmmm, en kısa zamandas senin güzel müjdelerini bekliyoruzzz...Ve suuur benn başlıkları kaçırdım galibaaa sizdede sevinçli bir tedavi dönemi dört nala ilerlemekte galibaaa ama portakalın dediği gibi söylediklerin nedense banada hamişliğin en başlarını çok hatırlattııııı

mutlaka arada atladığım detaylar kaldııı ama anacım ben bu hıza yoruluyorum yawwwwww

Haa bu arada nur hocamm çok kıskandım ben senin şu sebze dolu yaşamını yawwwww, bende bir iştah bir iştahhh hiç bir ottt kolisi bu iştahı kesemiyorrrrr, akşam ne yersem yiyeyimm sabahhh gözlerim aç aç uyanıyorummm. Söyle kuzum bunun sırrı nedir hoşş bende iştah hep ganiydide böyle gidersek ben 12 kiloyu epey bi aşacalmaz:ğa benziyorum, zira şimdiden 10 kilo almış durumdayımmmmm :kedi:

Hande'cim Korkacaksın tabi ama bu yolda da çok güzel ilerleyeceksin guclubacismile
Ben de hamileyim ve O KADAR ÇOK KORKUYORUM Kİ...
Korkularımız farklı olsa da seni anladığımı düşünüyorum ve bu topik ve biz hepimiz bu yüzden burdayız. Anlatmak, paylaşmak ve rahatlamak için. Korkularımızı az da olsa unutmak için.
olumunekankayizsmile

Pelincim, sen daha da haklısın ne diyebilirim ki... sanırım çocuk istiyorum dedikten sonra hayatının geri kalanında korkular ve endişeler hiç bitmiyor =)

peki sen de benim gibi korkuyor muydun, yoksa ben mi çok abartıyorum. özellikle senam ve senin yardım ve tecrübelerinize çok ihtiyacım var hem de çok. lütfen benden bıkmayın =(

Bıkmak ne demek Hande'cim, senin geçtiğin yollardan geçtik biz ama belki de tek farkı, yani Sena adına konuşamam tabi, ben bir sorunum olduğunu 16 yaşımdan beri biliyorum. Tedavi ile hamile kalabileceğimi biliyordum, belki o yüzden daha hazırlıklıydım. Hoş 1-2 hap kullanıp hemen hamile kalacağımı da sanıyordum. Aşılamaymış, tüp bebekmiş hiç aklıma bile gelmezdi. Ama başından haplar, takip falan işe yaramayınca biz de atıldık bu yollara.
Ben işlemlerden hiç korkmadım. Doktorları ve hastaneleri severim. Tabi bugüne kadar kötü bir durum, bir sağlık problemi yaşamadığım için de olabilir. Şimdi de ilaç sektöründeyim. Tıbbı seviyorum. Doktor olsamıydım diyorum hatta.
Neyse benim korkum hep sonuçtur. Bir sınavı başaramamaktan korktuğum gibi korktum tüp bebek tedavsinin sonucundan. ılkinde başıma da geldi. Dış gebelik geçirdim. Ne negatif, ne pozitif ama beklenmeyen, istenmeyen bir sonuçtu. bu sefer de negatif olacak diye korktum, şimdi bebeğim sağlıklı değilse diye korkuyorum, doğana kadar başka bin türlü şey bulacağım korkacak. Tek bildiğim olacağa faydası yok korkmanın :))
Neyse çok uzattım, sen anladın beni. ılk fırsatta yüzyüze görüşebilmek istiyorum sizinle. Tedavi süreci zorlu. Kocana kızmanı da anlıyorum. Benimki de aynı idi ve hala aynı. O hep mutlu, umutlu ve bu rahatlığı benim de sinirimi bozuyor bazen. Bizim yaşadıklarımızın 1/10'ni bile yaşamıyorlar ve kendilerinde bizi rahatlatmaya çalışıyorlar ama işe yaramıyor. Al karşına konuş kocanla. Arada ona böyle patlayabileceğini bilsin. Yalnız olmadığını da bilsin :)) Birçok evde eminim aynı olaylar yaşanıyordur.

Yukarıda yazdıklarım aklımdan geçiverenler. Fazla toparlayamamış olabilriim Affola )

ahh be handecikkk hayat senin için zaten yeterince zorlu bi de buna sen kendini ekleme, hepimizin anlamlandırmadığı patalamaları oluyor ve bunun için illa çok geçerli bir neden olması gerekmiyor ki senin bi sürü sebebin var. Evet malesef eşlerimiz ne kadar anlayışlı ve uyumlu olsalarda mümkün değil bizimle aynı pencereyi açamıyorlarrr onlar hep bir üzgün varsa buna körükle gimek yerine birinin cıvıldaması lazım mantığını güdüyorlar ve bunuda değiştirebilmek çok zor ve belkide doğrusuda buuu, düşünsene iki panik iki feryad-ı figan aynı kesedeee amanınnn kaçınınnnn. Neyse tüm bunları zaten sende biliyorsunnn....

Bir önceki yazımda dediğim gibi (hoş o esnada bu yazın yoktu henüz) güzel ve meşakatli bir yolculuğa başlamış bulunmaktasınız ve evet sanırım bunu ancak tecrübe eden daha net anlayabilir, emininm Sena ve Pelin her aşamanda seninle olacaklardır ve yine çok eminimki sende onlar gibi kocaman kocaman gülümseyebilecek ve bize burada parti yapma şansı vereceksinnnn. Ama şu hastane fobin konusunda ise galibaaa üzerine giderek kökten çözüceksin gibi görünüyorrrr :lepi:

canım benim sen daha kendin çocuksun kızz ne çocuğuuuu?? şaka bir yana aynı fobi bende de var ve sanırım bu konuda seni iyi anlıyorum. bende çocukluğumdan beri ne zaman hastaneye gidecek olsam henüz binayı gördüğümde bile karnıma ağrılar girer, bıçaklar saplanırdı. böyle olmam pek birşey değiştirmedi korkunun üstüne gitmekte pek faydalı olmadı çünkü hastaneye çok işim düştü. baş ağrısına hastaneye koşan pimpirikli bir aileye sahiptim çünkü ama dediğim gibi bu fobimi aşamamıştım taaaa kii hamile kalana kadar..

evet hamile kalana kadar diyorum ki ilk zamanlar hastaneye gitmek yine bir fobiydi hatta işkenceydi. ama sonra o ilk ultrason kağıdını elime aldığımda, o minicik kalbin atışını ekranda ilk seyrettiğimde hastaneden çıkmak istemedim inan. yavaş yavaş farkettim ki hastaneye gideceğim günleri saymaya başlıyorum. inan o lpg sürecini atlattıktan sonra hastaneler sana lunapark gibi görünecek. bence sırf bu düşünceye odaklanarak bile fobini atlatabilirsin.
boncuk gözlü kızımızı bekliyoruz hadiii..
hihoyyyt

handem ya canım yaaaa Valla kocana üzüldüm hee :)
Şaka bir yana arkadaşlar zaten gerekli şeyleri yazmışlar hepimizde korkular var kız bu ölümlü hayatta korku olmadan yaşanır mı? 1 adımdan sonra ne olacağımız belli mi? Boşuna demiyormular hayat süprizlerle dolu diye..Rabbim hep hayırlı güzel süprizlerle imtihan etsin bizleri :)
Benimde korkularım var hemde delicesine hamile kalınca ölmekten korkan bir insan var mı işte o benim! Belkide çok bencilim ama hamile kalıp acı çekmekten dolayı hamile kalamıyorum. Oysaki bir sorun yok gebe kalabiliyorum ama düşün bu sebeplerden sürekli erteliyorum...Yaa demekki herkeşin kendine göre sorunları vaaaarrr ve insanlar bunları aşmak zorunda sende bu yola baş koydun ve başaracaksın canımmmm :) opuyorumnanaktan

Aslı sende hoş geldin ya unuttum seni kıs arada Özür dilerimmmmm .... :kedi:

hoşgeldin cnmmm
allianz da süre 5 ay diye biliyordum ben onu araştırdın mı ???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…