ocuk istiyorum ama...

ayyy canımsın =) ne güzel iki elim de tutuldu korkmam ki artık ben.

pellyco cum benim korkum aslında hastane ve ilaç fobisine giriyor. ben takıntılıyım bu konularda maalesef. ve tam da içine düşmüş bulunmaktayım. belki beni sakinleştirecek bişiler verir emre beycik yoksa işimiz accık zor =)

inşallah canım benim umarım öyle olur. dualarınızı eksik etmeyin noolur. ben de hepimiz için hayırlısını diliyorum daima =)

handecim bak ne güzel dr la olumlu bir görüsme olmus, vallahi ben ilk günden beri sizden cok ümitliyim (icime öyle doguyor) güzel sonuclarini bekliyoruz bitanem...hem de dört gözle yerimseniben
sen hic korkma canim hem de hicbisiden...biz senin yaninda olamasakta eyvallah dualarimizla senin yaninda oluruz , sen hic merak etme..yerimseniben
bak büyük bir kitle seninle , sen icini ferah tut yeter opuyorumnanaktan

ehh şimdi yazabilirim artıkın :)))))
şimcik benim hiçbir belirtim olmadığını, 1 gün bile bıulantı çekmediğimi, ne kusma ne aşerme heeçç bişi olmadığını söylemedim mi ben ?? tek belirti fossur fossurr akşam saat 6 da bir şeklerlemeye yattığım, sonra da 10 da kütük gibim sızdığımdı bir de mavi damarlı sertleşen ikiz tepeler :)))))

bulantılar 7 de başlıyor genelde bazılarında 6 da falan ama 8-9 a geldin hala yoksa yok demektir o zaman ne kadar şanslı olduğunu fark edeceksin. korkacak heçç bişi yok otur da bir şükret şekerim eğer bunlar olmazsa :)))

hihhohohoytttt

canim ya benimde hastane ve dr fobim vardi,sana söyle söyleyim.hatta kan aldirma fobim vardi eyvahedigeldismile ve ilk kanimi (cocuklugum haric)gecen yil evlenirken aldirmak zorunda kaligim icin aldirdim, düsün yani...ama hamile kaldigimda tüp tüp kan aldirdim (bebesim icin sadece onun icin, herseye degerdi cünkü) simdi ise bu fobim sifirlandi..senin de öyle olacak hic merak etme...

gelriz
Doruk cuk da sadece agu demekle kalmaz üzerine ööle bir salya kusmuk dalar ki ben vazgeçtim bilem diyebilrisin kaydirigubbakcemile3

Senem cim o rahim filmi işini ben hiç çektirmedim inan ..
Ama bende kritik PKO vardı gerek görmediler aslında belki de çektirmek lazım.
Sana kolay gelsin sevimsiz bir işlem diye duydum ama sonunda temiz çıkarsa sen yallah tüpe kardeşim sen de bekleme . bu yeni genelge canına okudu milletin bari ilk seferlerinizde tutmazsa ( ki allahhh korusun ) 2 mbryoluk diğer denemelere çabuk başlayın..

Sana da vericem bir saç bandı arkadaşım :)))

yaww ben Doruk pasanın babay ticker ını yapamıorum bir türlü.
copy paste yapıorum çizelgeyi format yanlıştır dioo.
neden acepp ??
TIFFF ım sen nassı yapıştırdın bakiim ???

Hahahaaa Kazen yardım etti halletik :)))
Artık pasham büyüyor :))
ben de blog günce tutuyorum ama burdan vermek yanlış galiba adını özelden yazarım linki..
öperimm

Ay ellerine, ağzına sağlık Sena'cım, yüreğime su serptin :))) Benim midem normalde de olay kolay bulanmaz, belkim bu bhcg o kadar etkilemiyordur.
Şunu farkettim ki bu kalp atışını duyana kadar geçen süre transferden sonraki 10 günden betermiş eyvahedigeldismile

canım benim. öğle yemeği arası bi bakim dedim ilerleyen sayfalar karşısında şoke oldum. aklinialirimsmile yarın sabah hepsi ile ayrı ayrı ilgileneceğim ama sana kayıtsız kalamadım taze annecik. :teselli:

hamileliğimde 3 ayı geride bıraktım ama toplasam 3 hafta etmez gördüğüm belirtiler. bi kaç gün bulantı bi kaç gün kasık batması biraz uyku hali arada da bunalımlar o kadar. aaa banu alkan göğüslerini es geçmiimm bazı gün oluyor çocuuda unutuyom sonra birden kendime geliyom. elimde ultrason görüntüleri olmasa bende inanamayacağım. anneciiim bu kadar mı üzmez benii.. opuyorumnanaktan evham konusuna gelince aynen bende sen gibiyim. bi de burada topiklerde okuduklarımız sayesinde bazı günler özellikle canım yansın bulantım olsun da iyi olduğuna inanayım gibi saçma düşüncelere bile kapılıyom. bulantı çekenler hallerinden çok muzdarip o yüzden sen yine de dua et bebek sağlıklı oldukça böylesi daha iyi.

neysem ben iş başına dönmeliyim. sabah buralardayım yerimseniben hepiniz öpüldünüz anacım..

bu arada yakında topiğimizin başlığı çocukluyuz ama... diye değişmezse iyidir delikafadulden

Teşekkürler porttakalım sen de rahatlattın bayağı beni. Benim içim içime sığmıyor aslında, ama yaradılış icabı sonuna kadar mutlu olamayan, hem temkinli, başına gelen herşeyin her açısını düşünmeyi kendine kural edilmiş biriyim ben. 35 yaşında, 4 yıllık tedavinin ve öncesinde kocayı bulana kadar geçen tedavisiz 4 seneyi de sayarsan 8 senelik bir çocuk özleminin sonunda hamile kalmayı başarmanın anlatılmaz bir mutluluğu var içimde. Bir yandan da bu mutluluğu kaybetme ihtimalinin kocaman gölgesi tepemde.
Her an şükrediyorum, her an dua ediyorum minik bezelyem sağlıklı olsun diye.

tatlım senoşun dediği gibi benim de 5-6-7. haftalara kadar en ufak belirtim ve bulantım olmamıştı, 8. haftada az bi bulantı kendini gösterdi fakat sadece akşamları yemeklerden sonra birer posta olmak üzere o kadar. 8. hafta da başlayabilir yani ama başlamazsa demek bulanmayacaksın, başlarsa da en az benimki kadar hafif geçecek demektir bu süre. herşey normal, bezelyenin üzerinde milyonlarca hücre bölünerek çoğalıo şimdi ilk minik insan taslağı oluşuo.. bence arkana yaslan ve keyfini çıkar.. :1rolleyes:

Rahim filmi çekildiği ay hamile kalma şansı daha yüksek derler sincabım neden korunuyorsunuz ki? Ben2 kere çektirdim, hiç korunmadım o aylarda. Doktorum tam tersi bol ilişki önermişti :)

pelinim açıkçası her dr. farklı bişey söylüyor bazısı korun diyor bazısı korunma..korunmayan bi arkadşımn şuan 6 yaşında bi kızı var. her zmn sorun olmaya da biliyormuş yani. ama ben bahtsız bedevi en kötüsü gelir başıma! çeken kişiye de sorucam 1-2 dr.a daha sorarım sonra karar veririm artık.

evet biraz gıcık bi işlemmiş ama yeni bir röntgen makinesiyle ağrılı olmuyormuş onu deniycem kısmet bakalım..
tüp bebek yaptırıcak olanlara rahim filmi gerekmiyormuş diye duymuştuk handeyle.belki ondan çekmediler..

saç bandını paylaştıgın için sağol anacımm.. şimdilik tüp bebek konusuna daha var sanırım. tüpe gelene kadar olan aşamaları geçmek istiyorum tek tek.. klomenmiş-aşılamaymış ne varsa.. baktım onlarda da olmuyor o zman bende koşa koşa tüpee.çünkü bizde ne eşimde bi sorun var ne ben de..benim başka bir rahatsızlığım hamiş kalma yüzdemi düşürüyor diye düşünüyoruz.demir depolarım falan boşalmış serum aldım onun için..bakalım önce bi kendimi düzelteyim sonraa bebek :))

Pelincim ben de ayni senin gibiyim inan ki..Cok evhamli, birseyi her acidan (daha cok kötü yanini) aklina getiren, temkinli, (özellikle saglik sözkonusu olunca arastirmaci ve bende senin gibii 35 yasinda biriyim.Esim özellikle evhamim konusunda bana cok kiziyor.ne olsa acip netten arastirma yapiyorum ve sonra da söyle olabilir böyle olabilir diye kendimi yiyorum.neti yasaklayacakmis bana kaydirigubbakcemile3

bu arada benim de ilk gebeligimde hicbir problemim yoktu. Ne bulanti, ne aserme..sadece hazimsizlik ve mantar problemim vardi o kadar.. 9 haftaya kadar bu sekilde gelmistim, sende endislenme, her insanda belirtiler farkli olabiliyor.yerimseniben Arkadaslarimin bazilari da bulantilari olmadan hamileliklerini gecirdiler ve simdi saglikli bebisleri kucaklarinda canim..bünyeden bünyeye degisiyor.umarim bulantin hic olmasin, rahat bir hamilelik gecir yerimseniben

ooh be hele şükür bizim topic e girebildim. sürekli hata mesajıyla karşılaşmak fazlasıyla bıkmıştım.

canım benim sen mutlu olsana, ne güzel bulantın yok, bebişcin karnında, kocacın yanında daha ne olsun =))))

ama hiç kızamıyorum ya da yargılamıyorum seni çünkü senden 10.000 kat daha pimpirikli bir kadınım ben. bak sen sessiz sedasız gittin taktırdın LPG ni geldin. benim tüpe gittiğimi duymayan kalmadı :roflol: çok merak ediyorum devamı nasıl gelicek, ben herşeyden çok ama çok korkuyorum =(

merebe kızlaaar
maşallah hamişlerin sohbetinede doyum olmuyoooooooooo
çok öpüyom sizleriii sağlıcakla kalın
sona tek tek maydonoz olucam hepinize bende kolilemeye devam ediyooooommm

Oh valla arkadaşlar çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız.. Önümüzdeki 7,5 ay boyunca benim pimpiriklerimi daha çok dinleyeceksiniz inşallah ama sayenizde ben de hepsini çok rahat atlatacağım gibi geliyor. kaydirigubbakcemile5

kıslaaaaar ben celdum yineeee

biliorum unutturdum kendimi ama napiim o kadar yogun gecti ki burda olamadigim donem hayatimda hepiciini anlatcem size eger dinler ve merak ederseniz tabi:1rolleyes:

soole bi bakiveeedum topiciimise aman da neler olmus kimler katilmis da aramıza kimler tasinmis, kimler ev degistirmis, kimlerin bebisi kocaman olmus dislenmis, cinsiyetler belli olmus, kimler gebe kalmiiiis:teytey: aman Allakiiimmm neler kacirmisiiiiim

ama artik buralarda oliciim insallah opuyorum simdilik hepinisi yine geliciiimmm beni bekleyin anacimopuyorumnanaktan

Ben de Aslı nerelerde diye aklımdan geçirmiştim bugün ve Aslı geri gelmiş :)))

Hoşgelidn Aslı ve anlat tabi merak ediyoruz neler yaptın, nerelerdesin diye...

günaydınlaarrr, mutluuu sağlıklı günler hanımlaaarrr....

topiği böyle hareketli ve cıvıl cıvıl görmek acayip bi enerci kaynağı valla.. sanırım ilk zamanlarda beni bu topiğe bağlayan da bu enerci ve içinizdeki samimiyetti. hatta bütün sayfaları okuyup konuya vakıf olmaya çalışırken sena anneciğin uğurlu listesine yetişemediğime çok üzülmüş kendi kendimi doruk paşa doğduğu halde o listeye eklemiştim. hamilelerin üzerinde acayip bi manevi güç olduğuna inanıyorum ve burada ki bereketi de buna bağlıyorum inşallah artarak devam eder.... :CüvCüv:

valla hepimizin hayatı o kadar hızlı ilerliyor ki yetişmek mümkün değil anacım. taze hamişler olarak yaza koca göbüşlerimizle dolanıyor olacağız ortalıkta ve inanıyorum hande de bize katılacak..

pelincim ben negatif düşüncenin negatif olayları çektiğine çok inanıyorum ve senin gibi ilk dönemlerde ara sıra aklım olumsuzluklara takılsa da kendimi bi anda silkip kurtarmaya uğraşıyordum. ilk gaz sancısı ve kasık ağrısını hissettiğim anda -benim hesaplamalarıma göre daha yumurtlama günü olmasına rağmen- ben hamile olduğuma öyle inandırmıştım ki kendimi sevgili fasulyem -o kadar olmuştur şimdik :ecrin_bebek: - de aceleci çıktı ve annesine reglden bi hafta önce müjdeyi verdi.. o gündür elimi karnıma koyup anne bebik konuşuyoruz.. duymasa bile hissediyordur ve o sevginin gücüyle bana tutunmaya devam edecek inş.

ayy nerelerden neler anlattım. bugün malum buralarda hava bulutlu ya benim çenemden yağmaya başladı. neyse annecikler ve anne adayları.. bendeniz kaçar..

huzurla kalın inş. opuyorumnanaktan

sena annecik bloğun adresini bende istiyorum ona göre yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…