ocuk istiyorum ama...

Canımmm çok saol kalbindeki verir inşallah Rabbimm

Aman allahım ben işi bu boyutlarıyla hiç şekillendirmemiştim kafamda. Tüp mü tıkalı rahim filmi... Açıkçası bilmediğim sıkıntılar bunlar, ben sadece kan sayılı ve hormanlara bakılır diye düşünmüştüm. Ruhumda gerçek anlamda ilk defa "sen istemiyorum diyosun ama ya gerçekten hiç çocuğun olmazsa!!!" hain repliği çınlamaya başladı. Ama sen ne güzel demişsin:"...hayırlısı değilse olması gereken zamanda olsun." . Ne iyi niyetli ne olumlu bi yaklaşım, teşekkürlerimi bir borç bilirim. Merak etme, mümkün oldukça ve bi gelişme yaşarsam ben hep buralardayım...

İşte tam bu noktada al benden de o kadarlık sevgili arkadaşım, seninde dediğin gibi ikimizde sonunu göremediğimiz bir bilinmezliğin eşiğindeyiz. Bazı kadınlar mesela benim ortanca ablam bu iş için yaratılmışlar. Yani çocuk istemek. Binbir sıkıntıyla büyüttü kızını, çocuk fikrine eşi hazır olmadığı için sonunda boşandılar... vs. ama şimdi imkanı olsa hemen bir çocuk yaparım diyor. Anlamak ne mümkün.

Burada ve çevremde iyi niyetli tanıdıklarım gerçekten isitiyorsan, hazırsanız, hayırlısıysa olsun diyorlar (PS. İki gün önce iş yerinden sevdiğim bir ablam, bana sen çocuk yapma dedi. uvaaaaa). Ama sorunda bu gerçekten istemek nasıl oluyor. Kısacası belkide bunu yaşamadıkça hiçbir zaman bilemiyecek şansızlardanım ben galiba...

Size gerçekten hak veriyorum, bende bazen durup şöyle bi düşünmdüğümde çoğu zaman kendimi dövesim geliyor. Bu topiği açtığımda zaten en büyük çekincem acaba birilerini kırarmıyımdı ve netekimde olmuş gibi. Aslına bakmayın siz ben de tüm dişi yaratıklar gibi programlandığım modda ilerlemekteyim, sadece ruhumda sakladığım çekincelerimi paylaşarak yok etmek istiyorum. Ve iyikide yapmışım, bu müthiş bi rehabilitasyon vazgeçilmezim oldu artık...Tüm pozitif enerjiler umudunuza bir an önce kavuştursun sizi...

Koca bir bilinmezlik içinde bi yerlerde bizi bekleyen minik merhabaya ulaşma yolundaki tüm çırpınanları bir an önce gör yarabbimmm :Saruboceq: Teşekkür ederim iyi dileklerin için, tembihlerini göz ardı etmeyeceğim...

Gerçekten istemek; korunmasız bir sefer ilişkiye girip sonrasında acaba hamile miyim diye korkarak bekledikten sonra, hamile kalmadığını öğrenip sevineceğine üzülmek ve aslında bilinçaltında bunu teeee en küçük hücrene kadar istiyor olduğunu anlamak demektir arkadaşım.
Bence sen bir kere korunmasız ilişkiye gir bakalım, sonrasında acabaaa, keşkelerle 15-20 gün boğuş ve negatif sonucu aldıktan sonra ohhh çekemediğini anlarsan tatlım bil ki ciğerine kadar istiyorsun!
buyrunnnnnnnnn

Amann buarada da yakalandım Selam olumlu insan, naber? Sanki biraz seni sinirlendirmiş gibiyim. Halbuki ben söz dinleyen biri olarak hemen koştum tavsiye ettiğin kitabı aldım, hemde bugün öğlen arkadaşlarımın dalga geçişlerini dinleme pahasına onlarada tavsiye ettim. ilk fırsatta okumaya başlayacağım, şu internet belasından uzaklaşabilsem, işimin olmadığı her aralıkta buraya giriyorum.

Bu arada umarım cevabını aradığım muammanın neticesini öyle öğrenmem, kimse böyle öğrenmesin....

Hahhahahaa olumlu biri olduğum teee orlardan seçilio demek hmmmm şaşırdım.. Valla ben anne olmaya hazır olduğumu bu şekilde öğrendim ama kötü bir tecrübe olmadığını söyleyebilirim. Bu benim ayaklarımın yere basmasını sağladı. Yani yaşı 30 un üzerinde birine şiddetle tavsiyemdir, korunmasız ilişkiye girin ve olacakları bekleyin...
Bu arada namım fikfikçibaşıdır.. Accuk araştırınca ne anlama geldiğini öğrenirsin tatlım hehehehee .

Haaa şöyle bir gerçeklikte var ki; şuan deseler ki hamilesin (opss!) Nasıl korkacağımı ve panik olacağımı, belki de aslında pişman bile olacağımı biliyorum. Belirsizliğin verdiği bir telaş, geleceği önceden kestirememe, iyi ebeveynler olamama, ona iyi bir gelecek verememe bissürü gereksiz ya da gerekli korku ve endişe. Bütün bunları çocuğa karar vermeden önce taşıyordum, hamile kalınca da taşıyacağımı düşünüyorum. yerimseniben Ama yarının bugünden güzel olacağını kim daha önceden kestirebilir kiii??? yerimseniben

ben olaya biraz da şöyle bakıyorum...
eğer bir kadın iyi anne olur muyum olmaz mıyım, gelecek kaygısı, korku ve endişeler taşıyursa bu ancak ve ancak sorumluluk sahibi olmasından kaynaklanan bir durum olabilir. her koşulda başına gelince kendi önceliklerini ona göre düzenleyebilir demektir.. sonra bir anda anne olacağını , testi poziitif çıkınca önce panik, korku sonra rahatlama duygusunu yaşayacaksa bu bence kendi hislerini ve özgürlüğünü hemencecik feda edebilecek kadar ona çabuk bağlanması olabilir ...ben çok katı bir şekilde amaann ne gerek var erken çocuğa , kariyer kariyer, seyahat, gez toz, yüksel sonra yaparım derdim.. allah çok acı öğretti bana ne diyosun sen dedi :kedi: :kedi:herkese böyle olmasın tek dileğim...

Bugün çooookkkk yoğun bir gündü daha yeni bakabiliyorum nete soryy.

Dolayısıyla bu yoğunluğun içinde bebişle ilgili ne bi eylemde bulunabildim ne de düşünebildim. Şimdi pestilim çıkmış bir halde eve gideceğim, yarında arazideyim. Bu yoğunlukda bazen beni ekstra bir yükün altına girmekten korkutuyor doğrusu. Ama seninde söylediğin geleceğe dair taşıdığım duygular sorumluluk sahibi bir ebeveyin adayı yapar mı beni bilemiyeceğim. Daha doğrusu haklısın galiba ben bu açıdan düşünmemiştim. Yine iyi geldin bana, telekkürler. Bu arada dileğine yürekten aminnnnn:Saruboceq:

Hiii dördüncü sayfalar düşmüşümm olamazzz. Bu ilgisizlik üzdü beni yahu...

Ama bu belkide iyi bir şeyin göstergesi benim gibi çekinceleri olan çok da kimsecikler yokmuş. Şimdi kendim söylerim kendim dinlerim gibi hissediyorum kendimi ama olsun ben yine belki hala ilgilenenler vardır diye bildireyim, doktorla görüşebilmek için yarın Magnet Tıp Merkezinden randevu aldım. Daha önce cildiye bölümüne gittiğim ve oldukça memnun kaldığım bir yer. Geçen hafta kendime niye öyle bir işkence çektirdiğimi bende bilemiyorum. Tıp merkezinin internet sitesinde klinikle ilgili tanıtımlarda "gebelik öncesi inceleme" diye ayrı bir bölüm ayırmışlar. Başka hastahanelerede baktım açıkçası bunu ilk kez görüyorum. Bu nedenlede burası çekici geldi bana. Hoş aklımda Gazi Üniversitesinden Dr. Mehmet'e (ikizlerden biri :) ) gitmek vardı ama orada son derece kalabalık bir kuyruğun beni bekliyor olacağı endişesiyle Magnete bi gideceğim bakalım.

Hoş işin komik tarafı geçen hafta aşırı kalabalıktan muayene olamadığım halde sıra numarası aldığım için işlem görmüş sayılıyormuşum ve aynı uzmanlık alanından farklı bir doktora gidebilmek için 10 gün geçmesi gerekiyormuş. Yani sanki tanrım benim bu girişimlerime bi dur demek istiyor ama ben taktım bi kere yarınnn gideceğim (inşalah demeyi ihmal etmiyeyimde ne olur ne olmaz...).

hahahaaaa
yanlış anlama ama sürekli tekrarladığın çekincelere rağmen bu azmin eğlendiriyor beni :)))
ben senin gibi düşünmüyrum, bence tanrı sana kapı araladı ve o kapıyı biraz da olsa kendi isteğinle açman için hazırlıyor seni... bence de git bir görün , allah korusun negatiflikleri bertaraf etmiş olursun kafanda da..sonuçta jinekolojik kontrol sadece çocuk sahibi olmak için değil elbette..

Oh be sonunda sesismi duyan biri varmış. Bu arada ne yani siz bana güldürükçü mü diyorsunuz Halbuki ben sadece kafası karışık zavallı bir kararsızım :bbo: Ama uzaktan birilerini eğlendirebiliyorsa bu halim demek ki toparlanma vakti gelmiştir. Ama benim değişmem ne mümkün bi dört günlüğüne bi yerlere gidelim dedik benim karar verebilmem tam 2 koca günümü aldı. Hoş hala hata mı ettik bayramdaki turamı yazılsaydık diyorum... Yok benden adam olmaz, ben bu kararsızlıkla allah izin verirde bi çocuğum olursa ben ismine karar veremediğim için isimsiz tek çocuk olur sırnaşık şey

Ah be arkadaşım ne de doğru demişsin. Bugün MAgnet Tıp Merkezinden Opr. Dr. Nevriye AYGENÇ e gittim. Son derece sinirli görünümlü ve ağzından kerpetenle laf çıkan, tabirimi mazur görün olumsuzluğu suratından akan bir doktordu. Berbat bir histi onunla geçen muayenem. Öncelikle kilomun korkunç olduğunu derhal 30 kilo vermemi söyledi. Sanki elimi içime sokup çıkartıveriyim der gibi bi hali vardı. Sonra sol yumurtamdaki 4,5 cm lik neidüğü belirsiz kistimi omuzumu dürtmek suretiyle ekrandan gösterdi, sonrada çıktısını ben daha masada yatarken elime tutuşturdu. Ben öylece kalakaldım tabii. Bu nedir diye sorma gafletim kan sonuçların çıksınnn bi hele görlemesiyle cevaplandırıldı. Kısacası kabusdu. Cuma günü kan sonuçlarım alınacak. Ama ben en kısa zamanda başka bir doktora gitmeyi düşünüyorum. Kisitimin ne olduğu belli değil ama ben canımı sıkmaya hiç niyetli değilim.

Kısacası bana kulak verin, diyoloğu sıfır ve nemrut bir doktor istemiyorsanız NEVRİYE AYGENÇ'e gitmeyinnnMuayene sonrası şok olmuş durumda bir yakınıma uğradım doktor kendisi. Şans eseri yanında oldukça iyi ama emekli bir k.d. uzmanı vardı. O uzun uzun bilgi verdi rahatlattı beni, en kısa zamanda bir devlet hastanesine gidip daha sağlıklı ve rahat bir muayene olmayı umuyorum. Lafı çok uzattım soryy.

Scuba cım,
Sen şimdi hemen moralini bozmuyorsun, malesef tıbbi bilgilerine bir şey diyemesek de empati yeteneği sıfır olan doktorlardan da bolcana var etrafta..Ben şahsen k.d uzmanının erkek olmasında ısrar edenlerdenim, daha bir empatik oluyorlar nedense. Bayanlar bir korkunç, hadi hadi nazlanma biz de biliyoruz bunları tarzındalar nedense , veyahut daha da kötü bence şuran kötü buran negatif bilmem nen yanlış diye azar işitmeye para veriyorsun nedense... veyahut bana hep ööleleri denk gelmişti. Kadın doğumcu erkek, çocuk doktoru kadın der dururum bu sebepten...

4,5 cm biraz büyük gibi geldi bana, sen illa ki bir başka doktora daha görün , kilo elbette sıkıntılı bir dezavantaj ama kist de kontrol edilmeli, ilaçlarla tedavi ediliyor çoğunlukla... moral bozmak yok, maceraya devam :CüvCüv:

Doğrusu beynimin bir köşesi bu duruma kanalize olmuş durumda ama cidden bunu sorun haline getirmek de istemiyorum. Allaha çok şükür ki doktorumun sorduğu hiç bir sıkıntı bende yok, tüylenme, ağrı vs. bu da beni umutlandırıyor. Yani seninde dediğin gibi aynenn devammmm, sağolasın ilgin için

Sen iyi bir anne olacaksın, tüm bu çaban bunun en önemli göstergesi, bir de daha önce şımarmayasın diye söylememiştim amaaaaan Allah verdi işte hamileyim yerine, sen şu dakikaya kadar enine boyuna düşünüp, taşındın. Keşke herkes çocuğu bu kadar düşünerek yapsa, böyle düşünerek çocuk sahibi olanların çocukları da kesinlikle düzgün bireyler oluyor. Ben öğretmenim ve böyle bireylere çok ihtiyacımız var, varolan düzeni değiştirecek belki de dünyayı değiştirecek bizim çocuklarımız arkadaşlar. Olaya sadece hamilelik, doğum, anne sevgisi olarak değil bir de bu açıdan bakmak lazım. Eğitimli bireyler çocuk yapsın hem de öyle 1 tane 2 tane değil 3-4 tane. Yoksa gidişatımız cidden çok kötü..
Bu arada anneliğin ateşli savunucusu olan ben şuan da 2 günlük hamileyim tatlım darısı başına, olağanüstü bir duygu..
a.s.

Kesinlikle katılıyorum size....
Ve de tebrikleeeerrrrrrrrrrr , 2 gün daha bulutların üstünde toz pembe sevinçler demek allah sağlıkla sonuna kadar gitmeyi nasip etsin :Saruboceq:

Kesinlikle katılıyorum size....
Ve de tebrikleeeerrrrrrrrrrr , 2 gün daha bulutların üstünde toz pembe sevinçler demek allah sağlıkla sonuna kadar gitmeyi nasip etsin :Saruboceq:

Teşekkür ederim tatlım, gerçekten de harika bir duygu, yaşamak lazımmış cidden. Seninde sıpanı Allah sana bağışlasın tatlım, Babytwin in günlüğünden zaman zaman takip ediyorum sizleri, pc başında çok duygusal anlar yaşadığım oldu yazdıklarınızla. Heyecanla takipçinizim..
Allah mutluluklarımızı en kısa zamanda kucağımıza da almayı nasip etsin.
:Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…