ocuk istiyorum ama...

güncelll, 2. sayfalara düşmemek lazım

serenanes çok merak ettim teorini.. internet sağolsun ben de kendi kendime teşhis koyup doktoruma anlatıyorum :) gülüyoruz

ılk bebegıme esımden habersız hamıle kaldım.korunuyorum dedım korunmuyordum yanı.oda daha ısımız var vaktı degıl dıyordu.hakkaten bızım ıcın zamanı degıldı.hamılelıgım yalnız gectı yurt dısındaydı.sadece 4.5 aylıkken geldı ultrasonda gordu kızını 2 kez.mecbur ıs geregı gerı dondu.rahım agzı yetmezlıgınden 5.5 aylık dusuk yaptım.kocamın sesını hıc oyle duymamıstım bılıyormusun.erkeklere bebek nasıl bırsey bır gostermek lazım yanı.su an 18 haftalık hamıleyım yıne kız bebegımız.rahım agzı dıkıldı tabı.delırıyo dogsada mıncıklasam sıkıstırsam dıye.ve her dok. randevusunda benden once yola cıkıyo

Benım formÜle gelınce... Ben rahım kasılmaları yÜzÜnden geÇen cmst den berı magnesıum ılacını gunde 3 adet alıuyorum, ondan evvel 2 adet alıyordum.. Pzrdan berı ıshal durumdayım Çok afedersınız... Ne yedıysem, ne ıÇtıysem, gÜnde 3 lt su tÜkettım , yaĞlı yemedım, Şekerlı zaten yıyemıyordum .. Kola ıÇtım, kahve lımon ıÇtım, buĞday nıŞastası ıÇtım, lapa pırınÇ yedım yok yok gene yok ..... Tuvalete koltuk koydum o haldeyım yanı....

ılaÇların yan etkılerıne bakmak aklıma bıle gelmedı, taa kı doktorum dıŞkı tahlılın temız geldı mıkrobık bır Şey yok dıyene ve rahım kasılman ne durumda dıye soruncaya kadar..cmst-pzr dan berı ne yaptım dıye dÜŞÜnmeye baŞladım, bılıyorsunuz pzr akŞamı yedıĞım kaŞarlı tostu sorumlu tutuyordum ben ...o tost harıcınde ekstra yaptıĞım tek deĞıŞıklıĞın magnesıum u 3x 1 almak olduĞpunu farkettım.. AÇtım ılacı bır okudum kı yan etkıler bÖlÜmÜnde sıklıkla olmamakla bırlıkte ıshal ve baĞırsak spazmları yazıyor... Doktorumu aradım ben bu magnezyumu kesıyorum dedım, bılıyorum rahım kasılmasına lazım ama bırŞeylerı dÜzeltmeden devam edemıycem..ondan evvel 1 aydır gunde 2x 1 kullanıyordum zaten, bundan dolayı olduĞunu dÜŞÜnmedık ne doktorum ne ben, ama doktorum da dedı kı ŞÖyle dÜŞÜn :

1- 1,5 aydır dıyettesın, hamur ıŞlerı, katı Şeyler yemıyorsun, ÜrÜnlerın hepsı lıght
2- magnezyum gÜnde 3 e Çıktı bır haftadır
3- ıshal yÜzÜnden normal yemek dÜzenıne de devam edemedın
4-testlerın de Şımdılık temız , enfektıf durum olsa ateŞ, kusma , kramp gıbı baŞka belŞırtıler de olurdu onlar yok...
5-en baŞından berı sen hıÇ kabızlık Çekmedın, 31. Haftada bıle hala hergÜn dÜzenlı tuvalete Çıkıyordun zaten...

Sadede gelırsek bana tÜm ılaÇları kesmemı ve 2-3 gÜn bol sıvı alımı, Şekersız ve yaĞsız normal beslenme yapmamı sÖyledı.. Şeker dıyetı lıstesını bır kenara bırak 2-3 gÜnde yÜkselırse yÜkselsın Önemlı deĞıl Önce bunu bır aÇıklıĞa kavuŞturalım dedı...

Yanı doktor hasta el ele , hıpotez gelıŞtırdık, umarım ıŞe yarar , en azından Çare bulunmuŞ olur, Çaresız olunca ınsan sÜreklı telaŞ yapıyor....

EĞer ıŞe yararsa bÖylece sızlerın de aklınızda olsun bu magnezyum sıze de verılecek ılerleyen haftalarda, hazılrıklı olursunuz..

Neden bılmıyorum kızlar beynen rahatladım, sankı buluŞ bana aıt ve kendı derdımı ÇÖzdÜm gıbıme geldı, umarım 2-3 gÜn sonra sÜkut-u hayal yaŞamam

valla çok mantıklı ve bence kesin geçecek ishal. hemen toparlarsın inşallah. magnezyum çok önemli, düşükleri önlemek için ama sen bu aya kadar zaten sürekli kullanmışsın, 1 hafta kullanmasan birşey olmaz yaa

Selams kızlarrr, öncelikle iyi dilekleriniz pozitif enerjiniz için hepinize teşşekkür ederim. Pelly1 sayfayı güncel tutma çaban takdire şayan bayıldım sağolasın. Bu arada aramıza hoşgeldiniz kızlar, huuu size diyom pellyciğim, utkucuğum...

sevgili serenanes terzi kendi söküğünü dikemezmiş ama maşaalh sen yarı tıbbiyeli, farmokolog olup çıkmışsın, aferim kız sana. hadi bakalım az kaldı yüzdün yüzdün kuyruğa beş kala yola devam.

Tıffım bu halinle bile bizimlesinya helal valla. Valla serenanes bu konuların piri olmuş ona kulak vermekte yara var. Hayır korkum şimdi doğuracak bebişini sonra bulbulabilirsen, bana kim öğütler vercek yaaaa. banene ikinci bir emre kadar herkeşler buraya mahkum haberiniz ola klava:

Bize gelince, öncelikle ben tabii bunca sitresinde bastırmasıyla erkenden regl oldum, yani bizim ufaklığa çok üzelerek serik ismini koyamayacağız. Ablişimle ilgili de olumlu gelişmeler var, bütün herkezin olumlu yönlendirmeleriyle dün kendimizi Dr. Ali AYHAN ın yanında bulduk. Pataloji sonuçlarını inceledi ve şimdilik sadece rahim ağzını almakla yetineceğiz gibi görünüyor dedi, oldukça iyi yaklaştı bizi çok rahatlattı. Pzt. işlem yapılacak inşallah sorunsuz kazasız :Saruboceq: Ama işlem sırasında terddütte kalırsa rahim ameliyatı şart olabilir dedi. Yani şimdilik hala bi muallaktayız ama olsun ablamdada bendede dün moraller tavan yaptı. Tabii sonrasında durumları annemlere anlatma aşamasını geçeceğim çünkü fecayatt.. Anlayacağınız bana çok iş düşüyor, sadece yalnız kalabildiğim anlarda kendimi uzun uzun düşünürken yakalıyorum ama sonra hemen kendine gel tokatlarıyla kendimi düzeltiyorum. Bu akşam herkeşleri evimde toplayıp güzel bir yemek vereceğim. Yani kısaca biz çok iyiyğiz ve kurtulacağız bu saçma gerçeklikten. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Dualarım hepizmizle, kızlar sizi seviyorummm

Sevgili sscuba, hoşbuldum ve daha uzun süre buralardayım :)
Moralini yüksek tutmana ve güçlü olabilmene çok sevindim. Ablanın buna gerçekten ihtiyacı var. Pozitif düşünelim hepimiz, olumlu sinyaller gönderelim ki evrene o da bize çoğaltıp aynen geri göndersin. Sen ve ailenin, tanıdıklarınızın yanında bizim de dualarımız ve sağlık dileklerimiz ablan için. a.s.
Kimseye böylesini dilemem ama sen bu hengamede yağmurluksuz devam et, kafan başka şeyle meşgulken bebişin geldiği durumlara çok rastlanıyor. Gelecek ay hamiş diye topik açarsan ben hiç şaşırmam
:enbuyukkk:

İlahii bu durumda güldürdün ya beni ilahi.. Hoş doğru diyorsun bu sıralar bendende bi bebek haberi bizimkileri epey bi oyalardı belkim. Ya da durdun durdun bu zamanı mı buldun demesinler...

Şiiith aramızda kalsın ben hesapladım 30 u herşey güzel olacak gecesiymiş, ınınınınnnn -tatlicadiarzu-

30 u gecesi telefonu fişten çek, televizyonu boz, komşulara da tatile gidiyoruz de :lepi:
bence hiç nerden çıktı demezler , böyle bir zamanda gelen bu habere 4 elle sarılırlar bilakis.. ablan için umut ışığına çok sevindim, aile de alışacak ve atlatacaktır inşallah herşey yolunda gitsin diye dua edelim :Saruboceq:

ben de öyle umuyorum vallahi, zira biraz evvel 2 test sonucum da geldi gayet temizler, pzt ye kadar toparlanmayı bekliycem şimdi..

Amanınnn nasılll yoruldum anlatamam. İşten çıktım koştur koştur eve, güzelcene yaptım yemeciklerimi, afiyetle yedik içtik. Çok güzel bi geceydi, hep güldük, bi yandan da yarın annemim yaşgünü bu arada onuda çıkartmış olduk. Şimdi mutfağı topladım ve yeni oturabildim, yoruldum ama deydi doğrusu. mirmirmirmir

Serenanes şekercim iyi haberlerin geceme ayrı bir mutluluk kattı, hadi bakalım hayırlısı, maşallahhhh...

saol cnmcım ,
kızlar benim formül tuttu galiba, yok yok galiba değil tuttu bence zemuszemus
dün 1 kez bugün de şimdilik 1 kez tuvaleti şereflendirmek suretiyle kendimi daha iyi hissettiğimi söylemeyi bir borç bilirim, hihooyyytttttthihoyyyt

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3:lepi::lepi::lepi: heyoooo çok sevindim

Hımmm sen bu işi hallettin kurtuldun şekerim maşallahhhhh....zemuszemus

Selam hanımlar, ben fena grip olmuş durumdayım, kafam kazan gibi öksürüğün bini bin para bide malum senağlama Yani durumlar fenaa. Sizler ne alemdesiniz şekerler, serenanes dosdoğru düzelme yolunda sapmalar yoktur umarım, tıffımm yatak isitrahatine aynen devam mı? pelly gözlerim yollarda kaldı şekerim baka sayfamız gerilere düşmüş nerlerdesinn???

öğlene kadar çok bakındım size, kimse yoktu. sonra bende çıktım valla. yeni geldim eve.

geçmiş olsun sscuba, dikkat et kendine.
benim 5 gün kaldı, parmaklarımı çaprazladım, kırmızlar gelmesin diye dua ediyorum işte.. psikopata bağladım laelaelaelaelae belirtikolik oldum

sscuba hasta, serananes daha iyice ama o da dinleniyor herhalde, TIFF'den haber yok, umarım iyidir, bebişi onunladır...
ben hep burdayım, beklerim efem :))))

günaydın hanımlar,

TIFF ı ben de merak ediyorum inşallah ayaklarını uzatmış dinleniyor ve de b ilgisayara vakit ayıramıyor durumdadır ...Scuba cım geçmiş olsun, geldi Ekim başladı gene grip sezonu malesef....
Pelly gözümüz arkada değil sen maşallah sayfayı iyi idare ediyorsun :))))

Ben iyiyim kızlar, hallettim bu ishal işini, bugün itibari ile diyet beslenmeme geri döndüm, doktoruma mail attım ilaçların yeni doz ayarlaması ne olacak diye, 3-4 gündür hiç ilaç içmiyorum zira..(Dün de gittim bir tabak mantı yedim valalhi, üstüne de milka çukulata PP ) eğer şekerim yükselmişse ki kesin yükselmiştir suçu ishale atıcam valaaaa hep muz patates ekmek makarna yedim ishal yüzünden ondan oldu diycem zemuszemus

günaydın canlarrrrrr!! zemuszemus

bugün doktorculuk oynama günü!:sinifsinif:

12:20 de randevum var. prof amcadan da hiççç memnun kalmadım eve çok yakın bi klinik var accık burdan araştırdım ordan bir doktor buldum, ona gidicem eğer hala bir gebelik varsa. CADIARZU

kanama duralı ve ben ayağa kalkalı 2 gün oluyor. hamile kaldığımdan beri hiç çay içmemiştim sat anasını dedim, düşük tehlikesinin ertesi günü anneme koy bana da bi bardak dedim! hüpür hüpür içtim ohhh vallaaa!! bacaksız daha gelmeden esir aldı beni şuncacık şey. bundan sonra hiçbir kuvvet çay içme hakkımı elimden alamaz!! :dilcikar:

öhömmmmm nerde kaldıydık? geçen gün kendimi elimdeki tuvalet kağıdını didiklerken bulunca titredim ve kendime geldim. efenim bu iki gün bana arınma süreci gibi geldi, hayatın felsefesini yaptım, özüne indim, daldım, çıktım derken efenim kadercilik de karar kıldım. ya herru yaa merru dedim, akışına bıraktım, koyverdim yani anlıcanız..

eğer bu bebik yoksa bundan sonra sanat hayatına soyuncam, yok eğer anasına çekip de inatçı çıktıysa ve hala içimdeyse bu sefer karnı burnunda sanat hayatına soyuncem galii çıkarı yok!

ben resim öğretmeniyim ve sanatçı bir babanın kızıyım. maarifte geçen onca yıldan sonra
(9 yıl) ki bana hiçbirşey katmadığını ve kimseye bişey katamadığını düşündüğüm kayıp geçen 9 yıl sonunda bişey yapmalıııııııııııı!! :lepi: diye kendime gelir buldum o tuvalet kağıdını didiklerken.. sanırım cidden bişey yapmalııı!!! bir atölye bulduk bugün onu tutuyorum ve en kısa zamanda yola ya ufaklıkla 3 kişi, ya da baba-kız 2 kişi tam gaz devam ediyorum!
umut ve heyecan doluyum! bunları sizlerle paylaşmak çok güzel..:icecream:
dönünce gelişmeleri bildiririm anacımmmmmm..

ahhh canım çok sevindim iyi olmana
ayrıca motive olmana daha çok sevindim
ayrıcana aktif moda geçmene bilakis sevindim
heee bir de çalışan kız + baba ile ortaklık keyifli bir durum
yolun açık olsun, şansın bol olsun..
bebişe haksızlık yok lütfene toparlar o kendini sen yanzlı sağda solda çok koşturma bari bu heyecanla tam gaz :lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…