ocuk istiyorum ama...

pelincim, suurcum, nurfezacım çok tişikkur ediyorum.
tubaa e hadi o zaman ne bekliyonuz anacım.. bak biz yola çıktık bakalım ay sonunu bekliyoruz helecanla.

Merhaba herkese Aslıcım çalışmalarında başarılar dilerim :)
Hee evet sizleri heyecanlandırdım haklısınız ama haftasonu markete gittik eksikler vardı birde ne göreyim eşim tam 4 kutu afedersiniz yağmurluk almışşşş bilmiyorumkismile
hem utandım hem sıkıldım ben söylene söylene geldim neymiş efendim eczanede pahalıymış hazır gelmişken alalım ya şimdi bi dediği bir dediğini tutmuyor.. sonra dedim hani yapcektik boşşverr deyip duruyor....
Zaten morelim bozuk çok samimi arkadaşımın ablamın bebeği olmuyor en son gittiği muayenede kötü şeyler söylemişler yıkılmış halde bu konulardan bahsetmiyorum bile ona neyse haftaya ben iyi bir doktora gitmeye karar verdim bakalım.
Bir yerlerden başlamalı diye düşünüyorum
Birde Rabbim kimseyi çocukla sınamasın...Geçende başımdan bir olay geçti abimler bize geldiler akşam oturmasına abimin bir 7 yaş ikiciside 1.5 yaşında oğulları var o sıra bahsettiğim hülya ablada bizdeydiler. neyse konusu açıldı...ben konuşturmadım kapattım ki Abim doktor yenge hatunda hemşire sağlıkçılar anlayacağınız.
Eşim ufaklığı seviyor hoppidi hoppidi yapıyor abim demez mi maşallah deyin!!!! Anaaa biz dumura uğradık ee bende lafı soktum tabii... Sonuçta eşim bozuldu ve bende dedimö artık sevme ben onlar için değil ki çocuk olduğu için seviyorum diyerek hepsini madara etti.. Abim yanlış anladınız bilmem ne AAAAA birde baktım ki onlar gidince ağluıyorum sinirden ve bu konuda sıkıntı yaşayanları işte ozaman tam anlamıyla anladım....:eek:lmaz:

Ben anlamadım tam feyza'cım, çocuk severken "maşallah" mı denirmiş???? Niye ki?

günaydın ciciler.

valla nurfezacım ben severken, bahsederken falan hep maşallah derim ama o dil alışkanlığı söyledim de nazar değmeyecek, ya da söylemedim nazar değecek diye bişi yok tabi :) takılma bence abin öylesine demiştir sizin de alıngan zamanınıza gelmiştir art niyet olduğuna inanmıyorum 2 tarafta da.

herkesler iyidir umarım, benim iş yerinde 2. yalnız haftam, çalıştığım arkadaş bu hafta gelecekti izinden ama beli tutulmuş oldukça yoğun geçiyor ama şikayetim yok, kafam dağılıyor, iyi geliyor.

kocaman öptüm hepiciğiniziiii :)

belkide valla bana öle gelmiştir hoş abimde çok üzüldü ama öyle patavatsızlıkları oluyor işteeee
yani bana diyebilir ama eşime söylememesi gerekirdi... bana eş tarafımdan böyle şey deseler değil sevmek bir daha eve adımımı atmam yaneeee...:)

Merhaba herkese Aslıcım çalışmalarında başarılar dilerim :)
Hee evet sizleri heyecanlandırdım haklısınız ama haftasonu markete gittik eksikler vardı birde ne göreyim eşim tam 4 kutu afedersiniz yağmurluk almışşşş bilmiyorumkismile
hem utandım hem sıkıldım ben söylene söylene geldim neymiş efendim eczanede pahalıymış hazır gelmişken alalım ya şimdi bi dediği bir dediğini tutmuyor.. sonra dedim hani yapcektik boşşverr deyip duruyor....
Zaten morelim bozuk çok samimi arkadaşımın ablamın bebeği olmuyor en son gittiği muayenede kötü şeyler söylemişler yıkılmış halde bu konulardan bahsetmiyorum bile ona neyse haftaya ben iyi bir doktora gitmeye karar verdim bakalım.
Bir yerlerden başlamalı diye düşünüyorum
Birde Rabbim kimseyi çocukla sınamasın...Geçende başımdan bir olay geçti abimler bize geldiler akşam oturmasına abimin bir 7 yaş ikiciside 1.5 yaşında oğulları var o sıra bahsettiğim hülya ablada bizdeydiler. neyse konusu açıldı...ben konuşturmadım kapattım ki Abim doktor yenge hatunda hemşire sağlıkçılar anlayacağınız.
Eşim ufaklığı seviyor hoppidi hoppidi yapıyor abim demez mi maşallah deyin!!!! Anaaa biz dumura uğradık ee bende lafı soktum tabii... Sonuçta eşim bozuldu ve bende dedimö artık sevme ben onlar için değil ki çocuk olduğu için seviyorum diyerek hepsini madara etti.. Abim yanlış anladınız bilmem ne AAAAA birde baktım ki onlar gidince ağluıyorum sinirden ve bu konuda sıkıntı yaşayanları işte ozaman tam anlamıyla anladım....:eek:lmaz:

herkese merhabaaa. dün yazmıştım silinmiş hepsi yaa:KK43: ah canım napcaz bu kocaları bilmem sanki biz tek başımıza yapacağız bebekleri off off. bende geçen doktora gittim bir haftadır kahverengi lekelenme vardı bende aa belki bebektir diye ümit ediyodum ama malesef değilmiş rahim ağzında küçük bir yara olmuş ilaç verdi geççek inşallah. neyse hazır gitmişken bende eşşimin tahlil sonuçlarını da götürdüm bu durumda ancak tüp bebek olur dedi (sperm sayımız düşük) anca sayı 10 milyona çıkarsa aşılaama yapabilirmişler. gelince eşime söyledim durumu ama hiç umursamadı yaa hatta ne meraklısın tüp bebek falan ddedi dur bakalım daha dedi. o kadar üzüldüm ki anlatamam ağustos başında tekrar tahlil yaptırması lazım yaptırcakmı bilmiyorumm :KK43: bu yolda tek başına olmak zor gerçekten. inşallah senin eşin daha çabuk konsantre olurda hemen çalışmalara başlarsınız.

herkese iyidir umarımmm yine gelirim sonra hoşçakalın:eek:

offf offf!!!! d.kontrol hapını bıraktık... bi tatile gidelim de gelelim dedik- gittik geldik. hadi bide doktor kontrolü... problem yok. eee eşim "daha erken" demeye başladı... 1 ,2 ay bekleyelim de demiyor. bir sene sonra diyor... nasıl kandırcam ben bu adamı... offf offf!!!!:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

offf offf!!!! d.kontrol hapını bıraktık... bi tatile gidelim de gelelim dedik- gittik geldik. hadi bide doktor kontrolü... problem yok. eee eşim "daha erken" demeye başladı... 1 ,2 ay bekleyelim de demiyor. bir sene sonra diyor... nasıl kandırcam ben bu adamı... offf offf!!!!:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

kaç aylık evlisiniz

selam kislaaar, nabersiniz?
burasi çok çok çok sicak gerçekten.Allah'tan klimalar var da sicagi çok hissetmiyoruz.Allah disarida çalisanlarin yardimcisi olsun..tatilime de az kaldi, geri sayim basladi..:KK66:)

mellekcim gecen gün yazdiklarini okumustum ve bende bisiler yazistim, hatta baska bir arkadas daha vardi birseyler yazan...ama hepsi silinmis...evet bahsettigin durum bayan tarafindan bakilinca cok üzücü...belki esin de üzülüyordur, belli etmiyordur ve tepkisini bu sekilde gösteriyordur...neyse sen tedavini ol ve yumusak yumusak esini ikna etmeye calis.benim esim de is degisikligi yapmak istiyordu ve o sürede "simdilik cocuk yapmayalim" dedi,kestirip atti,ben de bir bebek kaybettim ve bunun eksikligini yasiyorken bana bu cok agir geldi acikcasi. sonra burdaki arkadaslarimin destegiyle gidip esimle konustum, her istedigimizde hemencecik bebek olmayacagini, cok genc olmadigimizi vs...neyse bir sekilde ikna oldu..ikimizde de herhangi bir saglik problemi olamamasina ragmen, 3 ay oldu tik yok....ben istedikce de olmuyor mu ne! iste böyle güzelim...biz kadinlarin derdi hic bitmez...

:) 24 ay olmasına 11 gün var:) 2 yıl oldu yani... ama biz liseden beri beraberiz bu da 11 yıl yapıyor...

valla bizim evde çocuk fikrinden korkan, erteledikçe erteleyen hep bendim o yüzden eşlerinizin bu tavrına bir yorum yapmam gerekirse, hayatımızın çok sıkıcılaşacağı, yani herşeyin bebek odaklı olacağı ve kendi kendimize ne bir tatil, tatili geçin bir sinema keyfi bile yapamayacağımızı düşünürdüm. isteksizliğin altında sıkıya gelememe korkusu yatıyor olması pek mümkün.

sonra bir gün biyolojik saatim çocuuuuk diye çalmaya başladı. erkeklerde durum böyle midir, babaaaa diye çalan bir saatleri var mıdır bilmiyorum :) melekcim özellikle senin için konuşuyorum eşinin problemi ertelenebilecek bir durum değil. neden dersen sayının yükselmesi küçük bir yüzdeyken, gitgide düşmesi çok daha büyük bir olasılık. en azından niyeti yoksa biraz sperm dondurun, doktorumuz bizden bunu istemişti. tedaviye başlamadan sperm dondurduk, çünkü Allah korusun sıfırlanma şansı bile var. anlıyorum onu, çok ezik, suçlu hissediyor kendini biliyorum. bunu göstermemek için umursamayan bir havaya bürünüyor ama böyle olmaz. sen al karşına güzelce konuş, sonra tamam hazırım dediğinde spermleri iyice kalitesizleşmiş ya da azalmış olabilir. herhangi bir önlem alınmadan alınacak risk değil bu. güzelce araştır, sonra konuş, ben kısa sürede tedaviye başlayacağınıza inanıyorum.

ben istiyorum amaaaaaaaaaa kocam................annesini dogumdA kaybettiği için bu durumdan dolayı hep kendisini sorumlu tutuyor......ve buyüzden eger hamile kalırsam diye cok korkuyor cünkü dogumda beni kaybetmekten cok korkuyor......bu sorun yüzünden hamilelik benim için bir hayal olsa gerekkkkkkkkkkkkkkkk.......ahhhhhhhhh ahhhh

ben istiyorum amaaaaaaaaaa kocam................annesini dogumdA kaybettiği için bu durumdan dolayı hep kendisini sorumlu tutuyor......ve buyüzden eger hamile kalırsam diye cok korkuyor cünkü dogumda beni kaybetmekten cok korkuyor......bu sorun yüzünden hamilelik benim için bir hayal olsa gerekkkkkkkkkkkkkkkk.......ahhhhhhhhh ahhhh

Eşin için zor olsa gerek doğrudur korkabilir ama sen çok istiyorsan onunda bir şekilde bu korkuyu yenmesi gerekir...
Dilerim en kısa sürede sağlıklı kararlar alıp bebiş sahibi olabilirsiniz.:ecrin_bebek:

gerçekten kötü bir durum çok üzüldüm ama eşini de anlamaya çalış derim..Gerçekten ağır bişey..Kendine nefsine düşün anlamaya çalış..İnş. eşin ilerde bu korkusunu yenebilir..

valla bizim evde çocuk fikrinden korkan, erteledikçe erteleyen hep bendim o yüzden eşlerinizin bu tavrına bir yorum yapmam gerekirse, hayatımızın çok sıkıcılaşacağı, yani herşeyin bebek odaklı olacağı ve kendi kendimize ne bir tatil, tatili geçin bir sinema keyfi bile yapamayacağımızı düşünürdüm. isteksizliğin altında sıkıya gelememe korkusu yatıyor olması pek mümkün.

sonra bir gün biyolojik saatim çocuuuuk diye çalmaya başladı. erkeklerde durum böyle midir, babaaaa diye çalan bir saatleri var mıdır bilmiyorum :) melekcim özellikle senin için konuşuyorum eşinin problemi ertelenebilecek bir durum değil. neden dersen sayının yükselmesi küçük bir yüzdeyken, gitgide düşmesi çok daha büyük bir olasılık. en azından niyeti yoksa biraz sperm dondurun, doktorumuz bizden bunu istemişti. tedaviye başlamadan sperm dondurduk, çünkü Allah korusun sıfırlanma şansı bile var. anlıyorum onu, çok ezik, suçlu hissediyor kendini biliyorum. bunu göstermemek için umursamayan bir havaya bürünüyor ama böyle olmaz. sen al karşına güzelce konuş, sonra tamam hazırım dediğinde spermleri iyice kalitesizleşmiş ya da azalmış olabilir. herhangi bir önlem alınmadan alınacak risk değil bu. güzelce araştır, sonra konuş, ben kısa sürede tedaviye başlayacağınıza inanıyorum.

merhaba hande cim. evet aynen senin dediğin gibi çok umursamaz br tavrı var. bizde izindeyiz ama eşim doktora yapıyor ve cuma günü yeterlilik sınavı var şimdi ona hazırlanıyor o yüzden tatile bile gidemedikbende evde geçiriyorum. o şimdi doktora sınavıyla ilgilenirken bir de bu konuyla canını sıkmayayım diyorum benim hep aklımda o konu ama onda başka biraz daha sabredicem. haftaya 3 gün daha izin aldım o zaman sanırım bir yerlere gidebilicez o da sınav stresinden uzaklaşmış olacak inşallah o zaman konuşabilirim onunla benm için dua edin. br de bu sayının düşmesinde stres çok büyük etken gibi geliyor çünkü eşim 100 kg ve herşey yer kaç gündür araştırıyorum sayı arttıran yiyecekleri ama eşim zaten bunları seve seve yer :) bu doktora işi baya yordu onu hiç boş vakti kalmıyor :KK43:

ben edirne ye 2 saat uzaklıkta bir ilçede yaşıyorum orada özel bir hastane de ancak aşılama yapılıyormuş. tüp bebek için yumurta toplama işlemleri ne kadar orası yapıp transfr için ist a gitmek gerekiyormuş. benim işim çok zor yani iş yerinde benim işimi yapacak kimse yok nasıl olcak bilmiyorum. en azından braz yükselse de aşılama yapabilsem o biraz daha kolay oluyormuş sanırım ,(gerçi o da ilk seferde başarıyla sonuöçlanan çok sınırlı ama :KK43: ) kafam gerçekten çok karışık ne yapacağımı bilemiyorum off en zoruda millet sorup durmuyormu sizdaha çocuk düşünmüyormusunuz diye , ya size ne demek geliyor içimden ne kadar zormuş bunu anlatmak. allah hepimize kolaylık versin.
sinem cim senin topik ne gibi oldu biliyormusun "çocuk istiyorum ama eşim istemiyor" :) yalnız değilmişim bu konuda onu anladım. kızlar iyisinizdir inşallah öpüyorum hepinizi sevgilerleeee:eek:

ahh!!! "ama ben baba olmaya hazır değilim" diyor... bende : alsanaalsanasmile9 ay karnımda kalacak, doğana kadar hazır olursun, dedim. cevap yok...

X