ocuk istiyorum ama...

Selamm hanımlarrrr...

Ne olmuş ne bitmiş hiç okumadannn sizleri daha fazla merakta bırakmadannn olan biteni özetliyeyimm diyorumm.

Haberler bir iyi bir kötüüü. En iyisi ve en önemlisi Didoşş zor da olsa dünyaya geldiii, kötüsü malesefff tam olarak açıklanamayan bir nedenleee bitmeyen bir kusması olduğundan şu an yanımda değil kuvözde. Şimdilik pek keyfim yerinde değilll o yüzden detaylara sonra girerim diyorum ve özetliyorummm:

Efenim şöyleki, biliyorsunuz normal sancım gelmedi bi türlü ve çarşamba sabahıı kliniğe yatış yaptıkk ve suni sancı almaya başladımm, akşama kadar 1,40 dakikada bire inen sancıları çektik ama yeterli gelmedi ve ertesi gün bir kere daha denemeye karar verildi ve 1 temmuz sabahı 5.30 da ikinci deneme başladııı, klinikteki tek ohhh sancım var diyen hasta olarak sancıları bekledikkk. Açılmam 4 cm kadar oldu ve epidurali almaya ameliyathanyee güle güle gittim ve takıldıııı beklemeye devammm. Ama bi türlü rahimde istenilen kıvama ulaşılamayınca doktorumm bebek belki sıkıştı ilerliyemiyorrr hadi ameliyata alalım seni dediii ve spinal anestezi yapılaarak sezeryan başladı, detaylar sonraaa, çok kısa sürede yani ben daha hazırlanıyorlar sanıyorken meğersemmm çoktan başlanmışş ve kızımın çığlıkları tüm ameliyathaneyii kaplamışşşş. 3.950 gram 52 cm lik benim minik kuzummmu doktorumun ilk yorumuyla zaten normal doğurmammm neredeyse çok zormuşşşş. 3.400 beklerkennn toroman kızımm anasına çekerekkk artıkk biizim dünyamıza adım atmıştııı. Hemşiremiz pürü pak edip giydirip kuzumu yanıma getirdiii ve dünyalarrrr beniim olduuuu, çok tatlıydı kuzumm çookkk. SOnra bebek doktoruna gösterilmek ve ilk muayenesi yapılmak üzereee ayrıldık kuzumla ve sıraaa kaaportanın toplanması aşamasına geçildi....

Odaya döndüğümdeee hala alt tarafım tamamen uyuşuktu ama olsun ben çok iyiyidimm ve bebişim beşiğindeydiiii. Biraz kendime gelinceee hemen emzirmek üzere tekrar yanyana gelebildikk, inanılmaz emme refleksiyle cancanaydıkk emmeye çok çapaladı kuzumm ama tabi çabuk yorulduu. Sonra bakrılarr olmoorr mama v erelim Didem küçük bir bebek değil aç kalması kan şekerini düşürür dedilerrr ve mama verildii çok az emdii amaemdikten yarım saat sonraaa sanki bişey yemiş gibiii kusmaya başladı ve şapşalım bir anda kusmuğuna tıkanarak morardııı ama hemenn oksijen verilerek düzeldii ve neredeyse tüm gece sabah beşe kadar böyle geçtii. 10cc mama alıpp bir saaat içinde kusma nöbetii. Gece üç defaa çocuk doktoru evinden çağrıldıı ve doktorumuz artık daha fazla beklemeden hastaneye götürelim dedi ve kuzum daha bi günlük bile değilken kuvözle ambulansa bindirilippp götürüldüüü. Bense hala kıpırdayamayann aciz bir kadınn olarak odada boş beşikleeee kalakaldımmm. Düşüncemmm bir iki tetkik yapılır getirilirrrkennn hala ve hala durumu stabil olduğndan Samsun Doğum evindee bebişimm. Ben ancak bugün öğlen çıkabildimm ve koştur koştur hastaneye gittimmm, beş dakikaa bebişimi kuvözden görmeme izin verdilerr ama daha çıkartmayı mümkün görmüyorlarr, çünkü kusması hala devamm. Kuzumun eline kat eder bağlamışlarr elinden serum vemişlerrrr, altında bir bezle çırılçıplakk yatmaktaaa. Ama o kadar tatlı bir kızkii anlatmam mümkün değill bi de malum toromannn neredeyse kuvözden taşacakk hiç kuvözlük bir bebek gibi değill.Neyse sonraa normal ziyaret saatindede babsıyla içeri girebildikk ve bir beş dakikaa daha kuzumu gördümm, gözlerimle sevdimmm, dua ettimm, dua ettim duaa etttimmmmm.

Şimdi evdeyimm ve sadece moralimi düzgün tutmaya odaklanmaya çalışyorumm ama çok zorrr kızlarrr çok zorrr. Hele bi de nedeninin bilinememesiii, tek açıklama yuttuğu amniyon sıvılarını temzilemesi tammalanıncaaa ve süte adaptasyon başlayıncaaa normale dönülecekmişş, çok görülen bir durummuşşş... ama benim çevremde hiç olmadığından bilemedik bi türlüüü.

Yani kızlarrrr buralardayımm, dualarınıza muhtacımm, kuzummm evine gelsinnn düzelsinnnnn. Bu kadar sağlıklı görünümlü bir bebekk nasıl olurda olurrrr bilemişyorummm nazar değdi galibaaa. Tüm ameliyat ekibi daha en çirkin kanlı haliyle bayıldılarrr, ebesi hemşiresii doktoruuu yedi resmen kızımııı, doktorummm espri üzerine espiri kız yoksa bu erkek mi bu ne boy kilooo, sen bunu basketçi yapp, iyiki normal doğurmamışsın yoksa parçalanırdınn demelerrr...

gelişmelerdeen haberdar etmeyi çok isterimm umarım bi gelişme olur ve normal düzene girer girmezzz detaylı hikayemle döneceğimmm

tatlım topiğin dinozorlarından biri olarak ilk önce ben tebrik edeyim seni. allah analı babalı büyütsün, hayırlı ve sağlıklı bir evlat olsun inşallah. ben biliodum zaten şirine bişey çıkaracağını, fotoğrafını ilk gördüğüm gün demiştim biliyorsun.

didemciğimize acil şifalar diliyorum inşallah en kısa zamanda yetişir anneciğinin sıcak kollarına. sadece kendi sığ bilgime dayanarak naçizane yorumum bebekler dünyaya geldikten sonra ilk 48 saat içinde açlık hissetmezlermiş. vücutlarını saran verniks caseosa tabakası onları hem ısıtır hem de tok tutarmış. zaten ilk gelen süt yani kolostrum kesinlikle besleyici karın doyurucu bir süt değildir, bebeğin ilk aşısıdır ve mikroplardan oluşur. yani bebeğinin aç olması benim neşınıl cografik belgesellerinden öğrendiğim kadarıyla imkansız. doğar doğmaz mamaya dayatılması belki henüz oluşmamış sindirim sisteminde sorun yaratmış olabilir canımcım. sen sürekli emzirmeye git bebişini. inşallah bir an evvel didemcik senin enfes sütünün tadına varabilir canımcım. çok geçmiş olsun tekrar. güzel haberlerini bekliyoruz..
:hooray::hooray::ecrin_bebek:

:sinifsinif:

uuffff amaa....

gecenin bi körü bi heyecan girdim topicee ama sinemcimin anlattıkları karşısında üzüldüm.. çok şükür ki doğum uzun olsada sağlıklı geçmiş.. şimdi dualarımız didem kuzu ile.. Allahım bi an önce onu sana sağlıkla kavuştursun sinemcim.. güzel haberlerini bekliyoruz.. sende üzülme ve kendini yıpratma ne olur.. didemin eve geldiğinde enerci dolu bi anneye ihtiyacı olacak.. ee maşallah yaniii neredeyse 4 kiloluk bi kuzuyla baş etmen kolay olmayacak olumunekankayizsmile

canımmm,hadi gözün aydın kavuşmuşsun yavruya.didoş hastanedeymiş ama en kısa zamanda gelir inşallah yuvasına. Sen kendin söylüyosun çok sık rastlanan bi durummuş diye,hiiiiiç moralini bozma. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin canım,çoook öptüm ikinizide,dualarım sizinle

Çok çok tebrik ediyorum Sinem, kuzucuğuna kavuşmuşsun

Umarım en kısa zamanda herşey yoluna girer, aksilikler düzelir.

Sağlıkla, mutlululukla, Allah analı babalı büyütsün :)

sinocum gözün aydin, tebrik ederim canim...dilosa kavusmusun.
Allah anali babali büyütsün..
dilos da en kisa sürede sagligina,annesine ve babasina kavussun insallah:Saruboceq:
bu arada masallah 4 kiloya yakin bir bebis, nasil besledin, nasil beslendin be sinooobilmiyorumkismile
güzel haberlerini bekliyoruz en kisa sürede, dualarimiz seninle cnm..yerimseniben

kuzum didoşum gelmiş hoşgelmiş. yorgundur şimdi tabi, doğurmak gibi doğmak da kolay olmasa gerek. bir de üstüne mide bulantısı var küçüğümün ve kusuyor. bu beni üzdü ama sinemcim yazmış sık rastlanan bir durum diye. o biraz içimi rahatlattı doğrusu. en kısa zamanda güzel haberlerinizi bekliyoruz sinemcim, bugün eve çıkmış olabileceğinizi düşünüyorum, inşallah öyledir. aramıza hoşgeldin DıDOOOOŞŞŞ =)

Zaten nur gereken tüm açıklamayı yapmış Sinem aplam didemde hemencecik kollarında olucak inşallah..... :)))) Maşşallah kuzuyaaaa

yepyeni bir hayat daha gelmiş dünyaya.. sinemcim çoook tebrik ediyorum kavuşmuşsun didoşuna. çok geçmiş olsun ama önemli bir durum olduğunu zannetmiyorum nazar değmiştir tosuncuk kuzuna. umarım bugün kavuşursunuz birbirinize.

vee biz de artık gerçekten karar vermiş bulunuyoruz kızlar bu ay itibariyle yağmurluklar çıkıyor, bakalım...

günaydınnn, amanınnn didem cim gelmiş hoşgelmiş :) sinemcim çok geçmiş olsunn. allah analı babalı büyütsün. gözümde canlandırdım onu çookt tatlı görünüyordu tü tü maşallah.çabuk iyileş didem cim.

amanin amanin masallah size de diyorumaslicimyerimseniben
hadi hayirlisi canimcim..karara baglamaniza sevindim..opuyorumnanaktan

günaydınn, 2. sayfaya düşmüşüz.kimse gelmemiş umarım herkesin keyfi yerindedir. benim canım baya sıkkın, eşim dün tahlil sonuçlarını gösterdi. antibiyotik , ağrı kesici ve e vitamini yazmış, ılık suda otur falan demiş. ameliyat falan yok yani. ama ne alaka çözemedim. eşime dedim izine ayrılınca gidelim bir tüp bebek merkezine soralım ne olcak dedim. ne tüp bebeği ya dur bakalım dedi yaaaaa o kadar canım sıkkın ki anlatamam. bı yolda 2 kişi yürümek lazım tek kişinin istemesiyle hiç biçbirşey olmuyor içim ağlıyor ((

Aslı ilk ayınız hayırlı olsun çok heyecanlı bir serüven bebişin hemencecik geliiiiiirrr :))

Mellek sende üzülme okadar dur bakalım eşininde dediği gibi bir kullansın ilaçları... Panik yooookkkk:)

selamlar kizlar,
benimde moralim dünden biraz bozuk aslinda.Kirmizi karti gördüm gene, hemde yine 3 gün erkendensenağlama
dün aglamamak icin kendimi zor tuttum isyerimde, eve gittim bir güzel agladim oooh rahatladim.esimde " aaa böyle pes etmek yok "deyip beni teselli etmeye calisti durdu.Sonra da "hadi velespitlere "deyip beni zorla disari çikartti, halbuki ben evde kalmayi tercih etsemde, disari çikmak iyi geldi cidden..Bir ay daha bosa geçti, darisi diger aya..:çok üzgünüm:4 ay daha bebis gelmesze, dr yollari bize de görünecek...

Melekcim, inan seni cok iyi anlayabiliyorum, biran önce bisiler olsun istiyorsun, icin kipir kipir..ama bir yandan da mantkli düsününce Tubis dogru söylüyor, önce bir ilaclari kullanin, düzelme olmazsa bakarsiniz çaresineyerimseniben
bazen diyorum ki; eger bebesimi kaybetmemis olsaydim, yine böyle icim kipir kipir hasretle bebisimi beklermiydim yoksa daha rahat bir sekilde herseyi oluruna mi birakirdim:uhm:bilmiyorum...

neyse kizlar kafam yine karisik, grsz sonra..

Sibelcim yaaa erken olabilir ama bence kafanı dağıt biraz sonuçta gebe kalabiliyorsun değil mi bu yüzden neden ümitsizliğe kapılıyorsun ya gebe kaldığın ay eminim gebe kalabilecekmiyim düşüncesi aklında yoktu. sempatiksalakcinni İzine çıkabilirsen çok süper olur ve en azından gezmekten eğlenmekten aklından bir nevi çıkar diye düşünüyorum ben :)))) zemuszemus

kesinlikle tubis haklisin...evet gebe kalacagim düsüncesi hic ama hic yoktu cnm..hatta regl tarihi 2-3 gün gecmisti, ben hala dua ediyordum "ne olur henüz hamile olmayim "diye..ilk defa da bu kadar gecikme yasamistim..
benim gercekten kafami dagitmam lazim ..aslinda ciddi bir tatil ihtiyacim var.iznimi de aldim, agustosun ilk haftasi izinliyim.hihoyyyt

Yaaaaa bakkk :) :dilcikar: Neyse izine çıkıyorsun Allahtan sen isteme bak nasıl gelir :)))) izinde senden iyi bir performans bekliyorum dilerim her bişey gönlünce olurrrr boshayallersmile

merhaba kızlarr...

bakıyorum da sinem annecikten ses seda yok.. bi cee desede biz de rahatlasak yahu.. :sinifsinif:

sibelcim hadi bakalım tatil kuşunuz gelir belkim. yılmak yok, inş. önümüzdeki aylarda alacağız güzel haberlerini..

aslıcım seninde hayırlı olsun bakalım.. kararımız alınmış.. ne kadar güzel.. inş. peş peşe alırız hamişlik haberlerinizii...

tabi önce handeyi bekliyoruz.. handecim hangi gün yapıyos testii delikafadulden heyecanladıııık..

Selam hanımlarrr. Bullduğum kısa boşlukta buradayımm. Öncelikle iyi dilekleriniz için çok çok teşekkürlerrrr. Sonunda evimize gelebildikkk çok çok mutluyuzzz. Şimdii en büyük çabamız hastane anıarını kalbimizden ve anılarımızdan silebilmek, mama alışkanlığından kurtulabilmekkk. Ahhh bi deee şu evin kalabalığı olmasa belkide daha kolay olacak ama yapacak şey yokkk kimseye git denmiyorr, hele daha gelectıkekler varr. Neysee beni görmelisinizzz bir tevkkül iççindeyim ki kendimi tanıyamıyorummm, hem sinir patlaması yaşayan ben değil eşim olduu. Zavallıı tüm iyi niyetiyle kötü kişi ilan edildiii çünküü sözlü uyarıda bulunmak zorunda kaldı her iki anneyedeee, sabahtan beri didşen iki kadın da o dakikada birlik olupp zavallı kocişime cephe aldılarr, yeni yeni düzeldi aralarıı. Oyy çok zor yawww ama olsunnn en zorunu atlattıkk bunlar bana vızz gelirrrr....

Ahh kuzumm bıkbıklanıyorrr hadi ben kaçtıkkk gene gelicemmm bekleyin beni anacımm aklinialirimsmile

selammm
sinemcim evine geldiğini çok sevindim iyi olduğuna da :)
hande cim merakla sonucunu bekliyorum inşallah güzel haberler verirsin bizlere kalbim seninle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…