ocuk istiyorum ama...

merhaba hanımlaar
sinem cim hayırlısıyla inşallah bebeğini kucağına alrısınn. benim kuzeninde suni sancı vererek doğum yaptı biraz uzun sürdü ama sonunda oğluna kavuştu:) umarım suni sancıya gerek olmadan bebeğin gelir:)

pelincim evet hikayeni biliyorum. hepinizi biliyorum ama isimleri bazen karıştırıyorum (gerçi bu hepinizde oluyormuş isim hatırlama yazılarınızı da biliyorum:))
ben ilk defa bir forum sitesine üye oldum. çocuk isterken benim gibi olan varmı diye internette karıştırıken kk ile tanıştım ve o zamandan beri takip ediyorum.
pelin cim cevabın için teşekkür ederm. eşim şehir dışındadoktor tahlil istediğinde sadece varikosel olabilir basit bir ameliyatla düzüelir falan demiş. geçen hafta eşim ist a gidince sonuçları gösteremedik cmts pazar geldi şimdi ama doktor h içi çalışıyormuş bu akşam yine ist a gitcek. yani benim iş 1 hafta daha askıda kaldı. ya bu hastalık keşke bende çıksaydı eşim doktora gitmekten nefret eder, kan görmeye dayanamaz nasıl tedavi olacak hiç bilmiyorum bu konuyla ilgili hiç konuşmuyor zaten:KK43:
bu arada adet günüm bugün yarın bekliyorumama içimden hep gelmesin bir mucize olsun diye dua ediyorum:KK43:

aminn şekerimmm inşallahh bende çok çekiniyorumm şu iştendeee ama kaderde de varsaaa kendimi daha fazla germek istemiyorumda. şimdi sana detaylandır şu kuzeninin doğumunu diyesim geliyor ama yok sormayacağımmm, neteende çok güvendiğim bi site var sadece oradan okudum ve daha çok kurcalamamaya karar verdimmm. Du bakali nolcakkk :kahve:

melekcim aramıza hoşgeldin. kusura bakma ancak yazabiliyorum ama transferim geçen perşembe oldu ve evde dinlenme modundayım, o yüzden pek nete giremiyorum. varikosel varmış eşinde, sayı 1 milyonsa boşuna ameliyat yoluna gitmeyin sayı gerektiği kadar artmaz ameliyatla. tabi eşinin ağrısı falan varsa o zaman iş değişir ameliyatla ağrılarından kurtulabilir.

sürece gelince. ben dr ve hastane fobisi olan bir insandım ama ben bile yaptıysam herkes yapar emin ol. zor bir süreç deniyor ama zor kısmı sadece gün sayarak testi beklemek inan bana. pelinim zaten aydınlatmış seni ama girdikçe ben de sorularını yanıtlamaya çalışırım. tekrar hoşgeldin, şansın bol olsun.

kızlar hepinizi kocaman öpüyorum, dualarınızı eksik etmeyin benden ne olur.

dualarrım bi sende bi bende güzel gözzzz senn hiçç merakk etmee :Saruboceq: :Saruboceq: olumunekankayizsmile

hepinize merhaba,
Yeni gelen arkadaşlarada hoşgeldiniz diyorum.
Eskiden yeni soruları ben ve Nur cvplardık, sonra Pelin, Hande, Sinem hamileik işine girişince daha yoğun cvp yazar oldular. Hepiciğinizle gurur duyuyorum kızlar canlarım canikolarım:)))))))))))))))))))))))

Ben Doruk ile mücadeledeyim, hayat çok zor olmaya başladı benim için, inanın içimde herhangi bir şey için istek veya azim kalmadı. Sürekli yeme içme saatleri ve uyku saatleri hesaplıyorum, tuttu tutmadı derken habire umudum kırılıyor. Zor bir çocuk benimkisi. Tüm dünyası benim, öyle bir aşkla bakıyor öyle bir okşuyor ki beni ellerimi kollarımı göğüslerimi o an ben ona tekrar aşık oluyorum. Ama bedeli çok ağır, fiziksel sorunlarım var geçmediği gibi katlanarak artıyor. Ben 1-2 ay içinde ameliyat olacağım yeniden öyle görünüyor. Çok kaçtım bu işten ama olmayacak, hayatımın kalanını böye sürdüremem. Afakanlar basıyor herşeyi düşündükçe ..Moralim bozuk, keyifsizim, pek yazmıyorum artık KK ya , bloğuma da... Arada sırada gelip sizleri okuyorum seviniyorum.

Hepinizi öperim, sağlıcakla kalın.

ah be anniş hayırdırrrr ne ameliyatı şimdi buu, fıtık falan mıı? Bu arada sen idolümüzsünnn küçük moral düşüşlerii belki amaaa fazlasına kesinkes izin yokk, hem ben doğuramıyorumm buna ne diyeceksin bakalımmmm. Herneyseee büyük geçmişler olsunnnn inşallahh sıkıntılarından operasyonsuz işlemsizz kurtulubilirr olmuyorsada bir an önce iyileşirsinnnnn umarımmmm...

Arkadaşlar merhaba,
Bu konuyu görünce ilgimi çekti:) Baş sayfaları okudum biraz, sonra hepsini okuyamadım tabi, doğrudan son sayfaya atladım :) Sonu mutlu biten bir roman gibi maşallah:) Sscuba, konuyu sen açtığın için dikkatimi çekmiş, artık doğumuna bir adım kaldığını görünce çok sevindim gerçekten. Allah herkese bebeklerini hayırlısıyla kucaklarına almayı nasip etsin inşallah !
Benim durumum da biraz konunun başlarındaki gibi, akıl karışıklığı, gerçekten istiyormuyum vb. Biraz karışık bir durum, ben 38 yaşındayım ve biz bu yaşa kadar ciddi ciddi düşünmemiştik bebek olayını. Sonra Allah acı acı ders veriyor insana, sene başında meme kanseri olduğumu öğrendim. Erken teşhis, operasyon ve basit bir tedavi neticesinde yine eski halime döndüm hemen ama koruyucu tedavi menapoza sokacak beni :) İlk o zaman düşündük bebek olayını :) Yaşlandığımızı fark etmemişiz herhalde :) Doktorlar hamilelik için 3-4 ay izin verdi, tedaviye sonra devam ederiz dediler. İlk iki ay denedik olmadı, kontrol test vb. derken bu ay klomen kullanmaya başladım. Gelecek ay aşılama deneyeceğiz. Olmazsa bu sevdadan vazgeçip menapoza yelken açacağım :)
İki aydır belki de olmuştur diye erken gebelik testi yapıyordum, negatif sonuç beni çok hayal kırıklığına uğratıyor ama bebek sahibi olma fikri de bir o kadar korkutuyor. Acaba bu şansım yakında iradem dışında elimden alınacak diye mi bebek istiyorum, yoksa gerçekten istiyormuyum gibi düşünceler arasında gidip geliyorum. Acayip bir durum. Belki de bu yaştan sonra bebek sahibi olma düşüncesinin verdiği korkuyla ne yapacağımı bilemiyorum. Çok uzun oldu ama yorum yapmak isteyen olursa çok sevinirim :)

Bazen hayatı gereğinden çok ciddiye alıyorrr hep bir anlam çıkartmaya çalışıyoruz gibi geliyorrr. O oldu bu bundan mı olduu, şunu buyüzden mi böyle yaptımm, hiii acaba geç mi kaldımm...

her değer verilen gibii işte hayatta çoğunlukla çok acımasızzzzz, kendinize göre bir düzennn çizmişşinizz ama büyük bir aksilik önünüzü keserekk size başka bir tiktakıı hatırlatmışşş. Size söylenecek çok şey ve çok az şey varrrr. Bir şeyi gerçekten isteyip istememeyii elde edemeyinceee daha net anlıyorsun sanırımmm, allahtan Allah beni öyle sınamadıı. Neysee kısaca gecenin bu vaktii kafamdaaa sancılansam sıkıntısı arasında saçmalıyorum biliyorumm kusuruma bakmayın lütfen. Kısaca iyileşmiş olmanız bileeee çok büyükk hediyeee umarımm küçük bir melekkk size merhaba deme şansınıda yaşatırrr, olmasada olsun varsınnn başka bir sürü müthiş hediyeee köşede bizleri bekliyor yerimseniben

aminn şekerimmm inşallahh bende çok çekiniyorumm şu iştendeee ama kaderde de varsaaa kendimi daha fazla germek istemiyorumda. şimdi sana detaylandır şu kuzeninin doğumunu diyesim geliyor ama yok sormayacağımmm, neteende çok güvendiğim bi site var sadece oradan okudum ve daha çok kurcalamamaya karar verdimmm. Du bakali nolcakkk :kahve:

herkese Günaydın
sinemcim doğum yarın dimi kısmetse, merakla bekliyoruz güzel haberlerini. bende sana detaylı anlatmak isterdim ama bence anlatmasam daha iyi :) seni korkutmak için söylemiyorum sakın yanlış anlama, o mutluluk herşeye değer galiba (inşallah isteyen tüm anne adaylarına)

sena cım çok geçmiş olsun üzüldüm seni böyle görmeye (okumaya :)) alışık değildim neşen kırılmış inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşursun , ameliyat olayını tam anlatmamışsın ama o doğumdaki yırtıkla mı ilgili? çok geçmiş olsun arkadaşım tekrar sağlığına kavuş da neşelendir bizi burada. doruk un maceralarına da zevkle okuyorum:) benim kuzenimin oğluna benziyor hareketleri ah canımm ya çok tatlılar:)

hande cim kalbimiz seninle inşallah en kısa sürede güzel haberlerini alırız güzel dinlen mutlu haber ver bize moral olsun:) gün içinde bile işteyken sık sık aklıma geliyorsunuz naptılar acaba diye

yeni gelen arkdaşımız seni çok iyi anlıyorum, bende daha çocuk istiyormuyum istemiyormuyum derken sorunla karşılaştım. allah herkese hayırlı zamanda hayırlı evlat versin

daha yazacaklarım vardı ama unutttum kafam çok karışık. neyse şimdi gideyim sonra yine gelirim herkese sevgiler a.s. bakalım alıntı yapmayı becerebilmişmiyim

merhabalar herkese vay bee ka. sayfa geçmiş neler neler olmuş yeni arkadaşlarımız katışmış.... Çok güzel bir sayfa olmuş eski heyecanını yeni Amaları olan insanlarla yaşamak güzel :)))))
Mellek,absynth hoş geldiniz bende burada arada yazan kişilerdenim işte....28.5 :)))))) Yaşında olup evlilikte 15 gün evvel 4 senemi devirdim :KK70: 2.5 sene d.kontrol hapı ile kesin çocuk istemedim sonra çevre baskısı ile denedim bir gebelik oldu hemide ikiz :) sonra düşük oldu vs vs... ve 1 sene geçmesine karşın hala kesin karar veremedim.... Eşim dün akşam bana düşünmediğini açık bir kelime ile ifade etti... Sanırım bende net değilim fisfisfis ama her ay acaba kazalan gebe kalmışmıyımdır demekten kendimi alamıyorum. Eğer hamileysem de duygularımı her test ettiğimde olsun diyorum :))) ama bakıyorum ki bu AMA 'lar yaş geçtikçe daha da artıyor sanırım bir yerden Sinem aplam gibi dönüm noktasını yakalamalı veeeeeeeeeeeeeee KIZÇESıNı kucağa almalııııııııııııııııııııııı....:nazar:
Rabbim isteyen herkese hayrıyla beraberinde versin bebelerini
Sena Çok geçmiş olsun dikkat et kendine emi....Tez zamanda şifana kavuşasın a.s.
Hande güzel haberlerini almayı bekliyorum dilerim tutmuştur hayırlısıyla :nazar:

Selam..29 yaşındayım..3-4 yllık evliyim..evliliğimizin şu zamanına kadar birçok sorunla uğraştık ve ben hiç bebek lafını etmedim..eşimde aynen..yalnız sanırım yaş sendromu nedeniyle iki aydır çocuk yapmaya karar verdim..bir-iki deneme oldu tabi..neyse yalnız içimde bir karasızlık hissediyorum..yani aslında eşimle kavga ettiğimizde yada herhangi bir mevzuda ona kızdığımda bebek hevesimde kaçıyor..korkudanmı böyle yapıyorum anlamıyorum.?? Bahanemi buluyorum?? Zırt diye vazgeçiyorum,sonra birşey oluyo tamam tamam istiyorum diyorum...bu gel gitler beni çıldırtacak!!! Eşimdede en ufak bir hareket olmaz..bahsetmez bile..bu işe hep böyle kadınlarmı karar veriyor?? Erkekler hep böyle susarmı??

merhaba kızlaaarrr... bakıyorum da topiciimiz hareketlenmiş.. yeni yeni arkadaşlarımız gelmişşş hepside hoş gelmişşş... a.s.

sinem anneee noluyo bu hamilelere yahuu.. artık gününü doldurduğu halde gelmemeye başladı kuzular.. en istemediğimde bu biliyo musun. korkmak mı bilmem ama ayrımsamaya çalışınca genelde herşey doğalında gelişsin isteğim ağır basıyo.. dualarım seninleeee... nur hocam gibi sabahına suni sancıya gidecekken gece kendiliğinden sancılanırsın inş. sağlıklı, kolay ve sorunsuz bi doğum atlatırsın.. ve artık biliyoruz ki en geç yarın gelecek inş. prenseesss.... :emir_bebek:

sena annecik noldu ki.. sen bizim idolümüzsün. yılmak yok, üzülmek yok.. bak doruk paşa büyüyo, günler geçiyo, zamanla sorunların ve sorumluluklarında azalacak inş. seni çok seviyoruz.. bi an önce ameliyat işini de sağlıkla atlatırsın ve eski enercik günlerine dönersin..

handem canım seninde mutlu haberlerini bekliyoruz ve kızımla beraber arkadaşının çok bekletmeden göbüşüne konabilmesi için dua ediyoruz..

Rabbim hepimiz için gönlümüzden geçenin hayırlısını versin..

bendeniz ve azra hatun iyiyiz çok şükür.. hafta sonu milat dedik şimdilikte bunu uygulamış görünüyoruz. sadece rapor işi biraz gecikecek gibi çünkü iş arkadaşlarımdan birisi dün itibariyle izne ayrıldı. bende hazır aybaşı rahatlığı varken kendimi çok hırpalamadan çalışıyorum. temmuzda alamazsam ağustosta alırım artıkın. ama hayatımda ilk defa elime fırsat geçmişken bu rapor işini değerlendiremezsem gözüm açık gider sempatiksalakcinni

neysem bizden şimdilik bu kadar olsun.. yine geliriz merak etmeyin.. çünkü daha sinem annenin tatlı haberlerini alacağız.. boshayallersmile

görüşürüz anaccıımmmmmmmmmmmm opuyorumnanaktan

Bazen hayatı gereğinden çok ciddiye alıyorrr hep bir anlam çıkartmaya çalışıyoruz gibi geliyorrr. O oldu bu bundan mı olduu, şunu buyüzden mi böyle yaptımm, hiii acaba geç mi kaldımm...

her değer verilen gibii işte hayatta çoğunlukla çok acımasızzzzz, kendinize göre bir düzennn çizmişşinizz ama büyük bir aksilik önünüzü keserekk size başka bir tiktakıı hatırlatmışşş. Size söylenecek çok şey ve çok az şey varrrr. Bir şeyi gerçekten isteyip istememeyii elde edemeyinceee daha net anlıyorsun sanırımmm, allahtan Allah beni öyle sınamadıı. Neysee kısaca gecenin bu vaktii kafamdaaa sancılansam sıkıntısı arasında saçmalıyorum biliyorumm kusuruma bakmayın lütfen. Kısaca iyileşmiş olmanız bileeee çok büyükk hediyeee umarımm küçük bir melekkk size merhaba deme şansınıda yaşatırrr, olmasada olsun varsınnn başka bir sürü müthiş hediyeee köşede bizleri bekliyor yerimseniben

Şu hayatı çok ciddiye alma konusuna katılıyorum :) Benim aslında şöyle oldu. Göğüste kitle olunca kötü olabileceğine dair bulgularda vardı, ameliyat dediler. Ameliyattan sonra "pardon bu temizmiş" dendi. Taa ki 15 gün sonra gelecek patoloji raporuna kadar biz de öyle sandık. İşte herşeyi gereğinden fazla irdelediğimizi ve bebek olayını ne kadar lüzumsuzca ertelediğimizi o zaman farkettik. Madem sağlığımız yerindeymiş, geri kalan herşeyi boşverip hemen bebek olsun dedik. Sonra kanser olduğu ortaya çıkınca tek düşündüğümüz tedavinin bebek sahibi olmamızı engelleyip engellemeyeceğiydi :)

Benim merak ettiğim, yani halime bakılırsa çok istediğim aşikar ama yine de korkular, acabalar arada yoklayıp duruyor. Yani herkesmi böyle olur yoksa gözü bebekten başka birşey görmeyen cesur yüreklerde varmıdır?

Eskiden iş-güç-kariyer ne kadar çok düşünürdüm. Ben çalışmazsam nasıl geçiniriz derdim. Şimdi umurumda bile değil valla, neyse ne herkes nasıl geçiniyorsa bizde öyle yaparız diyorum. Hayırlısıysa olsa keşke...

Selam..29 yaşındayım..3-4 yllık evliyim..evliliğimizin şu zamanına kadar birçok sorunla uğraştık ve ben hiç bebek lafını etmedim..eşimde aynen..yalnız sanırım yaş sendromu nedeniyle iki aydır çocuk yapmaya karar verdim..bir-iki deneme oldu tabi..neyse yalnız içimde bir karasızlık hissediyorum..yani aslında eşimle kavga ettiğimizde yada herhangi bir mevzuda ona kızdığımda bebek hevesimde kaçıyor..korkudanmı böyle yapıyorum anlamıyorum.?? Bahanemi buluyorum?? Zırt diye vazgeçiyorum,sonra birşey oluyo tamam tamam istiyorum diyorum...bu gel gitler beni çıldırtacak!!! Eşimdede en ufak bir hareket olmaz..bahsetmez bile..bu işe hep böyle kadınlarmı karar veriyor?? Erkekler hep böyle susarmı??

Bence bir kere bebek fikri "yapsakmı" diye aklınıza geldiyse istiyorsunuz demektir. Tecrübeli arkadaşlar daha doğru cevap verecektir ama sanırım bu korkuların olması normal. Benim durumum yakınlarda yazıyor bak, ben bile bu halimle hala korkuyorum, acaba mı diyorum. Benim acabaların şekli de değişik biraz hoş, daha çok "ömrüm yetiştirmeye yeter mi" şeklinde ama insanoğlu kendi durumuna uygun acabalar ve bahaneler üretmekte de başarılı bir varlık vallahi :)
Eşler duygularını belli etmiyorlar. Nasıl bir başarıdır bu ser verip sır vermezler anlamıyorum. Benim eşimin de hiç umurunda değilmiş gibi görünüyor hatta bana sürekli takma kafana bu kadar çok, hayırlıysa olur der ama iki aydır ne zaman adet oldum desem yüzünün şeklinden anlıyorum üzüntüsünü.

Arkadaşlar merhaba,
Bu konuyu görünce ilgimi çekti:) Baş sayfaları okudum biraz, sonra hepsini okuyamadım tabi, doğrudan son sayfaya atladım :) Sonu mutlu biten bir roman gibi maşallah:) Sscuba, konuyu sen açtığın için dikkatimi çekmiş, artık doğumuna bir adım kaldığını görünce çok sevindim gerçekten. Allah herkese bebeklerini hayırlısıyla kucaklarına almayı nasip etsin inşallah !
Benim durumum da biraz konunun başlarındaki gibi, akıl karışıklığı, gerçekten istiyormuyum vb. Biraz karışık bir durum, ben 38 yaşındayım ve biz bu yaşa kadar ciddi ciddi düşünmemiştik bebek olayını. Sonra Allah acı acı ders veriyor insana, sene başında meme kanseri olduğumu öğrendim. Erken teşhis, operasyon ve basit bir tedavi neticesinde yine eski halime döndüm hemen ama koruyucu tedavi menapoza sokacak beni :) İlk o zaman düşündük bebek olayını :) Yaşlandığımızı fark etmemişiz herhalde :) Doktorlar hamilelik için 3-4 ay izin verdi, tedaviye sonra devam ederiz dediler. İlk iki ay denedik olmadı, kontrol test vb. derken bu ay klomen kullanmaya başladım. Gelecek ay aşılama deneyeceğiz. Olmazsa bu sevdadan vazgeçip menapoza yelken açacağım :)
İki aydır belki de olmuştur diye erken gebelik testi yapıyordum, negatif sonuç beni çok hayal kırıklığına uğratıyor ama bebek sahibi olma fikri de bir o kadar korkutuyor. Acaba bu şansım yakında iradem dışında elimden alınacak diye mi bebek istiyorum, yoksa gerçekten istiyormuyum gibi düşünceler arasında gidip geliyorum. Acayip bir durum. Belki de bu yaştan sonra bebek sahibi olma düşüncesinin verdiği korkuyla ne yapacağımı bilemiyorum. Çok uzun oldu ama yorum yapmak isteyen olursa çok sevinirim :)

hoşgeldin tekrar canım,
herşey kadının vücut saati ile ilgili bence. erkeler boş, onlar öyle veya böyle bir şeilde duruma adapte oluyorlar ama sen olamazsan o iş başlamadan bitmiş demektir. allah gönlüne göre versin inşallah en kısa zamanda..

amanınnnn nerdeyseee sendee yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişsinn, pek görünmüyorsun buralardaa herşey yolundadır umarımmm. Bu arada denemez olur muyumm su kuşu oldum adetaaa sıcak duşun bini bin paraaa :1shok:

Sinoşş sana şimdi diyeceğimi açıkçası biraz da utanarak diycem ama bana DR lar öyle demişti. vaktinde gelmeyen bebeğe 41. haftada yapılacak iş şu : Kardeşim kocanla güzel bir yemeği mideye indireceksin, mide şişecek 1-2 saat sonra halin de varsa o zaman güzel bir de fikfik yapacaksınız Rahim ağzı açılacak , senin kuzu cöööö diycek..Bu mudur budur :)))

ah be anniş hayırdırrrr ne ameliyatı şimdi buu, fıtık falan mıı? Bu arada sen idolümüzsünnn küçük moral düşüşlerii belki amaaa fazlasına kesinkes izin yokk, hem ben doğuramıyorumm buna ne diyeceksin bakalımmmm. Herneyseee büyük geçmişler olsunnnn inşallahh sıkıntılarından operasyonsuz işlemsizz kurtulubilirr olmuyorsada bir an önce iyileşirsinnnnn umarımmmm...

Yırtık ve sonrası komplikasyonlarım için. Malesef çok kaçtım ama kaçışım kalmadı. Yeniden lohusa dönemi gibi anestezi alıp bıçak altın ayatıcam, ne kadar zamanda düzelirim bilemiyorum, gene kanamalar, pansumanlar, dikişler vs.. mahvolduğumu düşünmeye başladım bile :KK43:((

herkese Günaydın
sinemcim doğum yarın dimi kısmetse, merakla bekliyoruz güzel haberlerini. bende sana detaylı anlatmak isterdim ama bence anlatmasam daha iyi :) seni korkutmak için söylemiyorum sakın yanlış anlama, o mutluluk herşeye değer galiba (inşallah isteyen tüm anne adaylarına)

sena cım çok geçmiş olsun üzüldüm seni böyle görmeye (okumaya :)) alışık değildim neşen kırılmış inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşursun , ameliyat olayını tam anlatmamışsın ama o doğumdaki yırtıkla mı ilgili? çok geçmiş olsun arkadaşım tekrar sağlığına kavuş da neşelendir bizi burada. doruk un maceralarına da zevkle okuyorum:) benim kuzenimin oğluna benziyor hareketleri ah canımm ya çok tatlılar:)

hande cim kalbimiz seninle inşallah en kısa sürede güzel haberlerini alırız güzel dinlen mutlu haber ver bize moral olsun:) gün içinde bile işteyken sık sık aklıma geliyorsunuz naptılar acaba diye

yeni gelen arkdaşımız seni çok iyi anlıyorum, bende daha çocuk istiyormuyum istemiyormuyum derken sorunla karşılaştım. allah herkese hayırlı zamanda hayırlı evlat versin

daha yazacaklarım vardı ama unutttum kafam çok karışık. neyse şimdi gideyim sonra yine gelirim herkese sevgiler a.s. bakalım alıntı yapmayı becerebilmişmiyim

Saol Melek cim sen de hoşgeldin, güçlü kalmaya çabalıyorum ama bu ara çok bitkin hissediyorum kendimi...

merhabalar herkese vay bee ka. sayfa geçmiş neler neler olmuş yeni arkadaşlarımız katışmış.... Çok güzel bir sayfa olmuş eski heyecanını yeni Amaları olan insanlarla yaşamak güzel :)))))
Mellek,absynth hoş geldiniz bende burada arada yazan kişilerdenim işte....28.5 :)))))) Yaşında olup evlilikte 15 gün evvel 4 senemi devirdim :KK70: 2.5 sene d.kontrol hapı ile kesin çocuk istemedim sonra çevre baskısı ile denedim bir gebelik oldu hemide ikiz :) sonra düşük oldu vs vs... ve 1 sene geçmesine karşın hala kesin karar veremedim.... Eşim dün akşam bana düşünmediğini açık bir kelime ile ifade etti... Sanırım bende net değilim fisfisfis ama her ay acaba kazalan gebe kalmışmıyımdır demekten kendimi alamıyorum. Eğer hamileysem de duygularımı her test ettiğimde olsun diyorum :))) ama bakıyorum ki bu AMA 'lar yaş geçtikçe daha da artıyor sanırım bir yerden Sinem aplam gibi dönüm noktasını yakalamalı veeeeeeeeeeeeeee KIZÇESİNİ kucağa almalııııııııııııııııııııııı....:nazar:
Rabbim isteyen herkese hayrıyla beraberinde versin bebelerini
Sena Çok geçmiş olsun dikkat et kendine emi....Tez zamanda şifana kavuşasın a.s.
Hande güzel haberlerini almayı bekliyorum dilerim tutmuştur hayırlısıyla :nazar:

Saol Tubişimmm , allah yardım etsin bana ne diyeyim inşallah :KK43:(

Susar canikom susar, gerçekten sorumluluk kapıya dayanana dek susar, sonra öyle veya böyle kabullenip adapte oluyorlar en azından ben çevremde hep böyle gördüm..

merhaba kızlaaarrr... bakıyorum da topiciimiz hareketlenmiş.. yeni yeni arkadaşlarımız gelmişşş hepside hoş gelmişşş... a.s.

sinem anneee noluyo bu hamilelere yahuu.. artık gününü doldurduğu halde gelmemeye başladı kuzular.. en istemediğimde bu biliyo musun. korkmak mı bilmem ama ayrımsamaya çalışınca genelde herşey doğalında gelişsin isteğim ağır basıyo.. dualarım seninleeee... nur hocam gibi sabahına suni sancıya gidecekken gece kendiliğinden sancılanırsın inş. sağlıklı, kolay ve sorunsuz bi doğum atlatırsın.. ve artık biliyoruz ki en geç yarın gelecek inş. prenseesss.... :emir_bebek:

sena annecik noldu ki.. sen bizim idolümüzsün. yılmak yok, üzülmek yok.. bak doruk paşa büyüyo, günler geçiyo, zamanla sorunların ve sorumluluklarında azalacak inş. seni çok seviyoruz.. bi an önce ameliyat işini de sağlıkla atlatırsın ve eski enercik günlerine dönersin..

handem canım seninde mutlu haberlerini bekliyoruz ve kızımla beraber arkadaşının çok bekletmeden göbüşüne konabilmesi için dua ediyoruz..

Rabbim hepimiz için gönlümüzden geçenin hayırlısını versin..

bendeniz ve azra hatun iyiyiz çok şükür.. hafta sonu milat dedik şimdilikte bunu uygulamış görünüyoruz. sadece rapor işi biraz gecikecek gibi çünkü iş arkadaşlarımdan birisi dün itibariyle izne ayrıldı. bende hazır aybaşı rahatlığı varken kendimi çok hırpalamadan çalışıyorum. temmuzda alamazsam ağustosta alırım artıkın. ama hayatımda ilk defa elime fırsat geçmişken bu rapor işini değerlendiremezsem gözüm açık gider sempatiksalakcinni

neysem bizden şimdilik bu kadar olsun.. yine geliriz merak etmeyin.. çünkü daha sinem annenin tatlı haberlerini alacağız.. boshayallersmile

görüşürüz anaccıımmmmmmmmmmmm opuyorumnanaktan

Seni ve Azra yı öpüyorum şekerim, düzelirim inşallah dualarınızı esirgemeyin bu sefer de benden.. sevgiler..

Şu hayatı çok ciddiye alma konusuna katılıyorum :) Benim aslında şöyle oldu. Göğüste kitle olunca kötü olabileceğine dair bulgularda vardı, ameliyat dediler. Ameliyattan sonra "pardon bu temizmiş" dendi. Taa ki 15 gün sonra gelecek patoloji raporuna kadar biz de öyle sandık. İşte herşeyi gereğinden fazla irdelediğimizi ve bebek olayını ne kadar lüzumsuzca ertelediğimizi o zaman farkettik. Madem sağlığımız yerindeymiş, geri kalan herşeyi boşverip hemen bebek olsun dedik. Sonra kanser olduğu ortaya çıkınca tek düşündüğümüz tedavinin bebek sahibi olmamızı engelleyip engellemeyeceğiydi :)

Benim merak ettiğim, yani halime bakılırsa çok istediğim aşikar ama yine de korkular, acabalar arada yoklayıp duruyor. Yani herkesmi böyle olur yoksa gözü bebekten başka birşey görmeyen cesur yüreklerde varmıdır?

Eskiden iş-güç-kariyer ne kadar çok düşünürdüm. Ben çalışmazsam nasıl geçiniriz derdim. Şimdi umurumda bile değil valla, neyse ne herkes nasıl geçiniyorsa bizde öyle yaparız diyorum. Hayırlısıysa olsa keşke...

Gözü sadece bebek görenler de var ama bizler onlardan olamadık, bu halimizin daha gerçekçi ve daha insani olduğunu düşünüyorum ben. ama lar keşkeler olmasa daha iyiyyi daha mükemmeli arama çabası da olmazdı bence. Allah bir şekilde yoluna koyuyuor, koymadığı durumlarda bile ( bknz. benim blogum ) maceralarla öyle veya böyle hayat akıyor.HAngimiz bebek kaldık ki :)))

Kararsızlar diyarınaaa Hoşgeldinnnnn:)
Evet sanırım bahaneler tabii evliliğinde ne gibi sorunlar olmuştur bilemeyiz ama buda önemli bir etken kararsızlığında yaş geçioooooo da geçiooo açıkçası ben en çok pişman olmaktan korkuyorummmm:bbo: :nazar:

Bence bir kere bebek fikri "yapsakmı" diye aklınıza geldiyse istiyorsunuz demektir. Tecrübeli arkadaşlar daha doğru cevap verecektir ama sanırım bu korkuların olması normal. Benim durumum yakınlarda yazıyor bak, ben bile bu halimle hala korkuyorum, acaba mı diyorum. Benim acabaların şekli de değişik biraz hoş, daha çok "ömrüm yetiştirmeye yeter mi" şeklinde ama insanoğlu kendi durumuna uygun acabalar ve bahaneler üretmekte de başarılı bir varlık vallahi :)
Eşler duygularını belli etmiyorlar. Nasıl bir başarıdır bu ser verip sır vermezler anlamıyorum. Benim eşimin de hiç umurunda değilmiş gibi görünüyor hatta bana sürekli takma kafana bu kadar çok, hayırlıysa olur der ama iki aydır ne zaman adet oldum desem yüzünün şeklinden anlıyorum üzüntüsünü.

Aslında çok doğru bir sürü bahaneler bahanelerrrrrr :)))

Sena, blogunu bulamadım. Siteyi kullanmayı yeni yeni keşfediyorum. Yol gösteriverirsen sevinirim :)

Fırsat buldukça forumu baştan itibaren baya baya kitap gibi okumaya devam ediyorum. Okuduklarımdan atlattığın badireleri ve buna rağmen sönmeyen neşeni (maşallah) gördüm biraz :). Rahatsızlığın için üzüldüm, çok geçmiş olsun. Tez zamanda kolaylıkla atlatırsın inşallah.

Daha yeni geldiğim için forumda yazmış olan arkadaşların nickleri ve isimleri çok aklımda tutamıyorum ama gerek verdikleri faydalı bilgilerle, gerekse de içten mesajlarla ne çok kişi katkı sağlamış. Emeklerinize sağlık.

sağlıkla kalın...

Son düzenleme:
selamlar kizlar , topigimiz ne güzel, böyle civil civil olmus...
benimde 2-3 gündür hatta cumadan beri hic keyfim yok...su bahsi gecen "erkekler susar mi gercekten de susar "durumu beni rahatsiz etti acikcasi...2 gündür burdaya girip, yazilanlari okusam da hicbisi yazasim gelmedi acikcasi...konu "erkekler susara mi susar" a gelince dalayim bende konuya dedim......deli gibi cocuk isteyen esim, beni bu konuda sinir etti tek kelimeyle...ben istiyorum ki; bebek konusunda ayni yolda birlikte yürüyelim..sanki sirf ben bebek istiyormusum gibi hareket ediyor, daha özenli, daha dikkatli davranmasini istiyorum..diyorum ki istiyor ama acaba sorumluluk duygusunu düsününce mi böyle yapiyor...anlamadim cidden..istiyormusun deyince "istiyorum , istemezmiyim" diyor..cok sinirliyim coook kizlar...:kızgın:

neyse sinirimi dagittim azcik ve yeni arkadaslarimiza hosgeldiniz diyorum ...

Sinocugum ins bu aksam sancilarin baslar ve dogal yollardan kizini kucagina alirsin canm. dualarimiz seninle..:Saruboceq:

handecim sana da bol sanslar.. ins bir daha ki mesajinla bize güzel haber verirsin yerimseniben

sena annecik, rahatsizlik edici bir durum varsa, kendi sagligin ve rahatin icin tedavi olman en dogrusu..biran önce sikintindan kurtulman ve enerjik bir sekilde aramiza dönmen en büyük istegimizopuyorumnanaktan

tugbiscim hala kararsizlarin gelip gelip gidiyor, hakkinizda hayirlisi olsun...yasin o kadar büyük degil bence dert etme o kadar:KK66: benim yasimi düsünürsen ...:KK43:(

feyzuscum seni ve azra'yi da öperim ...

kızlarrrr şöylee birr okudum yazılanları ama baktım kelimelerr öyleee havalarda uçuşuyorr idrakla beyin arasında kopukluk varrrr kendimi zorlamaktan vazgeçtimmmm. Hepinize iyi dilekleriniz için çok teşekkürlerrr, Senoşumm tavsiyenn çok güldürdü benii ve hemen eşimede okuttumm amaaa yokk dedi yawwww, ne yapsamkiii nasıl ikna etsemkii du bakali daha gece uzunn aklinialirimsmile Bu arada sanada büyük geçmiş olsunnn yarın doğurmak üzere olan biri olarakkk umarımmm ben sorunsuz kurtulurum diyorummm bilmiyorumkismile

Kıslarrrr ben herşeyi önce Allaha sonra doktoruma havale etmiş durumdayımmm. Kızçemden ses seda yokk karnımın en üst noktasında konuçlanmış duruyorrr yani benim pek umudum kalmadııı yarın sakin sakin gidip serumumuz u yiyip işe yaraması ve sezeryana mahal kalmaması için dua edeceğizzzz. Kısa bir süre sonra burada olurumm sanırımmm, kendinizeee iyi bakınnn, özleyin beni anacımmm :gitme: :KK3: kaydirigubbakcemile5 :eek: hihoyyyt :içelim: :teytey: a.s. :Saruboceq:

Sinemcim umarım serum işe yarar ve sancılarla bir avazda doğurursun Didem kızımızı :emir_bebek:

Allah kolaylıklar versin arkadaşım...

amanıııınnnn sinem annecikte doğuma gitmiş bulunmakta öyle mi? kaydirigubbakcemile2 hadi bakalım Allahım kolay ve normal doğumlar nasip etsin. inş. herşey gönlünce olur sinem anne veee eminim cennet kokulu kızını kucağına verdiklerinde tüm amaların kuş olup gidecek..

seni çok seviyoruz sinem annee... opuyorumnanaktan

Günaydın hanımlar,

Öncelikle sscuba'nın kararsızlıklarıyla başlayan serüveninde, doğuma giderken son mesajını okuyunca iyi dileklerimi sunarak başlamak istedim. Sağlıkla ve çarçabuk kucağına bebeğini almanı dilerim. Hani derler ya "bir avazda" :)

Epeydir takip ediyordum bu başlığı. Hani yazmak şimdiye kısmetmiş. Ben de 30 yaşın eşiğinde durmuş acaba mı acaba mı diye debelenirken, gördüm ki bu işler hiç de kolay değilmiş. Kafamın içinde yüzlerce soru işaretiyle girdik bakalım biz de bir yola. Akışına bıraktık kendimizi.

Sonrası müthiş bir endişe. Ne zaman olur ki, olunca da sağlıkla taşıyabilir miyim ki, nasıl doğururum ben regl sancısından hastanelik olan biriyim, doğdu mu nasıl bakarım, nasıl büyütürüm, nasıl anne baba oluruz diye diye gidiyor bu !!

Şimdilik bu endişeler silsilesinin ilk basamağında duruyoruz bakalım. Küçük bebeğimiz geleceği zamanı bilir diyoruz, bekliyoruz ve elimizden geleni yapıyoruz yerimseniben

merhaba herkese,yeni arkadaşlar katılmış aramıza:) Eminim en kısa zamanda kurtulurlar acabalarından. Hem bizim topik çok ballı, gelen hamile kalıyo:) Şekil a bennn:) şaka maka 30 haftayı devirdik. Yaaa sinem mesajını okuyunca bi tuhaf oldum,ciddi ciddi doğuruyosun yaa. Anam anam ne çabuk geçmiş zaman. Sıra bize geliyoooo

X